"teknoloji" ile ilgili yazılar

 • CeBIT 2012'de Düzenlenen Dünya Oyun Şampiyonası'nı Görüntüledik

  Tamindir kurucusu Caner Bayraktar ve video editörü Neşe Koçinbiga geçtiğimiz hafta Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen Dünya’nın en büyük teknoloji fuarlarından birisi olan CeBIT 2012’deki gelişmeleri takip ederek size aktarabilmek için fuarı yerinde takip ettiler.

  Bu etkileyici fuarda çeşitli turnuvalardan tutun da en son prototip ürün ve cihazlara kadar pek çok alanda etkinlikler gerçekleştirildi. Intel Extreme Masters Dünya Şampiyonası da bunlardan bir tanesiydi ve Dünya’nın çeşitli ülkeleriden gelen oyuncu takımları League of Legends, Starcraft 2 ve Counter Strike birinciliği için Intel sponsorluğunda yarıştılar.

  Devamını Oku »

 • Hangi İşlemciler Daha İyi: AMD mi Intel mi?

  AMD ve Intel şu anda PC’lerde işlemci piyasasına hakim olan iki büyük oyuncu. Uzun yıllardır iki firma arasındaki rekabet sürüyor ve tabii ki kullanıcılar da bu rekabetin bir parçası haline geliyorlar. Gerek AMD gerekse de Intel’in fanatiği olan bilgisayar kullanıcıları çeşitli yorumlarla paylaşım ortamlarında atışmaya devam ediyorlar.

  Tamindir Facebook sayfamızda gerçekleştirdiğimiz anket sonuçlarına göre kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu Intel’i tercih ediyor. Peki gerçekten en iyi işlemci markası diye bir değerlendirme yapmak mümkün mü dersiniz?

  Devamını Oku »

 • Canlı Yayın Sona Erdi: Yeni iPad İle İlgili Tüm Bilgiler

   iPad Apple'ın en başarılı olduğu ürünlerden bir tanesi. Mobil dünyayı daha kullanışlı araçlarla tanıştıran bu mucizevi cihaz elbette sürekli geliştiriliyor. Bugün Türkiye saati ile saat 20.00'da başlayacak olan canlı Apple yayınının özetini sürekli olarak bu yazımızın güncellemelerini takip ederek öğrenebilirsiniz.

  Özellikle daha gelişmiş ekran seçenekleri, daha hızlı donanım ve kullanışlılık artışı getirmesi beklenen yeni iPad'in iPad 3 ismine mi sahip olacağı yoksa Apple tarafından bir sürpriz mi gerçekleştirileceği merak konusu.

  Devamını Oku »

 • 7 Mart'ta Tanıtılacak iPad 3'ün Teknik Özellikleri

  Apple iPad 3 DavetiApple, yeni ürünlerini tanıtmak için geleneksel yolundan yine şaşmadı. Üzerinde sadece 3 ikon yer alan davetiyeleri basına dağıttı. Ama basına göre davetiyedeki ipuçları sadece bu 3 ikondan ibaret değil. Davetiyede yer alan net bilgiye göre iPad 3’ün 7 Mart 2012 tarihinde San Francisco'da Apple etkinliğinde tanıtılacak. Herkes tarafından beklenen iPad 3 bu  tanıtımının ardından tüm dünyada satışa sunulacak. 2 ay öncesine kadar tüm özellikleri sır gibi saklanan iPad 3'ün artık tüm özelliklerini net bir şekilde biliyoruz. İşte yeni iPad3 ve tahmini teknik özellikleri.

  Devamını Oku »

 • Ubuntu'nun Android İle İlgili Planları Var

  Android için ubuntuMobil cihazınızın masaüstü bilgisayar özellikleri taşımasını ve bu amaçla kullanmayı ister misiniz? Belki ilk düşündüğünüzde bu fikir çok gereksiz gelebilir. Ama böyle bir sistemin neler yapabileceğini düşündüğünüzde fikrin ne kadar doğru ve uygulanmasının gerekli olduğu ortaya çıkıyor. Canonical çalışanları bu fikri önceden düşünmüşler, hatta hayata geçirmişler. Android yüklü bir mobil cihaz, cihazın dock ünitesi ve hazırladıkları Android için Ubuntu programı sayesinde Ubuntu ile çalışan bir masaüstü bilgisayar elde etmişler.

  Devamını Oku »

 • Google Dijital Görüş Sistemi 2012'de Piyasalarda Yerini Alabilir

  Bilimkurgu filmlerinde karşılaştığımız pek çok teknolojik ürünün gün geçtikçe hayatımıza birer birer giriş yaptığını özellikle son yıllarda oldukça yoğun bir biçimde hissedebiliyoruz. Eskiden yıllarca süren teknolojik sıçramaların süresi oldukça kısaldı ve aylarla ölçülebilecek düzeye geldi. Elbette ki artan iletişim olanaklarının bu gelişmeye katkısı yadsınamaz.

  İşte Google da hem bir iletişim hem de teknoloji devi olarak bunu avantajına kullanıyor ve kullanıcıları için genellikle devrimsel ürünler sunmaya devam ediyor.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin