"güvenlik" ile ilgili yazılar

 • WannaCry Nedir, Nasıl Çalışır ve Nasıl Silinir?

  Wanacry Nedir? Nasıl Bulaşır? Nasıl Silinir?

  Dün gece tüm dünyayı ayağa kaldıran bir olay yaşandı. ABD'nin istihbarat kuruluşlarından Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA)'ın geliştirdiği araçla üretildiği söylenen 'WanaCry' isimli bir fidye yazılımı her yere hızla yayıldı. Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 99 ülkeye yayılan bu zararlı, ulusal sağlık sistemlerinden telekominikasyon ağlarına kadar pek çok bölgeyi etkiledi. Bu blogda Wanacry nedir, nasıl bulaşır ve nasıl silinir konularını bilgimiz dahilinde sizlere aktarmaya çalışacağız.

  Devamını Oku »

 • Intel'in Korkunç Güvenlik Açığı İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

  Intel Güvenlik Açığı

  Geçtiğimiz hafta Intel, bazı yonga setlerindeki ciddi bir güvenlik açığının binlerce cihazı saldırganlara karşı savunmasız bıraktığını açıkladı. Ardından güvenlik araştırmacıları, saldırganların güvenlik açığından etkilenen cihazlarda neler yapabileceğini ortaya koydu. Buna göre, saldırganlar etkilenen cihazları uzaktan yönetebileceğinden, düşünülenden daha kötü bir durumla karşı karşıya kalınabilir. Bu blogda, Intel'in korkunç güvenlik açığı ile ilgili bilmeniz gerekenleri derledik:

  Devamını Oku »

 • Seyahat Sırasında Verilerinizi Güvende Tutmanın 10 Kolay Yolu

  Seyahat Sırasında Verilerinizi Güvende Tutmanın 10 Kolay Yolu

  Seyahat etmek birçok insanın en sevdiği aktiviteler arasında yer alıyor. Ancak, nereye giderseniz gidin akıllı telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan uzak durmanız pek mümkün değil. Seyahatleriniz sırasında kişisel verilerinizin güvenliğiniz için birçok önlem almanız şart. Bizler de bu rehberimizde, seyahat sırasında verilerinizi güvende tutmanın 10 yolunu sizlerle paylaştık.

  Devamını Oku »

 • VPN Kullanmanız için 10 Neden

  VPN Kullanmanız için 10 Neden

  VPN uygulamaları, gizlilik konusuna önem veren kullanıcıların vazgeçilmez araçları diyebilirim. Oldukça kolay kullanıma sahip olan bu uygulamalar, hayatınızı kolaylaştıracak avantajlar da sunuyor. Bizler de bu rehberimizde, VPN kullanmanız için 10 neden listesini hazırladık. Mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

  Devamını Oku »

 • Çevrimiçi Hesaplarınızı Daha Güvenli Hale Getirecek 18 Öneri

  Çevrimiçi Hesaplarınızı Daha Güvenli Hale Getirecek 18 Öneri

  İnternet üzerinde hemen hemen her yerde kalıntılarımız bulunuyor desek yanlış olmaz. Zamanında popüler olan ancak şu an kullanılmayan web sitelerindeki hesaplarınız, sosyal medya profilleriniz ve daha birçok hesabınız hacker’lar için potansiyel bir av malzemesi haline geliyor. Dolayısıyla bunu güvence altına almak şart. Bizler de bunu düşündük ve çevrimiçi hesaplarınızı daha güvenli hale getirecek 18 öneriyi sizler için hazırladık.

  Devamını Oku »

 • CIA, Küresel Siber Güvenliğin Dağlarına Nasıl Karlar Yağdırdı

  CIA, Küresel Siber Güvenliğin Güvendiği Dağlara Nasıl Karlar Yağdırdı

  Aslında konusu komplo teorileri olan film ve dizilerde, hükümetler halktan sakladıkları çeşitli birimlerle bir sürü izleme ve dinleme faaliyetlerine girerler. Bu faaliyetlere de afili, karizmatik departman isimleri uydururlar. Wikileaks'in CIA dosyaları da 'Kasa 7'nin açıklanmasıyla herkesin tam kucağına düştü. Kimse "Kasa 7 ne hocam, bunun diğer altısı nerede?" diye sormadı.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin