"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 3

  Hafta Sonu Özel blogumuzun 3. haftasına da giriş yaptık ve şimdiye dek hafta sonunda ne yapacağım diyen kullanıcılarımıza yardımcı olabildiğimize inanıyoruz. Yeni uygulamalar keşfetmek, yeni oyunlar oynamak, yeni film ve dizilere erişmek, müzikleri dinlemek ve bir kaç teknoloji haberi okumak istiyorsanız Hafta Sonu Özel'e hoşgeldiniz.

  Devamını Oku »

 • Google Chrome 39 Yayınlandı

  Google Chrome'un yeni sürümü olan Chrome 39 resmi olarak yayınlandı ve böylece kullanıcıların 39.0.2171.65 nolu sürüme geçiş yapmaları mümkün hale geldi. Her yeni sürümünde pek çok hatanın ortadan kaldırıldığı ve zaman zaman yeni özelliklerin getirildiği Google Chrome'un bu sürümü için de resmi değişiklikler listesi yayınlandı. Dilerseniz yeni versiyona geçmeden önce sizleri nelerin beklediğine kısaca bir göz atalım.

  Devamını Oku »

 • Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 2

  Tamindir Hafta Sonu Özel

  Hafta Sonu Özel blogumuzun ikinci bölümüyle bu hafta karşınızdayız ve editörlerimiz sizler için bu haftasonu da neler yapabileceğinize dair ufak tefek önerilerini hazırladılar. Malum, havaların giderek soğuduğu kış aylarına giriş yapmak üzereyiz ve hafta sonu gezmeleri artık yerini evde oturmaya bırakmak üzere.

  Fakat evde oturuyoruz diye sıkıntıdan patlamanın alemi yok. Dijital dünyanın sundukları sayesinde kullanabileceğiniz uygulamalar, izleyebileceğiniz filmler, dinleyebileceğiniz müzikler, oynayabileceğiniz oyunlar ve okuyabileceğiniz heyecanlı teknoloji haberlerine ulaşmak artık çok kolay.

  Devamını Oku »

 • OrangeBall Yapımcısı Onivo Games ile Röportajımız

  OrangeBall oyunu son yıllarda yerli olarak üretilmiş ve dikkatimizi çekebilen mobil oyunlardan bir tanesi oldu. Onivo Games tarafından üretilen oyunun pek çok Android, iOS ve Windows Phone kullanıcısı tarafından beğenileceğine inandığımız için yapımcıyla bir röportajın oldukça iyi olacağını düşündük. Dilerseniz sorularımıza geçmeden önce oyun ve ekip hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım.

  Onivo Games'in ekip lideri Öner Öncer sorularımızı cevaplamayı kabul etti ve günlük hayatında 3D tasarım ve animasyon sektöründe çalışıyor. Programlama konusunda Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Süleyman Yasir Kula ve müziklerde ise Kanadalı müzisyen Arun Sol OrangeBall için Öner Bey'e desteğini sunmuş durumda. Tüm ekip üyeleri için bazı sorularımız olacak ve hemen sırasıyla bunlara geçelim.

  Devamını Oku »

 • Snapchat'ten Kullanıcılara Büyük Uyarı

  Snapchat'ten Kullanıcılara Büyük Uyarı

  Snapchat uzun süredir silinebilen fotoğraflar, videolar ve mesajlar gönderebilmemizi sağlıyor ve özel görüşmeler yapmak isteyenler için ücretsiz ve güzel bir hizmet sunuyor. Ancak zaman zaman uygulamanın güvensiz olduğuna ve içerisindeki görsellerin sızdırıldığına yahut çalındığına dair çeşitli haberler de yayınlanıyor. Snapchat yönetimi bu durumdan oldukça rahatsız olmuş olacak ki kullanıcılara uyarıda bulunarak bu tip durumların çoğunun kendilerinden kaynaklanmadığını açıklamak zorunda kaldı.

  Devamını Oku »

 • Adobe Flash Player 15.0.0.223'te 18 Açık Kapatıldı

  Adobe Flash Player 15.0.0.223'te 18 Açık Kapatıldı

  Adobe Flash Player için yayınlanan son 15.0.0.223 güncellemesi diğer güncellemelerin aksine tek seferde onlarca farklı hayati açığın kapatılmasını sağlamış durumda ve bu nedenle kullanıcıların bir an önce en son Flash Player sürümüne geçiş yapmaları öneriliyor. Tam olarak 18 adet güvenlik açığının kapatılmış olması ve bunlardan 15 tanesinin bilgisayarları saldırıya açık hale getirebilme ihtimalinin bulunması nedeniyle sizin de bir an önce en son Flash Player'a geçmenizi Tamindir olarak şiddetle öneriyoruz.

  Devamını Oku »

 • Firefox 33.1 Yayınlandı

  Firefox 33.1 Yayınlandı

  Mozilla Firefox web tarayıcısı şimdiye dek genellikle temel güncellemelerde yeni özellikleri bizlerle buluşturuyordu ve ara güncellemelerde ana güncellemede yer alan açıklar, hatalar ve güvenlik sorunları ortadan kaldırılıyordu. Bu defa Firefox 33.1'in yayınlanmasıyla birlikte yine benzer bir durumun bizlerle birlikte olacağını sanıyorduk fakat yeni sürümde beklenenden daha fazlası olduğunu söyleyebilirim.

  Devamını Oku »

 • Microsoft Lumia 535 Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

  Microsoft Lumia 535 Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

  Microsoft'un Nokia markasını kullanımdan kaldırmasıyla birlikte yeni Microsoft markalı akıllı telefonların ortaya çıkacağı biliniyordu ve bunlardan ilki Microsoft Lumia 535 olarak tanıtıldı. Her ne kadar geçmişte Nokia Lumia serisi üst düzey akıllı telefonlar barındırmış olsa da Microsoft'un yeni stratejisi Windows Phone'u yayabilmek için önce düşük bütçeli kullanıcıları hedefliyor ve bu nedenle Lumia 535'in çok üst düzey bir deneyim isteyen kullanıcılar için olmadığını belirtmek gerek.

  Devamını Oku »

 • Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 1

  Tamindir Hafta Sonu Özel - Bölüm 1

  Sizler için hazırladığımız Tamindir Hafta Sonu Özel yazı dizisinin ilk sayısına hepiniz hoşgeldiniz. Bundan sonra her hafta sizlere aktaracağımız Hafta Sonu Özel yazıları sayesinde haftasonunu bir şekilde değerlendirmek, farklı şeyler denemek ve boş vakitleri doldurmak isteyen takipçilerimizin yeni şeyler keşfetmeye de şansı olacak.

  Devamını Oku »

 • A'dan Z'ye En Popüler Ücretsiz Mobil Uygulamalar

  Mobil cihaz kullanıcılarının zaman zaman cihazlarına yeni uygulamalar eklemek istedikleri ve böylece cihazlarının yeteneklerini arttırmaktan tutun da bakımını yapmaya kadar pek çok konuda yenilikler aradıkları bir gerçek. Fakat varolan binlerce uygulama arasından seçim yapmak o kadar zor ki bazen yapılan uzun süreli incelemeler bile bu konuda kullanıcılar için yetersiz kalabiliyorlar.

  Bu nedenle sizin için A'dan Z'ye kullanabileceğiniz mobil uygulamaları sıralamaya karar verdik. Böylece Android ve iOS telefon ve tabletlerinizde faydalanabileceğiniz popüler ve ücretsiz uygulamalara kolayca göz gezdirmeniz, beğendiklerinizi indirmeniz de mümkün hale gelecektir.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı