• Google+ Ölü Doğdu Diyenlere Britney’den Cevap

  Google+ ortaya çıktığından beri çeşitli mecralarda ölü doğduğuna ve Facebook’a rakip olamayacağına dair söylentiler dolanıyor. Ama özellikle görsel sanatlarla uğraşanların gözde sosyal ağlarından birisi haline gelen Google+, Facebook veya Twitter’da olduğu gibi kendi çekişmelerini ve koşullarını oluşturmuş durumda. Bu elbette ki aktif kullanıcı kitlesinin de bir başarısı.

  Google+ resmen açıldığından beri en çok takip edilen kişi Google’ın kurucularından Larry Page olmasına rağmen bu durum Britney Spears’ın da katılmasıyla değişti. Geçen ay 700.000’den fazla takipçiyle Larry Page’i geçen Britney Spears, kendine yeni hedefini belirledi ve sadece 3 hafta içerisinde Google+’da 1 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi oldu.

  Devamını Oku »

 • Facebook Timeline Android’i Seçti

  Facebook yeni Timeline (zaman tüneli) özelliğini Perşembe günü aktif hale getirdi. Profillerde yaşanan ve uzun zamandır beklenen bu değişim her bir kullanıcının fotoğraflarını, yazılarını ve kişisel hedeflerini krolonojik olarak sıraladı ve aylar önce duyurulduğundan beri şu anda sistem üzerindeki tüm kullanıcıların kullanımına açık durumda.

  Perşembe günü yapılan bu Timeline açılımı büyük mobil platformlardan birisi için de aktif hale getirildi, ancak bu tahmin ettiğiniz platform değil. Facebook Timeline’ı ilk önce Android temelli akıllı telefonlar için çıkararak iPhone ve iPad kullanıcılarını beklemeye zorluyor.

  Devamını Oku »

 • Windows 8 Şifre Karmaşasına Bir Son Vermeyi Hedefliyor

  Windows 8Ziyaret ettiğimiz internet sitelerine ve kullanıcı hesaplarına erişim sağlamak için belirlediğimiz şifreler bir yerden sonra altından kalkılmaz bir karmaşaya dönüşebiliyor. Hangi siteye hangi kullanıcı adıyla kaydolduğumuzu, hangi kullanıcı adı için hangi şifreyi kullandığımızı karıştırabiliyor ve kimi zamanda unutabiliyoruz. Microsoft, Windows kullanıcılarının karşılaştıkları bu sorunun farkına vardı ve gelişme aşamasındaki yeni işletim sistemi Windows 8 ile birlikte bunun üstesinden gelmeyi planladığının ilk sinyallerini verdi.

  Devamını Oku »

 • Chrome, Firefox'u Geçmek İçin Gün Sayıyor

  Chrome - Firefox -Safari - IEEğer bu istatistik çıkartılırken o sırada internette bir 50 kişi daha olsaydı, Google'ın tarayıcısı, Mozilla'yı dünyadaki tarayıcı kullanımı bakımından ikincilik koltuğundan indirebilecekti. Net Applications'ın Kasım Ayı Tarayıcı Kullanım Ölçümleri'ne göre Chrome ile Firefox arasında % 4'lük bir fark bulunmakta. Eğer biri % 2 azalır, diğeri % 2 artış gösterirse Google kendine bir sıra üstte yer bulabilir.

  Devamını Oku »

 • Yardımsever Google

  Günümüzün en büyük teknoloji devlerinden biri olan Google, bu yıl içerisinde dünya genelinde bir çok kuruluşa 100 milyon dolardan fazla yardımda bulundu ve bu yardımların 40 milyon dolar gibi bir bölümünüyse önemli gördüğü 4 konuda, kar amaçlı olmayan organizasyonları desteklemek üzere bağışladı.

  Devamını Oku »

 • GoogleClean İle Kişisel Bilgi Toplayan Google Çerezlerine Dur Deyin!

  GoogleCleanGoogle, arama motoru servisi dışında bilgisayar kullanıcıları için ürettiği yararlı servis ve uygulamalarla da tanınıyor. Google Desktop, Google Chrome, Google Picasa, Google Earth ve Google Toolbar ücretsiz olarak kullanıma sunulan ve hayatımızı kolaylaştıran işlevsel Google ürünlerinden sadece bazıları ve pek çoğumuz bu servislerin en az birinden yararlanıyoruz.

  Google araçları sisteminize kurulduğu andan itibaren bilgisayar işlemlerini takip etmeye ve kişisel tercihlerinizi kaydetmeye başlıyor. Kullanım alışkanlıklarınızı ölçmek için toplanan veriler analiz için siz fark etmeden dışarı aktarılıyor. Zaman zaman güvenlik tehditi yaratabilecek bu durumdan korunmak için geliştirilen GoogleClean ise Google ürünlerinin bilgi toplama işlevini etkisiz hale getiriyor. Program yardımıyla arka planda devam eden takip ve kayıt mekanizmasını durdurarak kişisel bilgilerinizin paylaşılmasını engelleyebiliyorsunuz.

  Devamını Oku »

 • Buluta Taşının, Program Kurmaktan Kurtulun!

  Artık herkesin aşina olduğu yepyeni bir platform bir süredir Tamindir.com sayfalarında sizinle buluşuyor. "Web Uygulamaları" ismini verdiğimiz bu kategoride sizi kurulum gerektirmeyen en yararlı servislerle tanıştırıyoruz.

  Web uygulamaları, hızlanarak artış gösteren mobil cihazlar ve taşınabilir bilgisayarlar için çok önemli bir alan. Çünkü buluttan güç alan uygulamalar çevrim içi ortamda çalışarak bilgisayar kaynaklarını harcamıyor. Video editörleri, format dönüştürme araçları, resim editörleri artık bulutta çalışabiliyor. Ortalama bir bağlantı hızıyla tüm bu servislerden yararlanabiliyorsunuz.

  Devamını Oku »

 • Freemake Video Converter İle Videoları HTML5 Formatlarına Dönüştürün

  Freemake Video Converter 3.0Video dönüştürücü Freemake Video Converter, son güncellemesiyle beraber hem performansında hem de özelliklerinde geliştirmeler yaptı. Bu geliştirmeler arasında özellikle HTML5 video formatlarına dönüştürme desteği öne çıkıyor.

  Kullanışlı arayüzü ve ücretsiz oluşuyla kısa sürede dikkat çeken Freemake Video Converter,  3.0 sürümünde format dönüştürme hızını gözle görülür şekilde artırdı. Nokia, Samsung, Blackberry marka mobil cihazlara ve DVD'lere uygun formatlarda dönüştürme desteği de getirildi. Programın en önemli sürüm güncellemesi ise videoları HTML5 formatına dönüştürebilmesi.

  Devamını Oku »

 • Avira Güvenlik Yazılımlarının Türkçe Sürümleri Yayınlandı

  Avira Free TürkçeGüvenlik yazılımlarının 2012 sürümlerini bir süre önce yayınlayan Avira, yeni eklenen Türkçe dil desteğini duyurdu. Ücretsiz antivirüs yazılımı Avira Free Antivirus başta olmak üzere Avira Internet Security ve Avira Antivirus Premium bundan sonra Türkçe olarak kullanılabilecek.

  Tamindir.com'un en çok tercih edilen ücretsiz antivirüs yazılımları arasında olan Avira Free Antivirus, kolay kurulum ve kullanım imkanlarıyla öne çıkıyor. Programın ücretsiz oluşu kullanıcılar açısından büyük bir avantajken, Türkçe dil desteğinin eksikliği önemli bir dezavantajdı. Avira, kullanıcı taleplerini göz önünde bulundururak bu durumu tersine çevirebilecek önemli bir adım attı.

  Devamını Oku »

 • Tamindir Üyelerine Elli Adet Titanium Internet Security Lisansı Hediye! (Sonlandı)

  Trend Micro Internet SecurityArtık günümüzün büyük bir bölümünü internette geçiriyoruz. İnternette rahat rahat gezerken her tür çevrim içi tehdite açık hale geliyoruz. Çevrim içi alışveriş ve bankacılık işlemleri sırasında dijital kimliğimizin çalınma ihtimaliyle karşı karşıya kalıyoruz. Daha da önemlisi ailedeki tüm kullanıcılar internetin olumsuz etkilerine açık hale geliyor. Bu yüzden tüm internet kullanıcılarının kapsamlı bir güvenlik programından destek alması gerekiyor. Seçeceğiniz programın hem antivirüs hem de kimlik koruması için gerekli araçlara sahip olması ve gerçek zamanlı koruma sağlaması gerekiyor.

  Böyle bir programa sahip değilseniz, hediyemiz çok hoşunuza gidecek. Çünkü şanslı elli Tamindir ziyaretçisi Trend Micro Titanium Internet Security'nin sahibi olacak.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN