"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Tumblr Artık Sevdiğiniz Markaları Tespit Edecek

  Geçtiğimiz aylarda Yahoo'nun Tumblr'ı satın aldığı haberini sizlere duyurmuştuk. Yahoo'nun bu konuda gerçekleştirdiği açıklamalarda, Tumblr'ın işleyişinde herhangi bir değişiklik olmayacağı belirtiliyordu ancak bu defa da Yahoo'nun neden Tumblr'ı aldığı sorusu akıllara geliyordu. Şimdiye dek şirket bu konuda net bir detay vermese de, yavaş yavaş Yahoo satın almasının sonuçlarını görmeye başlayacağız gibi görünüyor.

  Devamını Oku »

 • Panda Cloud Antivirus Artık Panda Free Antivirus

  Panda Cloud Antivirus, uzun yıllardır kullanıcıların bilgisayarlarını güvende tutmak için çalışıyor ve bulut bilişimden aldığı güçle PC'lerin her zaman virüslerden ve diğer zararlı yazılımlardan korunmasını sağlıyordu. Ancak Panda Security'nin gerçekleştirdiği son açıklama ve yayınladığı Panda Free Antivirus, artık yazılımın adında cloud geçmeyeceğini gösteriyor.

  Devamını Oku »

 • MeetUp'a Mesajlaşma Desteği Çok Yakında Geliyor

  MeetUp her ne kadar ülkemizde çok fazla bilinmese de yavaş yavaş tanınmaya başlayan uygulamalar arasında yer alıyor ve bu nedenle geçtiğimiz haftanın uygulamalarından bahsettiğimiz videomuzda MeetUp'ı tüm takipçilerimize önermiştik. İlk olarak bir web servisi olarak yayın hayatına başlayan MeetUp, insanların mobil cihazlara geçiş yapmasıyla birlikte mobil sürümünü de piyasaya sürmüştü ancak bu sürümde iletişim olanaklarının biraz kısıtlı olması nedeniyle kullanıcılardan kötü geri dönümler alınabiliyordu.

  Devamını Oku »

 • Advanced SystemCare 8 Yayınlandı

  Advanced SystemCare uzun yıllardır bilgisayarının bakımını gerçekleştirmek ve her zaman en hızlı bilgisayara sahip olmak isteyen kullanıcıların tercih ettikleri programlar arasında yer alıyor. Program kaldırma araçlarından tutun da sistem temizliğini ve tamirini sağlayan araçlara kadar pek çok öğeye sahip olan program, böylece ek programların varlığına ihtiyaç duymamanızı sağlıyor.

  Devamını Oku »

 • Ashampoo Photo Optimizer 6 Yayınlandı

  Ashampoo Photo Optimizer, fotoğraflarından en güzel görünümü elde etmek isteyen kullanıcıların sevdikleri uygulamalar arasında yer alıyor. Zira hem bol seçenekleri hem de kolay kullanımı sayesinde karmaşık resim düzenleme uygulamalarından hoşlanmayanların en hızlı şekilde basit düzenleme işlemlerini tamamlamalarını sağlayan program, aynı zamanda toplu olarak fotoğraf düzenlemeye de olanak tanıyor. Şimdi ise Ashampoo Photo Optimizer 6 yayınlandı ve kullanıcılar için herşeyi daha etkili hale getiriyor.

  Devamını Oku »

 • Pinterest Arkadaşlarınıza Mesaj Göndermek Artık Mümkün

  Pinterest son bir kaç yılın en yenilikçi ve kullanıcıları kendine çeken sosyal ağlarından bir tanesi olarak öne çıkmayı başardı. Zira görsellerle ilgilenmekten hoşlanan ve bu görselleri diğer kullanıcılara sunmayı sevenlerin büyük bir ilgiyle takip ettikleri Pinterest, ülkemizde istenen popülerliği sağlamakta zorlansa da yurtdışında çok büyük bir popülariteye sahip.

  Devamını Oku »

 • Güzelleşelim Android Uygulaması Yayınlandı

  CNT Interactive'in geçtiğimiz sene yayına sunduğu guzelleselim.com, kadınların daha güzel olabilmeleri için gereken tüm önerileri videolarla birlikte sunmaya devam ediyor ve böylece uygulamalı olarak tüm makyaj, saç, tırnak, cilt ve diğer güzellik videolarına anında ulaşabiliyorsunuz. Elbette sitenin bir Android uygulamasının eksikliği de çekiliyordu ve Güzelleşelim Android Uygulaması sayesinde kendine değer veren tüm kadınlar artık videolara kolayca mobil cihazlarından ulaşabiliyorlar.

  Devamını Oku »

 • RSS Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

  RSS her ne kadar uzun yıllardır bizlerle birlikte olan bir içerik takip organizasyonu sistemi olsa da pek çok kullanıcının hala ne olduğundan haberi olmaması da bir o kadar üzücü. Zira web sitelerini ziyaret etmeden ve vakit kaybetmeden takip edilen sitelerde yer alan tüm içerikleri hemen okumanızı sağlayabilen RSS sistemi, internette karşılaşılan içeriklerin kullanıcılar tarafından çok daha basit bir şekilde organize edilebilmesine yardımcı oluyor.

  Devamını Oku »

 • Ayın En İyi Android Uygulamaları - Temmuz 2014

  Android için neredeyse her gün binlerce farklı uygulama ortaya çıkıyor ancak bu uygulamalar arasından seçim yapabilmek neredeyse imkansız. Zira bir kısmı kaliteli uygulamalar olarak bizlerle buluşuyorlar ancak geri kalanlar maalesef genelde işe yaramayacak, çöp diye nitelendirdiğimiz uygulamalar olarak Google Play'deki yerlerini alıyorlar.

  Devamını Oku »

 • VLC Hileleri ve İpuçları

  VLC Media Player’ın en popüler video oynatıcılardan birisi olması ve açık kaynak kodlu olarak hazırlanması onu elbette en değerli programlardan birisi haline getiriyor ancak pek çok kullanıcımızın haberinin olmadığı onlarca özelliğinin olduğunu da söylemek gerek. Açık konuşmak gerekirse, araştırıp kurcalayana kadar bizler de VLC’nin pek çok özelliğinden haberdar değildik ancak bulduklarımızı sizin için ekran görüntüleriyle biraraya getirerek rehberimizi hazırladık. VLC’yi çok daha etkin ve verimli bir şekilde kullanmak için ipuçlarımıza ve ufak hilelerimize göz atmayı unutmayın.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı