Combofix Nedir, Nasıl Kullanılır

ComboFix Nedir?

ComboFix sUBs tarafından hazırlanan ve bilgisayarınızı tehlikeli yazılımlar olan malware yazılımları tespit etmek için taradıktan sonra bu yazılımları otomatik olarak temizlemeye çalışan bir programdır. Bilinen en yaygın malware programları temizleme yeteneğinin yanında, temizleyemediği malware yazılımlarla ilgili yetkin kişilerin kullanabileceği raporlar da sunmaktadır.

Şu anda ComboFix’in çalıştığı Windows versiyonları şu şekilde:

• Windows XP (sadece 32-bit)
• Windows Vista (32-bit/64-bit)
• Windows 7 (32-bit/64-bit)

ComboFix için dikkat etmenizi tavsiye ettiğim bir konu ise, teknik olarak gelişmiş bir bilgisayar kullanıcısı değilseniz veya böyle birisinden anlık destek alma durumunuz yoksa ComboFix’i kullanmamanız ya da çok dikkatli olmanız. Programın gücünden dolayı kararsız kaldığınız veya fikir sahibi olmadığınız konularda işleme devam etmemeniz önemli, aksi takdirde bilgisayarınızın normal fonksiyonlarına zarar verebilirsiniz.

Ayrıca unutmayın ki ComboFix şu konumlardaki dosyaları çalıştırıldığı anda otomatik olarak temizlemektedir:

- Çöp kutusu
- Geçici internet dosyaları
- Temp klasörü

Eğer bu konumlarda yer alan dosyalarınızı korumak istiyorsanız bu geçici klasörler yerine başka güvenli bir konuma taşımanızı öneriyorum.

Uyarı: ComboFix’i kullanarak gerçekleştireceğiniz işlemlerde aldığınız riskten Tamindir ve Tamindir editörleri sorumlu değildir. Gelişmiş kullanıcı niteliklerine ihtiyaç duyan bu programı çalıştırırken lütfen dikkatli olunuz.

ComboFix Nasıl İndirilir

ComboFix’i kullanmaya başlamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak programı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

ComboFix
ComboFix Virüs Temizleme Programı

Programı direkt olarak Masaüstünüze indirmelisiniz. Diğer konumlara yapacağınız indirmeler programın işleyişinde sorunlara yol açacaktır. Eğer başka bir klasöre indirdiyseniz çalıştırmadan önce Masaüstünüze taşımayı unutmayın.

Artık ComboFix’i çalıştırmaya hazır sayılırsınız. Sadece ComboFix’in diğer programlarla çatışmaması için almamız gereken bir kaç önlem kaldı:

- Bu dahil Windows’ta açık olan tüm pencereleri kapatın.
- Bilgisayarınızda çalışan tüm Antivirüs, Antispyware ve Güvenlik Duvarı (Firewall) yazılımlarından çıkış yapın ve kapatın. Ayrıca diğer gereksiz programlardan çıkmanız da ComboFix’le herhangi bir sorun yaşamanızı engelleyecektir.

Konular: Nasıl yapılır

Combofix Nedir, Nasıl Kullanılır İçin Yapılan Yorumlar (12)

 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  windows 8 de çalışmıyormu acaba

  1 Aralık 2013 Pazar - 16:56:06 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Mert
  Mert dedi ki;

  beyler bende görev yöneticisinde tüm kullanıcılarım işlemlerini göster diiynce 2 det csrss.exe cıkıyor 2 side SYSTEM e bağlı virüslümü emin değilim bilgisayarı resetledim açtım hiç bişey acık degilken cpu 3-5-8-12 cpu arasında geziyordu virüs yoktur demi bilgisayarım window 7 yardımcı olurmusunuz virüslüyysede combofix işe yararmı ???

  14 Mayıs 2013 Salı - 23:18:06 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • arif
  arif dedi ki;

  teşekkürler ...................

  14 Mart 2013 Perşembe - 15:02:19 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • SERKANX
  dedi ki;

  YA arkadaşla veya tamindir yönetimi lütfen bana yardım edin taramalarımda pc de şu çıkıyor Trojan.Win64.ZeroAccess!A2 (576) C:\Windows\SysNative\services.exe virüs programı siliyor bilgisayar hata ile karşılaştı kapatılıyor deyip kapanıyor açıp tekrar tarıyorum trojan yerinde duruyor hiçbir programla silemedim combofix falan neler denemedim silinmiyor acil yardım lütfen cevap bekliyorum acil lütfen

  2 Aralık 2012 Pazar - 23:58:31 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • sk8erbyren
  dedi ki;

  Şimdi ben arkadaşa destek olsun diye örnek vereceğim ComboFix'in tehlikesi ile ilgili:
  Ben Nvidia GT550M ile Intel HD Graphics kartlarını Nvidia Optimus Technology ile birlikte kullanıyorum lakin ;
  ComboFix bu sistemi bozuyor ve driver güncelleme fln işe yaramıyor tek çözüm format kalıyor. tabi 1 musibet 1000 nasihatten etkili o yüzden bir gün sizi de yakarsa daha iyi anlarsınız

  24 Mart 2012 Cumartesi - 13:10:57 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Combofix Nedir, Nasıl Kullanılır için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.