Facebook Hesabını Tamamen Silme Nasıl Yapılır

Facebook hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız ve bir daha da hiç bir şekilde erişme ihtimalinizin olmamasını istiyorsanız yapmanız gereken Facebook hesabınızı dondurmak değil, Facebook hesabınızı tamamen silmek.

Dondurma işlemi hesaplarını geçici olarak devre dışı bırakmak isteyenler için hazırlanmış ve hesabınıza giriş yaptığınız anda yeniden açılmasına sebep oluyor. Ayrıca kapatıp açtıktan hemen sonra yeniden kapatmak da mümkün olmuyor.

Facebook hesabını tamamen silme işlemi bu nedenle kesin bir çözüm isteyenlerin imdadına yetişiyor. Ancak hesabınızı tamamen silmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var:

- Bu işlemin hiç bir şekilde geri dönüşü yok, tamamen silinen hesabınız gerçekten geri dönülemez halde Facebook'tan kaldırılıyor.

- Yöneticisi olduğunuz Facebook sayfalarının ve gruplarının başka yöneticileri yoksa sayfalar kapanıyor. Sayfalar kalsın istiyorsanız hesabınızı silmeden önce başka yöneticiler atamayı unutmayın.

Facebook hesabını tamamen silme işlemine başlamak için öncelikle hesabımızdaki tüm uygulamaları silmemiz gerekiyor. Facebook silme işlemi talebinden sonra iki hafta boyunca hesabınızda hiç bir hareketlilik olmaması gerektiğini bildiriyor. Bunu gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izliyoruz.

Öncelikle ekranımızın sol kısmındaki "Uygulama Merkezi"ni seçiyoruz.Daha sonra uygulama merkezimizin sol alt kısmındaki "Uygulamalarım" menüsüne giriş yapıyoruz ve orada karşımıza çıkan tüm uygulamaları "X" işaretlerine basarak kapatıyoruz.Tüm uygulamalardan kurtulduktan sonra Facebook hesabını tamamen silme işlemi için aşağıdaki kırmızı butona basabilirsiniz. Karşınıza hesabınızı silmek isteyip istemediğinizi belirten bir onay penceresi çıkacaktır.

Onay penceresinde "Hesabımı Sil" seçeneğini seçerek devam etmelisiniz. 


Devam ettiğinizde sizden şifrenizi ve güvenlik kodunu girmenizi isteyen ekranı da tamamladığınızda artık hesabınız silinme işlemi için sıraya alınmış demektir.


Silme işlemi emrini verdikten sonra 2 hafta boyunca hiç bir şekilde hesabınızda bir hareket gerçekleştirmemeniz gerektiğini unutmayın. Yoksa bütün bu adımları tekrarlayarak yeniden 2 hafta beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Logitech G710+ Mekanik Oyuncu Klavyesi İncelememiz


Facebook Hesabını Tamamen Silme Nasıl Yapılır İçin Yapılan Yorumlar (44)

 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  Ben facebook şifremi unuttum girmeye çalışıyorum ama giremiyorum ve kapatmak istiyorum nasıl yapabilirim

  2 Şubat 2015 Pazartesi - 20:08:56 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Serdal Aşcı
  Serdal Aşcı dedi ki;

  Slm.Ben Serdal Aşcı. .Benim hesabımı başka ları ele geçirmiş kullanıyor.insanları ben serdal Aşcı yım..diye hesabımı kullanıyor.Ben kendi hesabıma giremiyorum.

  16 Kasım 2014 Pazar - 20:51:59 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Serdal Aşcı
  Serdal Aşcı dedi ki;

  Başkaları kullanıyor facebook.umu.Başkaları ele geçirdi.

  16 Kasım 2014 Pazar - 20:33:58 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  başkaları açmiş benim hesabı kabul etmedi

  14 Ekim 2014 Salı - 07:44:35 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Kayahan altdudak
  Kayahan altdudak dedi ki;

  Ya benim feysimdee onay kodu istio işte safariden aç ve dha fazla bilgi gör Dio işte bende 1 ay girdim sonra böle oldu feysimi açamadığım için silemiyom haaaa bu arada ben sizden yardım istemiyomm derdimi dinleyin dert ortağı olun...

  26 Haziran 2014 Perşembe - 19:45:03 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Facebook Hesabını Tamamen Silme Nasıl Yapılır için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN