"Mobil" ile ilgili yazılar

 • Android Market'in Yerini Alan Google Play'deki Yenilikler

  Google, bugün itibariyle Android Market'e veda ederek yoluna Google Play ile devam etmeye başladı. Google'ın yeni bir isim, yeni bir bakış açısı ve yeni bir tasarımla attığı adım Android Market'te aradığını bulamaması olarak yorumlansa da, Google servislerindeki değişim bir süredir devam etmekteydi. Kısacası Google, yeni stratejisi gereği çevrimiçi servislerini tek tip tasarım anlayışıyla bir bütün haline getirerek markasını daha çok ön plana çıkarmaya Google Play ile devam ediyor.

  Devamını Oku »

 • 7 Mart'ta Tanıtılacak iPad 3'ün Teknik Özellikleri

  Apple iPad 3 DavetiApple, yeni ürünlerini tanıtmak için geleneksel yolundan yine şaşmadı. Üzerinde sadece 3 ikon yer alan davetiyeleri basına dağıttı. Ama basına göre davetiyedeki ipuçları sadece bu 3 ikondan ibaret değil. Davetiyede yer alan net bilgiye göre iPad 3’ün 7 Mart 2012 tarihinde San Francisco'da Apple etkinliğinde tanıtılacak. Herkes tarafından beklenen iPad 3 bu  tanıtımının ardından tüm dünyada satışa sunulacak. 2 ay öncesine kadar tüm özellikleri sır gibi saklanan iPad 3'ün artık tüm özelliklerini net bir şekilde biliyoruz. İşte yeni iPad3 ve tahmini teknik özellikleri.

  Devamını Oku »

 • Android iOS'a Karşı Büyük Bir Zafer Kazanmaya Başladı

  Şu anda Dünya üzerindeki akıllı telefonların çoğunluğunu Android işletim sistemine sahip cihazlar oluşturuyor. Sonunda Android bu konumunu uygulamalarda da pekiştirecek gibi görünüyor.

  Xyologic analitik şirketinin yaptığı araştırmalara göre şu anda İngiltere, Almanya ve Rusya’da en çok indirilen uygulamalar Android’e ait ve Mart-Nisan aylarında ABD’de de bu konum Google’a gidecek gibi görünüyor. Apple şimdiye dek her ne kadar cihaz satışlarında daha geride olsa da uygulamalarda birinciliği sürdürmüştü ancak bu ortam yakın zamanda bozulacak gibi.

  Xyologic’in açıklamalarına göre Android şu anda gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler içerisinden dokuz tanesinde uygulama indirme adetlerinde lider konumunda. İngiltere, Almanya ve Rusya’nın yanında Android Çek Cumhuriyeti, Polonya ve Portekiz’de 2011 Ağustos’ta, Brezilya’da Ekim ayında ve İspanya’da Kasım ayında lider konuma geçti.

  Devamını Oku »

 • Ubuntu'nun Android İle İlgili Planları Var

  Android için ubuntuMobil cihazınızın masaüstü bilgisayar özellikleri taşımasını ve bu amaçla kullanmayı ister misiniz? Belki ilk düşündüğünüzde bu fikir çok gereksiz gelebilir. Ama böyle bir sistemin neler yapabileceğini düşündüğünüzde fikrin ne kadar doğru ve uygulanmasının gerekli olduğu ortaya çıkıyor. Canonical çalışanları bu fikri önceden düşünmüşler, hatta hayata geçirmişler. Android yüklü bir mobil cihaz, cihazın dock ünitesi ve hazırladıkları Android için Ubuntu programı sayesinde Ubuntu ile çalışan bir masaüstü bilgisayar elde etmişler.

  Devamını Oku »

 • Google Dijital Görüş Sistemi 2012'de Piyasalarda Yerini Alabilir

  Bilimkurgu filmlerinde karşılaştığımız pek çok teknolojik ürünün gün geçtikçe hayatımıza birer birer giriş yaptığını özellikle son yıllarda oldukça yoğun bir biçimde hissedebiliyoruz. Eskiden yıllarca süren teknolojik sıçramaların süresi oldukça kısaldı ve aylarla ölçülebilecek düzeye geldi. Elbette ki artan iletişim olanaklarının bu gelişmeye katkısı yadsınamaz.

  İşte Google da hem bir iletişim hem de teknoloji devi olarak bunu avantajına kullanıyor ve kullanıcıları için genellikle devrimsel ürünler sunmaya devam ediyor.

  Devamını Oku »

 • Twitter iPhone ve Android Uygulamalarını Güncelledi

  Twitter, yenilediği web arayüzünden sonra vakit kaybetmeden gözünü mobil uygulamalarına çevirmiş görünüyor. iPhone ve Android için geliştirdiği uygulamalarını güncellendiğini 21 Şubat 2012 Salı günü kendi blogunda duyurdu. Güncelleme paketi içeriğinde kaydırma kısayolları, yenilenmiş arayüz ve fonksiyonelliğe yönelik iyileştirmeler bulunuyor. Twitter'ın en son güncellemeyi Mart 2011'de yapmış olduğunu da hatırlatalım.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin