"sosyal medya" ile ilgili yazılar

 • Instagram Gönderileri Nasıl Kaydedilir

  Instagram Gönderileri Nasıl Kaydedilir

  Facebook'un geçtiğimiz senelerde devraldığı Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı söz konusu olduğunda günümüzün en yaygın olarak kullanılan sosyal medya servisleri arasında.

  Devamını Oku »

 • Futbol Taraftarları Sosyal Medyanın Ağzını Nasıl ve Neden Bozdu?

  Sosyal Medya’da Futbol Fanatiği Erkeklerin Terbiyesiz Egemenliği

  Sosyal medyada futbol fanatiği erkeklerin, bir takıma ait olma psikolojisiyle “camia-aidiyet” psikozuna nasıl girdikleri gündelik hayatı oldukça etkiliyor. Bu noktada erkeklik kavramı ve “erkek konuşma” dilinin futbol üzerinden bir popüler kültür ürününe dönüşmesi de kaçınılmaz görünüyor. Bu attığımız başlık yıllardır üniversitelerde tez konusu olarak işleniyor.  Ataerkil dilin popülist olgulardan etkilenmesi, sosyal medyada 7’den 70’e yeni bir iletişim lisanı oluşturulmasına neden oluyor ki, bugün Facebook, Twitter ve benzer mecralarda buna şahit olmadığınızı söylemeniz mümkün değil.

  Devamını Oku »

 • Sosyal Medya'da Dolar Kurunun Artmasına Verilen En Komik Tepkiler

  Sosyal Medya'da Dolar Kurunun Artmasına Verilmiş En Komik Tepkiler

  Politik tartışmalara giren bir platform değiliz ama son aylarda doların bu yükselişinden hepimiz etkilendiğimiz için kayıtsız kalamadık. Üstelik FED'in faiz kararının ne olacağı ve Avrupa Parlamentosu'nun ülkemiz hakkında vereceği karar da çok önemliyken, sosyal medyada verilen tepkilerle konuya dikkat çekmek istedik. Bir bakıma eğlenceli yorumlarla, güldürürken düşündürelim istiyoruz. İşte dolar kurunun artmasına sosyal medyada verilmiş en komik tepkiler:

  Devamını Oku »

 • Sosyal Medya Paylaşımlarınız Hislerinizi Nasıl Ortaya Çıkıyor?

  Sosyal medya

  Günümüzde sosyal medyanın insan yaşamına etkisi inanılmaz. Bireylerin ruh hallerini yansıtan en iyi araç artık sosyal medya uygulamarı oldu. Bunun için insanların yaptıkları paylaşımlara 5 dakika göz atmak yeterli oluyor. Çoğu zaman rahatlatıcı gibi görünen bu uygulamalar aslında hissettiklerinizi açığa çıkaran en büyük düşmanlarınızdan birisi.

  Devamını Oku »

 • WhatsApp ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

  WhatsApp ile Görüntülü Konuşma Geldi Manşet

  WhatsApp, aldığı son güncellemeyle nihayet görüntülü arama ya da konuşma (video call) özelliğine sahip oldu. Android, iPhone, Windows Phone kısacası işletim sistemi fark etmeksizin tüm akıllı telefon kullanıcılarının beğenisine sunulan videolu görüşme (video chat) yapma özelliğinin nasıl kullanıldığını bu blog yazımızda anlatıyoruz.

  Devamını Oku »

 • Facebook Sahte Haberler ile Nasıl Savaşıyor?

  Facebook Clickbait Savaş

  Sosyal medya platformlarında gördüğümüz en büyük sorunların başında clickbait dediğimiz sahte haberler geliyor. İnsanların merak duygusunu uyandırarak ve bir haberi bağlamından kopararak paylaşılan bu sahte haberler son dönemde Facebook'un da gündemine oturdu. Clickbait başlıklarla mücadele edeceğini ifade eden Facebook, insanların enformasyona doğru yollardan ulaşması için çaba harcayacak. Peki bunu nasıl yapacak, daha önce hiç düşündünüz mü?

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin