Sosyal Medyayı Daha Etkili Kullanabileceğiniz En İyi 42 Mobil Uygulama

Sosyal Medya Uygulamaları Manşet

Standart bir kullanıcı için sosyal medya uygulamaları Facebook, Twitter, Instagram üçlüsünden ibaret iken işletmenin sosyal ağ kanallarını yönetmekle yöneticiler için fazlaca seçenek bulunuyor. Sosyal medya yöneticisi olarak bilgisayar başında olmadığınız vakit te takipçilerinizle bağlantı kalmanız, etkileşime geçmeniz ve paylaşımda bulunmanız gerek. Bu noktada sizler için en iyi mobil uygulamaları bir araya toplayalım dedik.

Sosyal medya yöneticilerinin iOS ve Android platformunda kullanabilecekleri en iyi Android ve iOS uygulamaları listesine doğrudan geçmek istiyorum. Zira bu kategoride gözümüze çarpan uygulama sayısı oldukça fazla. Seçtiğimiz sosyal medya uygulamalarının tamamının ücretsiz olduğu notunu da düştükten sonra listemize geçiyorum.

Buffer:

iOS ve Android platformunda yer alan Buffer, Facebook, Twitter, Google+ ve LinkedIn gibi sıklıkla kullanılan sosyal ağ uygulamalarında yaptığınız paylaşımları yönetmenize imkan tanıyor. Sosyal ağ paylaşımlarınızı otomatik olarak zamanlayabilmenin haricinde paylaşımlarınıza yapılan tıklama, retweet, beğeni, yorum gibi etkileşimleri görebiliyorsunuz.

Buffer: Social Media iOS
Buffer: Social Media iOS iPhone Ve iPad İçin Sosyal Medya Uygulaması

Buffer: Social Media Android
Buffer: Social Media Android Android İçin Sosyal Medya Uygulaması

Facebook Pages Manager (Facebook Sayfa Yöneticisi):

Hem iOS hem de Android platformunda yer alan Facebook Sayfa Yöneticisi, şirketiniz için oluşturduğunuz Facebook sayfanızı mobilden yönetme kolaylığı sunuyor. Sayfanıza gelen yorumları inceleyip yanıtlayabiliyor, özel mesajlara yanıt verebiliyor, sayfanızın durumu hakkında istatistiklere göz atabiliyorsunuz. Planlı gönderide bulunma şansına da sahipsiniz.

Facebook Sayfa Yöneticisi iOS
Facebook Sayfa Yöneticisi iOS iOS için Facebook Sayfalarını Yönetme Uygulaması

Facebook Sayfa Yöneticisi Android
Facebook Sayfa Yöneticisi Android Android için Facebook Sayfası Yönetme Uygulaması

Flow for Instagram:

Facebook ve Twitter dışında ziyaretçilerinizin sıklıkla baktığı Instagram’ı boş bırakmamalısınız. Instagram uygulaması zaten varken niye kullanmayalım? sorusunu sorabilirsiniz. Birden faza hesap arasında hızlıca geçiş yapabilme, kullanıcı ve etiketleri favorilere alabilme, takipçileri listeden çıkarmadan başka bir deyişle takibi bırakmadan gizleme, akışta reklam olmaması gibi mevcut Instagram uygulamasında olmayan özellikleri sunuyor.

Flow for Instagram iOS
Flow for Instagram iOS iPad için Instagram Uygulaması

Dropbox:

Nerede olursanız olun iş arkadaşlarınız tarafından sizinle paylaşılan mühim dosyalara erişmek için kullanabileceğiniz bulut depolama uygulaması Dropbox, resim gibi paylaşılan dosyaları önizleme, belki de yaklaşan sosyal medya kampanyalarını önceden görmek için harika bir uygulama.

Dropbox iOS
Dropbox iOS iPhone, iPod Touch ve iPad İçin Dosya Saklama - Erişme Uygulaması

Dropbox Android
Dropbox Android Android İçin Dosya Saklama - Erişme Uygulaması

Evernote:

Sosyal medya yöneticisi olarak işiniz başınızdan aşkın olduğundan mühim şeyleri unutmamak adına not almak, her şeyi kapsayan yapılacaklar listesi hazırlamak, resim çekip not düşmek için kullanabileceğiniz en iyi uygulama kesinlikle Evernote.

Evernote Mobil iOS
Evernote Mobil iOS iPhone, iPod Touch ve iPad İçin Evernote Uygulaması

Evernote Mobil Android
Evernote Mobil Android Android İçin Not Alma ve Ajanda Programı

Asana:

En popüler proje yönetim servislerinden Asana’nın mobil uygulaması da bulunuyor. Projeler üzerinde çalıştığınız iş arkadaşlarınızla iletişim kurmak, organize olmak, çalışmalarınızı kaydetmek, yapılacaklar listesi hazırlamak, görev atamak gibi bir çok iş için kullanabileceğiniz çok yönlü bir uygulama.

Asana Android
Asana Android Android için Proje Yönetim Uygulaması

Asana iOS
Asana iOS iPhone ve iPad için Proje Yönetim Uygulaması

Trello:

Şirket içinde ve dışında çalışan tüm kişileri bir araya getiren uygulamalar arasında olan Trello ile proje ve etkinlik organizasyonu için görev ataması yapabiliyorsunuz. Tüm kullanıcıları aynı projede toplayabildiğiniz gibi, farklı projelerde de görevlendirebiliyorsunuz. Hangi projede kimler çalışıyor? Projede görev alan kişiler işlerinde nasıl ilerliyor? İşin yüzde kaçı tamamlanmış? gibi soruların yanıtını bulmak son derece basit.

Trello Android
Trello Android Proje Yönetimi ve Takibi Uygulaması

Trello iOS
Trello iOS Proje ve Etkinlik Organizasyonu İçin Görev Atama Uygulaması

HipChat:

Şirketler için özel olarak hazırlanan ve popüler markaların, eğitimcilerin ve insan kaynakları birimlerinin sıklıkla kullandığı mesajlaşma uygulaması HipChat ile özel oda açarak çalışma arkadaşlarınızla toplu olarak iletişim sağlayabiliyor, birebir mesajlaşma yapabiliyorsunuz. Anlık bildirimler sayesinde de şirkette tüm konuşulanlardan herkesin anında haberi oluyor.

HipChat iOS
HipChat iOS iOS için Toplu Mesajlaşma Uygulaması

HipChat Android
HipChat Android Android için Toplu Mesajlaşma Uygulaması

Nimble:

Kişilerinizi sosyal profilleriyle sorunsuz bir şekilde entegre edebilen etkili kişi yöneticisi Nimble ile ağınızla sürekli bağlantıda olmanın yanında Nimble ile kişilerinizi senkronize ederek sosyal hesaplarınızda takipçilerinizi artırmanız da mümkün.

Nimble iOS
Nimble iOS iPhone ve iPad İçin Müşteri İlişkileri Yönetimi Uygulaması

Mention:

Sosyal medya hesaplarınızın etkileşimlerini gerçek zamanlı olarak takip edebileceğiniz diğer bir uygulama da Mention. Sosyal medya kanallarında firmanızın veya markanızın adına yapılan mentionları en hızlı şekilde bildiren ve sonrasında istatistiklere ulaşmanızı ve mentionları ilgili birimlere iletmenizi mümkün kılan uygulama ile rakip firmaların da etkileşimlerini takip etmeniz mümkün.

Mention iOS
Mention iOS iPhone ve iPad için Sosyal Medya Yönetimi Uygulaması

Mention Android
Mention Android Android için Sosyal Medya Analizi Uygulaması

IFTTT:

Sosyal medya paylaşımlarınızı hızlandırmak adına kullanabileeğiniz en iyi mobil uygulamalardan biri. En büyük sosyal medya siteleri ve sıklıkla kullandığınız servisleri de içeren servisleri kolaylıkla bağlayabilen uygulama hakkında daha detaylı bilgiye IFTTT (IF) ile Çevrimiçi Hayatınızı Otomatiğe Alın blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

IFTTT Android
IFTTT Android Android için Web Uygulaması Yönetimi

IFTTT iOS
IFTTT iOS iPhone ve iPad İçin Web Uygulaması Yönetimi

Over:

Sosyal medyada paylaşacağınız fotoğraflara yazı eklemek için kullanabileceğiniz en iyi uygulama. 300’den fazla standart ve özel yapım yazı tipi ve 800’den fazla artwork ile sosyal medya gönderilerinizi canlandırabilirsiniz.

Over Android
Over Android Android için Fotoğrafa Yazı Ekleme Uygulaması

Over iOS
Over iOS iPhone ve iPad İçin Fotoğrafa Yazı - Obje Ekleme Uygulaması

Photo Editor by Aviary:

Mevcut elinizde bulunan veya yeni çektiğiniz bir fotoğrafı saniyeler içerisinde sosyal medyada dikkat çekici görsel haline getirebileceğiniz uygulamada istemediğiniz kadar filtre ve düzenleme aracı mevcut.

Photo Editor by Aviary Android
Photo Editor by Aviary Android Android için Fotoğraf ve Resim Editörü Uygulaması

Photo Editor by Aviary iOS
Photo Editor by Aviary iOS iPhone ve iPad için Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Canva:

Facebook ve Twitter hesabınızın kapak fotoğrafını yenilemek istediğinizde veya gönderilerinizde kullanmak üzere ihtiyaç duyacağınız görseli hazır şablonları kullanarak saniyeler içerisinde hazırlamanıza izin veren uygulama ile tasarım işi hem zaman almıyor, hem de son derece basit.

Canva iOS
Canva iOS iPhone ve iPad İçin Grafik Tasarım ve Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Feedly:

Hem Türkiye’den hem de yurt dışından farklı haber kaynaklarını tek bir yerden takip etme kolaylığı sunan en iyi mobil uygulamalardan biri olan Feedly, pratik olmasıyla da dikkat çekiyor.

Feedly iOS
Feedly iOS iPhone, iPad ve iPod Touch İçin RSS Takip Uygulaması

Feedly Android
Feedly Android Android İçin RSS Takip Uygulaması

Flipboard:

RSS akışınızdan, Twitter listenizden veya kategorilerden içerikleri takip edilmesi basit, son derece modern bir arayüz üzerinden sunan Flipboard yeni içerikler bulmak için harika kaynaklardan biri.

Flipboard iOS
Flipboard iOS iPhone, iPad ve iPod Touch İçin Online Dergi Platformu

Flipboard Android
Flipboard Android Android İçin Online Dergi Platformu

Daily:

Sosyal medya şirketi Buffer’ın uygulamalarından Daily, herkesin paylaştığı haberler yerine ilgi çekici makaleler sunan bir uygulama. Life hacking, pazarlama, tasarım, işletmeler, ilham kaynakları gibi farklı kategorilerde makaleleri kart şeklinde karşınıza getiren uygulamada basit kaydırma hareketiyle makaleyi hızlıca paylabiliyor veya es geçebiliyorsunuz.

Daily by Buffer iOS
Daily by Buffer iOS iPhone ve iPad İçin Hızlı Haber Okuma Uygulaması

TED:

Dünyanın en iyi sunumlarını bir araya getiren TED’de müzikten bilime, iş dünyasından akademisyenlere kadar pek çok saygın kişinin konuşmaları yer alıyor. Canlı olarak izlemek veya sadece dinlemek size kalmış.

TED Android
TED Android Android İçin TED Konferanslarını İzleme Uygulaması

TED iOS
TED iOS iPhone, iPod Touch ve iPad İçin TED Konferanslarını İzleme Uygulaması

Dashboard for Google Analytics:

Trafik istatistiklerinden sosyal medya kampanyalarınızın ne kadar başarılı olduğuna web sitenize ilişkin hemen her şeyi telefonunuzdan göz atmak için kullanabileceğiniz bir uygulama. Analizlerin detaylı olmasına karşın kolay anlaşılır şekilde gösterilmesi de uygulamanın dikkat çekici özelliklerinden.

Dashboard for Google Analytics iOS
Dashboard for Google Analytics iOS iPhone, iPad, iPod Touch İçin Analytics Uygulaması

Google Drive:

Google Drive ile düzenlenebilir ve paylaşılabilir tüm dosyalarınıza dilediğiniz cihazdan ulaşma şansınız var. Çevrimdışı konumda olsanız dahi dosya ve dokümanlarınıza erişebiliyorsunuz.

Google Drive iOS
Google Drive iOS iPhone, iPad ve iPod Touch için Google Drive Uygulaması

Google Drive Android
Google Drive Android Android için Google Drive

MailChimp:

E-posta yönetimi için MailChimp’i kullanıyorsanız mobil uygulaması ile listenizi ve sosyal medya kampanyalarınızı hareket halindeyken bile yönetebilirsiniz. Kampanya gönderme, istatistikleri görüntüleme, liste yönetimi işlerini telefonunuzdan veya tabletinizden yapmanız mümkün.

MailChimp iOS
MailChimp iOS iPhone ve iPad için E-posta Bülteni Gönderme Uygulaması

MailChimp for Android
MailChimp for Android Android için E-posta Bülteni Gönderme Uygulaması

Gather:

Dünya genelinde en çok kullanılan tercih edilen e-posta yönetim servislerinden MailChimp’in bir başka faydalı uygulaması da Gather. Etkinlik ve konferanslarda katılımcılarınızla hızlıca iletişime geçmek için kullanabileceğiniz bir mesajlaşma uygulaması diyebilirim.

https://itunes.apple.com/us/app/gather-by-mailchimp/id567512269 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mailchimp.Gather 

MailChimp Subscribe: (Chimpadeedo)

MailChimp hesabınıza bağlanarak kullaanbileceğiniz uygulama ile hızlıca kayıt formları oluşturabilir ve abonelerinizi dakikalar içinde toplamaya başlayabilirsiniz.

MailChimp Subscribe Android
MailChimp Subscribe Android Android için Kayıt Formu Oluşturma Uygulaması

MailChimp Subscribe iOS
MailChimp Subscribe iOS iPhone ve iPad İçin Hızlı Kayıt Formu Oluşturma Uygulaması

Mailchimp Snap:

MailChimp’in bir başka uygulaması olan Snap, fotoğraf tabanlı e-posta bülteni göndermenize imkan tanıyor. Fotoğrafın altına bültenin konu ve başlığı, web sitenizin adresi ve simgesi gibi detayları hızlıca girip hazır şablonlarla birleştirerek birkaç dakikada bülten hazırlamanız mümkün.

MailChimp Snap iOS
MailChimp Snap iOS iPhone ve iPad İçin Fotoğraf Tabanlı E-Posta Bülteni Gönderme Uygulaması

Hangouts:

Ofis dışından çalışma arkadaşlarınızla hızlıca iletişime geçme ihtiyacı duyduğunuzda kullanabileceğiniz bir uygulama. Arkadaşınızın hangi cihazı kullandığı hiç mühim değil; sorunsuzca iletişim kurmak için birebir.

Hangouts Android
Hangouts Android Android İçin Mesajlaşma ve İletişim Uygulaması

Hangouts iOS
Hangouts iOS iPhone, iPad ve iPod Touch İçin Mesajlaşma ve İletişim Uygulaması

Overcast:

Adından da tahmin edeceğiniz podcast uygulaması. Yüzlerce podcast yayınına ulaşabileceğiniz uygulamada liste yapma ve uygulamadan ayrılmadan çevrimiçi veya çevrimdışı dinleme şansına sahipsiniz.

Overcast iOS
Overcast iOS iPhone ve iPad için Podcast Dinleme Uygulaması

TapTalk:

Kişilerin profil resimlerine dokunarak fotoğraf ve video paylaşabileceğiniz TapTalk, kullanabileceğiniz uygulamalar arasında.

Taptalk iOS
Taptalk iOS iPhone ve iPad İçin Fotoğraf ve Video Gönderme Uygulaması

Taptalk Android
Taptalk Android Android İçin Fotoğraf ve Video Gönderme Uygulaması

Paper:

Facebook haber akışınızdan önem arz eden bağlantı ve bilgileri alarak gözünüze daha hoş gelecek şekilde gösteren Paper’ın Apple’dan birçok ödül aldığını da belirtelim.

Facebook Paper iOS
Facebook Paper iOS iPhone ve iPad için Facebook Haberler Uygulaması

WiFi Finder:

Kablosuz ağ bağlantısına ihtiyaç duyduğunuzda en büyük yardımcınız olacak. Civardaki bağlanılabilir ağları görmek için güzel uygulama.

WiFi Finder iOS
WiFi Finder iOS iPhone, iPod Touch ve iPad İçin Kablosuz Bağlantı Bulma Uygulaması

WiFi Finder Android
WiFi Finder Android Android İçin Kablosuz Bağlantı Bulma Uygulaması

WordPress:

Siteniz hakkında her şeyi kolaylıkla yönetmenize izin veren WordPress mobil uygulaması hem WordPress.com siteleri hem de WordPress tabanlı sitelerde sorunsuz çalışıyor.

WordPress iOS
WordPress iOS iPhone, iPad, iPod Touch İçin WordPress Uygulaması

WordPress Android
WordPress Android Android için WordPress Uygulaması

SlideShare:

SlideShare sunumlarınızı mobil cihazınızdan görüntüleme ve organize etmenizi sağlıyor. Sunumları saklama seçeneği sunması internet bağlantısının olmadığı durumda sunumları görüntülemek açısından güzel.

SlideShare iOS
SlideShare iOS iPhone ve iPad için Sunum Uygulaması

SlideShare Android
SlideShare Android Android için SlideShare Uygulaması

Quora:

Hemen her konuda sorunun yer aldığı uygulamada kullanıcıların yanıtını en çok merak ettiği sorulardan yola çıkarak o konu hakkında içerik üretilmesini çalışma arkadaşlarınızdan isteyebilirsiniz.

Quora Android
Quora Android Android İçin Soru Cevap Uygulaması

Quora iOS
Quora iOS iPhone ve iPad İçin Soru Cevap Uygulaması

Ve büyük sosyal medya kanallarının tüm uygulamaları:

Facebook:

Facebook Mobil iOS
Facebook Mobil iOS iPhone ve iPad İçin Facebook Uygulaması

Facebook Mobil Android
Facebook Mobil Android Android İçin Facebook Uygulaması

Twitter:

Twitter iOS
Twitter iOS iPhone, iPod Touch ve iPad İçin Twitter Uygulaması

Twitter Android
Twitter Android Android İçin Twitter Uygulaması

LinkedIn:

LinkedIn iOS
LinkedIn iOS iOS için LinkedIn Uygulaması

LinkedIn Android
LinkedIn Android Android İçin Profesyonel İş Hayatı Sosyal Medya Uygulaması

Google+:

Google+ iOS
Google+ iOS iPhone, iPad ve iPod Touch İçin Google+ Uygulaması

Google+ Android
Google+ Android Android İçin Google+ Uygulaması

Instagram:

Instagram iOS
Instagram iOS iPhone, iPod Touch ve iPad İçin Fotoğraf Paylaşma Uygulaması

Instagram Android
Instagram Android Android için Fotoğraf Paylaşma Uygulaması

Pinterest:

Pinterest iOS
Pinterest iOS iPhone, iPad ve iPod Touch İçin Pinterest Uygulaması

Pinterest Android
Pinterest Android Android İçin Pinterest Uygulaması

Snapchat:

Snapchat iOS
Snapchat iOS iPhone İçin Snapchat Uygulaması

Snapchat Android
Snapchat Android Android İçin Anlık Resim ve Video Paylaşma Uygulaması

WhatsApp:

WhatsApp Messenger iOS
WhatsApp Messenger iOS iPhone ve iPad için Popüler Mesajlaşma Uygulaması

WhatsApp Messenger Android
WhatsApp Messenger Android Android İçin Ücretsiz Mesajlaşma Uygulaması

Vine:

Vine iOS
Vine iOS iPhone ve iPod Touch için Twitter Vine Uygulaması

Vine Android
Vine Android Android için Twitter Vine Uygulaması

Tumblr:

Tumblr Android
Tumblr Android Tumblr Android Uygulaması

Tumblr iOS
Tumblr iOS iPhone, iPad ve iPod Touch İçin Tumblr Uygulaması

iPhone Kullanıcıları için En İyi Sosyal Ağ Uygulamaları


Sosyal Medyayı Daha Etkili Kullanabileceğiniz En İyi 42 Mobil Uygulama için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.