Bearshare: Kurulumu, Kullanımı ve Kaldırılması

Bearshare Nasıl Kullanılır?

Bearshare'a üye olduktan sonra hemen kullanmaya başlayabiliyoruz

Bearshare programı basit bir arayüze sahip. İlk açılışta size indireceğiniz dosyalar için klasör belirlemenizi isteyecektir. İsterseniz öntanımlıları isterseniz kendi belirleyeceğiniz klasörleri tanımlayarak müzik ve video indirme aşamasına geçebilirsiniz.

Bearshare Kurulumu

Kısaca menü yerleşimleri ve butonların işlevlerinden bölüm bölüm bahsedelim.

Bearshare Kurulumu

1 .Bölüm: Üye giriş bölümüdür. Arama yapabilmeniz için Bearshare üzerinde oturum açmanız gerekiyor. Oturumu açtığında profilinizde tüm bilgileri değiştirebilir ve güncelleyebilirsiniz.

2.Bölüm: İndirdiğiniz ya da çalma listenizde yer alan müzik-video dosyalarını dinlemeniz veya izlemeniz için gerekli oynatıcıdır.

3.Bölüm: Kütüphane, İnsanlar, Ara, Keşfet, DJ menülerinin yer aldığı bir bölüm. İndirdiğimiz tüm dosyalar direkt kütüphanemizde listelenmekte. İnsanlar bölümünde arkadaşlarımız ile haberleşebilir ve profilimizi güncelleyebiliyoruz. Yeni çıkan albümleri ve videoları Keşfet bölümünden takip edip, DJ bölümünden ise müzik tarzımıza uygun kategoride müzik listelerine ulaşabiliyoruz.

4.Bölüm: Menü çubuğu. Program ile ilgili tüm ayarları bu menü altından ulaşabilmekteyiz.

5.Bölüm: Arayüz seçimi. 12 farklı arayüz arasından beğendiğimizi seçebilme şansına sahibiz.

6.Bölüm: Çalma Listeniz, Favorileriniz ve Arkadaş listenize ulaşabilirsiniz. Aynı ekranda sarkı seçimlerinizi değiştirebilir, arkadaşlarınızla anlık olarak mesajlaşabilirsiniz.

7.Bölüm: Gelişmiş arama bölümü. Aramak istediğiniz şarkıcı ismi, şarkı türü, parça başlığı, dosya adı gibi çeşitli filtreleme seçenekleri kullanarak müzik ve video aramaları gerçekleştirebilirsiniz.

8.Bölüm: Ara butonuna tıkladığınızda aranacak kelimeye bağlı olarak ilgili dosyaları listelemeye başlayacaktır.

9.Bölüm: Yürüt ve İndir butonlarının olduğu bölümde paylaşılan ve sadece dinlenebilir-izlenebilir müzik ve video dosyaların olduğunu anlamaktayız. Bu da paylaşan sayısı, indirme hızına bağlı olarak indirilebilir dosyaların renkleri mavi-sarı ve turuncu olarak değişmekte.

10.Bölüm: İndirdiğiniz dosya bir müzik dosyası ise ilgili albüm kapak resimleri, sanatçı fotoğrafları gösterilirken, bir video dosyasında ise ilgili bölüm video oynatıcısına dönüşmektedir. İstediğiniz zaman Bearshare programından bağımsız olarak çalıştırabilir ve tam ekran videoyu izleyebilirsiniz.

11.Bölüm: İndirdiğiniz dosyalarınızın bulunduğu bölüm. Şu an indirilen ya da indirdildikten sonra paylaşılan dosyalarda bu bölümde bulunmaktadır.

12.Bölüm: CD Yazma bölümü. İndirdiğiniz ya da kütüphanenizde bulunan dosyaları hızlı bir şekilde CD – DVD’ye basmanıza yardımcı olur.

13.Bölüm: Minimal arayüze geçiş butonudur. Kütüphanenizde yer alan ve çalma listenize aldığınız müzikleri sakin bir ortamda dinlemeniz için direkt minimal moda geçmenizi öneriyoruz. Bu modda ekranda sadece çalma listesi ve oynatma tuşları yer alıyor.

Bearshare Kurulumu

 

İndirdiğimiz ya da dinlememize izin verilen müzik, video ve içerikleri 2 farklı arayüzde izleme olanağına sahibiz. Genel arayüz, yukarıda tanıttığımız özellikleri içeren gelişmiş bir kullanım sunuyor. Müzik-Video Oynatıcı arayüzü ise daha mininal ve basit bir kullanıma olanak veriyor.

Konular: Yazılım

Bearshare: Kurulumu, Kullanımı ve Kaldırılması İçin Yapılan Yorumlar (7)

 • Barışcan Leblebicioğlu
  Barışcan Leblebicioğlu dedi ki;

  Bu program tamamen yasal mı?

  21 Şubat 2015 Cumartesi - 15:06:25 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • hatçe
  hatçe dedi ki;

  bende bearshare indirdim fakat açılmıyor neden acaba lütfen yardımcı olun....

  27 Nisan 2014 Pazar - 19:22:37 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • didar
  didar dedi ki;

  müzik indirme nasıl yapılıyor yardımcı olurmusunuz ??????????

  5 Ocak 2014 Pazar - 20:45:32 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ebru Özcan
  Ebru Özcan dedi ki;

  Ben kac seneden berı kullanıyodum ve sımdı uye gırısı yapmıyor ne yapmam gerek?

  15 Eylül 2013 Pazar - 01:23:16 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi dedi ki;

  İndirdim sıra kuruluma gelince gösterdiğiniz gibi yaptım ama internetim çalışmasına rağmen kurulamadı internet ağlarınızı kontrol edin diyo.Ne yapmalıyım?

  27 Şubat 2013 Çarşamba - 17:59:38 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Bearshare: Kurulumu, Kullanımı ve Kaldırılması için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.