• General Mobile GM 6 İnceleme

  gm 6 inceleme

  Bu yazımızda merakla beklenen orta seviye General Mobile GM 6 (GM6d) akıllı telefonun ayrıntılı incelemesi ve kutu açılışları ile karşınızdayız. Bu videoları izlemeden General Mobile GM 6 (GM6d) almamalısınız.

  Devamını Oku »

 • Beyninizi Hacklemek İsteyen 5 Teknoloji

  Beyninizi Hacklemek İsteyen 5 Teknoloji

  Şimdi bu makaleyi okurken, gözünüzün önüne düşüncelerinizi sosyal medya ve benzer platformlarda anında milyonlarca insana ulaşabilmenize olanak sağlayan, bir çip geliştirildiğini getirin. Benzer teknolojik gelişmelerle ilgili gecesini gündüzüne katarak çalışan kurum ve kişiler elbette var (DARPA ve Elon Musk). Bu durumda, geliştirilecek olan tüm teknolojiler, düşünce ve iletişim sistemlerimizi derinden etkileyecekler.

  Devamını Oku »

 • Google Chrome ile Instagram'a Programsız Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

  Google Chrome ile Instagram'a Programsız Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

  Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri de bilgisayardan Instagram’a nasıl fotoğraf yükleneceği konusu olsa gerek. Çeşitli uygulamaları kullanarak Instagram’a fotoğraf yükleyebiliyorsunuz, fakat çeşitli sınırlamalarla da karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bizler de Google Chrome ile Instagram’a programsız nasıl fotoğraf yüklenir konusuna değineceğiz. Mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

  Devamını Oku »

 • USB Belleklerde Yazma Koruma Hataları Nasıl Giderilir?

  USB Belleklerde Yazma Koruma Hataları Nasıl Giderilir?

  İşinizi bitirdikten sonra dokümanlarınızı ve dosyalarınızı USB belleğe kopyalamak istediğinizde, "bu disk yazma korumalıdır" şeklinde uyarılar alabilirsiniz. Pek çok nedenden dolayı hatalar verebilen USB bellekler karşısında çözümler sunduğumuz bu rehberimizde, kısaca USB belleklerde yazma koruma hataları nasıl giderilir? madde madde anlatacağız.

  Devamını Oku »

 • Facebook Sandığımız Kadar Masum mu?

  Facebook Sandığımız Kadar Masum mu?

  Facebook’un sahip olduğu veri havuzu, onu dünyanın en etkili kuruluşlarından biri haline getiriyor. ShareLab, şirket içindeki toplumsal yapıyı ve güç ilişkilerini daha iyi anlamak için Facebook’un algoritmalarında ve bağlantılarında kaputun altına bakmak istedi ve ortaya şaşırtıcı sonuçlar çıktı. Bakalım Facebook sandığımız kadar masum mu?

  Devamını Oku »

 • Dijital Temizlik Nasıl Yapılır?

  Dijital bahar temizliği

  Dijital ortamlarda güvenlik konusu gün geçtikçe daha çok önem kazanıyor. Bu ortamlarda aktif olan her birey büyük ihtimalle sayısı birden fazla olan ve sır gibi saklanan parolalara sahip. Aynı zamanda iki aşamalı şifreleme özelliği olan tüm hesaplarda bu özellikten yararlanmak yine tüm bireylerin tercihi. Neden mi? Çünkü günlük yaşamımıza gerek akıllı telefonlar üzerinden gerek bilgisayarlar üzerinden dijital dolandırıcıların oltalama girişimlerine maruz kalıyoruz ya da şahit oluyoruz. Hal böyle olunca, herkes kişisel siber güvenlik uzmanlarına dönüştü. İşte bu tehlikeli sularda kendinizi korumanın en temel yollarından birini yani dijital temizliğin nasıl yapılacağını bu yazımızda ele alıyoruz.

  Devamını Oku »

 • 11 Adımda Kendi Oyun Bilgisayarınızı Toplayın

  11 Adımda Kendi Oyun Bilgisayarınızı Toplayın

  Eğer kendinizie bir oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorsanız bu işi nasıl yapacağınız hakkında kafanızda soru işaretleri olması doğal bir durum; çünkü piyasada yüzlerce farklı markanın binlerce farklı bilgisayar parçası modeli bulunuyor.

  Devamını Oku »

 • Birden Çok Dosyada Kelime Bulma ve Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Birden Çok Dosyada Kelime Bulma ve Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Onlarca, yüzlerce hatta binlerce metin dosyası arasından tek bir kelime aramak ya da değiştirmek zorunda kalsaydınız ne yapardınız? Endişelenmenize hiç gerek yok. Oldukça basit bir yöntemle, birden çok dosyada kelime bulma ve değiştirme nasıl yapılır? Sizlere anlatacağız.

  Devamını Oku »

 • Daha Önce Duymadığınız 10 Ücretsiz İşletim Sistemi

  Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 10 Ücretsiz İşletim Sistemi

  Yeni bir bilgisayar aldığınızda işletim sistemi Windows ya da MacOS olarak gelecektir. Bu işletim sistemleri her ne kadar ücretsiz gibi görünse de, aslında hiç de öyle değil. Üreticiler cihazlara yükledikleri Windows için lisans alıyorlar ve Windows’u kendiniz kurmak istiyorsanız sizin bir kopya satın almanız gerekiyor. MacOS güncellemeleri her ne kadar ücretsiz olsa da, yalnızca Mac satın alanlar tarafından kullanılabiliyor. Maliyetini ise bilgisayarın fiyatından anlayabilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • WebVR Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

  WebVr Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

  Günümüzde VR (virtual reality) hakkında yapılan konuşmaların büyük bölümü, Oculus Rift veya Google Daydream gibi cihazlar üzerinden yapılıyor. Adından da anlaşılacağı üzere WebVR, kullandığımız web tarayıcılarında her şeye kapsamlı bir şekilde bakmamızı ve harika deneyimler yaşamamıza imkan veriyor. Keşfetmesi çok eğlenceli olan WebVR için web tarayıcısını aynı zamanda bir VR platformuna çeviren yenilikte diyebiliriz. Bu blogda WebVR hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getiriyoruz.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN