Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Merhaba Tamindir takipçileri. Eğer bir Android telefon veya tablet kullanıyorsanız zaman zaman diğer elektronik cihazlarda da olduğu gibi farklı problemlerle karşılaşabiliyorsunuz. Hiçbir teknolojik aletin sorunsuz çalışacağının garantisi olmadığı gibi Android cihazların da sorunsuz çalışacağının garantisi yok. Bu nedenle Android cihazlarımızda çeşitli arızalarla karşılaştığımızda çoğu zaman teknik servise başvuruyoruz. Android cihazınızın açılmaması akıllı telefon ve tabletlerinizde en sık karşılaşabileceğiniz hatalardan biri. Eğer siz de "Android cihazım açılmıyor" diyorsanız bu problemlin farklı nedenleri olabiliyor.

Android cihazınızın açılmamasının nedeni donanımsal bir arıza olabileceği gibi yazılımsal sorunlar da olabiliyor. Eğer Android cihazınızın bataryası ömrünü doldurduysa tablet veya telefonunuz bataryadan yeterli güç çekemediği için açılmayabiliyor. Bu gibi durumlar donanımsal arızalar olduğu için maalesef ki sizin yapabileceğiniz çok fazla birşey yok. Donanımsal arızalarda cihazınız garanti dahilindeyse teknik servise cihazınızı bırakmanız en doğrusu olacaktır. Bu sayede cihazınız garanti kapsamından çıkmayacaktır. Eğer probleminiz bataryanızı söküp taktığınızda, telefon veya tabletinizi şarja bağladığınızda veya güç tuşuna basılı tuttuğunuzda çözülmüyorsa problemin yazılımsal bir problem olabilme ihtimali de var. Kimi zaman telefonunuz veya tabletiniz sistem güncellemesi yaparken tekrar açılmayabiliyor veya belli servis veya uygulamalar telefonunuzun açılmasını engelleyebiliyor. İşte bu durumlarda size anlatacağımız Android sorun giderme yöntemi probleminizin çözümü olabilir.

Android cihazınız açılmadığında Android bootloader adıyla tanınan Android servis ekranını çalıştırabilir ve farklı seçeneklerden faydalanarak sorununuza çare bulabilirsiniz. Bu servis ekranını açmak için öncelikle cihazınızı kapatın. Cihazınızı kapattıktan sonra belli tuşlara aynı anda basmanız ve tuşlara basılı tutarak Android cihazınızın açılış logosunu görene kadar beklemeniz gerekmekte. . Bu tuşlar şunlar olabilir:

 • Ses artırma + ses azaltma + güç tuşları
 • Ses artırma + güç tuşu
 • Ses azaltma + güç tuşu
 • Home tuşu + güç tuşu
 • Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + home tuşu
 • Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + kamera tuşu

Eğer buradaki tuş kombinasyonları işe yaramadıysa arama motorları üzerinden -cihaz isminiz + recovery mode aramasını yapabilir ve listelenen video veya bağlantılardan servis modunu aktifleştiren tuşları öğrenebilirsiniz.

Android cihazınızın servis modu açıldığında ses kontrol tuşlarıyla menü üzerinde yönlendirme yapabilir, güç tuşuyla seçim yapabilirsiniz. Android cihazınız açılmadığında servis modunda ilk olarak "Normal Boot" seçeneğini seçin ve Android cihazınızı açmayı deneyin, bu çözüm güncelleme hatalarında probleminize çare olabiliyor:

Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Eğer bu problem sorununuza çare olmadıysa telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Fakat bu işlem cihazınızı sıfırlayacağı ve içerisindeki kişisel bilgileri sileceği için çok pratik bir çözüm olmayabilir. Bu nedenle Android cihazınızın bir yedekleme uygulamasıyla düzenli aralıklarla yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. CM Backup bu amaçla kullanabileceğiniz faydalı bir uygulama:

CM Backup Android
CM Backup Android Android için Dosya Yedekleme Uygulaması

Android servis ekranında telefonunuzu veya tabletinizi fabrika ayarlarına döndürmek için "Recovery mode" seçeneğini ses tuşlarıyla seçin ve güç tuşunu kullanarak bu modda telefon veya tabletinizi yeniden başlatın:

Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Eğer Android cihazınızın açılmama sebebi yazılımsal bir sorunsa bu işlemler muhtemelen probleminizi çözecektir. Umarız yazımız size yardımcı olmuştur, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

Root Atmadan Android Cihazınıza Yaptırabileceğiniz 5 İlginç İşlem


Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım? İçin Yapılan Yorumlar (42)

 • selcan uslu
  selcan uslu dedi ki;

  Telefonum Archos guncelleme yaparken kapandi acilmiyor lutfen yardimci oluunnn

  10 Haziran 2017 Cumartesi - 12:59:43 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • h.mmmAd Soyad
  h.mmmAd Soyad dedi ki;

  a5 telefonum kapandı ekranda samsung yazısı yanıp sönüyo ve açılmıyor ne yapmam gerek

  21 Mayıs 2017 Pazar - 21:35:01 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Tuğba sarıkaya
  Tuğba sarıkaya dedi ki;

  Telefonumun markası lenovo k5 sistem güncellemesi yaparken telefon kapandı ve açılmıyor .formatta aymauo denedim bekleyin dedi ama açılmadı.napmam gerekiyor?

  20 Mayıs 2017 Cumartesi - 14:47:32 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • .
  . dedi ki;

  Allah razi olsun a5 telefonumun sorununu cozdum

  24 Nisan 2017 Pazartesi - 21:12:10 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • sebahattin
  sebahattin dedi ki;

  ben benim telefon s 4 mini ne şarj oluyor nede ekran da açılma ibaresi var yazanları n hepsini denedim bataryayı başka bir şekilde şarj ettim yine denedim olmadı

  28 Mart 2017 Salı - 20:46:40 - Cevap Yaz - Şikayet Et
  • Cevap yazan: adsız
   benimde s4 mini aynı dediğin gibi oldu bende de ve olmadan önce hep 0 şarj doluydu 2 3 saat öyle durdu sonra birden bire kapandı sen düzeltebildin mi düzeltebildiysen banada der misin
   6 Mayıs 2017 Cumartesi - 14:53:08 - Şikayet Et

Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım? için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.