• Google, Youtube ve Microsoft'tan Yılbaşı Sürprizleri

  Yeni yıl yaklaştıkça firmalar müşterileri için küçük sürprizler hazırlamaya başladılar. 3 büyüklerden Google, Microsoft ve Youtube ilk sürprizlerini yayınladılar bile. Google, Let it snow araması ile, Microsoft, Internet Explorer Test Drive sitesinde yayınladığı Letitsnow HTML5 uygulamasını, Youtube ise kendi oynatıcısında Kar ikonunu aktif hale getirdi.

  Devamını Oku »

 • Bilgisayarınızın Açılış Hızını Arttırmak İçin Uygulayabileceğiniz 10 Yol

  Hızlı BilgisayarBir çoğumuz bilgisayarlarımızı yeniden başlatmaktan çekiniriz. Çünkü o arada geçen bir iki dakikalık zaman zarfı bizlere hiç geçmeyecekmiş gibi gelir. Sizlere önereceğimiz 10 ince ayarla bilgisayarlarınızın açılış ve yeniden başlatma sürelerini önemli ölçüde kısaltabileceksiniz.

  Aslında genel olarak bakıldığında bilgisayarımızın açılış ve yeniden başlatma hızını arttırmak için bir çok yola başvurabiliriz ama biz sizler için diğerlerinden daha çok önem arz ettiğini düşündüğümüz ince ayarları kendimizce seçmeye çalıştık.

  Devamını Oku »

 • Windows Live 2011 Nasıl Kaldırılır ?

  Program incelemelerinde ve blog yazılarındaki kullanıcı yorumlarını değerlendirdiğimde, Windows Live Messenger 2011’ın kullanıcılar arasında pek popüler olamadığını söyleyebilirim. Bu sorunun Facebook ile entegrasyondan mı yoksa yeni “sosyal” arayüzden mi kaynaklandığını bilemiyorum. Ama eminim ki pek çok kişi bundan kurtulmaya çalışıyor ve Live Messenger’ın daha hafif, kullanıcı dostu versiyonuna dönmeye çalışıyor. İşte sizin için Windows Live Messenger 2009’a nasıl geri döneceğinizi bir kaç kolay adımda gösteren kısa bir rehber hazırladım.

  Devamını Oku »

 • Symbian Öldü Yaşasın Nokia Belle

  Nokia, 2012 Şubat ayından itibaren Symbian ismini emekliye ayıracak. Yerine yeni markası Nokia Belle ismini kullanacak. Nokia, mevcut Symbian arayüzünden sıyrılıp, rakiplerine benzer mobil arayüzüne sahip Belle'yi kullanıcılarına 2012 yılının ilk çeyreğinde tanıtacağı ve kullanımına sunacağını duyurdu.

  Devamını Oku »

 • 2011'in En İyi Oyunu Seçildi

  Her sene hem yurtiçinde hem de yurtdışında faaliyet gösteren çeşitli oyun inceleme sitelerinde çeşitli kategorilerde yılın en iyi oyunları seçilir. Ama her zaman bunlardan bir tanesi olur ki tüm diğerlerini geride bırakarak tüm yılın en başarılı oyunu seçilir.

  2011’de de bu trend değişmedi ve Bethesda Softworks’un Elder Scrolls V: Skyrim adlı oyunu 2011’in en iyi oyunu seçilerek tahtına oturdu.

  Aslında bu hiç de beklenmedik bir durum değil. Dikkate değer ilk çıkışını efsane oyunlardan birisi haline gelen Elder Scrolls II: Daggerfall ile yapan seri ardından gelen Elder Scrolls III: Morrowind ve Elder Scrolls IV: Oblivion ile zaten kendini kanıtlamış ve önceki yıllarda da benzer ödüller almıştı.

  Devamını Oku »

 • Microsoft 2012'de Mobil Platformda Atağa Geçecek

   Bulut bilişim hayatımıza girdi gireli verilerimize bilgisiyarımızdan, cep telefonumuzdan ve internet bağlantısı olan herhangi bir noktadan ulaşabiliyor ve kontrol edebiliyoruz. Microsoft bu teknolojiyi kullanarak Office ürün yelpazesini buluta taşıyarak hem ev kullanıcıları hem de işletmeler için altyapı yatırımlarını minimuma indirerek, kullanıcıların hızlı bir şekilde bilişim kaynaklarına ulaşabilmelerini sağladı. Microsoft'un 2012 yılında ki hedefleri ise diğer mobil platformlarda da uygulamalar çıkararak Office 365 hizmetini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek.

  Devamını Oku »

 • Facebook Zaman Tüneli 5 Dakikada Nasıl Düzenlenir?

  Facebook yeni zaman tüneli özelliğini kısa zaman önce yayınladı. Fotoğrafların, yazıların, paylaşılan linklerin, check-inlerin ve diğerlerinin göze hoş, krolonojik olarak düzenlendiği bu uygulama şimdiye dek alıştığımız Facebook profil düzenlemelerinden oldukça farklı oldu.

  Böylece şu anda kişisel bilgileriniz herkese açılmış olabilir. Facebook zaman tünelini aktifleştirdiğinizde sizi herkesin görmesinden önce yedi gününüz var, bu aralıkta hesabınızı iyi ayarlamanız gerekiyor.

  Aşağıda sizin için Facebook’un bu yeni özelliğini nasıl düzenlemeniz gerektiğine dair beş tane ipucu var. Yeni arayüzde uzmanlaşmak çok uzun sürmüyor ve özellikle ününe dikkat eden herkes için önem arzediyor.

  Devamını Oku »

 • Facebook Hesabınız Hacklendiğinde Acil Olarak Yapmanız Gereken Dört Şey

  FacebookBirçok insan için facebook hesabının çalınması bir kabus gibidir. Hiç tanımadığınız birinin tüm özel mesajlaşmalarınıza ulaşabileceğini, tüm arkadaşlarınızla sizmiş gibi iletişim kurabileceğini, sahip olduğunuz facebook sayfalarını  kötüye kullanabileceğini ve kişisel bilgilerinizi değiştirebileceğini bir düşünsenize. Ne kadar da can sıkıcı olurdu değil mi? Bunları önlemek için düzenli olarak şifremizi güncellemeli ve diğer güvenlik seçeneklerini sıkı bir şekilde kontrol altında tutmalıyız.

  Devamını Oku »

 • TweetDeck Artık Bir Web Uygulaması

  Twitter fanatikleri uzun zamandır TweetDeck uygulamasını severek kullanıyorlar. Facebook ve Twitter hesaplarını kolayca yönetmeye yarayan program artık web uygulaması olarak da kullanılabiliyor. Böylece bilgisayarınıza program indirme ve yükleme derdinden de sizi kurtarıyor.

  Twitter programın HTML 5 ile hazırlanmış yeni versiyonunu Cuma günü duyurdu. Web uygulaması olan versiyonunun kendini diğer platformlardaki programlar ile de senkronize edebiliyor olması iyi bir özelliği olarak karşımıza çıkıyor. PC, Mac, iPhone, iPad ya da Android cihazlarınızda yüklü TweetDeck programındaki hesaplarınız, sütunlarınız, sayfa yapınız ve ayarlarınız web uygulamasında da aynen korunuyor.

  Devamını Oku »

 • Google+ Ölü Doğdu Diyenlere Britney’den Cevap

  Google+ ortaya çıktığından beri çeşitli mecralarda ölü doğduğuna ve Facebook’a rakip olamayacağına dair söylentiler dolanıyor. Ama özellikle görsel sanatlarla uğraşanların gözde sosyal ağlarından birisi haline gelen Google+, Facebook veya Twitter’da olduğu gibi kendi çekişmelerini ve koşullarını oluşturmuş durumda. Bu elbette ki aktif kullanıcı kitlesinin de bir başarısı.

  Google+ resmen açıldığından beri en çok takip edilen kişi Google’ın kurucularından Larry Page olmasına rağmen bu durum Britney Spears’ın da katılmasıyla değişti. Geçen ay 700.000’den fazla takipçiyle Larry Page’i geçen Britney Spears, kendine yeni hedefini belirledi ve sadece 3 hafta içerisinde Google+’da 1 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi oldu.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN