Firefox Video İndirme Eklentileri

Firefox hayatımıza girdiğinden beri bazı eklentileriyle bağımlılık yarattı. Tarayıcıyı daha etkin kullanmamızı sağlayan bu eklentiler o kadar gelişti ki, artık programlar kadar işlevsel hale geldiler. Eğer ihtiyaçlarınızı doğru belirleyip doğru eklentilerle tarayıcınızı zenginleştirirseniz pek çok programı hayatınızdan çıkarmış oluyorsunuz.

Eklentilerle ilgili aldığımız geri dönüşler genelde tarayıcının performansını düşürdüğü yönünde. Ancak Firefox'un güncel sürümlerinde bu gibi problemler tamamen aşıldı. Kurduğunuz eklentiler tarayıcı sürümüyle uyumluysa herhangi bir performans problemine yol açmıyor. Gelelim asıl konumuz olan Firefox ile kullanabileceğiniz en iyi video indirme eklentilerine.

Firefox'a özel olarak hazırlanmış olan video indirme eklentileriyle YouTube, Facebook, Vimeo, Dailymotion gibi FLV ve MP4 formatında video yayını yapan pek çok sitelerden tek tıkla indirme işlemi yapabiliyorsunuz. Farklı çözünürlükte videolar indirebileceğiniz bu eklentiler arasında Video DownloadHelper en çok indirilen ve en çok beğenilen uygulama. Ben dahil Tamindir ekibinden pek çok kişinin de  severek kullandığı eklenti videoları yakalamak yanında formatlarını da dönüştürebiliyor. Yine Firefox eklenti sayfasının popülerleri arasında yer alan Fast Video Download video indirme işlevi yanında sunduğu etkin arama aracıyla ön plana çıkıyor. Eğer amacınız sadece YouTube üzerinden video indirmekse Easy YouTube Video Downloader sizin aradığınız eklenti olabilir. Video yanında flash oyunları da indirmek isteyenler tercihini Flash Video Download eklentisinden yana kullanmalılar.

Aşağıda listelediğimiz Firefox video indirme eklentileri kullanım ve popülerlik açısından öne çıkarak ilk 5 arasında yer almayı başardı. Bu listeyi çeşitlendirmek için yorumlarınızla katkıda bulunursanız çok seviniriz.

Video DownloadHelper
Video DownloadHelper Firefox Video İndirme ve Format Dönüştürme Eklentisi

Fast Video Download
Fast Video Download Hızlı Video İndirici ve Arama Eklentisi

Web Video Downloader
Web Video Downloader Firefox için Video İndirme Eklentisi

Flash Video Downloader
Flash Video Downloader Firefox Flash Video İndirme Eklentisi

Easy YouTube Video Downloader
Easy YouTube Video Downloader Firefox YouTube Video İndirme Eklentisi

Konular: Yazılım

Firefox Video İndirme Eklentileri İçin Yapılan Yorumlar (3)

Firefox Video İndirme Eklentileri için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.