E-Okul ile Not Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

e-okul not öğrenme

Bilgisayar ve internet teknolojisinin önlenemez gelişimi ve hayatımıza kattığı yeniliklerden hiç şüphesiz eğitim sistemi ve öğrencilerde nasibini alıyor. Kara tahtanın yerini elektronik tahtaya, defter kalemin yerini tablet bilgisayarlara bırakmaya başladığı şu zamanlarda öğretmenler de artık sınav sonuçlarını şifahen açıklamak yerine elektronik ortamda duyuruyor. Okul VBS ile notların nasıl öğrenilebileceğini yazımızda sizler için açıkladık.

E-Okul VBS Nedir, Ne İşe Yarar?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bilişim alanında önemli bir atılımı olan E-Okul VBS, ilk ve orta derecedeki okullardaki öğrencilerin öğrencilikleriyle alakalı olan devamsızlık, not bilgileri gibi pek çok veriyi sunan bir bilişim sistemi. Veli Bilgilendirme Sistemi kelimelerinin ilk harflerinden oluşan adıyla salt öğrencilere değil velilere de öğrencilerle ilgili tüm verileri sunan E-Okul VBS ile afacan öğrencilerin karneleri deforme ederek notları değiştirme hilesi de tarih oldu!

E-Okul VBS Üzerinden Not Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu bağlantıyı kullanarak E-Okul VBS'ye ulaşalım. Sahte bağlantılara karşı dikkatli olmakta fayda var. Sağ tarafı kullanacağız. Güvenlik kodu, TC Kimlik Numarası ve okul numarası bilgilerini giriyoruz.

e-okul not öğrenme

Yetkisiz erişimleri önlemek adına, bu adımda bazı güvenlik sorgularını geçmek gerekiyor. Bu güvenlik sorguları cilt no, aile sıra no, doğum yeri, doğum yılı, doğum günü ve fotoğraf bilgisi olabilmekte. Özellikle yeni TC kimlik kartlarını alan öğrenciler, bu kimliklerde cilt no bilgisinin olmaması sebebiyle sorun yaşayabilmekteler. Bu tür durumlarda tekrar giriş yapılarak farklı bir güvenlik sorgusu adımını tamamlamak faydalı olabilir.

e-okul not öğrenme

Başarıyla giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüde yer alan Not Bilgisi ifadesine tıklıyoruz.İşte, not bilgilerimiz karşımızda!

e-okul not öğrenme

MEB E-OKUL VBS Android
MEB E-OKUL VBS Android Android için E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

MEB E-OKUL VBS iOS
MEB E-OKUL VBS iOS iPhone ve iPad için Velilere Özel E-Okul Uygulaması

Öğrenci Belgenizi e-Devlet'ten Nasıl Alırsınız?

Konular: Nasıl yapılır

E-Okul ile Not Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır? için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.