• Google'dan Nisan 1 Şakası: 8-Bit Google Maps

  1 Nisan bu sene pazar gününe denk geldiği için pek çok kişi için sönük geçmiş olabilir. Google ise hazırladığı yaratıcı şakayla bu özel günde en çok konuşulan marka olmayı başardı.

  1 Nisan'a özel bir video hazırlayan Google, Nintendo (NES) için 8-bit Google Maps hazırladığını duyurdu. Video'da Nintendo kartuşuyla Google Maps hizmetini keşfeden ailemiz yüklenmeme ve donma problemlerini de kartuşa üfleme ve kapatıp açma gibi "klasik" yöntemlerle çözüyorlar. Google Maps servisini ziyaret edip bazı bölgeleri 8-bit olarak keşfederek atari günlerine olan özlemenizi giderebilirsiniz. 8-bit Google Maps için maps.google.com sayfasının sağ üstündeki "macera" butonuna tıklayıp gizlenen canavarları keşfederek kahraman olabilirsiniz. 8-bit Google Maps'in ne kadar yayında kalacağını bilmediğimiz için hemen ziyaret etmenizi öneririz.

  Devamını Oku »

 • Google Chrome Eklentileriyle Oyun Keyfi Tarayıcınızda

  Google Chrome internette gerçekleştirdiği istikrarlı reklam kampanyası ve kullanışlı özellikleri sayesinde Türkiye'de ilk sıraya yerleşti. Gelişimi sürekli devam eden tarayıcının yeni kararlı sürümü olan Google Chrome 18 dün yayınlandı. Yayınlanan bu sürümdeki geliştirmeler eski bilgisayarlarda bile grafik hızını artırmaya yönelik. Bu amacın arkasında giderek popüler hale gelen online oyunların ve flash oyunların önemli bir payı var.  

  Google, tarayıcısının herkese hızlı ve güvenli bir internet deneyimi yaşatmasını hedefliyor. Bu amacını da Windows 8'in metro arayüzüne uyumlu özel bir sürüm hazırlayacağını açıkladığı zaman tekrarlamıştı. Bu yüzden sürüm geliştirmelerinde son kullanıcıyı memnun edecek yeniliklere odaklanıyor. Eklenti konusunda da tam gaz ilerleyen tarayıcının uygulama marketi günden güne gelişerek bulutta çalışan servislerle dolmaya devam ediyor. Bu servislerin yanında sayıları her geçen gün artan "Chrome oyunları" ise bugünkü asıl konumuz.

  Devamını Oku »

 • Google Books ile İndirdiğiniz E-Kitapları PDF Formatına Çevirin

   2002 yılında gizli olarak yayına giren Google Kitaplar, günümüzde milyonlarca sanal kitabı içinde barındıran eşssiz bir bilgi kaynağı bir sanal kütüphane. Google'ın desteklediği tüm dillerde kitap, dergi, basılı yayın bulabiliyorsunuz. Dönem ödeviniz için araştırma yapabilir, dergilerin eski sayılarına ulaşabilir, kütüphanenizde olmayan bir romanı okuyabilirsiniz. Peki bu e-kitapları bilgisayarınıza hem de PDF olarak nasıl indirebilirsiniz? Adım adım Google Kitaplar bölümünden istediğiniz kitabı nasıl bilgisayarınıza kaydedebileceğinizi açıklıyoruz.

  Devamını Oku »

 • Sosyal Medya Yönetiminde Gizliliğinizi Koruyun

  Sosyal iletişim ağlarından en az bir tanesini kullanıyorsanız eminim ki siz de gizliliğinizden ve güvenliğinizden şüphe ediyorsunuzdur. Bu nedenle elinizden geldiğince en iyi şekilde gizlilik ayarlarınız yönetmeniz gerekiyor. Facebook, Twitter, Pinterest ve çok daha fazlasını kullanırken tüm bu gizlilik ayarları başınızı döndürüyorsa ve hızlı bir girişe ihtiyacınız varsa, sizin için Türkçeleştirdiğimiz aşağıdaki infografikte dünyadaki diğer insanlar bu konuda ne düşünüyorlar görebilir ve almanız gereken ilk 5 önlemi görebilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • Twitter Hatasını Kabul Etti ve En Kısa Sürede Düzeltileceğini Bildirdi

  TwitterSon günlerde Twitter hesabınızda sizi takip eden insanların sayısında bir azalma olduğunu farketmiş olabilirsiniz. Bunun muhtemelen iki nedeni olabilir. Ya gerçekten takipçileriniz sizi takip etmekten vazgeçiyorlar ya da Twitter'ın sistemi üzerindeki takibi bırak hatası yüzünden takipçileriniz azalıyor olabilir. Evet yanlış duymadınız,

  Devamını Oku »

 • Google Hesap Etkinliği Nedir?

