• Pinterest Alternatifi 11 Farklı Sosyal Paylaşım Websitesi

  Pinterest bir virüs gibi yayılıyor. Kendi içinde kurduğu hiyerarşik düzende pinlemekten kendini alamayan milyonlarca kullanıcıyı kendine çekmiş durumda. Her geçen gün bu sayı artarken, açıklanan son istatistiklere göre sadece Amerika’dan aylık 10 milyon ziyaretçi geliyor. 2008’de ilk adımı atılan şirketin en başarılı çıkışı 2011’de Pin servisini devreye almasıyla yaşadı. Google+, Reddit, Youtube ve LinkedIn üzerinden yoğun trafik çeken Pinterest’in doğal olarak alternatifleri de kısa sürede ortaya çıktı. Bu nedenle Pinterest alternatifi olarak kullanabileceğiniz 11 farklı websitesini listeledik.

  Devamını Oku »

 • Hangi İşlemciler Daha İyi: AMD mi Intel mi?

  AMD ve Intel şu anda PC’lerde işlemci piyasasına hakim olan iki büyük oyuncu. Uzun yıllardır iki firma arasındaki rekabet sürüyor ve tabii ki kullanıcılar da bu rekabetin bir parçası haline geliyorlar. Gerek AMD gerekse de Intel’in fanatiği olan bilgisayar kullanıcıları çeşitli yorumlarla paylaşım ortamlarında atışmaya devam ediyorlar.

  Tamindir Facebook sayfamızda gerçekleştirdiğimiz anket sonuçlarına göre kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu Intel’i tercih ediyor. Peki gerçekten en iyi işlemci markası diye bir değerlendirme yapmak mümkün mü dersiniz?

  Devamını Oku »

 • İnternet'te Bir Gün Nasıl Geçiyor Dersiniz? (İnfografik)

  İnternet'te ne kadar çok vakit geçirmeye başladığımızın siz de eminim ki farkındasınızdır. Sadece ülkemizde değil tüm Dünya'da durum bu şekilde olduğundan dolayı internette yapılan işlerin, aktarılan verilerin ve üretilen, paylaşılan bilgilerin miktarı tarihteki en yüksek düzeyine ulaştı. Sizler için Türkçeleştirdiğimiz bu infografikte sadece bir gün içerisinde ne kadar bilginin işlendiğine dair özetler bulacaksınız.

  Devamını Oku »

 • Jux İle Hikayeni 6 Farklı Şekilde Anlat

  Jux.com Hikayeni AnlatHikayenizi farklı bir tarzda, çektiğiniz fotoğrafları güzel bir galeri şeklinde ya da beğendiğiniz bir sözü görsel olarak destekleyerek tüm sevdiklerinizle paylaşmak istemez misiniz? Blog stiline yeni bir yaklaşım olarak görebileceğimiz bu yeni servis, hikayenizi 6 farklı tarzda anlatmanıza imkan tanıyor. Jux.com websitesi üzerinden erişebileceğiniz bu yeni nesil görsel içerik servisi ile neler yapabileceğimize bir bakalım.

  Devamını Oku »

 • Canlı Yayın Sona Erdi: Yeni iPad İle İlgili Tüm Bilgiler

   iPad Apple'ın en başarılı olduğu ürünlerden bir tanesi. Mobil dünyayı daha kullanışlı araçlarla tanıştıran bu mucizevi cihaz elbette sürekli geliştiriliyor. Bugün Türkiye saati ile saat 20.00'da başlayacak olan canlı Apple yayınının özetini sürekli olarak bu yazımızın güncellemelerini takip ederek öğrenebilirsiniz.

  Özellikle daha gelişmiş ekran seçenekleri, daha hızlı donanım ve kullanışlılık artışı getirmesi beklenen yeni iPad'in iPad 3 ismine mi sahip olacağı yoksa Apple tarafından bir sürpriz mi gerçekleştirileceği merak konusu.

  Devamını Oku »

 • Windows Media Player'a Alternatif Olarak Kullanabilecek Programlar

  Windows Media Player AlternatifleriÇok formatlı multimedya oynatıcısı Windows Media Player gibi bir çok medya oynatıcı olmasına rağmen, zarif ve şık arayüzü, kolay medya tarama yeteneği gibi özellikleri nedeniyle Windows Media Player bir çok bilgisayar kullanıcısının ilk tercihidir.

  Bir çok kullanıcı için vazgeçilmez olsa da Windows Media Player alternatifi bir çok medya oynatıcısı bulunmaktadır.

  Devamını Oku »

 • Android Market'in Yerini Alan Google Play'deki Yenilikler

  Google, bugün itibariyle Android Market'e veda ederek yoluna Google Play ile devam etmeye başladı. Google'ın yeni bir isim, yeni bir bakış açısı ve yeni bir tasarımla attığı adım Android Market'te aradığını bulamaması olarak yorumlansa da, Google servislerindeki değişim bir süredir devam etmekteydi. Kısacası Google, yeni stratejisi gereği çevrimiçi servislerini tek tip tasarım anlayışıyla bir bütün haline getirerek markasını daha çok ön plana çıkarmaya Google Play ile devam ediyor.

  Devamını Oku »

 • WinRAR İle Dosya Bölme Nasıl Yapılır

  WinRAR programıyla hem RAR hem de ZIP formatındaki sıkıştırılmış dosyaları yaratmak oldukça kolay. Daha önce yayınladığımız Winrar İle Sıkıştırılmış Dosya Hazırlıyoruz yazımızda temel olarak nasıl sıkıştırılmış dosyaları hazırlayacağınızı resimli olarak anlatmıştık.

  Ancak bazen dosyaları sıkıştırmak tüm boyut sorunlarımızı çözmeye yetmiyor. Elimizdeki depolama aygıtlarının ya da paylaşım yapacağımız hizmetlerin kapasitesi daha küçük boyutlarda dosyalara imkan verdiğinden dolayı WinRAR’ın dosya bölme imkanlarını kullanmamız gerekiyor.

  Devamını Oku »

 • Total Video Converter Alternatifi Ücretsiz Video Format Dönüştürücüler

  Mobil cihazlardaki kullanım oranlarının yüksekliğini düşünürsek video format dönüştürücülerin pek çok kullanıcının kullanması gereken programlar arasında olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Video dosyalarını istediğiniz her cihaza uygun formata dönüştürebilen bu programlar arasından öne çıkan ise yıllardır Tamindir kullanıcılarının en çok tercih ettiği video format dönüştürücüsü olan Total Video Converter.

  Total Video Converter hızı ve Türkçe dil desteğiyle kullanıcıların çok tercih ettiği bir yazılım. Tamindir kullanıcılarının 5 üzerinden 4.3 puan verdiği programın öne çıkan eksilerinden biri ücretli oluşu, diğeri ise kullanışsız bir arayüze sahip olması. Total Video Converter'da aradığını bulamayanlar aşağıda listelediğimiz ücretsiz alternatifler arasından kendilerine uygun bir video dönüştürücüsünü mutlaka bulacaklardır.

  Devamını Oku »

 • 7 Mart'ta Tanıtılacak iPad 3'ün Teknik Özellikleri

  Apple iPad 3 DavetiApple, yeni ürünlerini tanıtmak için geleneksel yolundan yine şaşmadı. Üzerinde sadece 3 ikon yer alan davetiyeleri basına dağıttı. Ama basına göre davetiyedeki ipuçları sadece bu 3 ikondan ibaret değil. Davetiyede yer alan net bilgiye göre iPad 3’ün 7 Mart 2012 tarihinde San Francisco'da Apple etkinliğinde tanıtılacak. Herkes tarafından beklenen iPad 3 bu  tanıtımının ardından tüm dünyada satışa sunulacak. 2 ay öncesine kadar tüm özellikleri sır gibi saklanan iPad 3'ün artık tüm özelliklerini net bir şekilde biliyoruz. İşte yeni iPad3 ve tahmini teknik özellikleri.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN