2015'in En İyi Antivirüs Programları

Antivirüs programlarının bilgisayarlarımız için ne kadar gerekli oldukları ortada. Zira internette hatta flaş diskler üzerinde dolanan zararlı yazılımlar bir açık bulmak için bulaştıkları bilgisayarlarda fırsat kolluyorlar ve bu nedenle doğru bir antivirüs programı kullanarak bunlardan korunmak da bir mecburiyet haline geliyor. 2015'in en iyi antivirüs programları listemiz sayesinde inanıyorum ki bilgisayarınızı hem korumak hem de performanslı bir şekilde çalışmasını sağlamak için hiç bir eksiğiniz kalmayacak.

En doğru antivirüs test sonuçlarını elde etmek için 2 adet alanında deneyimli ve uzun yıllardır antivirüs testleri gerçekleştiren kuruluşun verilerinden faydalandık. Her ne kadar bu veriler arasında farklar olsa da her iki kaynağın da üzerinde mutabık kaldığı antivirüs programlarını size önereceğiz ve böylece belli bir tutarlılık yakalamaya çalışacağız. Her iki kaynağın da en son antivirüs testleri temel baz alındı.

Aynı zamanda firmaların tüm antivirüs ürünlerinde aynı veritabanının virüs bilgileri kullanıldığı için testler genel olarak üretici marka bazında hazırlanmışlar ve bu markaların ürünlerinin güvenilir olduğuna dair sonuçlar elde edilmiş. Zira aynı firmanın farklı ürünleri arasında genellikle sadece ek koruma sistemlerine dair eklemeler oluyor.

Kullandığımız kaynaklar şu şekilde:

AV Comparatives
AV-Test

Kaynaklardan elde ettiğimiz grafik görsellerinin tümüne yazımızın en sonundan ulaşabilirsiniz.

En iyi antivirüs karşılaştırmamızda 2 adet kriterimiz mevcut. Birinci kriterimiz antivirüslerin koruma kabiliyeti, bir diğeri ise performansı. Bazı antivirüs programlarının çok iyi koruma sağlarken performanstan ödün vermeleri, bazılarının da çok performanslı çalışırken korumayı becerememeleri sebebiyle her iki kritere birden dikkat etmek gerekiyor.

Konular: Listeler

2015'in En İyi Antivirüs Programları İçin Yapılan Yorumlar (6)

 • Hasan cevik
  Hasan cevik dedi ki;

  Performansı iyi ve koruması iyi antivirüs Eset smart security8 dır yüklemenizi tavsiye ederim

  26 Ağustos 2015 Çarşamba - 23:55:49 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • ALİ AYDIN
  ALİ AYDIN dedi ki;

  Comodo Antivirüs kullanıyorum yıllardır hiç bir zaman virüs Bulaşmadı bilgisayarımı listede hiç yok

  20 Ağustos 2015 Perşembe - 17:09:21 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Zafer kurtçu
  Zafer kurtçu dedi ki;

  Advanced System care bence daha başarılı..

  8 Ağustos 2015 Cumartesi - 11:45:18 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • MGK76
  dedi ki;

  2015'in en iyileri diyorsunuz ama sonuçlar 2014'ün!?

  27 Haziran 2015 Cumartesi - 15:24:28 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • tnrdf
  tnrdf dedi ki;

  listede olmasada bence en iyisi norton tek geçerim.Tespit edemediği virüs pc nizze bulaşırsa paranızı 0 iade garantisi var gerisini siz düşünün

  2 Haziran 2015 Salı - 22:10:22 - Cevap Yaz - Şikayet Et

2015'in En İyi Antivirüs Programları için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.