  İnternette dolaşırken çoğu zaman bugün neler yaptığınızın bir listesini görmek istemez misiniz? Kaç site dolaştınız, kaç e-posta okudunuz, cevapladınız, en çok kimlerle mesajlaştınız, hangi kelimeleri aradınız, ne tür aramalar gerçekleştirdiniz, hesabınıza sizden başka birileri giriyor mu, giriyorsa nereden giriyor. Tüm bu bilgilere ulaşabilmek artık mümkün. Google'un 28 Mart 2012'de yayına aldığı "Google Account Activity" Google Hesap Etkinliği servisi sayesinde aylık olarak hesabınızda olan bitenden haberdar olabileceksiniz. Gelin adım adım Hesap Etkinliği servisini nasıl aktif edebileceğimize ve bize hangi bilgileri raporlayacağına bir göz atalım.

  Devamını Oku »

 • Battlefield 3 İçin Beklenen Yama'nın Tarihi Belli Oldu

  Battlefield 32011’in en iddalı FPS’lerinden Battlefield 3 için uzun zamandır beklenen, oyunda gerek oynanış gerek performans olarak geniş düzeltmeler ve değişiklikler barındıran yama PS3 için yayınlandı. Yama PC ve diğer platformlar

  Devamını Oku »

 • Ad-Aware 10: Virüs ve Casus Yazılım Düşmanı Kabuk Değiştiren Yüzüyle Tamindir'de

  Başta reklam ve casus yazılımlar olmak üzere tüm zararlı yazılımlara karşı koruma sağlayan Ad-Aware, yenilenen yüzüyle karşımıza çıktı. Programın üreticisi LavaSoft, Ad-Aware ürünlerinin erken lansmanı için Türkiye'den Tamindir'i seçti. Aslında firma ürünlerinin tanıtımını daha erken bir tarih için planlamış ve ürünün test edilmesi için Ocak ayında bize ulaştırmıştı. Ancak karşılaşılan teknik problemlerden dolayı lansman ertelendi. Bu ertelemeden habersiz bazı program sitelerinin programı sızdırmasıyla Ad-Aware 10 Türkiye'nin de popüler bazı sitelerinde dağıtıldı. Bu yüzden daha önce programı başka kaynaklardan indirenlere en güvenli ve en yeni sürümün Tamindir'den indirecekleri dosyada olduğunu belirtmek isterim.

  Devamını Oku »

 • Geçmişten Günümüze Twitter Ofisleri

  Mikroblog servisi Twitter, hayatımıza 2007 yılından itibaren girdiğinden beri roket hızında büyümeye devam ediyor. Kullanımı, popüleritesi, değeri patlama yaşarken aynı zamanda çalışan sayısında da büyük bir artış gösterdi. Twitter'de yazılımından tutunda ofisine kadar her noktası değişikliğe uğradı. Twitter bu süreçte tek bir şeyden vazgeçemedi o da kurulduğu şehir San Francisco'dan. Büyümenin etkisiyle şu ana kadar 4 ofis değiştiren Twitter'ın, taşınmayı planladıkları 18bin metrekarelik son ofislerinde keyifleri yerine gelecek gibi gözüküyor. Twitter'ın bu genişleyen kadrosuyla beraber çalışma ortamlarının nasıl değiştiğine, ofislerinin özelliklerine bir göz atalım.

  Devamını Oku »

 • Google Wallet İle Artık Google Play'den Uygulama Satın Alabilirsiniz

  Google Play bildiğiniz gibi kısa zaman önce Android Market’in yerini aldı ve Android işletim sistemli mobil cihazların uygulamalarını satın alabileceğiniz ve indirebileceğiniz bir sistem oldu. Ancak uzun zamandır Google’ın politikaları nedeniyle Android Market’ten uygulama satın alamayan, sadece ücretsiz uygulamaları indirebilen Türkler için bir geliştirme yapıldı son günlerde.

  Google Play ile birlikte Google Wallet yani Google’ın çevrimiçi cüzdanının da Türkiye’de devreye sokulmasıyla Google Play’de yer alan tüm Android uygulamaları artık satın alınabilir durumda.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN