Çoklu Skype Açma Nasıl Yapılır?

Çoklu Skype AçmaMicrosoft tarafından yapılan açıklamaya göre 2013 yılının ilk çeyreğinde popüler çevrimiçi mesajlaşma programı Windows Live Messenger yerini tamamen Skype'a bırakacak ve sonrasında tüm Windows Live Messenger kullanıcıları Skype'a aktarılacak. Yavaş yavaş çalışmalara başlayan Microsoft, Skype'ın 6.x sürümüyle birlikte kullanıcıların Microsoft hesaplarıyla Skype üzerinde oturum açmalarına olanak sağlamış oldu. Böylece Windows Live Messenger hesabınızla Skype üzerinde oturum açtığınız zaman listenizde bulunan arkadaşlarınızla çevrimiçi sohbet etmeye ve mesajlaşmaya devam edebileceksiniz.

Hal böyle olunca daha önceleri Windows Live Messenger'da olduğu gibi Skype üzerinde de birden fazla hesap açma ihtiyacı duyacak bir çok kullanıcı olacağı kesin. Çünkü kişisel hesap, iş hesabı, v.b. derken bir kullanıcıya ait birden fazla Skype hesabı olması gayet doğal bir durumdur. Peki aynı bilgisayar üzerinde birden fazla Skype hesabını aynı anda nasıl çalıştırabiliriz? Bildiğiniz gibi bu işlemi Windows Live Messenger üzerinde farklı programlar ve uygulamalar yardımıyla kolayca halledebiliyorduk. Peki Skype için de aynı durum söz konusu mu?

Windows Live Messenger - Skype

Evet arkadaşlar Skype için de bir bilgisayar üzerinde aynı anda birden çok kullanıcı hesabıyla oturum açmamıza izin veren üçüncü parti programlar, eklentiler ve uygulamalar bulunmakta. Yazımızın konusu çoklu Skype açma olduğuna göre bunu nasıl ve hangi program yardımıyla yapabileceğimize gelin birlikte göz atalım.

Aynı bilgisayar üzerinde birden fazla Skype kullanıcı hesabı açmamıza olanak tanıyan başarılı ve ücretsiz bir program olan Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher)'ı sizlere tanıtmaya çalışacağım ve programın nasıl kullanıldığını hep birlikte inceleyeceğiz.

Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher) ile aynı bilgisayar üzerinde birden fazla Skype kullanıcı hesabı açma:

Programın kurulum dosyasını bilgisayarımıza indirip kurulum işlemini tamamladıktan sonra, programı çalıştırdığımız zaman sade bir arayüz ile karşılaşıyoruz.

Çoklu Skype Açma

Add butonu yardımıyla Skype üzerinde aynı anda kullanmak istediğimiz kullanıcı hesaplarına ait kullanıcı adı ve parolalarını girerek, kullanıcı hesaplarımızı  Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher) üzerinde tanımlıyoruz.

Çoklu SkypeÇoklu Skype

Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher) programı için aynı anda kullanmak istediğimiz kullanıcı hesaplarını tanımlayıp OK butonuna tıkladıktan sonra, tekrar programın ana ekranına dönüyoruz.

Çoklu Skype Açma

Kullanmak istediğimiz Skype kullanıcı hesaplarını programımıza tanımladıktan sonra tek yapmamız gereken istediğimiz hesabı seçtikten sonra Launch butonuna tıklayarak Skype programını başlatmak. Böylelikle istediğimiz kadar Skype hesabını aynı bilgisayar üzerinde rahatlıkla kullanmaya başlayabiliriz. Ayrıca kullanıcı hesaplarında bir hata olduğunu düşünüyorsanız Edit butonu aracılığıyla düzenleme yapabileceğiniz gibi istediğiniz kullanıcı hesapları Delete butonu yardımıyla silebilir ve eklemek istediğiniz farklı hesapları yine Add butonu yardımıyla programa tanımlayarak ekleyebilirsiniz.

Skype
Skype Sesli ve Görüntülü Konuşma Programı

Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher) yardımıyla aynı bilgisayar üzerinde birden fazla Skype hesabını nasıl kullanabileceğimizi hep birlikte öğrenmiş olduk. Konu hakkındaki görüş, düşünce ve sorunlarınızı yorum bölümlerimiz aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz.

Konular: Nasıl yapılır

Çoklu Skype Açma Nasıl Yapılır? İçin Yapılan Yorumlar (10)

 • akın alkar
  akın alkar dedi ki;

  win 8 de açılmıyor hata alıyorum

  30 Ekim 2013 Çarşamba - 18:27:17 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ad Soyad61
  Ad Soyad61 dedi ki;

  internet yavaşlıyor bir süreliğine duruyor düzgün sorunsuz çalıştığına emin olduğunuzda tekrar deneyin diyor skype açılmıyor bune ya bilen varsa lütfen yazarsa sevinirim

  24 Temmuz 2013 Çarşamba - 16:54:01 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Emre
  Emre dedi ki;

  Merhaba,
  multi skype launcher norton tarafından tehlikeli olarak algılanıyor.

  7 Haziran 2013 Cuma - 13:36:28 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • ismail tekinAd Soyad
  ismail tekinAd Soyad dedi ki;

  kurdum açamıyorum.... !!!! sıkıntı yaşıyorum....

  15 Mayıs 2013 Çarşamba - 12:05:41 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • sehos
  sehos dedi ki;

  Çoklu skype kurdum bütün işlemlerini yapabiliyorum ama direk açılmıyor skype adımı ve parolamı tanıyamıyor normalde skype microsoft hesabından açıyordum yine aynı microsoft hesabından kendim bilgilerimi girerek açabiliyorum direk otomatik olarak açılmıyor ne yapmam gerekiyor ?

  27 Mart 2013 Çarşamba - 20:32:25 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Çoklu Skype Açma Nasıl Yapılır? için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.