Android için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

android-icin-en-iyi-fotograf-duzenleme-uygulamalari

Fotoğraf çekmek kimisi için bir tutkuyken kimisi için anıları ve güzel anları kaydetmek için kullanılan bir araç. Ne olursa olsun hepimiz artık fotoğraf çekmek için mobil cihazlarımızdan faydalanıyoruz.

Fotoğrafçılığın ilk çıktığı günden itibaren gelişmesine şöyle bir bakacak olursak, gerçek anlamda kilometrelerce yol katetmiş olduğunu görebiliriz. Analog kameralardan DSLR kameralara, ardından dijital kameralar ve en son olarak da mobil cihazlarımıza kameralar giderek küçülse de işlevleri büyümeye devam etmiş diyebiliriz. Zira eskiden yalnızca bilgisayar üzerindeki programlarla yapabileceğimiz fotoğraf düzenleme işlemlerini artık direk olarak mobil cihazlarımız üzerinden yapabiliyoruz. Yani fotoğrafı telefonumuzla çekiyor, filtreliyor, düzenliyor ve anında paylaşabiliyoruz. Hızlı yaşadığımız bir çağda bu da gerçekten çok işimize yarıyor. Çünkü hayat akıp gidiyor ve onu yakalamak için hızlı olmak gerekiyor.

Dediğim gibi mobil cihazlarımızda fotoğrafları düzenleme işlemini artık kolayca yapabiliyoruz. Bunu da geliştirilmiş olan pek çok uygulama sayesinde yapıyoruz. Şu anda Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz pek çok farklı fotoğraf düzenleme uygulaması var. Biz de bugün sizler için bunlar arasından en iyi 15 tanesini seçip derledik.

Adobe Photoshop Express

Fotoğraf düzenleme deyince aklımıza ilk gelen firmalardan bir tanesi Adobe. Photoshop hepimizin az da olsa bildiği ve kullandığı bir program. Artık Photoshop'u mobil cihazlarınıza da indirip kullanabiliyorsunuz.

adobe-photoshop-express

Adobe'nin geliştirdiği Photoshop Express ile telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflar üzerinde pek çok farklı düzenleme yapabiliyor, çevirme, kırpma, renk tonu atama gibi işlemleri tek dokunuşla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ayrıca fotoğraflara çerçeve ekleme, çeşitli filtreler ekleme gibi seçenekler de mevcut. Yine Photoshop.com üzerinden sunulan 2 GB değerindeki ücretsiz depolama alanını kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Adobe Photoshop Express Android
Adobe Photoshop Express Android Android İçin Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Aviary

Bir diğer fotoğraf düzenleme uygulaması olan Aviary de kaliteli bir uygulama. Benim de severek kullandığım uygulamalardan birisi olan Aviary ücretsiz olmasına rağmen onlarca farklı filtre ve efekt sunuyor.

aviary

Uygulama ile çektiğiniz fotoğrafları tek dokunuş ile düzenleyebiliyor, çerçeve ve efektler ekleyebiliyor, stickerlar ekleyebiliyor, renk dengesini ayarlayabiliyor, kesme, çevirme ve düzeltme yapabiliyorsunuz.

Bununla birlikte parlaklık, kontrast, renk sıcaklığı ve doygunluk ayarları yapabiliyor, odak noktası ayarlayabiliyor, yazı ekleyebiliyor ve daha sonra sosyal medya araçlarında tek bir dokunuşla paylaşabiliyorsunuz.

Photo Editor by Aviary Android
Photo Editor by Aviary Android Android için Fotoğraf ve Resim Editörü Uygulaması

Camera FV-5

Bir diğer fotoğraf düzenleme uygulaması olan Camera FV-5 de yine çok işinize yarayacak. Yalnız bu uygulamayı diğerlerinden ayıran bir özelliği var o da direk olarak kameranın yerini alıyor olması diyebilirim.

camera-fv5

Yani standart kameranız yerine bunu kullanıyor ve telefonunuzun kamerasını neredeyse bir DSLR makina gibi kullanabiliyorsunuz. Böylece gerçek bir kamera kullanıyormuş gibi hissedebiliyorsunuz.

Uygulama ile tüm parametreleri kendiniz ayarlayabiliyor, diyaframı ayarlayabiliyor, JPEG ve PNG formatlarında fotoğrafları kaydedebiliyor, otomatik odaklama, makro, renk dengeleme seçeneklerini kullanabiliyorsunuz.

Camera FV-5 Android
Camera FV-5 Android Android için Kapsamlı Kamera Uygulaması

Camera360

Bir diğer fotoğraf uygulaması olan Camera360 da yine Camera FV-5 gibi bir uygulama. Camera360 ile kameranızı daha etkili ve verimli bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca içerisinde pek çok efekt bulunuyor.

camera360

Kullanıcı dostu arayüzü ve şık tasarımı ile dikkat çeken uygulama fotoğraf çekme ve düzenleme işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor ve ardından bu fotoğrafları istediğiniz sosyal mecrada paylaşabiliyorsunuz.

Standart kameranız size yetmiyorsa içerisinde pek çok kapsamlı düzenleme seçeneği olan bu uygulamayı indirip denemenizi tavsiye ederim.

Camera360 Ultimate Android
Camera360 Ultimate Android Android için Kamera Efekt Uygulaması

Cupslice

Pek çok fotoğraf uygulaması arasında pek adı duyulmayan ve gerilerde kalmış bir uygulama olan Cupslice aslında çok da kullanışlı ve güzel bir uygulama. Özellikle sadeliği ve basitliği ile dikkat çekiyor diyebilirim.

cupslice

Uygulama minimal ve belli bazı özellikleri size sunuyor. Hızlı düzenleme seçeneği ile fotoğraflarınızı tek dokunuşla düzenleyebiliyor, farklı yazı tipleri ile yazılar ekleyebiliyorsunuz.

Ayrıca uygulama üzerinde 50'den fazla filtre, siyah beyaz ayarı, efektleri canlı şekilde görüntüleme, renk ayarı, parlaklık ayarı, fotoğrafı döndürme, kolajlar oluşturma gibi farklı düzenleme seçenekleri de bulunuyor.

Cupslice Android
Cupslice Android Android İçin Fotoğraf Uygulaması

Fotor

Bir diğer fotoğraf düzenleme uygulaması olan Fotor da yine kullanıcı dostu arayüzü ve sunduğu pek çok düzenleme seçeneği ile dikkat çekiyor. Filtreler ve efektler kullanarak çektiğiniz fotoğrafları çok daha güzel bir şekilde sunabiliyorsunuz.

fotor

Uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi kamera uygulamasının sahip olduğu titreme ve bulanıklığı minimuma indirme özelliği. Böylece fotoğraflarınız çok daha net bir şekilde sonuçlanıyor.

Ayrıca bununla birlikte filtrelerden farklı efektlere, çerçevelerden renk ayarlarına kadar profesyonel bir fotoğrafçıymışsınız gibi kullanabileceğiniz özelliklere sahip olduğunu da söylemeliyim.

Fotor - Photo Editor Android
Fotor - Photo Editor Android Android için Fotoğraf Çekme ve Filtreleme Uygulaması

Photo Editor Pro

Bir diğer fotoğraf editörü olan Photo Editor Pro'yu da ücretsiz olarak indirip Android cihazlarınızda kullanabiliyorsunuz. Uygulama onlarca farklı düzenleme seçeneğini kolay bir şekilde sizlere sunuyor.

photo-editor-pro

Uygulamanın asıl işlevi pek çok farklı fotoğraf düzenleme uygulamasının ayrı ayrı sunduğu özelliklere tek bir noktadan erişmenizi sağlıyor.

Uygulama ile otomatik düzenleme sçeeneklerini, filtreler ve efektleri, parlaklık, kontrast ve doygunluk ayarlarını yapabiliyor, fotoğraflarınızı kırpıp kesip yeniden boyutlandırabiliyor ve üzerlerinde yazı ve stickerlar ekleyebiliyorsunuz.

Photo Editor Pro Android
Photo Editor Pro Android Android İçin Fotoğraf Düzenleme ve Efekt Uygulaması

Photo Effects Pro

Photo Effects Pro da yine profesyonele yakın düzenleme seçenekleri sunan bir diğer fotoğraf düzenleme uygulaması. Bu uygulamayı da yine Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanma şansına sahipsiniz.

photo-effects-pro

Uygulamanın en güzel özelliği ekleyeceğiniz efekt ve filtreleri canlı olarak görüntüleme ve ona göre karar verme seçeneğini size sunması. Böylece daha hızlı ve daha güzel sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

İsterseniz galeriden seçerek isterseniz yeni bir fotoğraf çekerek 50'den fazla efektten istediğinizi kullanabilir, kırpabilir, kontrast ve renk ayarını yapabilir ve ardından da istediğiniz sosyal ağda paylaşabilirsiniz.

Photo Effects Pro Android
Photo Effects Pro Android Android için Fotoğraf Efektleme ve Filtrelendirme Uygulaması

PicsArt

Bir diğer güzel fotoğraf editörü olan PicsArt'ı da ücretsiz olarak indirip kullanabiliyorsunuz. Uygulama gerçekten kapsamlı düzenleme seçenekleri sunmasının yanında kullanımı da gayet kolay diyebilirim.

picsart

Uygulama  filtreler, kolajlar, çerçeve, etiket, metin efektleri, clipart grafikler, artistik efektler, kesme, renk ayarını değiştirmek için araçlar sunmasının yanında çizim, yağlı boya, neon, vintage, HDR, pastel gibi pek çok efekt sunuyor.

Ayrıca uygulama aracılığıyla fotoğraflarınıza farklı şekillerde yazılar ve çizimler ekleyebiliyor ve ardından da fotoğraflarınızı istediğiniz sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz.

PicsArt - Photo Studio Android
PicsArt - Photo Studio Android Android İçin Kapsamlı Fotoğraf Editörü

PicSay

Bir diğer fotoğraf editörü olan PicSay'i de yine Android cihazınıza ücretsiz olarak indirip kullanabiliyorsunuz. Uygulama adından da anlaşılacağı üzere fotoğraflara bir ses getiriyor ve onları konuşturuyor.

picsay

Uygulama ile fotoğraflarınızın üzerine konuşma baloncukları, grafikler, başlıklar ve efektler ekleme şansına sahipsiniz. Ayrıca isterseniz ekstra araçları da uygulama üzerinden satın alabiliyorsunuz.

Uygulama kullanıcı dostu arayüzü ile de dikkat çekiyor. Koayca düzenlediğiniz ve konuşmalar eklediğiniz fotoğraflarınızı istediğiniz yerde hemen paylaşabiliyorsunuz.

PicSay Android
PicSay Android Android için Fotoğraf Editörü Uygulaması

Pixlr Express

Bir diğer fotoğraf düzenleme uygulaması olan Pixlr'da dünyaca en çok tercih edilen ve en popüler fotoğraf uygulamalarından bir tanesi. İçerisinde pek çok özellik barındıran uygulamayı kullanması da gayet kolay.

pixlr-express

Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz uygulama ile çektiğini bir fotoğrafın arka planını değiştirebiliyor, ona efektler ekleyebiliyor ve değişik bir hava katabiliyorsunuz.

Bununla birlikte uygulama ile fotoğraflarınıza çerçeve ekleyebiliyor ve ardından istediğiniz sosyal ağda fotoğraflarınızı paylaşabiliyorsunuz.

Pixlr Express Android
Pixlr Express Android Android İçin Fotoğraf Düzenleme ve Efekt Uygulaması

Rage Comics Photo Editor

Rage Comics Photo Editor adından da anlaşılacağı gibi fotoğraflarınızı rage comic haline döndürebileceğiniz bir fotoğraf uygulaması. Rage comic ya da meme olarak bilinen suratlar bildiğiniz gibi 9gag adlı websitesinden popüler oldular.

rage-comics

Çeşitli duyguları yansıtan bu karikatür suratları kendi fotoğraflarınıza ekleyerek eğlenceli ve komik sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Uygulama, en eğlenceli oyunlardan bile eğlenceli olmakla birlikte bence can sıkıntısına birebir

Uygulama üzerinde şu anda 30 komik surat sticker'ı bulunuyor. Bununla birlikte fotoğraflarınıza yazı da ekleyebiliyor ve ardından sosyal medya araçlarında paylaşabiliyorsunuz.

Rage Comics Photo Editor Android
Rage Comics Photo Editor Android Android İçin Fotoğraf Uygulaması

Repix

Yine gölgede kalmış fotoğraf düzenleme uygulamalarından birisi olan Repix diğer fotoğraf uygulamaları arasında sıyrılabilecek nitelikte diyebilirim. Uygulamayı Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

repix

Uygulamayı kullanarak yaratıcı ve farklı fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. Farklı efektler, animasyonlar, fırçalar, resim çerçeveleri ile fotoğraflarınızı süsleyebiliyorsunuz. Fakat uygulamadaki filtreler diğerlerinden çok farklı.

Uygulamadaki filtreleri kullanmak için örneğin yağmur tanesi filtresini seçiyor ve ardından fotoğrafın hangi bölgesine uygulamak istiyorsanız parmağınızı o bölgede gezdiriyorsunuz ve ortaya çok hoş fotoğraflar çıkıyor.

Repix Android
Repix Android Android için Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

SnapSeed

Bir diğer fotoğraf düzenleme uygulaması olan SnapSeed, Google tarafından geliştirilen bir uygulama. Instagram benzeri bir uygulama olmasıyla birlikte çıktığı zaman pek çok ödül de almış olmasıyla hatırlanıyor.

snapseed

SnapSeed ile fotoğraflarınıza  efekt ekleme, kesme, kırpma, keskinlik, beyaz ayarı, renk filtreleri uygulama, bulanıklaştırma, çerçeve ekleme gibi düzenlemeler yapabiliyorsunuz.

Siyah beyaz, retro, grunge ve drama gibi pek çok filtre seçeneği bulunan uygulama ile tek bir dokunuşla düzenlediğiniz fotoğrafları çok kolay bir şekilde sosyal medya araçlarında da paylaşabiliyorsunuz.

Snapseed Android
Snapseed Android Android için Profesyonel Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

VSCO Cam

Son olarak VSCO Cam da yine ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir uygulama .Milyonlarca kullanıcısı olan uygulama ile çok etkileyici fotoğraflar çekebiliyor ve profesyonele yakın sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

vsco-cam

Uygulamada bulunan ön tanımlı seçenekler ile fotoğrafın nasıl görüneceğini daha çekmeden görebiliyor ve önceden renk sıcaklığını, kontrastı gibi özellikleri ayarlayabiliyorsunuz.

Bununla birlikte filtre ve efekt kullandığınız fotoğrafları daha sonra orijinal haliyle karşılaştırabiliyor ve bu fotoğrafları arkadaşlarınızla kolayca paylaşabiliyorsunuz.

VSCO Cam Android
VSCO Cam Android Android İçin Fotoğraf Çekme ve Efektlendirme Uygulaması

Konular: Mobil Listeler

Android için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları İçin Yapılan Yorumlar (1)

  • Ümran Kayacan
    Ümran Kayacan dedi ki;

    Hemen indiremedim bir turlu nasil olur ki

    23 Nisan 2015 Perşembe - 17:19:24 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Android için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.