iOS 7 Beta'dan iOS 6'ya Nasıl Geri Dönülür?

iOS 7 Beta manşet

Dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi iOS7’nin tanıtılmasıyla birlikte Beta sürümü de geliştiriciler için indirilmeye açılmıştı. Ancak geliştirici olmasanız da geliştirici hesabı olan biri aracılığıyla cihazınızı kaydettirerek iOS7’yi kurabiliyorsunuz. Tepeden tırnağa yenilenen iOS7, Beta sürecinde olduğu için çeşitli sorunlarla karşılaşmanız da olası. Karşılaşmasanız da denedikten sonra iOS6’ya geri dönüş yapmak isteyebilirsiniz. Apple her ne kadar iOS Betaya güncellenen cihazların iOS’un eski sürümlerine geri döndürülemeyeceğini belirtse de birkaç basit adımla başarılı şekilde sürüm düşürme işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

Son iOS sürümüne geri dönmeden önce tüm bilgilerinizi mutlaka yedekleyin uyarısını da yaptıktan sonra ilk aşamaya geçebiliriz:

Adım 1: Cihazınıza uygun en son yayınlanan iOS 6 yazılım güncellemesi dosyasını indirin:

iPhone 5 için

iPhone 4S için

iPhone 4 için


Adım 2: iPhone’nunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes yazılımını açın.

1

Adım 3: iPhone’nunuzu kapatın. Kapandıktan sonra Home tuşuna ve Açma/Kapama tuşuna aynı anda basın ve 10 saniye basılı tutun, ardından Açma/Kapama tuşunu bırakarak Home tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kısa bir süre içinde iTunes aşağıdaki uyarı mesajını görüntüleyecektir. (iPhone’nunuz DFU modunda iken ekran simsiyah olacaktır.)

2

Adım 4: iPhone’nunuzun kurtarma modunda olduğunu gösteren mesajı aldıktan sonra OK butonuna tıklayın ve listeden iPhone’nunuzu seçin. Alt +Option tuşuna (Windows işletim sistemi kullanıyorsanız Shift tuşuna) basılı tutun ve Restore iPhone butonuna tıklayın.

3

Adım 5: Daha önce indirdiğiniz -.ipsw uzantılı- yazılım güncellemesi dosyasını açın.

4

Adım 6: Onaylamak için Restore butonuna tıklayın.

5

Adım 7: iTunes 10 – 15 dakika içerisinde kurtarma işlemini gerçekleştirecek ve iPhone’nunuz iOS6 sürümüne geri döndürülecektir.

6

Computex 2013: Tabletler Geçidi

Konular: Nasıl yapılır

iOS 7 Beta'dan iOS 6'ya Nasıl Geri Dönülür? İçin Yapılan Yorumlar (17)

 • FarukS
  FarukS dedi ki;

  Ya kardeşim 4 ve 4s de kasmasının dışında bence süper olmuş 5 kullandığım için sıkıntımda yok arkadaşımda iphone kullanıyor onda güncelleme yok onun telefonu elime alıp bakınca grafik cok saçma bile geliyor artık 1 hafta kullanın zaten farkı anlarsınız

  21 Ekim 2013 Pazartesi - 16:10:34 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • belalı bela
  belalı bela dedi ki;

  allah belasını versın ıos 7 nin

  3 Ekim 2013 Perşembe - 15:25:59 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • TatminaTör
  TatminaTör dedi ki;

  Bi geriş dönüş olsa ios 7 6'ya dönmezmi:) artık giden gitti sıkıntı yapmayın bu saatten sonra hiç bi şekilde geriye dönemezsiin çünkü apll arık ios6 imzalamyı braktı hepimze geçmiş olsun Elimde İphone 5 bulunur 0 , ikinci el 4 5 günlük satılıktır ios 6 dır

  2 Ekim 2013 Çarşamba - 09:39:26 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • sami balcı
  sami balcı dedi ki;

  3194 hatası veriyor yok mu bunun bi çözümü

  2 Ekim 2013 Çarşamba - 00:29:39 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • g
  g dedi ki;

  boşuna uğraşmayın artık dönüş yok kafanızıda yormayın boşverin herkese geçmiş olsun ben iphonemi sattım başka telefon aldım io 7 berbar kullanılmaz bişey

  30 Eylül 2013 Pazartesi - 14:29:51 - Cevap Yaz - Şikayet Et

iOS 7 Beta'dan iOS 6'ya Nasıl Geri Dönülür? için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.