uTorrent ile Nasıl Dosya İndirilir

İnternetten dosya indirmenin pek çok yolu var. Kimi kullanıcılar çevrimiçi dosya barındırma hizmetlerini tercih ederken kimileri ise torrent dosyalarını kullanarak Bittorrent sistemi üzerinden dosyalarını indirmeyi tercih ediyorlar.

Standart dosya barındırma servislerinin pek çok sorunu ve bekletme süreleri mevcut olduğundan dolayı torrent kullanmak çok dosya indiren kullanıcılar için gerekli hale geliyor. Sizlere bu yazıda uTorrent kullanarak dosya indirmenin temel noktalarından bahsedeceğim.

Öncelikle ilk yapmanız gereken web sitemizde yer alan uTorrent programını indirmek ve kurulumunu gerçekleştirmek.

uTorrent
uTorrent Ücretsiz Torrent İndirme Programı

uTorrent
uTorrent Mac İçin Torrent İndirici Program

1. Program kurulum dosyanız indikten sonra dosyaya tıklayın ve aşağıda göreceğiniz pencerede “Çalıştır” butonuna basın.


2. Karşınıza çıkan dil seçimi bölümünden “Turkish”i seçerek programın kurulumun ardından Türkçe dilinde çalışmasını sağlayın.3. Aşağıda göreceğiniz ekran karşınıza çıktığında tüm seçili olanları kaldırın. Kaldırmamanız durumunda uTorrent arama motorunuzu, ana sayfanızı değiştiriyor ve web tarayıcınıza bir bar ekliyor. Hepsini kaldırdıktan sonra ilerlemeye devam edin.

4. Kurulumun ardından program açılacak ve karşınıza ana ekran çıkacaktır. Ancak şu aşamada herhangi bir torrent dosyasını açmadığımızdan dolayı herhangi bir indirme işlemi gerçekleşmeyecektir.

5. Peki torrent dosyalarını nereden indireceğiz? Google’da yapacağınız ufak bir arama karşınıza pek çok torrent sitesi çıkacaktır. İndirmek istediğiniz resim, video, ses veya diğer tip dosyaların adını arama kutucuklarına yazarak mevcut olan torrent dosyalarını görebilirsiniz. Unutmayın, bir torrent dosyasının “seed” bölümünde ne kadar çok kişi varsa ve “leech” bölümünde ne kadar az kişi varsa dosyalarınız o kadar hızlı indirilecektir.
“Download Torrent” ve diğer sitelerdeki benzer butonları kullanarak torrent dosyanızı indirmeye başlayabilirsiniz.
Yasal uyarı: Dağıtımı ve izinsiz kullanımı yasak olan programları lütfen indirmeyiniz ve kullanmayınız.

6. Torrent dosyanızı web tarayıcınızın indirilen dosyalar bölümünden bulup üstüne tıklayarak açmanız gerekiyor.

7. Torrent dosyasını açtığınız anda uTorrent tekrar aktif hale gelecektir. Karşınıza çıkan pencerede indireceğiniz konumu seçebilir ve torrent içerisinden ayıklamak veya indirmek istemediğiniz dosyalar olursa bunları seçebilirsiniz.

 

8. İndirme işlemini başlattıktan sonra ana ekranınızda indirme sürecini ve hızını görebilirsiniz. İndirme tamamlandığında ise dosyalarınızı yüklediğiniz klasöre giderek hepsine ulaşabilirsiniz.

 

 

uTorrent kullanarak torrent kullanımı işte bu kadar kolay. İnternet ve bilgisayar kullanıcı düzeyiniz her ne olursa olsun bu temel adımları takip ederek istediğiniz dosyaları kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Konular: Nasıl yapılır

uTorrent ile Nasıl Dosya İndirilir İçin Yapılan Yorumlar (7)

 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  winrar ile ıso uzantılı belgeleri açabilirsin.

  20 Nisan 2014 Pazar - 08:08:25 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ahmet Hançer
  Ahmet Hançer dedi ki;

  orda iso diyo açılmıyo napıcaz

  29 Aralık 2013 Pazar - 22:12:17 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • selin
  selin dedi ki;

  bilg beklemedeykende çalışırmı

  21 Kasım 2013 Perşembe - 11:21:44 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Sağanek
  Sağanek dedi ki;

  arkadaşlar orada gösterge daha indirme başlarken yapılmıştır.bu durumda o bilgisayar eş arıyordur.(eşler sizinle beraber indiren kişilerdir.) eş arttıkça indirme hızı artar.

  30 Ağustos 2013 Cuma - 15:47:17 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • sanane
  sanane dedi ki;

  matrixburak - 2012-09-12 14:53:23 torrent in o kadarda iyi olduğunu düşünmüyorum. Çevrimiçi verilen çoğu linkler bozuk veya yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi 30s geçmesine rağmen 144kb inmiş. 181mb lık dosya 15saat te iniyor. Bu linkin sağlıklı olduğu hali. Başta da söylediğim gibi çoğu linkler ölü. Cevap : arkadaşım u torrent kullnmayı bilmediğini düşünüyorum. bozuksa u torrentin değilde torrent sitesindedir hata. ayrıca yavaş indirmesi şurdan kaynaklanır torrente girildiğinde eşler bölümü senle beraber kaç kişinin indirdiğini gösterir.o sayı arttıkça indirme hızıda artar küçük oyun indirirken o oyun indiriyormuşsun 181 mb lık biir şeyi en fazla dünyada kaç kişi indiri bir de gta 4 ü indir 15 saat diğilde 15 dk alır.

  30 Ağustos 2013 Cuma - 15:44:29 - Cevap Yaz - Şikayet Et

uTorrent ile Nasıl Dosya İndirilir için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.