• Winrar İle Dosya Sıkıştırma Nasıl Yapılır?

  Günümüzün en popüler dosya sıkıştırma araçlarından birisi kolay kullanımı ve temel dosyaları desteklemesi nedeniyle Winrar. Ancak bilgisayarla yeni tanışan veya dosya sıkıştırma kavramına uzak olanlar yine de zorlanabiliyorlar.

  Dosya sıkıştırmak gerekli mi?

  Eğer sürekli olarak dosyalarınızı internette paylaşıyor, başka yerlere taşıyor veya arşivleme yapıyorsanız sıkıştırma derli toplu bir dosya yapısına hakim olmanız ve daha rahat taşımanız için gereklidir. Farkedeceğiniz gibi internette yapılan paylaşımlarda da dosyalar genellikle ZIP veya RAR formatında sıkıştırılmış olarak yer alırlar.

  Devamını Oku »

 • 2011 Yılında Türk Kullanıcıların En Çok İndirdiği Programlar (Tamindir.com verilerine göre)

  Yılın sonuna yaklaşınca geçirdiğimiz seneyle ilgili değerlendirmeler yapmak ve bu değerlendirmelere dayanan listeler yayınlamak adettendir. Tamindir olarak bu adeti bozmuyoruz ve ilkini geçen sene yayınladığımız en çok indirilen programlar listesinin yenisini sizinle paylaşıyoruz. 2011 yılı boyunca Tamindir'den indirilen program sayılarıyla oluşturduğumuz liste, Türk kullanıcıların program tercihlerine ışık tutması açısından önemli bir kaynak.

  Devamını Oku »

 • Çevrimiçi Dosya Depolama Servislerini Sizin İçin İnceledik

  Bulut bilişim uygulamaları (kısaca web uygulamaları), yani internet tarayıcınız üzerinden girerek aktif hale getirdiğiniz uygulamalar hem bilgisayarlarımızı onlarca programın yükünden hem de çoğunlukla ücretsiz sunulan temel özelliklerle bizleri lisans parası ödemekten kurtarıyor.

  Veri depolama sistemleri de tabii ki bu trend içerisinde yerlerini aldılar. Artık önemli dosyalarınızı, paylaşmak, taşımak, yedeklemek istediğiniz verilerinizi yanınızda cihazınızı veya fazladan donanımları taşımaya gerek kalmadan internet bağlantısı olan her yere götürebiliyorsunuz.

  Devamını Oku »

 • Firefox 9.0 Yüzde 30 Daha Hızlı

  Geçtiğimiz günlerde Firefox 9 gün yüzüne çıktı ve şimdiden pek çok kullanıcının internet tarayıcısı olarak kullanılmaya başlandı. Çok sıkı bir rekabetin olduğu internet tarayıcıları sektöründeki hatırı sayılır ürünlerden birisi olan Firefox elbette ki performans artışlarını da beraberinde getirdi.

   

  Mozilla, Firefox 9 ile çok büyük performans iyileştirmeleri yaptığını iddia ediyor. Özellikle Firefox’un PC versiyonunu geliştirmek için bir yıldan daha fazla zaman harcayan Mozilla’nın bu yaklaşımı, JavaScript’i yoğun olarak kullanan sitelerde çok daha hızlı sayfa görüntüleneceğine dair ipuçları da veriyor.

  Devamını Oku »

 • Birden Fazla PDF Dosyası Nasıl Birleştirilir

  Portfolyo hazırlıyor olabilir ya da dosya sayınızı azaltmak istiyor olabilirsiniz.

  Eğer ücretli programlara para vermek istemiyorsanız artık PDFBinder kullanarak PDF dosyalarınızı tek bir dosyada birleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Program tamamen açık kodlu ve tüm Windows versiyonlarında çalışıyor. Programı şöyle kullanıyoruz:

  Devamını Oku »

 • Google, Youtube ve Microsoft'tan Yılbaşı Sürprizleri

  Yeni yıl yaklaştıkça firmalar müşterileri için küçük sürprizler hazırlamaya başladılar. 3 büyüklerden Google, Microsoft ve Youtube ilk sürprizlerini yayınladılar bile. Google, Let it snow araması ile, Microsoft, Internet Explorer Test Drive sitesinde yayınladığı Letitsnow HTML5 uygulamasını, Youtube ise kendi oynatıcısında Kar ikonunu aktif hale getirdi.

  Devamını Oku »

 • Bilgisayarınızın Açılış Hızını Arttırmak İçin Uygulayabileceğiniz 10 Yol

  Hızlı BilgisayarBir çoğumuz bilgisayarlarımızı yeniden başlatmaktan çekiniriz. Çünkü o arada geçen bir iki dakikalık zaman zarfı bizlere hiç geçmeyecekmiş gibi gelir. Sizlere önereceğimiz 10 ince ayarla bilgisayarlarınızın açılış ve yeniden başlatma sürelerini önemli ölçüde kısaltabileceksiniz.

  Aslında genel olarak bakıldığında bilgisayarımızın açılış ve yeniden başlatma hızını arttırmak için bir çok yola başvurabiliriz ama biz sizler için diğerlerinden daha çok önem arz ettiğini düşündüğümüz ince ayarları kendimizce seçmeye çalıştık.

  Devamını Oku »

 • Windows Live 2011 Nasıl Kaldırılır ?

  Program incelemelerinde ve blog yazılarındaki kullanıcı yorumlarını değerlendirdiğimde, Windows Live Messenger 2011’ın kullanıcılar arasında pek popüler olamadığını söyleyebilirim. Bu sorunun Facebook ile entegrasyondan mı yoksa yeni “sosyal” arayüzden mi kaynaklandığını bilemiyorum. Ama eminim ki pek çok kişi bundan kurtulmaya çalışıyor ve Live Messenger’ın daha hafif, kullanıcı dostu versiyonuna dönmeye çalışıyor. İşte sizin için Windows Live Messenger 2009’a nasıl geri döneceğinizi bir kaç kolay adımda gösteren kısa bir rehber hazırladım.

  Devamını Oku »

 • Symbian Öldü Yaşasın Nokia Belle

  Nokia, 2012 Şubat ayından itibaren Symbian ismini emekliye ayıracak. Yerine yeni markası Nokia Belle ismini kullanacak. Nokia, mevcut Symbian arayüzünden sıyrılıp, rakiplerine benzer mobil arayüzüne sahip Belle'yi kullanıcılarına 2012 yılının ilk çeyreğinde tanıtacağı ve kullanımına sunacağını duyurdu.

  Devamını Oku »

 • 2011'in En İyi Oyunu Seçildi

  Her sene hem yurtiçinde hem de yurtdışında faaliyet gösteren çeşitli oyun inceleme sitelerinde çeşitli kategorilerde yılın en iyi oyunları seçilir. Ama her zaman bunlardan bir tanesi olur ki tüm diğerlerini geride bırakarak tüm yılın en başarılı oyunu seçilir.

  2011’de de bu trend değişmedi ve Bethesda Softworks’un Elder Scrolls V: Skyrim adlı oyunu 2011’in en iyi oyunu seçilerek tahtına oturdu.

  Aslında bu hiç de beklenmedik bir durum değil. Dikkate değer ilk çıkışını efsane oyunlardan birisi haline gelen Elder Scrolls II: Daggerfall ile yapan seri ardından gelen Elder Scrolls III: Morrowind ve Elder Scrolls IV: Oblivion ile zaten kendini kanıtlamış ve önceki yıllarda da benzer ödüller almıştı.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN