Internet Download Manager: Kurulumu, Kullanımı ve Kaldırılması

IDM Nasıl Kurulur?

İndirdiğimiz IDM kurulum dosyasını bilgisayarımıza yükleyelim. Sırasıyla;

Adım 1: Masaüstümüzde indirdiğimiz kurulum dosyasına çift tıklıyoruz.

Adım 2: Basit bir kurulum dosyası karşımıza çıkmakta. İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 3: Lisans bilgileri ve size sunulan şözleşme metni ekranı çıkmaktadır. İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 4: IDM’i kurmamız gereken klasörü seçememiz gereken ekrana geliyoruz. Eğer farklı bir klasöre kurmak istemiyorsanız olduğu gibi bırakın ve İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 5: Standart bir soru daha karşımıza çıkmakta. Bilgisayarınızda ve menülerde IDM hangi isimle bulunmasını istediğinizi sormakta. Eğer farklı bir isim belirlemediyseniz standart olarak geleni kullanmanızı tavsiye ediyoruz ve İleri tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 6: Tüm bizim girebileceğimiz bilgileri girdik artık gerisi IDM’e kaldı. Kuruluma başlamanız için İleri tuşuna basmamız yeterli.

Adım 7: IDM küçük bir program ama yaptığı işler bakımından ücretli olmasına karşın herkes tarafından tercih edilmekte. Kısa bir kurulum işleminden sonra bizi Kurulum Tamamlandı ekranı karşılamakta. İleri tuşuna basarak işlemi sonlandırıyoruz.

Adım 8: Kurulum sona erdi ve IDM’in bize soracak birkaç sorusu daha var. Öncelikle IDM’i hangi dilde kullanmak istediğinizi soruyor. Varsayılan olarak İngilizce gelmekte. Siz açılır menüden Türkçe’yi seçebilirsiniz.

Varsayılan Tarayıcınızla ilişkilendirildiğinizi belirten bir uyarı mesajı alacaksınız. Aslında bilgisayarınızda yüklü olan tüm web tarayıcılara IDM programı eklenmiş olacaktır. Varsayılan tarayıcınız dışında da IDM sizi yanlış bırakmayacaktır.

İkinci bir uyarı mesajı çıkıyor karşımıza. Başlat/Programlar menüsü altında Internet Download Manager programına ulaşabileceğimizi belirten bir açıklama yazısı aslında.

Son adımda artık kurulumu tamamladık ve ayarlarını yaptığımız IDM’in internet sitesine yönlendiriliyoruz. Bu adımda artık IDM kullanıma hazır.


Internet Download Manager: Kurulumu, Kullanımı ve Kaldırılması İçin Yapılan Yorumlar (23)

 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  Arkadaşlar formatta Yasal İDM silindi. 3 ay önce almıştım. N eyapabilirim

  18 Kasım 2014 Salı - 21:03:02 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  ıdm güzel bi program ama deneme sürümü diye kötü ücretsiz programı yokmu deneme olmayan yardımcı olun lütfen

  13 Aralık 2013 Cuma - 12:59:19 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Başkan 48
  Başkan 48 dedi ki;

  Arkadaş yazını yeni okudum. Bir hatırlatma yapmak istedim belirttiğiniz programlar idm yi tamamen silemezler ..! Sildikten sonra reg den idm diye aratırsanız ne demek istedigimi anlarsınız your uninstaller pro bile hepsini silemez bunu sildikten sonra reg den elle temizlemeniz en sağlıklı olandır saygılar iyi çalışmalar.

  25 Kasım 2013 Pazartesi - 11:39:55 - Cevap Yaz - Şikayet Et
  • Cevap yazan: SULEYMAN BARIS
   Revo Uninstaller Pro, bilgisayarda kurulu herhangi bir programın bütün kayıtlarını silmektedir. C:\Program Files kurulu dosyalarını, C:\Windows kurulum dosyalarını, kayıt anahtarı verilerini silmektedir
   3 Ekim 2014 Cuma - 23:07:17 - Şikayet Et
 • Enes
  Enes dedi ki;

  Süresi Geçmiş 15 günlük internet - download manager gözükmüyo denetim masasinda.?

  24 Ekim 2013 Perşembe - 21:57:04 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • memedo66
  dedi ki;

  Arkadaslar Kaldırmaya Gerek Yok Dosya Konumda acın ondan sonra Uninstall Deyin Full Deyın Kaldııro

  19 Mayıs 2013 Pazar - 23:10:54 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Internet Download Manager: Kurulumu, Kullanımı ve Kaldırılması için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.