"güvenlik" ile ilgili yazılar

 • Güvenli Bir Şifre Oluşturmanın En Kolay Yolu

  isim ve şifre

  Şifre güvenliği, günümüzde önemini korumakla birlikte oldukça yanlış anlaşılan bir konu. İnsanların genel kanısı, başka insanların şifrelerini kırmaya çalıştığı yönünde. Ne var ki, şifrenizi kırmaya çalışanlar genelde bu amaca hizmet eden bazı programlar. Saniyede binlerce tahmin yürütebilen teknolojinin karşısında insanların bu çabaya girmesinin pek bir anlamı kalmadı.

  Devamını Oku »

 • Sahte Adobe Flash Player Virüsü ve Çözümü

  sahte adobe flash player virüsü

  Merhaba Tamindir takipçileri. Bu yazımda sizlere son zamanlarda gittikçe artan genel bir bilgisayar kullanım problemi haline gelen ''Sahte Adobe Flash Player Virüsü'' hakkında daha detaylı bilgiler verip, bu kötü amaçlı dosyadan kurtulabileceğiniz alternatif yolları göstereceğim.

  Devamını Oku »

 • Windows 8 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?

  “Windows 8 mi daha iyi yoksa Windows 7 mi” tartışması şöyle bir kenarda dursun, yeni işletim sistemini kullanan herkesin yüzleşmek zorunda kaldığı gerçek, bazı alışılagelmiş ayarların değişmiş olması. Microsoft belki bizlere daha kullanıcı dostu bir deneyim sundu ve masaüstü bilgisayara yeni geçenler için yatırım yaptı, ama yıllardır belli başlı menü ve tuş kombinasyonuna alışık olan bünyeler de kendilerini yenilemek zorunda kaldılar. Eskiden F8 butonuna basarak güvenli moda girip bilgisayarınızı onarabiliyordunuz.

  Devamını Oku »

 • Heartbleed Test Uygulamaları ve Araçları

  Heartbleed Test Uygulamaları Manşet

  Heartbleed; uzun zamandır farkedilmeyen ve şimdiye kadarki en büyük güvenlik açığı. Google, Facebook, YouTube, Bing, Pinterest, Instagram, Tumblr, Flickr, Vimeo ve daha onlarca büyük isim bu güvenlik açığından etkilendi. Ansızın karşımıza çıkan bu açık web sitelerinde saptanmış olsa da, mobil kullanıcıların da tehdit altında olduğu güvenlik şirketleri tarafından raporlandı. iOS ve Windows Phone platformuna uğramadığı resmi olarak açıklanan, Android kullanıcılarının büyük bir kısmını etkileyen bu açığı tespit etmek ise sandığınız kadar zor değil. Android’li cihazınızın Heartbleed açığından etkilenip etkilenmediği öğrenmek için tek yapmanız gereken tanınmış güvenlik şirketlerinin bu açık için özel olarak geliştirdikleri ücretsiz uygulamaları indirmek. Sizler için Google Play Mağazası’nda –güvenilirlik olarak- öne çıkan Heartbleed test uygulamalarını topladık. İşte bu açığı kolay ve hızlı şekilde tespit edebilen o uygulamalar.

  Devamını Oku »

 • Heartbleed Nedir? ve Heartbleed'den Nasıl Korunulur?

  Heartbleed

  Son günlerde teknoloji aleminde en çok konuşulan konuların başında gelen ve web sitelerinden tutun da televizyon kanallarına kadar namı yayılmış olan Heartbleed'i duymuş olduğunuzu tahmin ediyorum. En kötü ihtimalle Facebook, Twitter veya farklı web siteleri üzerinde yer alan haber akışları arasında gözünüze kırmızı, içi boş ve üzerinden kan damlayan bir kalp sembolü gördüyseniz, interneti yerinden oynatan güvenlik açığından kısmen de olsa haberdarsınız diyebilirim.

  Devamını Oku »

 • Ücretsiz VPN Servisi VPN Gate ile Engelli Sitelere Giriş

  Ücretsiz VPN Servisi VPN Gate ile Engelli Sitelere Giriş

  Merhaba sevgili Tamindir takipçileri, bildiğiniz üzere ülkemizde internet yasakları oldukça sık yaşanan bir olay haline geldi. Bir süre önce Twitter erişime kapatılmış, kısa bir süre ardından da YouTube erişime kapatılmıştı.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin