"teknoloji" ile ilgili yazılar

 • 13 Yaşında Çocuklar Mobil Telefon Bağımlılık Tedavisi Görüyorlar

  13 Yaşında Çocuklar Mobil Telefon Bağımlılık Tedavisi Görüyorlar

  Şimdi şurada otursak, akıllı telefonların ve teknolojinin şu fani hayatımızda bize kazandırdıklarından saatlerce konuşabiliriz. Ancak tam aksine, bizden alıp götürdüklerini konuşmaya gelince bir şekilde dilimiz tutuluyor. Özellikle, genç yaşta ellerine elektronik cihazlar tutuşturduğumuz çocuklara verdiğimiz zarardan bahsedemiyoruz bile. Oysa dünyanın gelişmiş ülkelerinde çocuklarda akıllı telefon bağımlılığını tedavi yaşı, 10-13 ortalamasına kadar inmiş durumda. Biz gelişiyoruz diye sevinirken, çok yakınlarda bir yerlerde alarm zilleri çalıyor.

  Devamını Oku »

 • Teknoloji Bireyleri İşlerinden Ediyor, Ancak İşsizleri Yine Teknoloji Kurtarabilir

  Teknoloji Bireyleri İşlerinden Ediyor, Ancak İşsizleri Yine Teknoloji Kurtarabilir

  Teknolojik gelişmenin çok büyük bir hızla üretim sürecine girmesi, üretimde otomasyon dönemini başlattı ve doğal olarak emek ihticaı azaldı. İstihdam düzeyi hızla düştü, ardından teknolojik işsizlik kavramı sözlüklerimizde beliriverdi. Teknolojik işsizlik bugün yaşanmakta olan "genel işsizlik" sorununun önemli bölümünü oluşturuyor. Maalesef, üçüncü endüstri devrimi olarak nitelendirilen yüksek düzeyde otomatizasyona sahip altyapılı üretim birimleri, sadece birkaç nitelikli teknisyenle çalışabilen fabrikaların ortaya çıkmasına sebep oldular.

  Devamını Oku »

 • Sadece Süper Kahramanların Kullandığı 7 Muazzam Teknoloji

  Sadece Süper Kahramanların Kullandığı 7 Muazzam Teknoloji

  Çizgi roman janrının vazgeçilmelerinden olan süper kahramanlar, çoğu zaman alt benlikleriyle ortaya çıksalar da teknolojiyi de azami bir şekilde kullanıyorlar. Onları kahraman yapan özelliklerinin başında eşi görülmemiş teknolojik oyuncaklar önemli bir yer tutuyor.

  Devamını Oku »

 • Çin'in İmitasyon Başarısının Ardındaki 4 Teknik

  Çin İmitasyon

  Kariyeri boyunca çeşitli uluslararası reklam ajanslarında görev yapan Raymond Chin, Çin’in imitasyon kültürünü ve taklit ürünlerin gelişimini SXSW (south by southwest) etkinliğinde anlattı. Çin’de birçok ajansta çalışarak edindiği bilgi birikimini aktaran Chin şu anda da Publicis bünyesindeki SapientNitro’da görev yapıyor. Konuşmasında Çin’in imitasyon kültürünün temelinde yatan etkenleri ve gelişmiş imitasyon kültürünün teknolojiye yaptığı katkıyı değerlendiren Chin, imitasyon tekniklerini 4 gruba ayırdı.

  Devamını Oku »

 • Nagazaki'de Kullanılan Atom Bombası İstanbul'a Atılsaydı Ne Olurdu?

  Nükleer Bombaların Gücü İnsanı Dehşete Düşüren Boyutlara Ulaştı

  İlk atom bombası, ABD'nin 9 Ağustos 1945'te Japonya'nın Nagazaki kentine attığı en güçlü nükleer bomba olarak tarihe geçmişti. Ancak 75 bin kişinin ölümüne yol açan bu saldırı, ilk atom bombası saldırısı değildi. ABD 6 Ağustos 1945 tarihinde ilk bombadan birkaç gün önce, daha küçük çaplı bir nükleer bomba da Hiroşima'ya atmıştı. Bu bombanın da yaklaşık 135 bin kişiyi öldürdüğü ve tüm kenti dümdüz ettiğini biliyoruz. Peki, günümüzde nükleer bombaların durumu ne, etrafımızda na kadar atom bombası var biliyomuyuz? İşte size konuyla ilgili, rahatsız edici küçük bir araştırma yaptık.

  Devamını Oku »

 • Bilgisayarlarımız ve İnternet Yokken Nasıl Eğleniyorduk?

  Bilgisayarlarımız ve İnternet Yokken Nasıl Eğleniyorduk?

  Günümüzde hemen hemen her evde bir bilgisayar ve internet bağlantısı bulunuyor.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin