• WinZip Dosya Transfer Servisi ZipSend'i Duyurdu

  ZipSend Logo20 yıldan uzun süreli tecrübesiyle halen en çok kullanılan arşivleme yazılımları arasında olan WinZip, yeni sürümüyle karşımıza çıktı. WinZip 16 sürümü arşivleme yeteneğini ve hızını artırırken yeni web servisi ZipSend ile kullanıcıları tanıştırdı.

  WinZip çağımıza ayak uydurmak için güncel sürümüyle beraber yeni web servisini kullanıma açtı. ZipSend ismi verilen servis, en fazla 2 GB büyüklüğünde olan dosyalarınızı internet üzerinden kolayca göndermenizi sağlıyor. Eğer servisten ücretsiz olarak yararlanacaksanız dosya limitiniz 50 MB ile sınırlı.

  Devamını Oku »

 • Microsoft ve Nokia Birlikteliğinin İlk Ürünü: Lumia 800

  Nokia, dün sabah Londra’da düzenlenen Nokia World 2011 Organizasyonu çerçevesinde Microsoft Phone Mango işletim sistemini kullanan Lumia 800 akıllı telefonu tanıttı.

  Microsoft ve Nokia birlikteliği sonucunda ortaya konan ilk akıllı telefon olan Lumia 800, Windows Mobile’ın geleceğine dair kayda değer izler taşıyor. Cihazın donanımına göz attığımızda, 1.4 GHz frekansında işlevini yerine getiren tek çekirdekli bir işlemciyi görüyoruz. Bu seviyedeki yeni akıllı telefonların genellikle çift çekirdekli olarak çıktıklarını hatırlarsak, bu özellik biraz şaşırtıcı gelebilir. 512 MB ara bellek birimi, tek çekirdekli işlemciye eşlik ediyor. Cihazın dâhili depolama alanı ise 16 GB boyutunda.

  Devamını Oku »

 • Sony, Sony Ericsson'ın Tümüne Sahip Oldu

  Sony, bugün yayınladığı bir basın bildirisi ile birlikte Sony Ericsson şirketi üzerinde üzerinde diğer kuruma ait olan %50’lik payı da aldığını ve işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Sony Ericsson’ın, “tamamı Sony’ye ait olan” bir marka olarak yaşamını sürdüreceğini açıkladı.

  2001 yılında başlayan Sony Corporation ve Telefonaktiebolaget LM Ericsson birlikteliğinde sona gelindi. Hâlihazırdaki birliktelikte %50’lik bir paya sahip olan Sony, diğer %50’lik payı da 1.05 milyar Euro karşılığında satın aldığını ve anlaşmanın sadece imzalara kaldığını duyurdu. 2012 yılının Şubat ayında resmi işlemlerin son bulması beklenirken, bu tarihin hemen ardından gelecek çeyrek sonu raporlarında söz konusu işlemlere dair detaylı bir rapor da sunulacak. Adı geçen raporun 31 Mart 2012 tarihinde açıklanacağı belirtildi.

  Devamını Oku »

 • HTC Cihazlar, Ücretsiz 5 GB Depolama Alanlı Dropbox Uygulamasıyla Gelecek

  Mobil cihaz üreticilerinin pazarlama alanındaki yeni eğilimleri, sattıkları ürünlerin yanında uzak sunucu hizmeti veren uygulamalar sunmak oldu. Bu sayede üreticiler, mobil ürün kullanıcılarının en çok ihtiyaç duyabilecekleri uygulamaları daha avantajlı özelliklerle sahip etmiş oluyor ve kendi ürünlerini daha cazip kılıyorlar. Söz konusu uygulamaya son örnek ise HTC cephesinden geliyor.

  Devamını Oku »

 • Van Depremindeki Kayıplar İçin Google Kişi Bulucu

  Van bölgesinde bulunan yakınlarına erişmeye çalışan kişilere yardımcı olabilmek adına 'Google Kişi Bulucu- Person Finder' hizmeti Türkçe olarak kullanıma açıldı.
   

  http://turkey-2011.googlepersonfinder.appspot.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

   
  'Google Kişi Bulucu' uygulaması yardımı ile bölgedeki yakınlarına ulaşamayanlar; aradıkları kişilerin isimlerini listeye girerek, kayıp kaydı verebilir, eğer mevcut ise durumu ile ilgili güncel bilgiye erişebilir, aranan kişiler ile ilgili son durum bilgisine sahip olanlar bilgi girişi yapabilirler. Haber alınan kişilerin durumu ile ilgili güncelleme yaparak, arama-kurtarma calışmalarındaki ekiplere yardımcı olunabilecektir.

  Devamını Oku »

 • Yeni Gmail Arayüzü ve Özellikleri

  gmailGmail'in  yenilenen yüzünü tanıtan videosu bugün internete sızdı. Video sayesinde yakında karşımıza çıkacak yeni Gmail özellikleriyle tanışmış olduk. Yeni Gmail arayüzü tahmin edeceğiniz gibi Google Plus ve Google Dokümanlar'ın değişen arayüzüyle aynı temaya bürünecek. Bu arayüz bir süre önce "Önizleme" adıyla Gmail temalar bölümüne eklenmişti.

  Devamını Oku »

 • Yazılım Dünyasındaki 15 Yıllık Değişim (Bilgi Grafiği)

  Kısa bir süre önce bahsettiğimiz tasarım değişikliği ile 15. yılını duyuran Download.com, bugün yıldönümü şerefine hazırladığı bilgi grafiğini (infographic) paylaştı.

  Yazılım denince akla gelen ilk sitelerden olan Download.com'un 15 yıllık yayın hayatının özetini veren grafik içerisinde ilgi çekici detaylar var. Site 23 Ekim 1996'da yayın hayatına sadece Windows ve Mac programlarıyla başlamış. Şu anda ise içerisinde programlar dışında mobil uygulamalar, web uygulamaları, videolar, galeriler, haber ve blog sayfaları barındırıyor.

  Devamını Oku »

 • iPhone 4S Canon 5D Mark II'ye Karşı

  iPhone 4S HDR KameraiPhone 4S'in en güçlü özelliklerinden biri sahip olduğu 8 megapiksel kamera. Bu kamerayla 1080p HD video çekebilen iPhone 4S, objektif özelliklerinde yapılan iyileştirmelerle beraber profesyonel kameralara kafa tutabiliyor.

  Aşağıdaki video Robino Films tarafından iPhone 4S ve Canon 5D Mark II'nin çekim kalitelerini karşılaştırmak için hazırlanmış. 2 kamerayla aynı zamanda, aynı yerde yapılan video çekimleri iPhone 4S'in kamera performansını gözler önüne seren en güzel örneklerden. Son olarak Canon 5D Mark II'nin Amazon'daki satış fiyatının 3.199 dolar olduğunu hatırlatarak yorumu size bırakıyorum.

  Devamını Oku »

 • iOS 5 ve iCloud Desteği Sunan iTunes 10.5

  iTunes 10.5Apple iTunes 10.5 versiyonunu yayınladı. Firma bugün en yoğun günlerinden birini yaşayacak çünkü iTunes'tan sonra sırada iOS5, iCloud, OS X Lion güncellemeleri var. Apple güncellemelerini gün içine yaymaya karar vererek olası yoğunluktan kurtuldu. Peki iTunes 10.5 hangi yenilikleri içeriyor?

  Öncelikle Apple'ın buluta taşınma planı olan iCloud, iTunes 10.5 sürümüne eklendi. Bundan sonra iTunes arşivine Apple cihazlarıyla çevrim içi olduğunuz her yerden ulaşabilirsiniz. iCloud desteği sayesinde daha önce iTunes üzerinden satın aldığınız uygulama, müzik ve kitaplar ekstra ücret ödemeden tekrar indirilebilecek. Tabii bunun için iTunes Store'dan kaldırılmamış olmaları gerekiyor. Bu arada Apple beta etiketini kaldırdığı iCloud servisini genel kullanıma açtı.

  Devamını Oku »

 • Avast'ın Parola Yöneticisi EasyPass Yayınlandı

  avast easy passGüvenlik yazılımlarıyla Tamindir'in en çok indirilenler listesinde yer alan avast!, yeni ürününü yayınladı. Avast bu sefer bir antivirüs yazılımıyla değil bir parola yöneticisiyle karşımızda.

  Parola yöneticisi alanındaki en ünlü yazılımlardan Roboform'a sıkı bir rakip olacak avast! EasyPass kullanıcı adı ve şifre bilgilerini sizin için tek bir alanda toplayarak, zaman zaman ızdırap haline dönüşen kullanıcı adı ve şifre girişlerini hızlandırabiliyor. Güvenliği Blowfish ve AES-256 şifreleme sistemleriyle sağlayan avast EasyPass ile çevrim içi bankacılık bilgileri bile saklanabilir.  

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN