"güvenlik" ile ilgili yazılar

 • Fidye Yazılımlarından Korunmak için Kullanabileceğiniz 12 Araç

  Fidye Yazılımlarından Korunmak için Kullanabileceğiniz 12 Araç

  Antivirüs yazılımları sürekli gelişmekte olan bir pazar. Hem yeni hem de mevcut tehditleri engellemek için kendini yenilemek zorunda olan bu yazılımların hiçbiri ne yazık ki yüzde yüz etkili olmayabiliyor. Kötü amaçlı yazılımlar sürekli farklı yöntemler izleyerek antivirüs yazılımlarını aldatmayı başardığından, bunlara karşı alınan önlemlerden faydalanmak için yazılımı güncel tutmakta da fayda var. Son zamanlarda sürekli karşımıza çıkan fidye yazılımlarından korunmak için kullanabileceğiniz 12 aracı sizlerle paylaşıyoruz.

  Devamını Oku »

 • Bilgisayarınızı Kilitlemek için Kullanabileceğiniz 6 Etkili Yöntem

  Bilgisayar kilitleme

  Kullanmadığınız zamanlarda bilgisayarınızı kilitli tutmak oldukça önemlidir. Böylece siz bilgisayarınızdan uzaktayken davetsiz misafirlerin müdahalesinden korunmuş olursunuz. Tabi daha kötü senaryoyu çizersek, herhangi birinin dosyalarınızı ve parolalarınızı ele geçirmesini hatta çevrimiçi hesaplarınızı kötüye kullanmasını da engellemiş olursunuz. İşte bu yazımızda da Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızı kilitlemenin farklı yöntemlerini ele alacağız.

  Devamını Oku »

 • Facebook Sandığımız Kadar Masum mu?

  Facebook Sandığımız Kadar Masum mu?

  Facebook’un sahip olduğu veri havuzu, onu dünyanın en etkili kuruluşlarından biri haline getiriyor. ShareLab, şirket içindeki toplumsal yapıyı ve güç ilişkilerini daha iyi anlamak için Facebook’un algoritmalarında ve bağlantılarında kaputun altına bakmak istedi ve ortaya şaşırtıcı sonuçlar çıktı. Bakalım Facebook sandığımız kadar masum mu?

  Devamını Oku »

 • Snapchat Hesabınızı Güvende Tutmanız için İpuçları

  Snapchat Hesabınızı Güvende Tutmanız için İpuçları

  Mobilde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Snapchat ile otomatik silinen fotoğraflar ve videolar paylaşabiliyor, diğer kullanıcıların paylaştıklarını izleyebiliyorsunuz. Bu popülerlik, elbette çeşitli tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Bizler de bu rehberimizde, Snapchat hesabınızı güvende tutmanız için 8 ipucunu sizlerle paylaşıyoruz.

  Devamını Oku »

 • WannaCry Nedir, Nasıl Çalışır ve Nasıl Silinir?

  Wanacry Nedir? Nasıl Bulaşır? Nasıl Silinir?

  Dün gece tüm dünyayı ayağa kaldıran bir olay yaşandı. ABD'nin istihbarat kuruluşlarından Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA)'ın geliştirdiği araçla üretildiği söylenen 'WanaCry' isimli bir fidye yazılımı her yere hızla yayıldı. Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 99 ülkeye yayılan bu zararlı, ulusal sağlık sistemlerinden telekominikasyon ağlarına kadar pek çok bölgeyi etkiledi. Bu blogda Wanacry nedir, nasıl bulaşır ve nasıl silinir konularını bilgimiz dahilinde sizlere aktarmaya çalışacağız.

  Devamını Oku »

 • Intel'in Korkunç Güvenlik Açığı İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

  Intel Güvenlik Açığı

  Geçtiğimiz hafta Intel, bazı yonga setlerindeki ciddi bir güvenlik açığının binlerce cihazı saldırganlara karşı savunmasız bıraktığını açıkladı. Ardından güvenlik araştırmacıları, saldırganların güvenlik açığından etkilenen cihazlarda neler yapabileceğini ortaya koydu. Buna göre, saldırganlar etkilenen cihazları uzaktan yönetebileceğinden, düşünülenden daha kötü bir durumla karşı karşıya kalınabilir. Bu blogda, Intel'in korkunç güvenlik açığı ile ilgili bilmeniz gerekenleri derledik:

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin