• Laptop Fanı Çok Ses Çıkarıyorsa Yapabileceğiniz 5 Şey

  Laptop Fanı Çok Ses Çıkarıyorsa Yapabileceğiniz 5 Şey

  Laptop’lar, tabletlerin cazibesine ve masaüstü bilgisayarların uygun fiyatına rağmen kullanıcıların çoğunluğu için hala tercih edilmeye devam ediyor. Taşınabilirliğin maliyet getirdiği gerçeğini düşününce ısı birikimi, sıkışık tasarımların ve yüksek kapasiteli pillerin bir sonucu olarak uzun süredir problem haline gelmiş durumda. Isınmayla birlikte laptop fanının yüksek ses çıkarması da elbette ayrı bir dert. Bizler bu rehberimizde, laptop fanı çok ses çıkarıyorsa yapabileceğiniz 5 şeyi sizlerle paylaşıyoruz.

  Devamını Oku »

 • Android için En İyi 8 Video Oynatıcı Uygulaması

  Android için En İyi 8 Video Oynatıcı Uygulaması

  Tüm dünyanın video odaklı medya ortamına doğru ilerleyişi hızla sürüyor. Bu ilerleme devam ederken, Android cihazlarınızda hızlı ve güvenilir bir video oynatıcısının olması her zamankinden daha büyük önem taşıyor. Bizler de bunu dikkate aldık ve Android için en iyi 8 video oynatıcı uygulamasını sizler için listeledik.

  Devamını Oku »

 • Web Sitemize Yazdığımız İçeriğin Manuel İndekslenmesi Nasıl Yapılır?

  google gibi getir nedir

  Web sitemiz için hazırladığımız bir içeriğin Google arama motoru botlarının (örümceklerinin) taramasından sonra arama sonuçlarında yer almasına "indekslenme" adını vermekteyiz. Bazen hazırladığımız içeriğin çabucak Google arama sonuçlarında yer almasını isteriz ama bu çoğu zaman mümkün olmaz. İçeriğimizin indekslenmesine manuel olarak nasıl müdahale edebileceğimizi açıkladığımız yazımız pek çok merakınızı giderecek!

  Devamını Oku »

 • Google Maps'e Alternatif Olabilecek 6 Harita Uygulaması

  Google Maps'e Alternatif Olabilecek 6 Harita Uygulaması

  Google Maps, sektörde en iyi olma niteliği taşıyan bir hizmet diyebiliriz. Fakat, Google Maps’i kullanmak istemeyen ve daha iyi bir alternatif arayanlar da olabilir. Bizler de bu listemizde Google Maps’e alternatif olabilecek 6 harita uygulamasını sizler için derledik.

  Devamını Oku »

 • Genel Sağlık Sigortası Borcu Nasıl Sorgulanır

  genel sağlık sigortası borç sorgulama

  Herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar veya anne-babanın sosyal güvencesinden yararlanmak adına yaş haddini dolduranlar 2012'den itibaren genel sağlık sigortası kapsamına alınmıştır. Gelir durumuna göre prim ücretinin tahakkuk ettirildiği genel sağlık sigortası ile ilgili borç durumu ve hak sahipliği sorgulama ve öğrenme işleminin nasıl yapılacağına dair güzel bir rehber hazırladık.

  Devamını Oku »

 • Doğadan Esinlenerek Geliştirilmiş 7 Robot

  Doğadan Esinlenerek Geliştirilmiş 7 Robot

  Doğa her zaman insanlara ilham kaynağı olmuştur. Hatta tarihi bir bilgi de verelim; 1739'da Fransız sanatçı Jacques de Vaucanson dünyaya ilk otomat ördeği hediye etmişti. Yirminci yüzyılın ortalarında ise İngiliz sinir bilimci William Gray Walter, kaplumbağa robotlarını icat etmişti. Bu blogda, doğadan esinlenerek geliştirilen 7 robotu inceleyeceğiz.

  Devamını Oku »

 • Sahte IP Adresi Kullanarak İnternette Kendinizi Nasıl Gizlersiniz?

  Sahte IP Adresi Kullanarak İnternette Kendinizi Nasıl Gizlersiniz?

  Güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda, çevrimiçi ortamda anonim olarak dolaşmak oldukça önemlidir. Bizler de bu konuya değindik ve sahte IP adresi kullanarak internette kendinizi nasıl gizlersiniz anlattık.

  Devamını Oku »

 • Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar - 4

  Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar - 4

  Eğer eski bir bilgisayara sahipseniz ve yeni ve yüksek grafik kalitesine sahip oyunları oynayamamaktan şikayetçiyseniz üzülmenize hiç gerek yok. Düşük sistem gereksinimli oyunlar listemizde size göre bir oyun bulabilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • Akıllı Telefonlar Zamanla Neden Yavaşlar?

  Akıllı Telefonlar Neden Zamanla Yavaşlar?

  Akıllı telefonunuzu sürekli yenileyen biriyseniz, bir önceki cihazınızdaki performans kaybını net bir şekilde fark etmişsinizdir. Ve bu durum, Android veya iPhone meselesi olmaktan ziyade, her iki kullanıcı grubunun da şikayetçi olduğu durumlardan biri. Elbette, akıllı telefonların yavaşlamasında çeşitli etkenler söz konusu olabiliyor. Bizler de bunları derledik ve akıllı telefonlar neden zamanla yavaşlar? sorusuna yanıt aradık.

  Devamını Oku »

 • Gelecekte Akıllı Telefonlar Nasıl Olacak?

  Akıllı Telefonların Geleceği Nasıl Olacak?

  Günümüzde akıllı telefon teknolojileri, yeni kamera, işlemci ve her yıl ortaya çıkan diğer gelişmelerle hızlı bir tempoda ilerlemesini sürdürüyor. Bundan birkaç yıl önce hayatımıza giren parmak izi tarayıcılar, çift kamera sistemleri ve temassız ödeme kolaylıkları çılgın fikirlerdi, ancak şimdi standart haline geldi. Önümüzdeki aylar veya yıllarda da sabırsızlıkla beklenecek daha birçok teknoloji var. O zaman soru şu: Akıllı telefonların geleceği nasıl olacak?

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

SON HABERLER

SON VİDEOLAR

BİZİ TAKİP EDİN