"teknoloji" ile ilgili yazılar

 • IZTECH RoboLeague Tüm Robotları İzmir'de Buluşturuyor

  Türkiye'nin önde gelen teknoloji üniversitelerinden birisi olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ve bünyesindeki gönüllü öğrencilerden oluşan İYTE IEEE Öğrenci Kolu'nun ortak çalışmaları neticesinde İzmir Urla İYTE kampüsünde IZTECH RoboLeague (IRL) etkinliği düzenlendi.

  19-20 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenen bu etkinlik nedir diye aklınızdan geçiyorsa ve elektroniğe, bilişime, teknolojiye ve robotlara ilginiz varsa yazacaklarım hoşunuza gidecektir.

  Devamını Oku »

 • Bilişim Zirvesi '12

  Digital yayıncılık, telekom hizmetleri, bilişim, teknoloji ve mobil cihazlar artık yarının ekonomik ve sosyolojik temellerini oluşturuyorlar. Bunlar olmadan hiçbir girişim, hiçbir pazarlama faaliyeti artık başarıyla ulaşamayacak durumda.

  Bir sonraki adımın bilişimin bu gücünden faydalanacak nasıl atılacağının, hangi yöne gidileceğinin değerlendirileceği ve dünyanın önemli uzmanlarının konuşmalar, tartışmalar gerçekleştireceği ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’12, 11-13 Eylül tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve “Sonraki Adım” ekseninde tartışmalar yer alacak.

  Devamını Oku »

 • Engelsiz Bilişim 2012 Sempozyumu

  Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu’nun düzenlediği Engelsiz Bilişim 2012 Sempozyumu 5 Eylül 2012’de başladı ve 3 gün boyunca çeşitli kamu, STK ve özel kuruluşlardan gelen 40’dan fazla konuşmacı ve yüzlerce dinleyici ile devam edecek.

  Sempozyuma Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, daire müdürleri, mülki amirler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve engelliler katılım gösterdi.

  Devamını Oku »

 • Tamindir İzmir Bilişim Vizyon Arama Konferansı'ndaydı

  Bir İzmir şirketi olan Tamindir pek çok İzmir etkinliğinde olduğu gibi bilişim, sosyal medya ve teknoloji etkinliklerinden bir tanesine daha katılım gösterdi. Bu sefer şehrimizde gerçekleşen İzmir Bilişim Vizyon Arama Konferansı ‘nda birbirinden değerli pek çok yerli ve yabancı konuşmacının sunumlarını izleme ve söylediklerini dinleme fırsatına eriştik.

  Devamını Oku »

 • Geçmişten Günümüze Windows Logoları

  windows logolarıMicrosoft, Windows 8 işletim sistemindeki köklü değişiklilerle birlikte Windows logosunu da değiştirdi. Bu vesileyle öne çıkan Windows logolarını ve süregelen değişimlerini sizlere aktarmak istedik. Bakalım Windows logosu nereden nereye gelmiş.

  Devamını Oku »

 • Google Goggles: Mobil İçin Görsel Tanıma Uygulaması

   Google Goggles hizmeti uzun süredir var olan ama sürekli geliştirilen bir Google Labs uygulaması.Google çıkış noktası olan ve en çok güvendiği arama sistemini sunduğu tüm hizmetlerin içine entegre etmeyi çok seviyor. Goggles'ta aslında akıllı bir görsel arama, tarama ve tanıma sistemi. Cep telefonunuz aslında Google'ın bir gözü olarak çalışıyor ve size gösterdiğiniz şeyin ne olduğunu tanımaya ve anlamlandırmaya çalışıyor. Sonuçlar İngilizce olarak başarılı olsa da Türkçe için özellikle metin tanıma da fazlaca yol katetmesi gerekiyor.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin