• iPhone 4 8GB Türkiye'de

  Dünyanın en çok tercih edilen ve en popüler akıllı telefonları arasında yer alan iPhone serisinin bir parçası, uygun fiyat özelliği ile öne çıkarılan iPhone 4 8GB modeli ile bugünden itibaren Avea İletişim Merkezleri ve Avea Satış Noktaları tarafından Türkiye’ye resmî girişi yapacak.

  Devamını Oku »

 • Facebook Arkadaşları, Skype Üzerinden Aranabilecek

  Bugün Skype’ın resmî blogu üzerinden yayınlanan duyuruya göre, Skype’ın yeni sürümüyle birlikte Skype üzerinden Facebook arkadaşları aranabilecek. Bir süre Skype ile Facebook arasında gerçekleşen birliktelik, bu duyuru ile bir adım öteye taşınıyor.

  Devamını Oku »

 • Google Müzik Servisi Açıldı

  Google, bir süredir BETA olarak yayın yapan ve uzun süredir tüm kullanıcılara aktif kılınması beklenen Google Müzik servisini kullanıma sundu. Bu sabah itibariyle ABD üzerinden erişim sağlayan kullanıcıların faydalanmaya başlayabildiği servisin birkaç gün içinde Türkiye’de de kullanıma açılması bekleniyor.

  Devamını Oku »

 • Google, Kablosuz Ağlarda Konum Bildirmeme Seçeneği Sundu

  Google, ürün merkezli yeniliklerin yanı sıra kullanım politikasına yönelik yenilikler üzerinde de çalışıyor. Zira içeriğin daha çok kullanıcı tarafından meydana getirildiği günümüz internet dünyasında kullanıcıların hakları da gözetilmek zorunda. Bu konuya önem verdiğini hemen her fırsatta dile getiren Google, mobil araçların kullanım yoğunluğuna bağlı olarak gittikçe artan “konum” unsurundan kaynaklanan bazı noktaları gözden geçirdi ve bir çözüm sundu.

  Devamını Oku »

 • İki Yeni BlackBerry Geldi: Bold 9790 ve Curve 9380

  RIM, BlackBerry Bold 9790 ve Curve 9380 isimli BlackBerry OS 7 işletim sistemini kullanacak olan iki yeni akıllı telefonunu duyurdu. Uzun süredir beklenen yeni BlackBerry telefonlar, hem kullanıcılar hem de RIM açıcısından kritik bir öneme sahip. Zira dev şirket, kısa bir süre önce yaşanan mesajlaşma ve internet servislerindeki sorunlarından dolayı kullanıcılarının gönlünü yeniden kazanma gayretinde. RIM kullanıcıları da yeni cihazlarla birlikte vazgeçemediklerini BlackBerry deneyimini bir adım öteye taşımanın heyecanını yaşayarak beklentilerinin karşılanıp karşılanmadığını görmek istiyorlar.

  Devamını Oku »

 • Kişiselleştirmenin Mobildeki Geleceğine Örnek: Nokia GEM

  Kişiselleştirme özelliği, cep telefonlarının ilk çıktığı andan bu yana en önemli etkenler biri. Akıllı telefonlarla birlikte bu etken farklı bir boyuta taşındı ancak yapılabilecekler hala bitmedi. Nokia da böyle düşünerek çıktığı yolda, gelecekte üreteceği akıllı telefonlarda neler yapabileceğini ortaya koyan bir video hazırladı. Söz konusu video, Nokia GEM isimli ürünle birlikte akıllı telefonlardaki kişiselleştirme unsurunun nerelere varabileceğini ortaya koyuyor.

  Devamını Oku »

 • Adobe, Mobil Cihazlara Yönelik Flash Player Desteğine Son Verdi

  Adobe, resmî blogu üzerinden yaptığı açıklamaya göre mobil cihazlar için Adobe Flash Player desteğini sona erdirdi. Alınan bu kararla birlikte şirket, Flash Player ürününün mobil cihazlar üzerindeki kullanımına yönelik daha fazla geliştirme çalışması yapmayacak.

  Mobil dünyanın iki büyük devinden biri olan Android, Adobe Flash Player özelliğine sahip olmasıyla öne çıkarken, diğer büyük dev olan Apple ısrarla mobil dünyasında Adobe Flash Player'ı görmemezlikten gelmişti. Hatta Steve Jobs, bizzat kaleme aldığı bir yazıda, Adobe Flash Player’ın mobil dünyada bir geleceğinin olmadığını açıkça ifade etmişti. Görünen o ki artık Adobe yöneticileri de Steve Jobs ile hemfikir.

  Devamını Oku »

 • Çocukların Konsollarla Tanışma Yaşı Düşüyor

  Common Sense Media tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan çocukların %51’i en az bir kere konsolla oyun oynamış. Bu veri, çocukların konsolla tanışma yaşını da aşağı çekiyor ve çocuklar arasında konsolların popülerliğini ortaya çıkarıyor.

  Devamını Oku »

 • Ünlü Yıldızlar YouTube'a Özel Yayınlar Hazırlıyor

  YouTube KanalBugün çıkan habere göre Google, YouTube'a özel olarak yayın hazırlayacak yaklaşık 100 yeni kanal için 100 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. Televizyon, film, müzik, haber ve spor dalındaki ünlü ve tecrübeli isimleri bir araya toplayan firma her kesime hitap etmeyi planlıyor.

  YouTube'da önümüzdeki ay yayına geçmeye başlayacak kanalları hazırlayacaklar arasında Reuters, the Wall Street Journal, Jay-Z, Ashton Kutcher, Deepak Chopra, Shaquille O'Neal ve Madonna gibi isimler var. Eğlenceli kişiliğiyle tanınan basketbol yıldızı Shaquille O'Neal bir komedi kanalıyla, Madonna ise dans kanalıyla karşımıza çıkacak.

  Devamını Oku »

 • Apple Artık Üç Boyutlu Haritalandırma Gücüne Sahip

  Apple, son zamanların popüler üç boyutlu haritalandırma şirketlerinden biri olan C3 Technologies’i satın aldı.

  Geçmiş dönemlerde mobil şirketlerin de aralarında bulunduğu birçok ürüne üç boyutlu haritalandırma hizmeti sunan C3, bundan böyle Apple kanatları altında varlığını sürdürecek. Gerek ürün gerekse ekip olarak Apple Ailesine dâhil olan haritalandırma oluşumu, çekilen fotoğraflar üzerinden yola çıkarak üç boyutlu haritalar hazırlamasındaki başarı ile sivrilmişti.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN