Google Reader Üzerinden Facebook Bildirimleri Nasıl Alınır?

facebook logo-google reader-RSSEğer Google Reader’ı sık kullanan bir kullanıcıysanız Google Reader aracılığıyla Facebook bildirimleri almak elbette ki işinizi kolaylaştıracaktır.

Gün içinde Facebook bildirimlerinizi kontrol etmenin pek çok yolu mevcut. Bunun için telefonunuzda bulunan bir uygulamayı kullanabilirsiniz ya da Facebook size bildiriminizi SMS ve e-posta yoluyla gönderebilir. Bunların hiçbirini kullanmıyorsanız web aracılığıyla sayfanıza girersiniz ve bildiriminiz olup olmadığına bakarsınız. Fakat şimdi aktaracağımız yöntem bunlardan çok farklı. Aktif bir Google Reader kullanıcısıysanız bu yöntemi seveceksiniz.

Facebook bildirimlerini alma yolu olarak Google Reader’ı kullanmanız mümkün. Şimdi bunun için izlemeniz gereken adımları aktaralım:

Öncelikle https://www.facebook.com/notifications adresine girin ve hesabınızın açık oluğundan emin olun. Bildirimler sayfasında “Bildirimleri şu şekilde al: RSS” bölümünü göreceksiniz. Burada RSS’e tıklayın.

Google reader fb notifications-step-1

Bu adımda RSS sizi farklı bir sayfaya yönlendirecek. Burada size gerekli olan sadece adres çubuğunda yer alan bağlantıdır. Bu bağlantıyı kopyalayın.

google reader-fb notifications-step 2

Şimdi Google Reader sayfanıza gelin ve burada “Abone ol” kısmına tıklayarak kopyaladığınız RSS bağlantınızı buraya yapıştırın. Sonra “Ekle” deyin.

google reader-fb notifications-step 3

Bu adımı tamamladıktan sonra Facebook bildirimlerin gösterilip gösterilmediğini kontrol edin.

google reader-fb notifications-step 4

İşlemi tamamladınız. Gelen her bildirimin ayrıntısını görebilmek için bildirime tıklayın. Bağlantıya tıkladığınızda ise Facebook sayfasına yönlendirileceksiniz. 

Son Dönemin En İyi Tabletleri

Konular: Nasıl yapılır

Google Reader Üzerinden Facebook Bildirimleri Nasıl Alınır? için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.