• Google Chrome'da YouTube'un Gizli Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir?

  Google Chrome'da YouTube'un Gizli Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir?

  Birçok kullanıcı, çeşitli web sitelerinde ve uygulamalarda karanlık modu tercih ediyorlar. Google, birkaç hizmetinde bu konuda denemelerde bulunmuştu ve bununla birlikte YouTube’da da saklı bir karanlık mod olduğu keşfedildi. Bizler de bu makalemizde Google Chrome’da YouTube’un gizli karanlık modu nasıl etkinleştirilir sizlere anlatıyoruz.

  Devamını Oku »

 • Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?

  Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?

  Windows işletim sisteminde Güvenli Mod, temel olarak sorunları giderebilmek için kullanılan bir seçenek. Güvenli Mod’a geçtiğinizde, Windows’u temel dosya ve sürücülerle başlatarak çeşitli sorunları kolayca çözebilirsiniz. Bizler de bu rehberimizde Windows 10 güvenli modda nasıl başlatılır konusunu farklı yöntemlerle sizlere aktardık.

  Devamını Oku »

 • Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

  twitter hesabı nasıl gizlenir

  Twitter hesabınızın varsayılan ayarlarını kullanırken bir tweet gönderdiğinizde, bunu tüm dünyaya yayınlamış oluyorsunuz. Gönderdiğiniz tweet’lerin sadece takipçilerinize ulaşmasını istediğinizde yapmanız gereken, Twitter hesabı gizleme adımlarını uygulamak olacaktır. Bizler de bu rehberimizde, Twitter hesabı nasıl gizlenir konusuna değindik. Mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

  Devamını Oku »

 • Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir?

  Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir?

  Instagram platformu, kullanıcıların her anlarını kolayca paylaşabildikleri oldukça popüler bir servis haline gelmiş durumda. Instagram profiliniz varsayılan olarak herkese açık olduğundan, yeni bir fotoğraf veya video paylaştığınızda tüm dünyadaki Instagram kullanıcıları fotoğraflarınızı görebiliyor. Eğer, paylaştığınız içerikleri sadece takipçileriniz görsün istiyorsanız Instagram profil gizleme adımlarını uygulamanız gerekecektir. Bizler de bu rehberimizde, Instagram hesabı nasıl gizlenir? Adım adım anlattık.

  Devamını Oku »

 • Elektronik Seçim Sistemi Nedir, Tartışmalara Çözüm Olur Mu?

  e-seçim nedir

  Türkiye, 16 Nisan'da Anayasa Değişikliği Halk Oylaması için sandığa gitti. Seçim bitti ama tartışmalar, itirazlar bitmedi. Pek çok konuda kamu hizmetlerini sanallaştıran ülkemizde, oy verme ve sayım işlemleri hâlâ klasik yöntemlerle yapılıyor. Peki Elektronik Seçim (e-seçim) nedir, avantajları neler, her seçim sonrası yaşanan tartışmaların önüne geçer mi? Sizler için analiz ettik.

  Devamını Oku »

 • Etkili Sosyal Medya Profili İçin Doğru Fotoğraf Nasıl Olmalı?

  online date profili

  Önemli olan dış görünüş değil’cilerden; ya da ‘sonuçta ruhlar aleminde de yaşamıyoruz’culardan olabilirsiniz. Fakat ortada öyle sayısal gerçekler var ki, sosyal medya ortamında seçtiğiniz profil resminin size karşı oluşan ön yargının temelini oluşturduğunu inkar edemezsiniz.

  Devamını Oku »

 • AMD Radeon RX 570 ve 580 Özellikleri ve Benchmarkları

  AMD Radeon RX 570 ve 580 Özellikleri ve Benchmarkları

  Uzun bir süredir ekran kartı piyasasında Nvidia'nın üst segmentlerde tekel konumda olmasına izin veren AMD, Nvidia'nın bu konumunu sarsacak ekran kartları piyasaya sürmüyordu.

  Devamını Oku »

 • 13 Yaşında Çocuklar Mobil Telefon Bağımlılık Tedavisi Görüyorlar

  13 Yaşında Çocuklar Mobil Telefon Bağımlılık Tedavisi Görüyorlar

  Şimdi şurada otursak, akıllı telefonların ve teknolojinin şu fani hayatımızda bize kazandırdıklarından saatlerce konuşabiliriz. Ancak tam aksine, bizden alıp götürdüklerini konuşmaya gelince bir şekilde dilimiz tutuluyor. Özellikle, genç yaşta ellerine elektronik cihazlar tutuşturduğumuz çocuklara verdiğimiz zarardan bahsedemiyoruz bile. Oysa dünyanın gelişmiş ülkelerinde çocuklarda akıllı telefon bağımlılığını tedavi yaşı, 10-13 ortalamasına kadar inmiş durumda. Biz gelişiyoruz diye sevinirken, çok yakınlarda bir yerlerde alarm zilleri çalıyor.

  Devamını Oku »

 • Dikkat! İşte İnternette Aranmaması Gereken 6 Hassas Konu

  Dikkat! İnternette Aranmaması Gereken 6 Hassas Konu

  Kişisel bilgisayarınızdan ya da mobil cihazlardan internette arama yaparken hepimizin garip alışkanlıkları olabilir. Bunların çoğunu bilinçsiz olarak arama kutusuna yazıveririz. Ancak gerek ofislerimizde, okullarda ve herkese açık internet bağlantısı olan yerlerde aramalarımız hakkında daha özenli olmamamızı gerektiren bazı konular olduğunu da aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Bazı anahtar kelimeler eğer dikkatli olmazsak daha sonra başımızı çok ağrıtabiliyor.

  Devamını Oku »

 • T3 Tutanak Gönder Uygulaması ile Seçim Güvenliği Sağlanacak

  T3 Tutanak Gönder ile Seçim Güvenliği Sağlanacak

  2017 Türkiye Anayasa değişikliği referandumuna sayılı günler kaldı. Türkiye genelinde 55 milyon 319 bin kayıtlı seçmenin oy kullanacağı referandum halk oylaması 16 Nisan’da gerçekleşecek. Anayasa’nın 18 maddesini değiştireceğinden son derece önemli olan referandumda YSK seçim sonuçlarının sağlamasının yapılabilmesi adına T3 Tutanak Gönder uygulaması vatandaşların kullanımına sunuldu.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN