"Mobil" ile ilgili yazılar

 • İki Yeni BlackBerry Geldi: Bold 9790 ve Curve 9380

  RIM, BlackBerry Bold 9790 ve Curve 9380 isimli BlackBerry OS 7 işletim sistemini kullanacak olan iki yeni akıllı telefonunu duyurdu. Uzun süredir beklenen yeni BlackBerry telefonlar, hem kullanıcılar hem de RIM açıcısından kritik bir öneme sahip. Zira dev şirket, kısa bir süre önce yaşanan mesajlaşma ve internet servislerindeki sorunlarından dolayı kullanıcılarının gönlünü yeniden kazanma gayretinde. RIM kullanıcıları da yeni cihazlarla birlikte vazgeçemediklerini BlackBerry deneyimini bir adım öteye taşımanın heyecanını yaşayarak beklentilerinin karşılanıp karşılanmadığını görmek istiyorlar.

  Devamını Oku »

 • Kişiselleştirmenin Mobildeki Geleceğine Örnek: Nokia GEM

  Kişiselleştirme özelliği, cep telefonlarının ilk çıktığı andan bu yana en önemli etkenler biri. Akıllı telefonlarla birlikte bu etken farklı bir boyuta taşındı ancak yapılabilecekler hala bitmedi. Nokia da böyle düşünerek çıktığı yolda, gelecekte üreteceği akıllı telefonlarda neler yapabileceğini ortaya koyan bir video hazırladı. Söz konusu video, Nokia GEM isimli ürünle birlikte akıllı telefonlardaki kişiselleştirme unsurunun nerelere varabileceğini ortaya koyuyor.

  Devamını Oku »

 • Adobe, Mobil Cihazlara Yönelik Flash Player Desteğine Son Verdi

  Adobe, resmî blogu üzerinden yaptığı açıklamaya göre mobil cihazlar için Adobe Flash Player desteğini sona erdirdi. Alınan bu kararla birlikte şirket, Flash Player ürününün mobil cihazlar üzerindeki kullanımına yönelik daha fazla geliştirme çalışması yapmayacak.

  Mobil dünyanın iki büyük devinden biri olan Android, Adobe Flash Player özelliğine sahip olmasıyla öne çıkarken, diğer büyük dev olan Apple ısrarla mobil dünyasında Adobe Flash Player'ı görmemezlikten gelmişti. Hatta Steve Jobs, bizzat kaleme aldığı bir yazıda, Adobe Flash Player’ın mobil dünyada bir geleceğinin olmadığını açıkça ifade etmişti. Görünen o ki artık Adobe yöneticileri de Steve Jobs ile hemfikir.

  Devamını Oku »

 • Apple Artık Üç Boyutlu Haritalandırma Gücüne Sahip

  Apple, son zamanların popüler üç boyutlu haritalandırma şirketlerinden biri olan C3 Technologies’i satın aldı.

  Geçmiş dönemlerde mobil şirketlerin de aralarında bulunduğu birçok ürüne üç boyutlu haritalandırma hizmeti sunan C3, bundan böyle Apple kanatları altında varlığını sürdürecek. Gerek ürün gerekse ekip olarak Apple Ailesine dâhil olan haritalandırma oluşumu, çekilen fotoğraflar üzerinden yola çıkarak üç boyutlu haritalar hazırlamasındaki başarı ile sivrilmişti.

  Devamını Oku »

 • Microsoft ve Nokia Birlikteliğinin İlk Ürünü: Lumia 800

  Nokia, dün sabah Londra’da düzenlenen Nokia World 2011 Organizasyonu çerçevesinde Microsoft Phone Mango işletim sistemini kullanan Lumia 800 akıllı telefonu tanıttı.

  Microsoft ve Nokia birlikteliği sonucunda ortaya konan ilk akıllı telefon olan Lumia 800, Windows Mobile’ın geleceğine dair kayda değer izler taşıyor. Cihazın donanımına göz attığımızda, 1.4 GHz frekansında işlevini yerine getiren tek çekirdekli bir işlemciyi görüyoruz. Bu seviyedeki yeni akıllı telefonların genellikle çift çekirdekli olarak çıktıklarını hatırlarsak, bu özellik biraz şaşırtıcı gelebilir. 512 MB ara bellek birimi, tek çekirdekli işlemciye eşlik ediyor. Cihazın dâhili depolama alanı ise 16 GB boyutunda.

  Devamını Oku »

 • Sony, Sony Ericsson'ın Tümüne Sahip Oldu

  Sony, bugün yayınladığı bir basın bildirisi ile birlikte Sony Ericsson şirketi üzerinde üzerinde diğer kuruma ait olan %50’lik payı da aldığını ve işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Sony Ericsson’ın, “tamamı Sony’ye ait olan” bir marka olarak yaşamını sürdüreceğini açıkladı.

  2001 yılında başlayan Sony Corporation ve Telefonaktiebolaget LM Ericsson birlikteliğinde sona gelindi. Hâlihazırdaki birliktelikte %50’lik bir paya sahip olan Sony, diğer %50’lik payı da 1.05 milyar Euro karşılığında satın aldığını ve anlaşmanın sadece imzalara kaldığını duyurdu. 2012 yılının Şubat ayında resmi işlemlerin son bulması beklenirken, bu tarihin hemen ardından gelecek çeyrek sonu raporlarında söz konusu işlemlere dair detaylı bir rapor da sunulacak. Adı geçen raporun 31 Mart 2012 tarihinde açıklanacağı belirtildi.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin