• Gmail: Bu E-Posta Neden Spamde

  Neden bazı e-postaların Gmail spam klasörünüze düştüğünü merak ediyor musunuz? Eğer ediyorsanız, Gmail artık size bu konuda bilgi vermeye hazır.

  Dün gerçekleşen değişikliklerle birlikte artık Spam klasörünüze düşen herhangi bir e-postayı seçebilir ve e-postayı açtığınızda üst kısımda neden spam olarak değerlendirildiğini gösteren yazıyı okuyabilirsiniz. Ayrıca spam e-posta kriterleriyle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz bilgilendirmenin yanında yer alan “Daha Fazla Bilgi” bağlantısına tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • İhtiyaca Göre Ekran Kartı Önerileri - Mart 2012

  Bilgisayarlarımızı hangi amaçlarla kullanırsak kullanalım gerçekleştirdiğimiz işlemleri düzgün bir şekilde görebilmek için görüntüyü monitörlerimize iletecek ekran kartlarına muhtacız. Ancak genellikle hem bütçeye hem de ihtiyaçlara en uygun ekran kartını seçmek onlarca marka ve model arasında oldukça zor hale geliyor.

  Bu nedenle belli aralıklarla hazırlayacağımız ekran kartı önerileri başlıklı yazımızı hazırladık. Amacımız gereksiz masraflardan kaçınırken ihtiyaçlarınızı da kaçırmanızın önüne geçmek ve en optimum ekran kartını seçmenize yardımcı olmak.

  Devamını Oku »

 • Combofix Nedir, Nasıl Kullanılır

  ComboFix Nedir?

  ComboFix sUBs tarafından hazırlanan ve bilgisayarınızı tehlikeli yazılımlar olan malware yazılımları tespit etmek için taradıktan sonra bu yazılımları otomatik olarak temizlemeye çalışan bir programdır. Bilinen en yaygın malware programları temizleme yeteneğinin yanında, temizleyemediği malware yazılımlarla ilgili yetkin kişilerin kullanabileceği raporlar da sunmaktadır.

  Devamını Oku »

 • Diablo 3'ün Resmi Çıkış Tarihi Açıklandı

  Blizzard tarafından piyasaya sürülen ilk oyunundan beri oyuncular tarafından hararetle takip edilen ve hala milyonlarca oyuncunun bıkmadan, usanmadan oynadıkları Diablo serisinin en son oyunu Diablo 3 için uzun zamandır beklenen resmi çıkış tarihi sonunda açıklandı.

  Yapımcı Blizzard Entertainment’ın açıklamasına göre oyun 15 Mayıs 2012 tarihinde hem internetten satın alınabilir ve indirilebilir olarak hem de kutulu olarak mağazalarda satışa sunulacak. Ön sipariş vererek Blizzard’ın resmi kanalı olan Battle.net’ten oyunu satın alan kullanıcılar şimdiden oyunun tamamlanan dosyalarına ait kısımları indirmeye başladılar.

  Devamını Oku »

 • Yandex İstatistik Uygulaması Metrica Artık Türkiye'de

  Rusya ve Türki Cumhuriyetlerde Google’ı geriden bırakan ve lider arama motoru pozisyonunu koruyan Yandex Türkiye pazarına oldukça hızlı ve agresif bir şekilde giriş yapmıştı. Diğer ülkelerdeki lider konumunu ülkemize de taşımak isteyen ve buna yönelik stratejiler geliştiren Yandex’ten web sitesi sahiplerini sevindirecek bir haber geldi.

  Devamını Oku »

 • Firefox ve Chrome Windows 8 İle Rekabeti Dokunmatik Ortama Taşıyor

  Windows 8 önizlemesinin yayınlanmasıyla beraber pek çok yazılımcı bu yeni işletim sistemi için çalışmaya başladı. Tavırları merakla beklenen Mozilla ve Google arka arkaya gelen açıklamalarında Windows 8'in dokunmatik ekranlar için tasarlanan Metro arayüzüne uyumlu tarayıcılar hazırlayacaklarını duyurdular. Opera henüz resmi bir açıklama yayınlamasa da Metro desteği sunan bir tarayıcı hazırlayacağı biliniyor. Safari için Metro uyumlu bir sürüm hazırlanıp hazırlanmayacağıyla ilgili Apple sessizliğini koruyor.

  Windows 8 klasik masaüstü desteğinin yanında tüm dokunmatik ekranlı cihazlarla uyumlu çalışacak bir arayüzle geleceği için yazılım üreticileri farklı stratejiler izleyecekler. Kimi sadece masaüstüyle uyumlu yazılımlar yayınlarken kimi sadece Metro arayüzüne uyumlu yazılımlarla karşımıza çıkacak. Mozilla ve Google gibi güçlü üreticilerse yazılımlarını Windows 8'in her iki arayüzünde de çalışacak şekilde tasarlayacak.

  Devamını Oku »

 • Pinterest Nedir? (İnfografik)

  Pinterest'i son 15 günde duymayan kalmadı. 7'den 70'e herkes gazetelerden, bloglardan, teknoloji ve sosyal medya sitelerinden bir şekilde Pinterest ile ilgili bilgileri duydu. Eğer uzun uzun anlatımları ve açıklamaları okumaktan hoşlanmıyorsanız sizin için Türkçe'ye tercüme ettiğimiz ve Pinterest hakkında en özet bilgileri sunduğumuz infografiğimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • CeBIT 2012'de Düzenlenen Dünya Oyun Şampiyonası'nı Görüntüledik

  Tamindir kurucusu Caner Bayraktar ve video editörü Neşe Koçinbiga geçtiğimiz hafta Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen Dünya’nın en büyük teknoloji fuarlarından birisi olan CeBIT 2012’deki gelişmeleri takip ederek size aktarabilmek için fuarı yerinde takip ettiler.

  Bu etkileyici fuarda çeşitli turnuvalardan tutun da en son prototip ürün ve cihazlara kadar pek çok alanda etkinlikler gerçekleştirildi. Intel Extreme Masters Dünya Şampiyonası da bunlardan bir tanesiydi ve Dünya’nın çeşitli ülkeleriden gelen oyuncu takımları League of Legends, Starcraft 2 ve Counter Strike birinciliği için Intel sponsorluğunda yarıştılar.

  Devamını Oku »

 • Pinterest Alternatifi 11 Farklı Sosyal Paylaşım Websitesi

  Pinterest bir virüs gibi yayılıyor. Kendi içinde kurduğu hiyerarşik düzende pinlemekten kendini alamayan milyonlarca kullanıcıyı kendine çekmiş durumda. Her geçen gün bu sayı artarken, açıklanan son istatistiklere göre sadece Amerika’dan aylık 10 milyon ziyaretçi geliyor. 2008’de ilk adımı atılan şirketin en başarılı çıkışı 2011’de Pin servisini devreye almasıyla yaşadı. Google+, Reddit, Youtube ve LinkedIn üzerinden yoğun trafik çeken Pinterest’in doğal olarak alternatifleri de kısa sürede ortaya çıktı. Bu nedenle Pinterest alternatifi olarak kullanabileceğiniz 11 farklı websitesini listeledik.

  Devamını Oku »

 • Hangi İşlemciler Daha İyi: AMD mi Intel mi?

  AMD ve Intel şu anda PC’lerde işlemci piyasasına hakim olan iki büyük oyuncu. Uzun yıllardır iki firma arasındaki rekabet sürüyor ve tabii ki kullanıcılar da bu rekabetin bir parçası haline geliyorlar. Gerek AMD gerekse de Intel’in fanatiği olan bilgisayar kullanıcıları çeşitli yorumlarla paylaşım ortamlarında atışmaya devam ediyorlar.

  Tamindir Facebook sayfamızda gerçekleştirdiğimiz anket sonuçlarına göre kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu Intel’i tercih ediyor. Peki gerçekten en iyi işlemci markası diye bir değerlendirme yapmak mümkün mü dersiniz?

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN