"teknoloji" ile ilgili yazılar

 • Eğer Bu Yeteneklere Sahipseniz, Hiçbir Robot İşinizi Elinizden Alamaz

  Eğer Bu Yeteneklere Sahipseniz, Hiçbir Robot İşinizi Elinizden Alamaz

  Geçmişten günümüze kadar pek çok insanın, robotların dünyayı ele geçireceği konusunda hemfikir olduklarına şahit olmuşsunuzdur. Pek çok sektörde robotlar, insanların yapabileceği işlerden daha verimli çalıştıkları için tercih sebebi olabiliyor. Peki, ya robotlar tamamen insanların yerine geçerse? İşte biz de bunu düşündük ve eğer bu yeteneklere sahipseniz, hiçbir robot işinizi elinizden alamaz başlıklı makalemizi hazırladık. Mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

  Devamını Oku »

 • Teknolojiye Daha Az Para Harcamanızı Sağlayacak 7 Öneri

  Teknolojiye Daha Az Para Harcamanızı Sağlayacak 7 Öneri

  Hemen hemen herkes daha az para harcamak ve tasarruf yapmak için çabalasa da, bubu başarmak göründüğü kadar kolay olamayabiliyor. Hayatımızın ihtiyaçları ve isteklerimiz, bütçemizi zorlayarak bizi de oldukça zor bir duruma itebiliyor. Bizler de bir nebze de olsa tasarruf yapabilmeniz için hazırladığımız bu rehberde, teknolojiye daha az para harcamanızı sağlayacak 7 öneriyi sizler için sıraladık.

  Devamını Oku »

 • 2017 Yılında Heyecanla Beklenen Akıllı Telefonlar

  2017 Yılında Heyecanla Beklenen 5 Akıllı Telefon

  Bu yıl tüketicileri oldukça heyecanlandıran akıllı telefon modelleriyle karşılaşacağız. Bunların en başında iPhone 8 geliyor olsa da, daha birçok model tüketicileri heyecanlandırıyor. Hatta bu sene, Android telefonlardan çok etkili bir sıçrama bekliyor olmak hiç de yanlış değil. Çünkü iPhone 8'in beklentilerini aşabilmek, diğer modellerin en büyük amacı gibi görünüyor.

  Devamını Oku »

 • Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisi Nereye Gidiyor?

  Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisi Nereye Gidiyor?

  Yapay Zeka olarak akıllarda yer eden teknolojinin aslında "karar teorisi destekli uzman sistem" anlamına geldiğini biliyor muydunuz? Bu uzun tanımı bir kenara bırakalım da biz bu teknolojiye "yapay zeka" demeye devam edelim. Gelin "yapay zeka" sisteminin tam anlamına bir bakalım; belli sistemlerin konuya bağımlı olarak problem çözmesi sonucu; kendine özgü prensipleriyle, araçlarıyla ve teknikleriyle, bilgi mühendisliğinin esasını teşkil eden yeni bir yazılım türü olarak yapay zeka kullanımını, artık sosyal medyadaki "chatbotlardan" gayet iyi tanıyoruz. Ancak bize hazır sunulan bu araç nereye gidiyor bilmiyoruz, sorgulamadan kullanıyoruz. Sosyal medya dışında neler yapabileceği hakkındaki fikrimiz, bilim kurgu filmleriyle sınırlı.

  Devamını Oku »

 • Elektronik Seçim Sistemi Nedir, Tartışmalara Çözüm Olur Mu?

  e-seçim nedir

  Türkiye, 16 Nisan'da Anayasa Değişikliği Halk Oylaması için sandığa gitti. Seçim bitti ama tartışmalar, itirazlar bitmedi. Pek çok konuda kamu hizmetlerini sanallaştıran ülkemizde, oy verme ve sayım işlemleri hâlâ klasik yöntemlerle yapılıyor. Peki Elektronik Seçim (e-seçim) nedir, avantajları neler, her seçim sonrası yaşanan tartışmaların önüne geçer mi? Sizler için analiz ettik.

  Devamını Oku »

 • 13 Yaşında Çocuklar Mobil Telefon Bağımlılık Tedavisi Görüyorlar

  13 Yaşında Çocuklar Mobil Telefon Bağımlılık Tedavisi Görüyorlar

  Şimdi şurada otursak, akıllı telefonların ve teknolojinin şu fani hayatımızda bize kazandırdıklarından saatlerce konuşabiliriz. Ancak tam aksine, bizden alıp götürdüklerini konuşmaya gelince bir şekilde dilimiz tutuluyor. Özellikle, genç yaşta ellerine elektronik cihazlar tutuşturduğumuz çocuklara verdiğimiz zarardan bahsedemiyoruz bile. Oysa dünyanın gelişmiş ülkelerinde çocuklarda akıllı telefon bağımlılığını tedavi yaşı, 10-13 ortalamasına kadar inmiş durumda. Biz gelişiyoruz diye sevinirken, çok yakınlarda bir yerlerde alarm zilleri çalıyor.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin