• iOS 11 ile Hangi Yenilikler Gelecek?

  iOS 11 Yenilikler

  Apple'ın iOS işletim sistemine getireceği yeniliklerin ne olacağını hepimiz merak ediyoruz. Bu yılın sonbahar aylarında karşımıza çıkması beklenen iOS 11'de iPhone'un 10. yılına özel birtakım geliştirmeler görebiliriz. Birçoğundan emin olmamakla birlikte, iOS 11 özellikleri hakkında bazı söylentiler dolaşıyor. iOS 11 yenilikleri için MacRumors harika bir derleme yapmış, bu blogda sizlerle bunları paylaşmaya çalışacağım.

  Devamını Oku »

 • Yapay Zeka Profesyonel Yazarlığı Nasıl Etkileyecek?

  Yapay Zeka Profesyonel Yazarlığı Nasıl Etkileyecek?

  Profesyonel olarak yazı yazmak sanıldığı kadar kolay değil. Bir blog yazarı, gazeteci veya roman yazarı olarak, hayatınız boyunca birçok zorlukla karşı karşıya gelirsiniz. En yeni gelişmelere ayak uydurmanız ve aynı zamanda cazip ve eşsiz içerikler yazmanız beklenir. Aynı durum bilim insanları, araştırmacılar ve analistler için de geçerlidir. Bu blogda hayatımıza hızla nüfuz eden yapay zekanın profesyonel yazarlığı nasıl etkileyeceğinden bahsedeceğiz. 

  Devamını Oku »

 • Daha Şık, Temiz ve Düzenli Masaüstü İçin Yapmanız Gerekenler

  Daha Şık, Temiz ve Düzenli Masaüstü İçin Yapmanız Gerekenler

  Masaüstü, bilgisayarımızın en sık kullandığımız, en kolay erişilebilen alanı. Bu nedenle kullandığımız programların ve oynadığımız oyunların kısayollarını, kaydettiğimiz dosyaları hep masaüstüne atıyoruz.

  Devamını Oku »

 • Google Assistant'ı Çok Daha Güçlü Hale Getiren 8 Muhteşem Özellik

  Google Assistant

  Google'ın son yıllarda üzerinde ciddi bir şekilde durduğu sanal asistanı Google Assistant, üst üste iki yıldır Google I/O Geliştirici Konferası'nın yıldızı oluyor. Bir yıldan uzun süredir kullanımda olan Google Assistant, teknolojinin ilerlemesi göz önüne alındığında da birbirinden güzel özellikler kazanıyor. Bu blogda Google Assistant'ın yeni kazandığı 8 muhteşem özellikten bahsedeceğiz.

  Devamını Oku »

 • Google I/O 2017 Etkinliğinde Neler Göreceğiz

  Google I/O 2017

  Google I/O 2017, 17 Mayıs tarihinde Türkiye saati ile 20.00 sularında Alphabet'in CEO'su Sundar Pinchai'nin sunumuyla, Mountain View, Kaliforniya'da bulunan Shroline Amfitiyatro'sunda gerçekleşecek. Google'ın önümüzdeki döneme dair planlarının ayrıntılarını duyacağımız bu etkinlik, yine onlarca heyecanlı duyuruya da sahne olacak. 

  Devamını Oku »

 • LG G6 Hataları, Sorunları ve Çözümleri

  LG G6 Sorunları ve Çözümleri

  LG'nin ürettiği amiral gemileri son yıllarda kullanıcı nezdinde epey güven kaybı yaşadı. Modüler akıllı telefon sevdasından vazgeçtikten sonra geri dönüş sinyalleri veren şirket, LG G6 ile kötü gidişata artık bir dur demek istiyor. En son çıkardığı amiral gemisini güzel tasarım, muhteşem bir kamera, mükemmel performans ve sağlam pil ömrü gibi temeller üzerine kuran LG, 18:9 en-boy oranına sahip ekranla da yeni bir deneyim sunuyor. Kısacası LG G6, 2017 yılının en iyi akıllı telefonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu yorumlar LG G6'nın sorunları olmadığı anlamına mı geliyor? Elbette hayır. Bu blogda LG G6 sorunları ve çözümleri üzerine bazı bilgiler paylaşacağız.

  Devamını Oku »

 • Telefonla Konuşurken Sesinizi Değiştirebileceğiniz 5 Uygulama

  En iyi ses değiştirme uygulamaları

  Ailenizi ve arkadaşlarınızı sesinizi değiştirerek şakalamak gibi bir huyunuz var; ama bunu yapacak kadar iyi bir taklitçi değilseniz, yeni nesil teknolojiler sizin için bu sorunu halledebiliyorlar. Hazırladığımız yeni listede de telefonla birini aradığınız sırada, uygulamalar aracılığıyla sesinizi nasıl değiştirebileceğinizden bahsettik.

  Devamını Oku »

 • E-Devlet Şifrenizi Vermeden Bilgilerinizi Nasıl Paylaşırsınız?

  e-devlet bilgilerini paylaşma

  Bürokratik işlemlerimizde bazen deyim yerindeyse 'bir bilenin' yardımına ihtiyaç duyuyor ve yardım istediğimiz kişinin bilgilerimizi görebilmesi adına e-devlet şifremizi paylaşabiliyoruz. Buna hiç gerek yok! E-Devlet şifrenizi paylaşmadan e-devlet kapısında bulunan bilgilerinizi istediğiniz kişi/kişilerin erişimine açma işleminin nasıl yapılacağını en açık ve en sade bir biçimde sizler anlattık.

  Devamını Oku »

 • WannaCry Nedir, Nasıl Çalışır ve Nasıl Silinir?

  Wanacry Nedir? Nasıl Bulaşır? Nasıl Silinir?

  Dün gece tüm dünyayı ayağa kaldıran bir olay yaşandı. ABD'nin istihbarat kuruluşlarından Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA)'ın geliştirdiği araçla üretildiği söylenen 'WanaCry' isimli bir fidye yazılımı her yere hızla yayıldı. Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 99 ülkeye yayılan bu zararlı, ulusal sağlık sistemlerinden telekominikasyon ağlarına kadar pek çok bölgeyi etkiledi. Bu blogda Wanacry nedir, nasıl bulaşır ve nasıl silinir konularını bilgimiz dahilinde sizlere aktarmaya çalışacağız.

  Devamını Oku »

 • Windows 10 S Başlangıçta Neden Ücretsiz Olmalı?

  Windows 10 S

  Windows 10 S, Windows 10'un herhangi bir sürümü gibi görünen ve aynı deneyimi hissettiren bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Ancak önemli bir fark var: Windows 10 S, Windows Mağazası ile sınırlı, yani bir uygulama veya oyun indirmek istiyorsanız Resmi Windows Mağazası'ndan edinmeniz gerekiyor. Bu blogda Microsoft'un bu stratejisini biraz sorgulamak istedik.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN