Google Web Geçmişi Nasıl Silinir?

GoogleÖzet: 1 Mart günü Google'ın yeni birleşik gizlilik politikası yürürlüğe girecek ve bu yeni politika ile kullandığımız tüm Google ürünleri, Google Web Geçmişi tarafından paylaşılabilir hale gelecek.

Google'ın internet aktivitelerinizi takip ettiğini biliyor muydunuz? Muhtemelen bir çok internet kullanıcısı Google hesabı üzerinden yaptığı aramaların ve girdiği sitelerin Google tarafından kayıt altında tutulduğundan haberdar değil ama gelin görün ki böyle bir gerçek var. İnternet devi Google, kullanıcılarının kendi hesapları üzerinden yaptığı aramaları, girdiği siteleri Google Web Geçmişi adını verdiği sistem üzerinde kayıt altında tutuyor ve bu bilgileri şimdiye kadar diğer Google ürünlerinden ayrı tutuyordu. Şimdiye kadar diyorum çünkü 1 Marttan itibaren Google'ın yeni gizlilik politikası gereği İnternet Geçmişi altındaki veriler diğer Google ürünleriyle de paylaşılacak.

Eğer Google'ın size ait olan Youtube, Google+ ve diğer Google ürünleriyle ilgili hassas veri ve bilgileri toplamasını önlemek istiyorsanız, Google İnternet Geçmişi verilerinizi silebilir ve daha sonraki zamanlarda yapabileceği kayıt işlemini durdurabilirsiniz.

Bunun için öncelikle Google hesabımızla giriş yapıyoruz ve Google Web Geçmişi sayfasına giriyoruz. Eğer İnternet Geçmişi aktif durumdaysa size ait son aramaların ve giriş yaptığınız sitelerin listesini göreceksiniz.

Google Web Geçmişi

En üstte bulunan "Tüm Web Geçmişi'ni kaldır" butonuna tıkladığınız taktirde karşınıza "Web geçmişinizin tamamını temizlemek istediğinizden emin misiniz? Web geçmişiniz aynı zamanda durdurulur." uyarı gelecektir, "Tamam" butonuna tıklayarak Web geçmişimizi siliyoruz ve aynı zamanda daha sonra yapılacak kayıtlarıda engellemiş oluyoruz.

Google Web Geçmişi

Eğer verilerinizin kaydedilmesini istiyorsanız daha sonrasında sayfanın üstünde bulunan "Devam Et" butonuna tıklayarak Google'ın size ait aramaları ve girdiğiniz siteleri kayıt altında tutmasına izin verebilirsiniz.

Konular: Nasıl yapılır

Google Web Geçmişi Nasıl Silinir? İçin Yapılan Yorumlar (4)

 • FERHAT KARAKOC
  FERHAT KARAKOC dedi ki;

  COK GUZEL
  CÜNKÜ BAZENYANLIŞ ŞEYLERE GİRİLİR SİLİNMEK İSTER ONUN İCİN

  8 Aralık 2012 Cumartesi - 10:58:30 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • kaptan
  5
  - dedi ki;

  Opera kullanıyorum , kurduğum bi eklentide girilen sayfalardaki izleyen siteleri gösterme gibi bir özellik var ama tam anlayamadım , mesela bu sayfaya girerken gösterdiği siteler arasında face twit ve google var , bu konuyla alakası var mı ve bu eklentiyi açıklayabilir misiniz ? eklentinin ismi ' ghostery '

  3 Mart 2012 Cumartesi - 16:14:15 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • egrimo
  4
  - dedi ki;

  Bencede faydalı ayrıca evet çoğu kişi kaydettiğinden haberdar değil.

  27 Şubat 2012 Pazartesi - 21:02:23 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • efeata
  5
  - dedi ki;

  tesekkürler arkadasim gayet faydali bir bilgi. elinize saglik basarilar

  27 Şubat 2012 Pazartesi - 19:34:40 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Google Web Geçmişi Nasıl Silinir? için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.