"oyun" ile ilgili yazılar

 • Point Blank

  Point Blank Hakkında

  Haklarını silahlı direniş ile arayan Free Rebels mi, yoksa ülkesini korumak isteyen CT-Force'un tarafında mısın? Takımını seç, silah edin ve yıllardır devam eden savaşa katıl. Ülkemize Point Blank adıyla gelen oyun yurt dışında Project Blackout adıyla biliniyor. Point Blank akıl almaz online savaşların yaşandığı takım olarak oynadığınız bir MMOFPS oyunudur.

  Devamını Oku »

 • Sony PlayStation 3D TV

  LCD LED televizyonların her geçen gün biraz daha yaygınlaşmasının ardından beklenen sıradaki adım olarak görülen 3 boyutlu televizyonlara bir yenisi Sony PlayStation ismiyle eklendi.

  Dijital görüntüleme ve televizyon teknolojilerinde oldukça başarılı bir noktada bulunan Sony, sahip olduğu güçlü oyun konsolunu 3 boyut özelliği güçlendirerek kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Şu ana kadar 3 boyutlu televizyonlar için beklenen satış rakamlarını yakalanamadı ancak ve görünen o ki Sony bu durumu pek de dert etmiyor. PlayStation oyun konsolu ile ilgili yenilikleri sadece konsol üzerinde gerçekleştirmeyi yeterli bulmayan Sony, ürünün yüksek bir oyun deneyimi sunabilmesi adına televizyon gibi özelleştirebileceği ve uyumlu bir ürünü öne çıkarmayı doğru buluyor.

  Devamını Oku »

 • MSI Toz Giderme Teknolojisi ile Ekran Kartında Devrim

  Bilgisayar ve çevre birim üreticileri arasında en popüler markalardan biri olan MSI, geçtiğimiz günlerde tanıttığı ve toz giderme teknolojisi (Dust Removal technology) ile artık tozların ekran kartlarını zayıf düşürmelerini engelliyor.

  Tozlanma, kuşkusuz teknolojik cihazlar için ciddi bir sorun ve ürünlerin kullanım performanslarını dikkate değer oranda düşüren bir ekten. Söz konusu cihaz ekran kartı olunca, tozlanmanın etkileri de daha yoğun görüldüğü bir parçadan bahsetmek maalesef mümkün oluyor. Ancak MSI, geliştirdiği toz giderme teknolojisiyle, tozların ekran kartlarını etkilemelerini ve ürünün ısınmasına neden olmasını engelliyor. N580GTX Lightning Xtreme Edition isimli ürünle birlikte kullanıcılarla buluşturulan özellik ile tozlanma nedeniyle ortaya çıkabilecek performans düşüklüğünün de önüne geçmiş oluyor.

  Devamını Oku »

 • Adobe Flash Player 11 ve AIR 3 İle Konsol Kalitesinde 3D Oyun Keyfi

  Birkaç gün önce Windows 8 ürününde Adobe Flash desteğini kaldıracağını açıklayan Microsoft'a karşı atağa geçen Adobe, yeni ürünleri Adobe Flash Player 11 ve Adobe AIR 3'ün tanıtımını gerçekleştirdi. Adobe Flash en popüler olduğu alan olan oyunlar için gerçekleştirdiği geliştirmelerle henüz bir yere gitmeye niyeti olmadığını kanıtlama amacında gibi görünüyor.

  Adobe lansmanının öne çıkan başlığı "konsol kalitesinde oyun deneyimi". Adobe Flash 11 ve AIR 3 ürünlerinde 2D grafik geliştirmelerinin yanında tam kapsamlı bir 3D grafik desteği sunacak. Firma şu an kullandığımız sürümlere oranla çok daha yüksek bir performansla karşılaşacağımız iddiasında. Bu iddia gerçekleşirse ancak konsollarda rastladığımız görüntü kalitesi ve akıcılığa Flash ve AIR uygulamaları sayesinde hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlardan ulaşacağız.

  Devamını Oku »

 • 6 Yeni Pes 2012 Videosu

  Konami tarafından 6 yeni Pro Evolution Soccer 2012 videosu yayınlandı. Bir dizi video yayınlayarak PES 2012 üzerinde yaptığı değişiklikleri futbol oyunu sevenlere video ile gösteren Konami, yeni PES sürümünde oldukça iddialı olduğunu birkez daha duyurdu.

  {program=24451} 

  PES 2012 için yapılan bazı değişiklikler dikkat çekiyor. Videolarda anlatılan yenilikler şunlardır; boşa kaçan oyuncular, çapraz koşular, sahte koşular, bölgesel savunma, bölgesel işaretleme ve top olmayan oyuncu kontrolü. Videolarda görüldüğü üzere yapılan yenilikler genel olarak takım oyunuyla alakalı... Bu 6 yeni videoyu aşağıda izleyebilir ve konuyu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • Çocuklar En Çok Hangi Oyunları Tercih Ediyor?

  Pek çok çocuk gelişim uzmanı oyun oynama zamanının özellikle çocukların zekası ve beyin gelişimi için faydalı olduğunu iddia etmektedir. Günümüzde uzmanların yaptığı araştırmaların sonuçlarına göre sadece yaratıcı ve çocukların hayal gücünü geliştiren oyunlar çocukların zekasını ve beyin gelişimini hızlandırıyor. Peki çocuklar en çok zeka geliştiren oyunları mı tercih ediyorlar?

  Zamanlarının çoğunu bilgisayar başında çevrimiçi oyunlar oynayarak geçiren çocuklar, zeka geliştiren oyunların yerine çoğunlukla televizyon kanallarında yayınlanan çizgi film karakterlerinin yer aldığı oyunları tercih ediyor. Sonuç olarak ülkemizde ve dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip bu çizgi filmlerin oyunlarına olan ilgide günden güne artmaktadır. Günümüzde internetin çocuklar için önemini anlayan çizgi film yapımcıları, çizgi karakterlerin yer aldığı internet oyunlarıyla çocukların ilgisini daha da artırıyor.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin