"güvenlik" ile ilgili yazılar

 • Portalsepeti Açılış Sayfasından Kurtulmak

  Portalsepeti Açılış Sayfasından KurtulmakPortalsepeti.com, kullanıcıların belirli internet kaynaklarına ulaşımını kolaylaştırma amaçlı bir arama motoru ve ana sayfa aracıdır. Fakat, dış kaynaklardan yüklenen yazılımlar nedeniyle internet tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek ana sayfanın portalsepeti olarak değişmesini sağlayan bu arama motoru gün geçtikçe artan sayıda kullanıcının canını sıkmaktadır.

  Devamını Oku »

 • FBI Uyardı: DNSChanger Virüsü Nasıl Silinir?

  FBI, DNSChanger virüsü yüzünden alarma geçti. Özellikle ABD'de 500 binden fazla bilgisayarı etkileyen virüs bulaştığı bilgisayarların DNS ayarlarını bozarak girilmek istenen siteler yerine bambaşka sitelere yönlendiriyor. Bulaştığı bilgisayarları 9 Temmuz'dan itibaren bloke edebileceği açıklanan virüsü antivirüs programları tespit edemiyor. FBI tarafından yayınlanan dokümanda virüsü nasıl tespit edeceğiniz ve silmek için neler yapabileceğiniz detaylı olarak açıklanmış.

  Öncelikle DNSChanger virüsünün bilgisayarınıza bulaşıp bulaşmadığını tespit etmeniz gerekiyor. Her kullanıcının kolaylıkla test edebilmesi için açılan www.dns-ok.us sitesine tıkladığınızda arka planda yeşil renk görüyorsanız bilgisayarınıza bu virüs bulaşmamış demektir. Ama tersi bir durum söz konusuysa deneyebileceğiniz bazı programlar var.

  Devamını Oku »

 • Microsoft'un Antivirüs Programı Security Essentials 4 Yayınlandı

  Microsoft bugün PC’ler için hazırladığı antivirüs-antimalware programı olan Microsoft Security Essentials’ın (MSE) 4. versiyonunu yayınladı.

  2011’in sonlarından beri beta etiketine sahip olan programın bu yeni versiyonu daha iyi bir arayüz, Microsoft servisleri ile daha fazla entegrasyon, yeni otomatik özellikler ve daha iyi performans ile tehdit algılama nitelikleri sunuyor.

  Devamını Oku »

 • En Popüler Ücretsiz Android Antivirüs Uygulamaları

  1949 yılına dayanan geçmişine rağmen, her şey 1982 yılında lise öğrencisi Rich Skrenta'nın arkadaşlarına şaka yapmak için bir oyunun içine gizli bir dosya saklaması ile başladı. Şakanın amacı disket ile yüklenen oyun 50. kez çalıştırıldığında ekrana bir şiir getirilmesiydi. Bu şiir dünyada 25.yılını dolduran ve ilk virüs olarak tanımlanan Elk Cloner isimli virüsten başkası değildi.

  İlk virüs olarak ve sahibinin de hala kötü ünvanı ile anılmasının nedeni, küçük bir kasabada başlayıp tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılan ve tanımlanan ilk virüs olmasıydı. Kapıyı aralayan bu virüsün geçen 25 yıl boyunca açtığı kapıdan binlerce, türlere ayırırsak milyonlarca virüs geçti. Kimisi sadece bilgi verme amaçlı kimisi ise tamamen özel bilgileri çalma amaçlı olan virüsler, trojan, casus yazılım, truva atı, solucanlar, XSS, sentineler ve bunun gibi onlarca değişik tipte yaptıkları işlemlere göre kategorize edildiler.

  Devamını Oku »

 • Wireless (Kablosuz) Ağ Şifresi Nasıl Öğrenilir

  Wireless yani kablosuz ağ şifreleri internetteki gezintinizi güvenlik altına alırlar ve bant genişliğinizin yetkisiz kullanıcılar tarafından kullanılmasını engellerler.

  Ancak kullandığınız kablosuz ağın yöneticisi değilseniz ya da arada bir yeni cihazlar ekliyorsanız seçtiğiniz şifrenizi unutmanız çok kolaydır. Eğer modeminizin admin (yönetici) paneline girerseniz bu şifreyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Özellikle ağ yöneticisi değilseniz veya yönetici panelinin de şifresini hatırlamıyorsanız bu iş bir eziyete dönüşebilir.

  Devamını Oku »

 • TAMindir.com’dan 1 Yıllık ESET NOD32 ve Smart Security Hediyeleri

  Ücretsiz ESET NOD32 Antivirüs ve Smart Security Lisansı

  Tamamen ücretsiz bir şekilde 1 yıllık ESET NOD32 Antivirüs veya ESET Smart Security lisansı kazanma şansınız olduğunu biliyor musunuz? Tek yapmanız gereken TAMindir.com Facebook veya Twitter sayfasını beğenerek takip etmek olacaktır. TAMindir.com sponsorluğunda onlarca üretici onaylı bedava lisans sahibine ulaşacaktır. Birçok site, blog, forum ve sosyal ağ üzerinden kampanyalar yapılacak ve 1 yıllık ücretsiz lisans dağıtılacaktır. Aşağıdaki sosyal ağ adreslerimizi beğenerek veya takipçisi olarak hediye lisans kampanyalarına hemen ulaşabilir ve şansınızı deneyebilirsiniz.

  Aşağıda yapacağımız farklı türlerdeki yarışmalar hakkında bilgiler bulunuyor. Bu yarışmaların başlangıç ve bitiş tarihlerine aşağıdaki adresleri takip ederek ulaşabilirsiniz. Yarışma başlamadan 1 gün önce Facebook ve Twitter üzerinden bilgilendirme yapılacaktır. Ama Twitter ve Facebook üzerinde lisanslar bitene kadar yarışma her gün yapılacaktır. Hergünün kazananı açıklanacaktır. Bundan sonraki yarışmalar için bizi takip edin:

  Başlayacak Yarışmalar:

  • Bulunduğunuz makale sayfasını kendi belirleyeceğiniz kullanıcı adını kullanarak paylaşabilir ve en yüksek paylaşıma ulaşan kişiler hediye 1 yıllık ESET lisansı sahibi olacaktır.
  • Forum, blog ve diğer sosyal ağlar üzerinden yapılacak yarışmalar da 40 adet ESET NOD32 Antivirüs ve 20 adet ESET Smart Security hediye edilecektir. TAMindir sosyal ağ adreslerini takip ederek, tüm çekilişlere katılabilir ve kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

  Belli bir süre boyunca her gün tekrarlanacak olan bu yarışmaların başlangıç ve bitiş tarihleri bir önceki gün Twitter ve Facebook üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca yapılacak tüm ödüllü yarışmalarla ilgili bilgilere bu makaleden ulaşabilirsiniz.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

ÇOK YORUMLANANLAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin