"nasıl yapılır" ile ilgili yazılar

 • Tamindir 8. Yaş Günü Kampanyası Kazananlar Listesi

  Tamindir'in 8. Yaş Günü için düzenlediği kampanya sonuçlanmıştır. Kampanyamıza katılan tüm takipçilerimize Tamindir ailesi olarak çok teşekkür ederiz. Hediye almaya hak kazanan asil ve yedek kullanıcı listesi aşağıdadır.

  Devamını Oku »

 • Facebook Zaman Tünelini İptal Etme Yolları

  Facebook zaman tüneli çıktığından beri kimi kullanıcıların sevgisini kimi kullanıcıların ise nefretini kazanmış durumda. Profil sayfalarının eski tasarıma göre biraz daha karışık olduğu Facebook zaman tünelini kaldırmak isteyenlerin adedi azımsanamayacak kadar fazla.

  Bu nedenle Facebook zaman tünelini kapatmak için kullanabileceğiniz Timeline Remove eklentisini Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer internet tarayıcılarında nasıl yükleyeceğinizi ve aktif hale getireceğinizi resimli olarak göstereceğim.

  Devamını Oku »

 • Yüksek Performans İçin Bilgisayar Donanımı Temizliği Nasıl Yapılır

  Yüksek Performans için Bilgisayar Temizliği nasıl yapılır?

  Bilgisayarlarımız sadece yüklediğimiz programlar, zararlı uygulamalar veya diğer yazılımsal sebeplerden değil, ek olarak donanımsal sorunlardan dolayı da zamanla yavaşlarlar. Özellikle bilgisayar kasasının içinde yer alan parçaların düzenli olarak temizlenmemesi ısınma sorunlarına, dolaylı olarak da performans kayıplarına yol açıyor.

  Genel havalandırması iyi olmayan ucuz kasalarda sıcak havanın atılması ve serin havanın kasa içine sokulması konusunda eksiklikler olduğundan dolayı donanımların temizliği bir kat daha önem kazanıyor.

  Dilerseniz yılda bir bile olsa temizliğinden sorumlu olduğumuz parçalardan ve temizleme yöntemlerinden birer birer bahsedelim.

  Devamını Oku »

 • Bilgisayar Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?

  Bilgisayar BakımıBilgisayarınızı almak için ne kadar ücret ödediniz? Peki ya bilgisayarınızda kullandığınız işletim sistemi ve yazılımlara ne kadar ücret ödediniz? Hepsini bir yana bırakın bilgisayarınızda veya Mac'inizde bulunan ve sizin için önemli olan kişisel dosyalarınız ve dökümanlarınızın değeri nedir? Muhtemelen tüm bu sorduğumuz sorular için harcadığımız paralar binlerce lira değerinde ve kimimize göre belki de pahabiçilemezdir. Ortada pahalı bir yatırım söz konusu olduğuna göre bilgisayarınızın bakımını yapmak ve bilgisayarınızı korumak sizin için en önemli önceliklerden birisi olmalı ama gelin görün ki

  Devamını Oku »

 • Daemon Tools Kurulumu ve Kullanımı

  Daemon Tools Lite programı sanal CD dosyalarını kolayca, CD ve DVD’lere yazdırmadan bilgisayarınız üzerinde sanal sürücülere takmak için kullanılıyor ve bu alandaki en popüler programlardan bir tanesi. Ancak kimi zaman kullanımı ile ilgili sorunlar baş gösteriyor. Bu nedenle sizin için programın kurulumu ve kullanımı ile ilgili resimli bir uygulama yazısı yazmamız gerektiğini fark ettik.

  Eğer ücretsiz Daemon Tools Lite programını kullanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken aşağıdaki bağlantıyı kullanarak programı bilgisayarınıza indirmek.

  Devamını Oku »

 • 10. Altın Örümcek Web Ödülleri Oylarınızı Bekliyor (Güncellendi: Halkın Favorisi Tamindir Seçildi)

  Altın Örümcek Web Ödülleri 2002 senesinden beri her yıl düzenleniyor ve çok çeşitli kategoriler altında Türk internet dünyasının en başarılı web siteleri belirleniyor. Böylece son yıllarda inanılmaz bir atılım gerçekleştiren Türk e-girişimlerinin gelişimlerine ve motivasyonlarına bir destek daha sağlanmış oluyor.

  İlk etapta jüri üyelerinin belirlediği katılıma uygun görülen web siteleri, daha sonra halk oylamasına sunuluyor ve böylece adil bir seçim sistemi sağlanıyor.

  Daha önce bu yazımızda sizlerin desteğini ve oylarınızı rica etmiştik. Bugün belirlenen ilk sonuçlara göre Tamindir 10. Altın Örümcek Web Ödülleri'nde Bilgi Teknolojileri kategorisinde halkın favorisi seçildi. 

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin