"sosyal medya" ile ilgili yazılar

 • Etkili Sosyal Medya Profili İçin Doğru Fotoğraf Nasıl Olmalı?

  online date profili

  Önemli olan dış görünüş değil’cilerden; ya da ‘sonuçta ruhlar aleminde de yaşamıyoruz’culardan olabilirsiniz. Fakat ortada öyle sayısal gerçekler var ki, sosyal medya ortamında seçtiğiniz profil resminin size karşı oluşan ön yargının temelini oluşturduğunu inkar edemezsiniz.

  Devamını Oku »

 • T3 Tutanak Gönder Uygulaması ile Seçim Güvenliği Sağlanacak

  T3 Tutanak Gönder ile Seçim Güvenliği Sağlanacak

  2017 Türkiye Anayasa değişikliği referandumuna sayılı günler kaldı. Türkiye genelinde 55 milyon 319 bin kayıtlı seçmenin oy kullanacağı referandum halk oylaması 16 Nisan’da gerçekleşecek. Anayasa’nın 18 maddesini değiştireceğinden son derece önemli olan referandumda YSK seçim sonuçlarının sağlamasının yapılabilmesi adına T3 Tutanak Gönder uygulaması vatandaşların kullanımına sunuldu.

  Devamını Oku »

 • iOS ve Android’de Twitter’ın Harcadığı Boş Alan Nasıl Temizlenir?

  twitter veri temziliği

  Android kullanan ve sosyal medyada aktif olanlarınızın veri temizliği hakkında bilgili olmanız tesadüf olamaz. Ne yazık ki, saklama alanlarının her geçen gün dar geldiği günümüzde, uygulamalarının ön belleklerinde tuttukları gereksiz veriyi temizlemeden çok da dayanmak mümkün değil. Konuyla ilgili iOS kullanıcılarınınsa eli kolu bağlanmış durumda. Çünkü Apple, “Ya basar parayı iCloud’dan alan satın alırsın, ya da uygulamaları arada bir sil tekrar yükle bana ne...” politikasından vazgeçmeyeceğe benziyor.

  Devamını Oku »

 • Sosyal Medya Detoksu Nedir ve Nasıl Yapılır?

  sosyal medya detoksu 3

  Sosyal medyayla olan ilişkinizde ‘istesem bırakırımcı’ mı, ‘hayatta vazgeçememci’ misiniz? Bağımlılıkların her türlüsünde olduğu gibi, sosyal medya da ihtiyaç duyduğumuz, yokluğunda rahatsız olduğumuz bir olgu. Bu ihtiyaç duygusunu hissetmemize sebep olan kimyasalın ismi ise dopamin. Bilinenin aksine dopaminin mutluluk veya zevk duygusuyla hiç bir alakası yoktur. Aksine, dopamin bir şey istiyor gibi hissetmenizi sağlayarak ödülünüze kavuşmanız için sizi dürter. Bu arzuyu doyurmak için harekete geçtiğinizde beyin, keyif verici ve ödüllendirici olan endorfinleri serbest bırakır.

  Devamını Oku »

 • Instagram Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?

  Instagram'a Canlı Yayın, Canlı Video Özelliği Geldi

  Facebook, Twitter’ın ardından en çok kullanılan sosyal ağ uygulaması Instagram, canlı yayın yapma ve kaybolan fotoğraf/video paylaşma özelliği ile yepyeni paylaşım özelliğine sahip oldu. Android ve iPhone kullanıcıları için çok yakında Instagram Stories üzerinden canlı video ve kaybolan video, fotoğraf gönderme özelliği aktif edilecek.

  Devamını Oku »

 • Sosyal Medyayı Kariyeriniz için Kullanmanın Püf Noktaları

  Sosyal medya kullanımı

  Günümüzde sosyal medyanın iş dünyası üzerindeki etkisi tartışılmaz. Hem ülkemizde hem de dünyada birçok işletmenin ya da kurumsal firmaların sosyal medya faaliyetlerine verdiği önem gün be gün artmakta ki Nusret Gökçe’nin sosyal medyayı basamak olarak kullanarak yükselişine hepimiz şahit olduk. Sosyal medyanın etkisi işe alım süreçlerinde de fark yaratıyor. Öyle ki, yapılan araştırmaya göre kurumsal şirketlerin yüzde 66’sı işe alım süreçlerinde adayların Facebook profillerini incelerken, yüzde 54’ü ise Twitter hesaplarını mercek altına alıyor. Böylelikle adaylar CV’lerinin yanı sıra kariyerleri için sosyal medya kullanıma da önem vermeye başladı. Yani aslında CV’niz ister iyi ister yetersiz olsun, bazen sosyal medya faaliyetleriniz kariyeriniz için belirleyici olabiliyor. Bu doğrultuda biz de sosyal medyayı kariyeriniz için kullanmanıza yönelik bazı taktikler ve püf noktaları paylaşıyoruz.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin