• Reklamz, Linkz ve SEM A.Ş. Almanya Merkezli Ballroom International Network Tarafından Satın Alındı

  Reklamz satıldı

  Tamindir.com'un da reklam ajansı olan Reklamz ve grup şirketlerinin satışı gerçekleşti.

  Türkiye’nin en büyük bağımsız Dijital Medya Pazarlama Grubu, Alman Ballroom International Network’e satıldı.
  Böylece ilk kez bir dijital medya pazarlama grubu yabancı yatırım almış oldu.

  Ballroom’un yüzde 100 hissesini satın aldığı Reklamz A.Ş, Linkz A.Ş ve Sem A.Ş karşılığında ödeyeceği meblağ
  açıklanmazken, Ballroom International Holding’in yüzde 10 oranındaki hisseleri nakit bedele ilave olarak 3
  şirketin Türk hissedarlarına devredilecek.

  Türkiye’deki Grup Şirketlerinin kurucu başkanlığını sürdürecek olan Orkun Tekin, aynı zamanda Ballroom
  International Holding Yönetim Kurulu üyesi olarak dijital ekranlar, arama motoru pazarlaması, in-text, cep
  telefonları ve dijital video başta olmak üzere tüm dijital reklam ortamlarında genişleme ve yeni iş geliştirme
  sorumluluğunu üstlenecek.

  Devamını Oku »

 • Yepyeni Bir Tamindir, Yepyeni Bir Başlangıç!

  Tamindir.comSiteyi yenileyelim, beta sürümü yayına alalım, geri dönüşleri değerlendirelim derken yepyeni bir Tamindir resmi olarak bugün yani 12.11.2011 tarihinde başlangıç yapıyor. Bu noktaya gelene kadar süren karar alma süreçleri, yeniliklerin kapsamını belirleme çalışmaları, tasarım ve yazılım aşamaları zorlayıcı olsa da eskisinden daha güçlü bir siteyle yayın hayatına devam etmenin heyecanını yaşıyoruz. Tüm bu emeğin tek bir amacı var, o da siz değerli ziyaretçilerimizin ihtiyaç duyabileceği tüm teknoloji içeriğini olabildiğince karşılamak!

  Bir süredir yayında olan yeni sitemizin beta sürümünü deneyen kullanıcılarımızın, yukarıda belirttiğimiz çerçevede ortaya konan ve Tamindir’i bir teknoloji portalına dönüştüren yenilikleri fark ettiklerini düşünüyoruz. Yeni yüzümüz ve içerik ağımızda yer alan yeniliklerle sizleri nelerin beklediğini kısa ifadelerle dile getirmek istiyoruz.

  Devamını Oku »

 • Ashampoo Burning Studio 11 Özellikleri ve Ücretsiz Lisans Kazanma Şansı (Sonuçlandı)

  Ashampoo Burning Studio 11Ashampoo bugün yeni nesil CD/DVD/BD yazma aracı Burning Studio 11'i duyurdu. Bir süre önce beta sürümüyle karşımıza çıkan yazılım yeni özellikleriyle internet kullanıcılarına daha fazla hitap etmeyi amaçlıyor.

  Ashampoo Burning Studio 11 öncelikle yenilenen arayüzüyle dikkatimizi çekiyor. Yazılımın arayüzü yeni özelliklerin kolay kullanılabilmesi temelinde geliştirilmiş. Program, eskisinden daha şık ve daha profesyonel bir görünüme kavuşmuş. Yeni eklenen araçlar arasındaki "Compact Mode" pratik kullanım açısından ilk dikkat çekenlerden. Programın en temel işlevlerini masaüstüne taşıyan araçla programı açmadan diskleri yazdırabiliyorsunuz. Masaüstünde sizi bekleyen uygulama, çok yazdırma işlemi yapan kullanıcılar tarafından tercih edileceğe benziyor.

  Devamını Oku »

 • Tamindir, Bilişim Yıldızları Yarışması'nda Oylarınızı Bekliyor

  Bilişim Yıldızları KatılımcıGeçen sene e-genç kateorisinde birincilik ödülü kazandığımız Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması'nda bu sene yenilenen sitemizle yarışıyoruz. e-genç kategorisinde ilk jüri elemesini geçerek ikinci elemeye geçtik. Bu eleme sırasında Tamindir.com ikinci kez jüri tarafından değerlendirilecek. Ayrıca yapılan halk oylaması sonuçların son halini almasını sağlayacak.

  Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması 2009 yılından beri düzenleniyor. TBD yapısı altında organize edilen yarışmanın amacı  e-dönüşüme katkı sağlamış farklı web projelerinin tanıtılması. Ülkemizde gelişmekte olan sektörler arasındaki bilişim sektöründe yaşanan ilerlemeye dikkat çeken yarışma, bu sene yenilenen yüzümüzü gösterdiğimiz ilk büyük organizasyon olacak.

  Devamını Oku »

 • 0.facebook Servisi Ücretli Hale Geliyor

  Facebook’a giriş yapan kullanıcıların yarıya yakını mobil cihazları kullanırken, mobil cihazlar üzerinden gerçekleşen girişlerin de yoğun bir bölümü 0.facebook.com üzerinden gerçekleşiyor. Ancak bu durum kısa bir süre içinde en azından Türkiye için değişebilir. Zira operatörler kısa bir dönem için ve hatta bir kısmı yarından itibaren 0.facebook.com üzerinden Facebook kullanımını ücretli hale getiriyor.

  Devamını Oku »

 • Microsoft Office 15'in Beta Sürümü Ocak 2012'de Çıkacak

  Microsoft Office 15 - OutlookBugün çıkan haberlere göre Microsoft Office 15'in ilk beta sürümü, Ocak ayının son günlerinde yayınlanmış olacak. Ocak ayında yapılacak CES 2012'de ilk beta sürümün kullanıcılarla paylaşılacağı haberleri bugün pek çok teknoloji sitesinde yer buldu. CES 2012'de Windows 8 beta sürümünün de tanıtılacağı düşünülürse haberler iddiadan öte görünüyor.

  Microsoft Office 15, Windows 8'in dokunmatik cihazlarla uyumlu çalışan Metro arayüzüyle uyumlu çalışacak şekilde geliştiriliyor. Bu açıdan pek çok özellik dokunmatik ekran desteğine göre tasarlanıyor. Ayrıca bir önceki sürümle başlayan bulut desteği, yeni sürümde sunucu tarafı geliştirilmiş olarak karşımıza çıkacak.

  Devamını Oku »

 • Birçok Google Ürününün Yaşamı Sona Eriyor

  Google son dönemlerde birçok yeni hizmet sunmaya ve bunların yanı sıra yeni hizmet ürünleri ortaya koymaya başladı. Ancak konunun diğer tarafından bazı hizmet ürünlerinin de fişini çekiyor.  Google tarafından geleceğinin olduğu düşünülmeyen ya da gereksiz ve başka bir hizmetin hâlihazırda benzer özelliğinin olduğu ürünlerin artık yaşamayacağı açıklandı.

  Devamını Oku »

 • İnternette Filtreleme Uygulaması Başladı

  Bu gece yarısından itibaren Türkiye’deki internet kullanıcılarının internete erişimlerinde bazı kökten düzenlemelere gidildi. “Güvenli internet” adı verilen; diğer yandan da sansür özelliği taşıdığı iddia edilen düzenlemelerin ardından kullanıcılar “Çocuk profili”, “Aile profili” ve “Güvenli interneti devre dışı bırak” seçeneklerinden birini seçerek internet erişimlerini şekillendirmeye çalışıyorlar.

  Devamını Oku »

 • SONY Xperia Neo V ve Xperia Arc S Geliyor

  Sony Ericsson’ın Xperia serisindeki son gözdelerinden olan Xperia Arc S ve Xperia Neo V kısa bir süre içinde Türkiye’de de satışa sunulacak. Android işletim sistemini kullanan her iki cihaz, sahip oldukları özelliklerle kullanıcıların kalbini kazanmaya çalışacak.

  Devamını Oku »

 • Twitter Benzeri 'Eğilimler' Özelliği Google+ Üzerinde

  Google’ın gözde sosyal mecrası Google+ yeni bir özelliği sakin bir şekilde bünyesine kattı. Twitter ile birlikte adı neredeyse özdeşleşen “Gündem” bölümünü bundan böyle Google+ üzerinde de görebileceğiz. Google+ üzerinde yer almaya başlayan özelliğin tam adı ise “Google+ Eğilimler” şeklinde.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN