"güvenlik" ile ilgili yazılar

 • Siber Saldırıların 2017 Yılında Neden Daha Yıkıcı Olabileceğine Dair 3 İşaret

  Siber Saldırılar 2017 Yılında Yıkıcı Olacaklar

  2016 yılında siber saldırıların 2015 yılından daha fazla olacağı haberleri çok da yanlış değillerdi. 2016 yılında yeni siber tehditler türedi ve siber saldırılar dünyanın her yerinde neredeyse ikiye katlandılar. Bu yüzden bir sonraki senenin bir öncekinden daha güvenli olabileceğini söylemek biraz iyimser bir yaklaşım olacak.

  Devamını Oku »

 • İnternette Artık Yapmamanız Gereken 7 Şey

  İnternette Artık Yapmamanız Gereken 7 Şey

  Günümüzde internet kullanmayan kullanıcıların sayısı yok denecek kadar az diyebiliriz. 7’den 70’e herkes bulunduğu her yerden internete bağlanabiliyor, alışveriş yapabiliyor, satış yapabiliyor, çalışabiliyor ve sosyalleşebiliyor. Her ne kadar bu iyi bir şey gibi görünse de, aslında çok büyük bir sorunu da beraberinde getiriyor. Bu makalemizde, internette artık yapmamanız gereken 7 hatalı davranışı ve neden olabileceği sorunları aktarmaya çalıştık.

  Devamını Oku »

 • Evinizdeki Wi-Fi Bağlantısını Korumak için 7 Altın Tavsiye

  Evinizdeki Wi-Fi Bağlantısını Korumak için Altın Değerinde 7 Tavsiye

  Evinizde bulunan Wi-Fi bağlantısını güvenli bir hale getirmek için almanız gereken birtakım önlemler bulunuyor. Bu konuya gereken önemi vermediğinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar da gerçekten şok etkisi yaratabilecek türden. Biz de bu makalemizde evinizdeki Wi-Fi bağlantısını korumak için altın değerindeki 7 tavsiyeyi sizlere anlatıyoruz.

  Devamını Oku »

 • Siber Zorbalık Nedir? Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

  Siber Zorbalık Nedir? Nasıl Kendinizi Koruyabilirsiniz?

  Genellikle ergen yaşlarda ilköğretim ve lise çağlarında yaşanan akran zorbalığı gençlerin yakasını çevrimiçi hayatta da bırakmıyor. İnternet teknolojisinin hızla yayılması ve kullanıcı sayısının artmasıyla beraber platform değiştiren ‘siber zorbalık’ kavramı özellikle son dönemde ülkemizde de oldukça sık görülüyor ve araştırmalara konu oluyor.

  Devamını Oku »

 • Çocuklar İçin Güvenli İnternet Rehberi

  Çocuklar için Güvenli İnternet

  Bu başlığı okuyorsanız günümüzde mobil cihaz kullanma yaşının 2'ye düştüğüne dair haberler hakkında bilgi sahibisiniz demektir. Değilseniz bile artık öğrendiniz, bugün 24 aylık bir bebek bile mobil cihazları kullanabiliyor ve sayısız tehlike ile karşı karşıya oluyor. Burada tehlikeden kastım sizi korkutmasın, çocukların teknoloji ile haşır neşir olmasında bir sorun görmüyorum. Ama yaptığı aramalardan, oynadığı oyunlara ve izlediği videolara kadar filtrelemekte fayda var. Dikkat ederseniz herhangi bir yasaktan bahsetmiyorum, çocuklar için güvenli internet seçeneğiniz olduğunu bilmenizi istiyorum. Bu blogda çocuklarınızın internet kullanım alışkanlığını nasıl kontrol edebileceğinizi ele alacağım.

  Devamını Oku »

 • DDoS Saldırıları İnternetin Geleceğini Nasıl Etkileyecek?

  DDoS Saldırıları İnternetin Geleceğini Nasıl Etkileyecek

  Geçtiğim gün gerçekleşen devasa DDoS saldırısı, internetin nasıl bir geleceği olacağını gösteriyor? Saldırıların sıklaşması ne anlama geliyor? DDoS saldırıları internet kullanıcılarını nasıl etkileyecek? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Son zamanların en büyük DDoS saldırılarısında, TwitterReddit ve Spotify gibi birçok büyük web sitesinin DNS sağlayıcılığını yapan Dyn’ın altyapısının hedef alındığı saldırı, internetin büyük bir bölümünün ulaşıma kapanmasına neden oldu. Bu saldırının günlük hayatta kullandığımız siteleri hedef almasıyla birlikte, son zamanlarda sıklaşan DDoS saldırılarının ne gibi sonuçları olabileceğini daha yakından görmüş olduk. Peki DDoS saldırılarının sıklaşması ve her geçen gün daha da büyük boyutlara ulaşması, gelecek senelerde internet kullanım deneyimimizi nasıl etkileyecek?

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin