Instagram Albüm Özelliği (Çoklu Fotoğraf Yükleme) Nasıl Kullanılır?

Instagram Albüm Oluşturma, Çoklu Fotoğraf Yükleme

Instagram kullanıcıları için çoklu fotoğraf yükleme (albüm oluşturma) özelliği kullanıma açıldı. Instagram 10.9 sürüm güncellemesi ile birlikte aktif olan özellik, Android ve iPhone için eş zamanlı sunuldu.

Dünya genelinde fotoğraf paylaşımı için en çok kullanılan uygulama olan Instagram, gün geçmiyor ki yeni bir güncelleme almasın. Instagram’a getirilen son yenilik; çoğumuzun bir süredir beklediği, “neden olmaz ki?!” dediğimiz Instagram çoklu fotoğraf yükleme ve paylaşma. Tek gönderide birden fazla fotoğraf paylaşma seçeneği bir süredir Android platformunda test aşamasındaydı. Nihayet 10.9 sürüm ile birlikte hem Android hem de iPhone kullanıcıları Instagram’da albüm oluşturma özelliğini kullanabilecek. Kullanabilecek diyorum; Zira Instagram, henüz dünya genelinde bu özelliği açmış değil. Güncelleme notunda “Bu özellik önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm dünyada kullanıma açılacaktır” ibaresi var.

Instagram Albüm Oluşturma:

Instagram’ın yeni çoklu fotoğraf yükleme (albüm oluşturma) özelliği gün içinde sevdikleriyle, sevgilisiyle birlikte geçirdiği unutulmaz anları tek bir karede toplamak isteyenler için harika oldu. Tek bir gönderide maksimum 10 fotoğraf ve video paylaşabiliyorsunuz. Paylaştığınız gönderide ilk eklediğiniz fotoğraf veya video başta gösterilirken, klasik sola sağa kaydırma hareketiyle fotoğraf, videolar arasında geçiş yapılabilecek görünümde oluyor gönderiniz. Tüm gönderilerde olduğu gibi ayrı ayrı beğeni yapıp, yorum gönderebiliyorsunuz.

Instagram Çoklu Fotoğraf Yükleme:

Instagram'a çoklu fotoğraf yüklemek istediğinizde tek yapmanız gereken yeni gönderi oluşturma ekranında fotoğrafın sağ alt köşesindeki – ilk açtığınızda çıkacak Birden Fazla Seç yazılı - iç içe geçmiş kare simgesine (ilk kullanımdan sonra mavi renge bürünüyor) dokunmak. Ardından albümde toplayacağınız fotoğraf ve videoları seçmek. Seçimden sonra dilerseniz filtre uygulayabilirsiniz.

Instagram Android
Instagram Android Android için Fotoğraf Paylaşma Uygulaması

Instagram iOS
Instagram iOS iPhone, iPod Touch ve iPad İçin Fotoğraf Paylaşma Uygulaması

Instagram Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?


Instagram Albüm Özelliği (Çoklu Fotoğraf Yükleme) Nasıl Kullanılır? İçin Yapılan Yorumlar (5)

 • Ad Soaysenuryad
  Ad Soaysenuryad dedi ki;

  bu duruma çözüm bulabilen yok mu?

  2 Nisan 2017 Pazar - 18:53:41 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Salih selim
  Salih selim dedi ki;

  Bende de aynısı oluyor nasıl çözülecek bu iş

  26 Mart 2017 Pazar - 02:49:16 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Yılmaz
  Yılmaz dedi ki;

  Aynen bende de aynı sorun :/

  23 Mart 2017 Perşembe - 23:13:04 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Balinkokusu
  Balinkokusu dedi ki;

  Arkadasin bahsettigi problem.bende de mevcut. Telefonda diger hesaplar acik o hesaplarda sorunsuz calisiyor ancak kendi hesabım da ozellik calismiyor.

  20 Mart 2017 Pazartesi - 00:38:10 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Türk
  Türk dedi ki;

  Bende o özellik çıkmıyor başka hesap açtığımda albüm ekleme özelliği geliyor ama kendi hesabıma girdiğimde çıkmıyor başka telefonda da açtım hesabımı yine çıkmadı acaba neden olabilir ?

  17 Mart 2017 Cuma - 15:38:46 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Instagram Albüm Özelliği (Çoklu Fotoğraf Yükleme) Nasıl Kullanılır? için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.