Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Merhaba Tamindir takipçileri. Eğer bir Android telefon veya tablet kullanıyorsanız zaman zaman diğer elektronik cihazlarda da olduğu gibi farklı problemlerle karşılaşabiliyorsunuz. Hiçbir teknolojik aletin sorunsuz çalışacağının garantisi olmadığı gibi Android cihazların da sorunsuz çalışacağının garantisi yok. Bu nedenle Android cihazlarımızda çeşitli arızalarla karşılaştığımızda çoğu zaman teknik servise başvuruyoruz. Android cihazınızın açılmaması akıllı telefon ve tabletlerinizde en sık karşılaşabileceğiniz hatalardan biri. Eğer siz de "Android cihazım açılmıyor" diyorsanız bu problemlin farklı nedenleri olabiliyor.

Android cihazınızın açılmamasının nedeni donanımsal bir arıza olabileceği gibi yazılımsal sorunlar da olabiliyor. Eğer Android cihazınızın bataryası ömrünü doldurduysa tablet veya telefonunuz bataryadan yeterli güç çekemediği için açılmayabiliyor. Bu gibi durumlar donanımsal arızalar olduğu için maalesef ki sizin yapabileceğiniz çok fazla birşey yok. Donanımsal arızalarda cihazınız garanti dahilindeyse teknik servise cihazınızı bırakmanız en doğrusu olacaktır. Bu sayede cihazınız garanti kapsamından çıkmayacaktır. Eğer probleminiz bataryanızı söküp taktığınızda, telefon veya tabletinizi şarja bağladığınızda veya güç tuşuna basılı tuttuğunuzda çözülmüyorsa problemin yazılımsal bir problem olabilme ihtimali de var. Kimi zaman telefonunuz veya tabletiniz sistem güncellemesi yaparken tekrar açılmayabiliyor veya belli servis veya uygulamalar telefonunuzun açılmasını engelleyebiliyor. İşte bu durumlarda size anlatacağımız Android sorun giderme yöntemi probleminizin çözümü olabilir.

Android cihazınız açılmadığında Android bootloader adıyla tanınan Android servis ekranını çalıştırabilir ve farklı seçeneklerden faydalanarak sorununuza çare bulabilirsiniz. Bu servis ekranını açmak için öncelikle cihazınızı kapatın. Cihazınızı kapattıktan sonra belli tuşlara aynı anda basmanız ve tuşlara basılı tutarak Android cihazınızın açılış logosunu görene kadar beklemeniz gerekmekte. . Bu tuşlar şunlar olabilir:

 • Ses artırma + ses azaltma + güç tuşları
 • Ses artırma + güç tuşu
 • Ses azaltma + güç tuşu
 • Home tuşu + güç tuşu
 • Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + home tuşu
 • Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + kamera tuşu

Eğer buradaki tuş kombinasyonları işe yaramadıysa arama motorları üzerinden -cihaz isminiz + recovery mode aramasını yapabilir ve listelenen video veya bağlantılardan servis modunu aktifleştiren tuşları öğrenebilirsiniz.

Android cihazınızın servis modu açıldığında ses kontrol tuşlarıyla menü üzerinde yönlendirme yapabilir, güç tuşuyla seçim yapabilirsiniz. Android cihazınız açılmadığında servis modunda ilk olarak "Normal Boot" seçeneğini seçin ve Android cihazınızı açmayı deneyin, bu çözüm güncelleme hatalarında probleminize çare olabiliyor:

Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Eğer bu problem sorununuza çare olmadıysa telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Fakat bu işlem cihazınızı sıfırlayacağı ve içerisindeki kişisel bilgileri sileceği için çok pratik bir çözüm olmayabilir. Bu nedenle Android cihazınızın bir yedekleme uygulamasıyla düzenli aralıklarla yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. CM Backup bu amaçla kullanabileceğiniz faydalı bir uygulama:

CM Backup Android
CM Backup Android Android için Dosya Yedekleme Uygulaması

Android servis ekranında telefonunuzu veya tabletinizi fabrika ayarlarına döndürmek için "Recovery mode" seçeneğini ses tuşlarıyla seçin ve güç tuşunu kullanarak bu modda telefon veya tabletinizi yeniden başlatın:

Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Eğer Android cihazınızın açılmama sebebi yazılımsal bir sorunsa bu işlemler muhtemelen probleminizi çözecektir. Umarız yazımız size yardımcı olmuştur, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

Root Atmadan Android Cihazınıza Yaptırabileceğiniz 5 İlginç İşlem


Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım? İçin Yapılan Yorumlar (48)

 • abışo
  abışo dedi ki;

  adamsınız adam çok teşekkürlerrr!!!!!

  7 Ağustos 2017 Pazartesi - 10:32:21 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Betül
  Betül dedi ki;

  Telefon şarj da etmiyor açılmıyor da güç ve ses tuşlarına uzun süre bastım yine tık yok acil bir çözüm önerisi verin

  3 Ağustos 2017 Perşembe - 20:47:50 - Cevap Yaz - Şikayet Et
  • Cevap yazan: Ziyaretçi
   batarya lazim )) benim s6 edge oyle oldu
   5 Ağustos 2017 Cumartesi - 09:55:45 - Şikayet Et
 • sezen
  sezen dedi ki;

  telefonu sıfırladım ilk başta normal açıldı eski bilgilerimi yüklerken birden ekran gitti ve bir daha açılmadı bende kapatıp açtım ama ekran boş ama üst tarafta pil ömrü ve şebeke sembolü var ve açıp kapatma tuşuna basınca telefonu kapat ve yeniden bas secenegi çıkıyor sizinn dediğiniz şeyi yaptım komut yok diyor nasıl yapabilirim

  29 Temmuz 2017 Cumartesi - 21:31:48 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • umutcan
  umutcan dedi ki;

  7 prıme telefonu yenı aldım sarzı bıttı kompıle sarza taktım telefonu sarz almıyor ne yapmam lazım

  16 Temmuz 2017 Pazar - 00:06:21 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • ali
  ali dedi ki;

  Samsung j7 kapandı acilmiyor

  25 Haziran 2017 Pazar - 22:40:44 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım? için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.