"sosyal medya" ile ilgili yazılar

 • Google+ Kullanıcı Adınızı Hemen Alın

  Google+ bu hafta itibarı ile kullanıcılarına, kendilerine özel alternatif kullanıcı adları belirleyebileceklerini duyurdu. Arama motoru devi Google aynı zamanda takma isimlerden kızlık soyadlarına kadar daha bir çok alternatif isim için de destek sağlamaya başladı.

  Devamını Oku »

 • Sosyal Medya ve Yasaların Tarihçesi

  Her ne kadar sosyal medya son bir kaç yılda bu kadar gündeme oturmuşsa da aslında 80'lere dayanan yasal düzenlemeler sayesinde bugün ayakta durabiliyor ve kullanıcılarına hizmet verebiliyor.

  Şirketlerin hem kendi aralarında hem de devletle ilişkilerinde yaşadıkları pek çok yasal sorun bugünkü sosyal medya ortamının son halini almasına sebep oldu. İşte bugün sahip olduğumuz bu özgürlüğün aslında nasıl geliştiğini görebileceğiniz infografiğimiz:

  Devamını Oku »

 • Google+ Artık Web Kamerasıyla Video Paylaşımını Destekliyor

  Kullanıcıların anlık duygu ve düşüncelerini anlatmak için sözlerin ve resimlerin yetersiz kaldığını düşünen Google, bu hafta içerisinde sosyal medya platformu Google+ üzerinde, kullanıcıların web kameralarıyla anlık olarak video kaydedip paylaşmalarına olanak sağlayan yeni bir özelliği desteklemeye başladığını duyurdu.

  Devamını Oku »

 • Facebook'ta Beni Kim Silmiş?

  Facebook'ta Beni Kim Silmiş?Facebook'ta hangi arkadaşınız sizi arkadaşlık listesinden silmiş biliyor musunuz? Bu yazıyı okuduktan sonra cevabı bilmiyorsanız da artık öğrenmiş olacaksınız.

  Bildiğiniz üzere Facebook arkadaşlarımızla resimlerimizi, videolarımızı, yazılarımızı, durum güncellemelerimizi paylaştığımız, yeni arkadaşlar edindiğimiz, yıllardır görmediğimiz arkadaşlarımızı bulabildiğimiz sosyal bir paylaşım platformu. Kimilerimiz için bu platformda popüler olmak yeni insanlara, yeni kitlelere ulaşmak çok çok önemlidir. Facebook'ta popülerlik dendiği zamanda bildiğiniz gibi arkadaş sayınız, abone sayınız, hayran sayınız gibi belli başlı kriterler ortaya çıkmaktadır.

  Devamını Oku »

 • Facebook Zaman Tüneli 5 Dakikada Nasıl Düzenlenir?

  Facebook yeni zaman tüneli özelliğini kısa zaman önce yayınladı. Fotoğrafların, yazıların, paylaşılan linklerin, check-inlerin ve diğerlerinin göze hoş, krolonojik olarak düzenlendiği bu uygulama şimdiye dek alıştığımız Facebook profil düzenlemelerinden oldukça farklı oldu.

  Böylece şu anda kişisel bilgileriniz herkese açılmış olabilir. Facebook zaman tünelini aktifleştirdiğinizde sizi herkesin görmesinden önce yedi gününüz var, bu aralıkta hesabınızı iyi ayarlamanız gerekiyor.

  Aşağıda sizin için Facebook’un bu yeni özelliğini nasıl düzenlemeniz gerektiğine dair beş tane ipucu var. Yeni arayüzde uzmanlaşmak çok uzun sürmüyor ve özellikle ününe dikkat eden herkes için önem arzediyor.

  Devamını Oku »

 • Facebook Hesabınız Hacklendiğinde Acil Olarak Yapmanız Gereken Dört Şey

  FacebookBirçok insan için facebook hesabının çalınması bir kabus gibidir. Hiç tanımadığınız birinin tüm özel mesajlaşmalarınıza ulaşabileceğini, tüm arkadaşlarınızla sizmiş gibi iletişim kurabileceğini, sahip olduğunuz facebook sayfalarını  kötüye kullanabileceğini ve kişisel bilgilerinizi değiştirebileceğini bir düşünsenize. Ne kadar da can sıkıcı olurdu değil mi? Bunları önlemek için düzenli olarak şifremizi güncellemeli ve diğer güvenlik seçeneklerini sıkı bir şekilde kontrol altında tutmalıyız.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin