2016'nın En İyi Ücretsiz VPN Programları

2015'in En İyi Ücretsiz VPN Programları

Eğer internet üzerinde anonim bir şekilde gezinti yapmak, kişisel bilgilerinizin ve şifrelerinizin çalınmasını engellemek istiyorsanız maalesef ki ek güvenlik önlemleri almanız gerekiyor. Bilgisayarlarımızda ya da mobil cihazlarımızda kullandığımız internet bağlantısı herhangi bir önlem almadığımızda coğrafi konumumuzu ve verilerimizi ele verebilmekte. Bu açıklar nedeniyle istenmeyen reklamlara maruz kalabilmeniz de mümkün. Bunun yanında ülkemizde sıkça uygulanan internet sansürü bizi YouTube ve Twitter gibi engelli sitelere giriş için alternatif yollar aramaya itiyor. İşte bu yazımızda internet güvenliğiniz ve yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz başarılı VPN çözümlerine yer vereceğiz.

VPN servisleri temel olarak internet bağlantımızı farklı coğrafi konumdaki sunuculara yönlendiriyorlar. Bu sayede internet siteleri ve kullandığımız internet servisleri bizim IP adresimiz yerine vekil olarak atadığımız sunucuların bilgilerine erişebiliyorlar. Bu sayede gerçek kimliğimiz gizlenebiliyor. Bu yöntem bölge kısıtlaması olan Netflix gibi servisleri kullanmanızı, ülkemizde kullanıma kapalı uygulama ve programlardan yararlanmanızı mümkün kılıyor. Ayrıca herkese açık şifresiz kablosuz ağlara bağlanıyorsanız bu ağlar bir veri çalma tuzağına dönüşebilmekte. VPN'ler bu soruna da çözüm oluyor.

Peki hangi ücretsiz VPN servislerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz? Dilerseniz seçeneklerimize kısaca göz atalım:

Cyberghost VPN

2015'in En İyi Ücretsiz VPN Programları

Kullanıcı güvenliğine büyük önem veren bir firma olan Cyberghost VPN hem herhangi bir veri trafiği limiti içermiyor hem de 23 farklı sunucu üzerinden internete engelsiz erişmenizi mümkün kılıyor. Cyberghost VPN'i bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz gibi Android ve iOS mobil cihazlarınızda da kullanabiliyorsunuz. Cyberghost VPN'in kullandığı 256 bit AES şifreleme yöntemi sayesinde verileriniz şifreleniyor ve bu verilerin çalınması imkansız hale geliyor. Cyberghost VPN, bankacılık işlemlerinizde ve ödemelerinizde güvenle kullanabileceğiniz bir servis.

CyberGhost VPN
CyberGhost VPN Anonim ve Güvenli Gezinti Programı

CyberGhost VPN Android
CyberGhost VPN Android Android için Yasaklı Sitelere Giriş ve Anonim Gezinti Uygulaması

CyberGhost VPN iOS
CyberGhost VPN iOS iPhone ve iPad için VPN Uygulaması

Spotflux

Spotflux

Spotflux reklam destekli olarak kullanabileceğiniz bir VPN servisi olsa da reklamlarının rahatsız edici boyutta olmadığını söylemekte fayda var. Ayrıca Spotflux'un herhangi bir veri trafiği limiti koymaması da servisin artı yönleri arasında. 

Spotflux'un ücretsiz versiyonu sadece Amerika'da yer alan sunuculara bağlanmanızı mümkün kılıyor. Google Chrome üzerinden çalışan bir tarayıcı eklentisi şeklinde de kullanabileceğiniz Spotflux'un mobil versiyonları da bulunuyor.

Spotflux'un tarayıcı ve bilgisayar versiyonlarını bu bağlantı üzerinden indirebilir, mobil versiyonları için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Spotflux Android
Spotflux Android Android için Çevrimiçi Gizlilik Koruma Uygulaması

Spotflux iOS
Spotflux iOS iPhone ve iPad için Çevrimiçi Gizlilik Uygulaması

Zenmate

Zenmate

En pratik VPN çözümlerinden biri olan Zenmate ilk olarak sadece bir Google Chrome eklentisi olarak karşımıza çıkmıştı. Sonrasında Zenmate'in Firefox ve Opera versiyonları yayınlandı, bu tarayıcı versiyonlarına Zenmate'in mobil versiyonu da eklendi.

Zenmate veri trafiği limiti koymaması ve kullanıcı dostu olması nedeniyle önerdiğimiz bir VPN servisi. Servisin az sayıda sunucu seçeneğine sahip olması da çok büyük bir eksi puan değil; Zenmate genel olarak problemsiz bağlantı kurabiliyor.

Zenmate'in tarayıcı versiyonlarını bu bağlantı üzerinden, mobil versiyonlarını aşağıdaki bağlantılar üzerinden indirebilirsiniz:

ZenMate Android
ZenMate Android Android için Ödüllü VPN Uygulaması

ZenMate iOS
ZenMate iOS iPhone ve iPad için Popüler VPN Uygulaması

TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear ücretsiz versiyonunda belli bir veri trafiği limitine sahip olsa da kullanıcı güvenliğine verdiği önem ile özellikle sosyal medya servislerinde kullanmanız için tavsiye edebileceğimiz bir VPN servisi. Eğer çok sık VPN servislerine ihtiyaç duymuyorsanız; fakat güvenlik sizin için ön plandaysa TunnelBear ideal bir seçenek olacaktır. 

TunnelBear programını bilgisayarınızda kullanabileceğiniz gibi tarayıcı eklentisini Google Chrome üzerinde, Android ve iOS versiyonlarını mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz:

TunnelBear
TunnelBear Google Chrome için Yasaklı Sitelere Giriş Eklentisi

TunnelBear
TunnelBear Ücretsiz VPN Programı

TunnelBear VPN iOS
TunnelBear VPN iOS iPhone ve iPad için Güvenli VPN Uygulaması

TunnelBear VPN Android
TunnelBear VPN Android Android için Ücretsiz VPN Uygulaması

VPN Gate

VPN Gate

Akademik bir proje olarak ortaya çıkan VPN Gate kullanıcılara 10.000'in üzerinde farklı sunucuya bağlanma imkanı veriyor. VPN Gate'in sahip olduğu sistemde bütün kullanıcılar tarafından ortak olarak oluşturulan bir VPN ağına dahil oluyorsunuz. VPN Gate diğer VPN servisleri gibi kolay bir kullanıma sahip değil; fakat bu servisten nasıl faydalanacağınızı bu rehberimizden öğrenebilirsiniz:

Ücretsiz VPN Servisi VPN Gate ile Engelli Sitelere Giriş

VPN Gate'i bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz: 

SoftEther VPN + VPN Gate Client
SoftEther VPN + VPN Gate Client Engelli Sitelere Erişim Programı

Konular: Yazılım

2016'nın En İyi Ücretsiz VPN Programları İçin Yapılan Yorumlar (6)

 • Efsanemtk
  Efsanemtk dedi ki;

  Hem pc de hem mobilde kullanıyorum Betternet öneririm

  24 Aralık 2016 Cumartesi - 21:43:48 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Caner
  Caner dedi ki;

  Buba ben supervpn kullaniyom cok iyi hemde ucretsiz

  23 Aralık 2016 Cuma - 22:46:00 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • mehmet kutay
  mehmet kutay dedi ki;

  nee bunların hangi biri ücretsiz
  ücretssiz dediklerin hepsi ücretli
  neymiş efendim hızı limitliymiş
  yok reklam varmış yok efnm 1 yıl kullanabilirmişiz??
  hepsi aynı kapıya çıkıyo

  26 Ağustos 2016 Cuma - 16:42:53 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • ali yücel
  ali yücel dedi ki;

  Zenmate VPN değil bir proxy aracıdır.

  15 Haziran 2016 Çarşamba - 23:08:23 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • hasan can
  hasan can dedi ki;

  ücretsiz diye söylüyorlar yüklediğin zaman ücretli oluyor.Yalan söylemeyin

  8 Nisan 2016 Cuma - 20:59:06 - Cevap Yaz - Şikayet Et

2016'nın En İyi Ücretsiz VPN Programları için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.