"oyun" ile ilgili yazılar

 • CeBIT 2012'de Düzenlenen Dünya Oyun Şampiyonası'nı Görüntüledik

  Tamindir kurucusu Caner Bayraktar ve video editörü Neşe Koçinbiga geçtiğimiz hafta Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen Dünya’nın en büyük teknoloji fuarlarından birisi olan CeBIT 2012’deki gelişmeleri takip ederek size aktarabilmek için fuarı yerinde takip ettiler.

  Bu etkileyici fuarda çeşitli turnuvalardan tutun da en son prototip ürün ve cihazlara kadar pek çok alanda etkinlikler gerçekleştirildi. Intel Extreme Masters Dünya Şampiyonası da bunlardan bir tanesiydi ve Dünya’nın çeşitli ülkeleriden gelen oyuncu takımları League of Legends, Starcraft 2 ve Counter Strike birinciliği için Intel sponsorluğunda yarıştılar.

  Devamını Oku »

 • Playstation 3 ve Xbox 360 Karşılaştırması

  Playstation 3 ve Xbox 360 KarşılaştırmasıHangi konsol daha iyi?

  Bir oyun konsolu almayı mı düşünüyorsunuz? Playstation 3 ve Xbox 360 arasında mı kaldınız? Bu yazımızda iki konsolu da masaya yatırıyoruz. Her ikisinin de artı ve eksi yönlerine değineceğiz ve iki konsolu da yakından tanımaya çalışacağız.

  Devamını Oku »

 • Oyunlar İçin HTML5 ve Flash Karşı Karşıya (İnfografik)

  HTML5 bir süredir Flash'a büyük bir rakip olarak geliştirilmeye devam ediyor. Ancak oldukça uzun bir zamandır kullanılan ve geliştirilen Flash'a karşı ilerlemek o kadar da kolay değil. İşte ikisinin de karşı karşıya oldukları sorunlar ve karşılaştırmalar tek bir infografikte toplandı. 

  Devamını Oku »

 • Tamindir Oyun Bilgisayarı Oluşturma Rehberi

  Tamindir takipçilerinden bir süredir oyun bilgisayarlarının hazırlanması ve parça seçimi konusunda destek vermemizi isteyen geribildirimler alıyoruz. Elbette ki sizlerin bize dair taleplerini yetişebildiğimiz kadar kısa sürede gerçekleştirmeye ve bir teknoloji portalı olarak ziyaretçilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz.

  İşte bu nedenle bundan sonra düzenli olarak, o yılın ilk yarısı ve ikinci yarısı için güncel oyun bilgisayarı konfigürasyonlarından bahsedeceğimiz “Tamindir Oyun Bilgisayarı Oluşturma Rehberi” serimizi başlatıyoruz. Böylece altı ayda bir piyasadaki mevcut parçalarla oluşturduğumuz Tamindir oyun bilgisayarını video olarak sizlere sunacağız.

  Devamını Oku »

 • Drakensang Online: Ücretsiz 3 Boyutlu MMORPG Tarayıcı Oyunu

  Drakensang OnlineTarayıcı oyunları konusunda dünyaya kendini kanıtlamış yapımcı şirketler arasında yer alan Bigpoint muhteşem yapımları ile adından bolca bahsettirmeye devam ediyor. MMORPG türünde fantastik bir yapım olan Drakensang Online tarayıcı üzerinden oynanabilen bir yapım. Fazlasıyla beğeni toplayan Drakensang Online 3 boyutlu olmasıyla da dikkat çekmekte. Görsel açıdan bir tarayıcı oyununun çok ötesinde bir grafik sunmaktadır.

  Devamını Oku »

 • Tamindir Oyun Dünyasına Destek Veriyor: GGJ İzmir

  Uluslararası Oyun Geliştiricileri Derneği (IGDA)’nin düzenlediği ve 2012 yılında 44 ülkede eş zamanlı olarak yürütülecek Global Game Jam (GGJ)’ın ülkemizdeki ayağı İstanbul, Ankara, İzmir ve Elazığ şehirlerinde 27-29 Ocak 2012 tarihlerinde tüm Dünya ile aynı anda gerçekleştirilecek.

  GGJ sayesinde pek çok öğrenci, akademisyen ve profesyonel bir araya gelerek etkinlik süresince en iyi oyunu geliştirmek için birlikte çalışacaklar. Ayrıca etkinlik Dünya’nın en büyük oyun geliştirme organizasyonu olarak da dikkatleri üzerine çekiyor.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin