Skype'ta Ses ve Video Ayarları

Skype Video Ayarları Nasıl Yapılır

Skype'ınızın video ile ilgili ayarlarını yaparak en kolay şekilde görüşmeler gerçekleştirebilmek için yine Skype pencerenizin üst kısmında yer alan "Araçlar" butonuna tıkladıktan sonra "Seçenekler" menüsü ile devam etmelisiniz.Seçeneklere girdiğinizde sol kolondaki "Genel" başlığı altında "Görüntü Ayarları" adlı menüyü göreceksiniz. Bu menüye tıklayarak video kalibrasyon ayarlarını gerçekleştirebileceğiniz ekrana geçiş yapabilirsiniz.Eğer ekranda yer alan "Kamera ayarları" butonunu kullanırsanız aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi kameranızın aydınlık, karşıtlık, ton ve doyma değerleri ve çok daha fazlasını kolayca ayarlayacağınız kısmı kullanabilirsiniz. Burada en iyi ayarları deneme yanılma yöntemi ve kendi isteğinize göre gerçekleştirebilirsiniz.Kameranızı kullanarak profil resminizi oluşturmak isterseniz de görüntü ayarları menüsünden "Profil resmini değiştir" seçeneğini kullanabilirsiniz.
Profil resmi belirleme kısmında dilediğiniz pozu verdikten sonra "Resim Çek" tuşunu kullandığınızda aldığınız görüntü artık Skype üzerinde profil fotoğrafınız olarak görünecektir.

Başka Bir Skype Kullanıcısı ile Video Görüşme

Video görüşmeler de Skype üzerinde yazılı veya sesli görüşmeler gibi ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Elbette bir internet bağlantısı ve kameranızın olması gerekli. Video görüşme yapmak istediğiniz Skype bağlantınıza ana Skype penceresi üzerinden çift tıklamalısınız.Daha sonra arkadaşınızın açılan penceresi üzerinde "Görüntülü Çağrı Yap" seçeneğini kullanarak kabul veya ret etmesini beklemelisiniz.Eğer önceki adımda hali hazırda ses ayarlarınızı yaptıysanız video görüşmenizde sesiniz de otomatik olarak iletilecektir. Görüşmeyi sonlandırmak isterseniz de ekran görüntüsünde işaretlediğimiz görüşme sonlandırma butonunu kullanabilirsiniz.Skype programını kullanmak işte bu kadar basit. Herkesin çok rahat bir şekilde kullanabileceği bu sesli ve görüntülü sohbet programını indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Skype
Skype Sesli ve Görüntülü Konuşma Programı

Konular: Nasıl yapılır

Skype'ta Ses ve Video Ayarları İçin Yapılan Yorumlar (2)

 • eray kum
  eray kum dedi ki;

  kendi görüntümü tam ekran yapabiliyormuyum

  10 Şubat 2015 Salı - 19:54:39 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • semra demir
  semra demir dedi ki;

  skaypta görüntülü konuşurken görüntüm net çıkmıyor ne yapmalıyım ? kamera kumandasında yetersiz ışık dengelemesi var o tıklanmıyor neden acaba yardımcı olursanız sevinirim

  29 Ekim 2013 Salı - 21:08:10 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Skype'ta Ses ve Video Ayarları için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.