"güvenlik" ile ilgili yazılar

 • Seyahat Sırasında Verilerinizi Güvende Tutmanın 10 Kolay Yolu

  Seyahat Sırasında Verilerinizi Güvende Tutmanın 10 Kolay Yolu

  Seyahat etmek birçok insanın en sevdiği aktiviteler arasında yer alıyor. Ancak, nereye giderseniz gidin akıllı telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan uzak durmanız pek mümkün değil. Seyahatleriniz sırasında kişisel verilerinizin güvenliğiniz için birçok önlem almanız şart. Bizler de bu rehberimizde, seyahat sırasında verilerinizi güvende tutmanın 10 yolunu sizlerle paylaştık.

  Devamını Oku »

 • VPN Kullanmanız için 10 Neden

  VPN Kullanmanız için 10 Neden

  VPN uygulamaları, gizlilik konusuna önem veren kullanıcıların vazgeçilmez araçları diyebilirim. Oldukça kolay kullanıma sahip olan bu uygulamalar, hayatınızı kolaylaştıracak avantajlar da sunuyor. Bizler de bu rehberimizde, VPN kullanmanız için 10 neden listesini hazırladık. Mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

  Devamını Oku »

 • Çevrimiçi Hesaplarınızı Daha Güvenli Hale Getirecek 18 Öneri

  Çevrimiçi Hesaplarınızı Daha Güvenli Hale Getirecek 18 Öneri

  İnternet üzerinde hemen hemen her yerde kalıntılarımız bulunuyor desek yanlış olmaz. Zamanında popüler olan ancak şu an kullanılmayan web sitelerindeki hesaplarınız, sosyal medya profilleriniz ve daha birçok hesabınız hacker’lar için potansiyel bir av malzemesi haline geliyor. Dolayısıyla bunu güvence altına almak şart. Bizler de bunu düşündük ve çevrimiçi hesaplarınızı daha güvenli hale getirecek 18 öneriyi sizler için hazırladık.

  Devamını Oku »

 • CIA, Küresel Siber Güvenliğin Dağlarına Nasıl Karlar Yağdırdı

  CIA, Küresel Siber Güvenliğin Güvendiği Dağlara Nasıl Karlar Yağdırdı

  Aslında konusu komplo teorileri olan film ve dizilerde, hükümetler halktan sakladıkları çeşitli birimlerle bir sürü izleme ve dinleme faaliyetlerine girerler. Bu faaliyetlere de afili, karizmatik departman isimleri uydururlar. Wikileaks'in CIA dosyaları da 'Kasa 7'nin açıklanmasıyla herkesin tam kucağına düştü. Kimse "Kasa 7 ne hocam, bunun diğer altısı nerede?" diye sormadı.

  Devamını Oku »

 • Kimlik Hırsızlarından Korunmak İçin 8 Basit Yöntem

  Kimlik Hırsızlığından Korunmak İçin 8 Basit Yöntem

  Artık herkesin kimlik hırsızlığının nasıl yapıldığına dair az da olsa bir fikri var. ABD'de oldukça yaygın olan bu eylem, yine aynı ülkede Federal Ticaret Komisyonu'na en çok bildirilen tüketici şikayetlerinden birini oluşturuyor. Aslında korkunç olan, hırsızların bu eylemi değil, bu bilgilerle eeler yapılabildiği. Kimlik hırsızları, ele geçrdikleri detaylarla kredi kartı dolandırıcılığı yapabiliyor, adınıza banka kredisi ve telefon hattı alabiliyor ve banka hesaplarınızı boşaltabiliyorlar. Hiç olmadı sosyal medya hesaplarınıza bulaşarak kontaklarınızı da tehdit edebiliyorlar.

  Devamını Oku »

 • Türkiye'nin En Kapsamlı VPN Servisi Karşılaştırma Rehberi

  Türkiye'nin En Kapsamlı VPN Karşılaştırması

  İnternet üzerinde anonim bir şekilde gezinti yapmak, kişisel bilgilerinizin ve şifrelerinizin çalınmasını engellemek istiyorsanız, iyi bir VPN hizmeti gerekiyor. Diğer yandan, internette maruz kaldığınız sansürler karşısında da VPN programları veya uygulamaları imdadınıza yetişecektir. Bu blogda, tam 163 VPN servisinin karşılaştırmasını sizlere sunuyoruz ve aralarından en iyisini seçmenize yardımcı olmak istiyoruz. İşte Türkiye'nin en kapsamlı VPN servisi karşılaştırma rehberi:

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin