"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Instagram Fotoğraflarını Bilgisayara Kaydetme

  Instagram uzun zamandır pek çok kullanıcının fotoğraf paylaşımları için ilk sırada tercih ettiği online servisler arasında yer alıyor ve böylece hem farklı efektler ve filtreler kullanarak fotoğrafları güzelleştirmek, hem de arkadaşlarınızla bunları paylaşmak mümkün hale geliyor. Ancak zaman zaman başkalarının paylaştığı fotoğrafların güzelliği nedeniyle fotoğraf arşivimizde saklamak isteyebiliyoruz. Bu durumda maalesef resimlere direkt olarak sağ tıklamak bir çözüm sunmuyor ve resimleri ona uygun yöntemlerle kaydetmek gerekiyor. Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer kullanarak bir Instagram fotoğrafını nasıl kaydedebileceğinizi rehber blogumuzdan öğrenebilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • Putin'in Çift Ekranlı Akıllı Telefonu Türkiye'de: YotaPhone 2

  Her ne kadar şu sıralarda Rusya ve Putin ile aramız biraz limoni olsa da, geçtiğimiz sene Rusya devlet başkanı tarafından tanıtılmış olan ve iki ekrana sahip YotaPhone 2, sonunda Türkiye’ye de geliyor. Aralık 2015 içerisinde çeşitli Avrupa ülkelerinde satışa sunulan ve Rus menşeili olan akıllı telefon, ülkemizde de büyük talep görebilir çünkü oldukça uygun fiyatlara kullanıcılara sunulacak.

  Devamını Oku »

 • Optik Kameralı ASUS ZenFone Zoom Resmi Olarak Açıklandı

  ASUS’un ZenFone serisi ile bilhassa ekonomik akıllı telefonlar arayan kullanıcılara hitap ettiği bir gerçek. Ancak bu defa işi biraz abartan şirket, ASUS ZenFone Zoom adlı akıllı telefonunu resmi olarak tanıttı ve bu cihazın en dikkat çekici yanı ise üzerindeki optik kamera. 3 kata kadar yakınlaştırma desteği sunan bu kamera sayesinde, akıllı telefonlarda yaşanan kalitesiz dijital yakınlaştırma sorunu da ortadan kalkıyor.

  Devamını Oku »

 • Pili 10 Gün Dayanan Akıllı Telefon Geliyor: Oukitel K10000

  Akıllı telefonlarımızın yıllardır devam eden en büyük çilesi tabii ki pillerinin dayanma süreleri. Her ne kadar giderek artan donanım ve yazılım hızı kullanıcıların yüzünü güldürmeye devam etse de, maalesef bataryaların gelişimi konusunda aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Zira akıllı cihaz üreticileri bataryalarını ancak yeni donanımları idare edebilecek düzeyde geliştirebiliyorlar ve bu durum da standart bir akıllı telefonun günlük kullanımda ancak bir gün idare etmesine neden oluyor.

  Devamını Oku »

 • Yahoo Mail Uygulaması Artık Gmail Hesabını Destekliyor

  Yahoo Mail uygulaması, geçtiğimiz haftalarda tabiri caizse bomba gibi bir geri dönüş yapmıştı ve hem kullanım özellikleri anlamında çok sayıda yeniliği içerisinde barındırıyordu hem de Yahoo haricindeki hesapların da eklenmesine izin verdiği için daha fazla kullanıcıyı kendine çekmeye başlamıştı. Bu konudan Yahoo Mail Uygulaması Bomba Gibi Bir Dönüş Yaptı! adlı haberimizde sizlere bahsetmiştik.

  Devamını Oku »

 • Türkiye'den Twitter'a Büyük Para Cezası

  Twitter’ın Türkiye ile olan meselelerinin zaman zaman alevlendiğini biliyoruz. Şirketin genel olarak özgürlükçü bir yapılanma içerisinde olmasına karşın hem Türkiye devleti hem de bazı diğer ülkelerin yönetimleri ile zaman zaman çatışmalar içerisinde olduğu da bir gerçek. Dolayısıyla sık sık Twitter üzerinden gerçekleştirilen engellemeler, hesap kapatmalar ve diğer yasal konular gündeme geliyorlar. Genellikle bu durum Twitter’ın engellenmesi ile sonuçlansa da kısa süre sonra bu engeller kaldırılmak zorunda kalınıyor.

  Devamını Oku »

 • Facebook Haber Kaynağı Bomba Gibi Değişimlerle Geliyor

  Geçtiğimiz günlerde sizlere Facebook’un bir günde elde ettiği aktif kullanıcı adedini Facebook Eylül 2015'te 1 Milyar Günlük Kullanıcıya Erişti haberimizle aktarmıştık. Anlaşılan o ki bu yükselişi devam ettirmek isteyen şirket, kullanıcıların Facebook’u çok daha kolay bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak için bir dizi yenilik gerçekleştirecek. Bu yeniliklerin temeli ise Facebook haber kaynağında olacak diyebilirim.

  Devamını Oku »

 • Apple, Google ile Rekabetinden Hiç Memnun Değil

  Mac bilgisayarların ve iPad tabletlerin genel olarak Google ürünlerinden çok daha pahalı oldukları bir gerçek. Bu durum ise Apple CEO’su Tim Cook’u rahatsız ediyor çünkü pek çok eğitim kurumu, Apple ürünlerini tercih etmek yerine Chromebook’ları kurumlarında kullanmaya başlamışlar ve öğrencilerin bu cihazlar vasıtasıyla bazı gerekli işlemleri yapmalarını sağlamışlar. Tabii ki Cook ile gerçekleştirilen ropörtajın daha fazla detayı da mevcut. Hemen bu detaylarla devam edelim.

  Devamını Oku »

 • Mozilla, Firefox OS İşletim Sistemini Sonlandırıyor

  Mozilla, geçtiğimiz hafta Firefox OS adlı bir Android launcher yani önyükleyici uygulaması yayınlamıştı ve herkes bunu Firefox OS’a kullanıcıları alıştırmak yönündeki bir adım olarak değerlendirmişti. Ancak son gelen haberler bunun tam tersi olduğunu ortaya koyuyor. Zira Mozilla, Firefox OS mobil işletim sistemini sonlandırma kararı aldı.

  Devamını Oku »

 • Wordpress 4.4, Gömülü Yazılar ve Mobil Uyumlu Resimlerle Birlikte Geldi

  Wordpress.org sistemi, neredeyse tüm web sitesi ve blog sahipleri tarafından kullanılıyor ve bu anlamda dünyanın en popüler içerik yönetim sistemi olarak varlığını devam ettiriyor. Tabii ki yıllardır devamlı olarak güncellenen, yenilenen ve kullanıcılara hem daha güvenli hem de daha hızlı bir web sitesi yaratma imkanı sunan sistem, yepyeni özellikler sayesinde internette ihtiyaç duyulan değişimleri de kaçırmıyor.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

ÇOK YORUMLANANLAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin