Skype Mesajlaşma Geçmişi Nasıl Silinir?

SkypeSkype yaptığınız son görüşmelerin ve anlık mesajlaşmaların bir kaydını tutmaktadır. Her ne kadar daha önce görüştüğünüz kişilerle tam olarak neler konuşmuş olduğunuzu bilmek açısından yararlı bir uygulama olsa da gelin görün ki siz bilgisayar başında yokken yanlışlıkla açık bıraktığınız Skype hesabınızı karıştıran birilerinin size ait özel konuşmalara ulaşabilecek olması can sıkıcı sonuçlar doğurabilir.

Skype geçmişinizin tamamen kişisel olacağından emin olmak için uygulama üzerinden isterseniz son mesajlaşmalarınıza ve konuşmalarınıza ait kayıtları silerek önlem alabilirsiniz. Her ne kadar Skype geçmişini gizlemek veya silmek için kullanılan ayarlar pek göz önünde olmasa da bu yazımızda sizlere bu işlemleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Skype çağrı ve mesaj kayıtlarını nasıl silebileceğimize hep birlikte göz atalım.

Skype Mesajlaşma Geçmişini Silmek

1- Yakın Zamanda Görüşülen Kişiler Listesine Erişim

Skype Görünüm menüsü içerisinde bulunan Yakın Zamanda sekmesi altında en son konuştuğunuz kişilerle ilgili mesajlaşma ve konuşma geçmişlerini saklamaktadır. Bu yüzden öncelikle bu bölüme ulaşmamız gerekmektedir.

Skype Yakın Zamanda Görüşülen Kişiler Listesi

2- Yakın Zamanda Yaptığınız Görüşmeleri Görüntüleme

Yakın zamanda menüsünü görünüm üzerinden aktif hale getirdikten sonra, programın sol tarafında bulunan Yakın zamanda sekmesi altındaki kişilerin isimlerine tıklayarak yaptığınız son yazışma ve konuşma geçmişlerine ulaşabilirsiniz.

Skype Yakın Zamanda Görüşülenler Konuşma Geçmişi

3- Mesajlaşma Geçmişini Silmek

Skpye'ta konuşma geçmişini silmek için öncelikle programın üst tarafında bulunan Araçlar menüsü başlığı altında yer alan Ayarlar sekmesine tıklayarak, açılan yeni pencerede sol taraftaki menüden Gizlilik sekmesini bularak tıklıyoruz. Gizlilik ayarları sayfasında bulunan Geçmiş kaydı başlığı altında bulunan Geçmişi sil butonu yardımıyla geçmiş bilgilerimizi silebiliriz. Ayrıca Geçmişi sil butonunun sol tarafında bulunan açılabilir menü üzerinden ne kadarlık bir zaman dilimine ait kayıtların tutulacağını da seçebiliriz. Eğer tutma seçeneğini seçecek olursanız, Skype yaptığınız görüşmeleri ve mesajlaşmaları kaydetmeyecektir.

Skype Gizlilik Ayarları

4- Bireysel Görüşmeleri Gizlemek

Eğer yakın zamanda görüşülenler sekmesi altından sadece tek bir kişiye ait konuşma penceresini ortadan kaldırmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey yakın zamanda görüşülenler sekmesi altında bulunan kişi listesi üzerinde görüşmelerinizi gizlemek istediğiniz kişinin üzerine sağ tıklayarak Görüşmeyi Gizle demek. Daha sonrasında gizlediğiniz görüşmeleri tekrar görüntüleyebilmek için Görünüm menüsü altında bulunan Gizli Görüşmeleri Göster'e tıklamalısınız.

Skype Görüşmeyi gizleSkype Gorusmeleri Goster

Skype konuşma ve mesajlaşma geçmişimizi nasıl silebileceğimizi ve belirli bir görüşme sekmesini nasıl gizleyebileceğimizi hep birlikte öğrendiğimiz rehber niteliğindeki bir yazımızın daha sonuna geldik.

2013'ün ilk çeyreğinde Windows Live Messenger'ın yerini alacak olan Skype'ı son sürümünü sitemiz üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde indirerek, şimdiden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Skype
Skype Sesli ve Görüntülü Konuşma Programı

Skype
Skype Mac İçin Anlık Mesajlaşma Programı

Ayrıca konuyla ilgili görüş, düşünce ve sorularınızı yorum bölümlerimiz aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

Konular: Nasıl yapılır

Skype Mesajlaşma Geçmişi Nasıl Silinir? İçin Yapılan Yorumlar (29)

 • Esila asya
  Esila asya dedi ki;

  Lutfen yardim edin gizlilik kismindaki engellileri kaldirmak istiyorum ama imkansiz yardimci olun

  14 Eylül 2015 Pazartesi - 02:11:25 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Has.can
  Has.can dedi ki;

  Lutfen yardım. .. skypeden gelen veya giden resimler nasıl siliniyo?

  22 Haziran 2015 Pazartesi - 01:39:38 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • hakan
  hakan dedi ki;

  karşıdakinin de görmemesi için ne yapmalıyız engellesek yada o kişiyi listeden çıkarsak yine görünür mü yardımınıza çok tşk ederim şimdiden

  2 Haziran 2015 Salı - 20:47:00 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • duman
  duman dedi ki;

  skype anlık mesaj siliyorum ama gizli görüşmelerde kayıtlı kalıyor. gizli görüşmeler nasıl silinir..?

  13 Mayıs 2015 Çarşamba - 19:07:43 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  gerçekten çok teşekkür ederim baya aramıştım sayenizde buldum.. :))

  27 Kasım 2014 Perşembe - 23:40:06 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Skype Mesajlaşma Geçmişi Nasıl Silinir? için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.