Google Chrome'a Oyun Eklentileri Nasıl Yüklenir?

chromeOyun sektörü çok farklı platformlara yönelmeye başladı bunların en büyük örneği internet tarayıcıları. Gelişen teknoloji ile kendine farklı yönler yaratan oyunlar günümüzde aktif olarak internet tarayıcılarında yerini almaya başladı. Hatta bunun için özel olarak tarayıcılara ait web mağazaları bulunuyor.

Dünyanın en güvenilir ve en hızlı tarayıcısı olarak bilinen Google Chrome’da oyunlar için oldukça kaliteli bir platform haline dönüştü. Öyle ki Chrome Web Store üzerinde yüzlerce ücretsiz oyun bulunuyor ve bu sayı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Sizlere bu yazımızda Google Chrome’a nasıl oyun ekleyebileceğinizi anlatacağız.

Google Chrome
Google Chrome Pratik İnternet Gezgini

Öncelikle Google Chrome’u açıyoruz ve Google Chrome Web Store’a giriyoruz. Chrome Web Store içeriğinde binlerce uygulama bulunan Google Chrome için dev bir eklenti arşividir. Bizim buradaki amacımız Google Chrome üzerinden oynayacağımız oyunlar.

chrome

Chrome.google.com/webstore/ adresinden Google Chrome Web Mağazasına ulaşmanız mümkün.  Yada Chrome’u açtığımızda karşımıza yeni sekmeden açılan boş sayfada çıkan uygulamalar bölümünden de Google Chrome Web Store’a ulaşabilirsiniz. Bu sayfaya Chrome’u ilk başlattığınızda ulaşabilirsiniz yada uygulamalar bölümünü ziyaret ederekte ulaşabilirsiniz.

chrome

Sonunda karşımıza Chrome’un zengin içeriğe sahip uygulama marketinin ana sayfası çıkıyor. Anasayfasında genellikle yeni eklenen ve popüler olan uygulamalar yer alıyor ayrıca kullanıcılarca sevilen trend olan uygulamalar da bu sayfada yer veriliyor.

chrome

Bizim amacımız buradan “ Oyunlar “ kategorisine ulaşmak, bunun için Chrome Web Store’un sol tarafında bulunan kategori bölümünden Oyunlar bölümünü seçip oyunların bulunduğu sayfaya yönleniyoruz.

chrome

chrome

Oyunlar bölümüde kendi içinde alt bölümlere ayrılmış durumda. Bu sayede aradığınız türde oyunu filtreleme yaparak daha kısa sürede bulabileceksiniz. Oyunlar bölümünün altında bizleri Macera ve Aksiyon, Rol Üstlenme ve Strateji, Sanal Dünyalar, Spor Oyunları, Tahta ve Kart Oyunları, Zeka ve Bulmaca Oyunları yer alıyor.

Chrome’a ekleyeceğimiz oyunu seçtikten sonra o oyunun kutusunun üzerine gelip “ Chrome’a Ekle “ butonuna basıyoruz. Bu işlemden sonra karşımıza çıkan uyarıya “ Evet “ dedikten sonra otomatik olarak Chrome bizim için oyunu uygulamalar bölümüne ekleyecektir.

chrome

chrome

Ekle butonuna bastıktan sonra otomatik olarak Chrome oyunu uygulamalar bölümüne eklemek için yükleme işlemine geçecektir.

chrome

Artık oyunumuz tarayıcımıza eklendi uygulamalar bölümüne gidip oyunumuzu açabiliriz.

chrome

Eğer oyunu kaldırmak istersek; Chrome’un uygulamalar bölümüne gidip kaldırmak istediğimiz oyuna sağ tıklayıp “ Chrome’dan kaldır “ seçeneğini tıklıyoruz ve oyunu Chrome’dan kaldırmış oluyoruz.

chrome

Google Chrome
Google Chrome Pratik İnternet Gezgini


Google Chrome'a Oyun Eklentileri Nasıl Yüklenir? İçin Yapılan Yorumlar (1)

  • KEREM KALKAN
    KEREM KALKAN dedi ki;

    BEN İSTEDİĞİM OYUNU YÜKLEYEMEDİM

    21 Aralık 2013 Cumartesi - 12:38:16 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Google Chrome'a Oyun Eklentileri Nasıl Yüklenir? için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.