"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • YouTube Müzik Dinleme Servisi 2014'e Ertelendi

  Google'ın ikinci müzik dinleme servisini YouTube üzerinden gerçekleştireceğine dair beklentiler vardı ancak AllThingsD tarafından yapılan bilgilendirmeye göre şirket elde edilen sonuçtan memnun değil ve bu nedenle servisi 2014 yılına ertelemiş durumda. Bir süre önce Android YouTube uygulamasında bulunan kod izleri, YouTube'un 2013 yılında müzik dinleme hizmetini devreye sokacağına işaret ediyordu ancak şimdilik bunun gerçekleşmeyeceği belirtiliyor.

  Devamını Oku »

 • 2 Milyon Facebook, Google, Twitter ve Yahoo Hesabı Çalındı

  Dün CNN tarafından aktarıldığına ve Trustwave adlı şirket tarafından bilgisi verildiği üzere, en büyük kullanıcı adı ve şifre hırsızlıklarından bir tanesi dijital saldırganlar tarafından dün gerçekleştirildi ve toplamda 2 milyon kullanıcının bilgilerinin çalınması ile sonuçlandı. Özellikle en büyük e-posta servisleri ve sosyal ağlara karşı düzenlenmiş olması ise kişisel gizliliğimizin ne kadar güvende olduğuna dair soru işaretlerini beraberinde getirdi.

  Devamını Oku »

 • OK Google Diyerek Chrome'da Arama Yapma Dönemi Başladı

  Moto X ve Nexus 5 Android cihaz sahiplerinin cihazlarına OK Google diyerek arama yapmaya başlamaları son zamanların en heyecan verici gelişmeleri arasında yer alıyordu. Zira artık araç sürerken veya başka işlerle meşgulken ekranla uğraşmaya gerek kalmadığı için anlık aramalarda oldukça hızlı olunabiliyor ve hemen sonuçlara ulaşmak mümkün hale geliyordu. Anlaşılan o ki Google bu özelliğin ne kadar tuttuğunun farkında ve masaüstü PC kullanıcıları için de internette arama yapmayı kolaylaştırmaya karar verdi.

  Devamını Oku »

 • 50 Takipçimize Avast! Premier Antivirüs Lisansı Hediye

  Avast! Premier programı, bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için üretilmiş tam bir güvenlik paketi diyebiliriz. İçerisinde hem antivirüs hem de güvenli duvarı, anti-malware, anti-spyware, disk kurtarma, bulut tarama, savunma kalkanı ve diğer araçları barındırması sayesinde Avast'ın şimdiye dek hazırladığı en geniş güvenlik uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla programı kullandığınızda sisteminizi korumak için başka hiç bir araca ihtiyaç duymuyorsunuz.

  Devamını Oku »

 • Doctor Who'nun 50. Yılı İçin Doodle Yayınlandı

  Doctor Who, hem ülkemizde hem de anavatanı İngiltere'de oldukça yüksek izlenme oranına sahip popüler diziler arasında yer alıyor. Tam olarak 50 yıl önce yayına başlayan dizi, bir süre ara verdikten sonra geçtiğimiz yıllarda yeniden başlatıldı ve BBC tarafından yayınlanıyor.

  Devamını Oku »

 • Ashampoo-Tamindir İşbirliğiyle 5 Tam Sürüm Program Hediye

  Tamindir olarak belli aralıklarla kampanyalar düzenleyerek ücretsiz tam sürüm yazılımlarla kullanıcılarımızı birleştirmeyi amaçlıyoruz ancak genelde bu kampanyalarda maalesef sadece sınırlı sayıda lisans dağıtabiliyoruz. Bu seferki kampanyamızda ise Ashampoo ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği neticesinde herhangi bir sınır mevcut değil ve katılan tüm kullanıcılarımız 5 adet yazılımdan istediklerini alıp tam sürüm olarak istedikleri kadar kullanabilirler.

  Devamını Oku »

 • Windows XP'ye Malware Saldırılar Artıyor

  Windows XP'nin Microsoft'un denediği onlarca stratejiye rağmen hala yüksek bir kullanım oranına sahip olması şirketi oldukça endişelendiriyor diyebiliriz. Her ne kadar artık düşüş trendine girmiş olsa da Windows XP'ye bağlı olan belli bir sabit kullanıcı kitlesi var ve bu durum yakın zamanda desteğin kesileceği işletim sistemini çok tehlikeli hale getiriyor.

  Devamını Oku »

 • 50 Adet 1 Yıllık IKARUS Mobile Security Lisansı Dağıtıyoruz

  IKARUS mobile.security uygulaması, Android mobil cihazlar için hazırlanmış bir güvenlik uygulaması ve tüm kullanıcıların veri hırsızlığı, malware, adware ve diğer virüs tehditlerinden korunmalarına yardımcı oluyor.

  Düzenli olarak hazırladığımız ücretsiz tam sürüm lisans dağıtımlarında, kullanıcılarımız özellikle güvenlik uygulamalarına büyük değer veriyorlar ve bu sefer de PC değil Android için hazırlanan IKARUS tam sürüm lisansı için karşınızdayız. 1 yıl boyunca kullanabileceğiniz IKARUS mobile.security lisansı sayesinde hiç bir ücret ödemeden Android cihazınızın tam güvenliğini sağlayabilirsiniz.

  Devamını Oku »

 • Android 4.4 KitKat ile Gelişmiş Bir Resim Editörü Geliyor

  Geçtiğimiz hafta tanıtılan Android 4.4 KitKat sürümü, hem sahip olduğu yüksek hız hem de geliştirilmiş özellikleri ile oldukça dikkat çekici. Zira işletim sistemi Google'ın bu konuda giderek daha fazla deneyim kazandığını ortaya koyuyor ve Apple'ın iOS işletim sistemi ile arasında olan açığı da hızla kapatıyor.

  Devamını Oku »

 • Google Glass İle Araba Kullanmaya Ceza Kesildi

  Google Glass, bir seneden daha uzun zamandır teknoloji meraklılarının ilgisini çekmeye devam ediyor ve akıllı bir cihazı sürekli olarak gözlerimizin önünde taşıma fikri herkese heyecan veriyor. Tabii ki sınırlı sayıda dağıtılan Google Glass bu nedenle oldukça değerli ve sahipleri onları her yerde kullanmanın peşinde.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı