"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Android Telefonu Uzaktan Kilitleme ve Kontrol

  Son yıllarda akıllı telefonların gelişi ile birlikte telefon hırsızlıklarının da yükseliş gösterdiği bir gerçek. Zira telefon fiyatları arttıkça kullanıcıların üstlerinde bulunan cihazlar giderek daha pahalı hale geldi ve bu da istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasına neden olabiliyor. Sadece maddi değil, aynı zamanda cihazınızdaki bilgilerin ve fotoğrafların çalınması sonucunda manevi zarara da uğramanıza neden olan bu duruma karşı Android kullanıcılarının yapabilecekleri var.

  Devamını Oku »

 • Google+ Tercüme Yapmayı Öğreniyor

  Google'ın ilk yayınladığı günden bu yana Google+'da sağladığı geliştirmeler inanılmaz bir hızla devam ediyor ve Facebook'tan çok daha hızlı bir dönüşüm içerisinde olan sosyal ağın popülerliği de giderek artıyor. Her ne kadar diğer sosyal ağların popülerliğine erişebildiğini söylemek için henüz erken olsa da pek çok büyük rakibi arasında varlığını koruyabilmesi bir başarı olarak görülmeli.

  Devamını Oku »

 • LINE Sadece Sticker Satarak Ayda 10 Milyon Dolar Kazanıyor

  LINE ücretsiz mesajlaşma uygulaması son dönemlerde Viber, WhatsApp gibi sektörün büyük abilerini giderek daha fazla zorlamaya başladı ve her geçen gün daha da fazla kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Ücretsiz olarak mesajlar göndermenizi ve aramalar yapmanızı sağlayan uygulama, Haziran ayında 200 milyon kullanıcıya ulaşmıştı ve şimdilerde 230 milyon kişi tarafından kullanıldığı açıklandı.

  Devamını Oku »

 • YouTube Android Uygulaması 5.0 Sürümüne Güncellendi

  YouTube'un mobil cihazlara giderek daha fazla yoğunlaştığı ve kullanıcı deneyimini en iyi hale getirmeye çalıştığı bir gerçek. Zira giderek hızlanan mobil internet bağlantıları ve yükselen kotalar nedeniyle kullanıcılara her yerden YouTube videoları izlemeye başladılar ve bu da elbette YouTube'un iştahını kabartmaya yetiyor.

  Devamını Oku »

 • Instagram, Adını Kullanan Servislere Savaş Açtı

  Instagram'ın giderek daha da popüler olması onun adından faydalanmaya çalışan pek çok girişimcinin de elbette ortaya çıkmasına neden oldu. "Insta" kelimesi ile başlayan uygulamaların adedi her geçen gün artarken "gram" olarak devam eden pek çok uygulama da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Elbette bu durum orijinal bir marka olan Instagram'ı giderek daha fazla rahatsız ediyor.

  Devamını Oku »

 • Ubuntu Edge Indiegogo'da 10 Milyon Dolar Topladı

  Canonical'ın Ubuntu Edge adlı telefonu için Indiegogo'da başlattığı kampanya her ne kadar yeteri kadar başarılı bulunmasa da şirket 10.8 milyon dolar toplamayı başardı ve hedefine erişebilmek için bağış miktarlarını da düşürme yoluna gitti. Ancak kampanyanın sonuna yaklaşırken, 10 milyon dolarlık büyük miktara rağmen toplamda 32 milyon dolar elde etmeyi hedefleyen şirketin bu miktara ulaşamayacağı da neredeyse kesinleşti.

  Devamını Oku »

 • Mark Zuckerberg'in Facebook Duvarına Girildi

  Facebook'un geçtiğimiz yıllar içerisinde sahip olduğu açıklara birer birer son verdiği ve böylece kullanıcılar için daha güvenli bir sosyal medya deneyimi sunduğu ortada. Sürekli olarak hackerlar ve güvenlik uzmanları tarafından denenen Facebook'un güvenlik sistemleri, böylece tüm açıklardan korunabilir hale geliyor. Ancak bu sefer iyi niyetli bir güvenlik uzmanı, bulduğu büyük bir açıktan faydalanarak Facebook'u bilgilendirmeyi uygun görmüş olsa gerek.

  Devamını Oku »

 • Windows Phone 8 YouTube Uygulaması Yine Yasaklandı

  Windows Phone 8 kullanıcılarının YouTube videoları izlemek istediklerinde yaşadıkları sorunlar son bulmayacak gibi görünüyor. Zira Google'ın bu cihazlar için resmi bir YouTube uygulaması hazırlamaması nedeniyle bu işe Microsoft kendisi el atmıştı ve bir YouTube uygulaması yayınlamıştı. Bu ilk uygulamanın YouTube'a olan erişimi ise Google reklamlarını göstermemesi nedeniyle yine Google tarafından kesilmişti ve Microsoft'un kullanıcılardan şikayetler almasına neden olmuştu.

  Devamını Oku »

 • Skype, Windows 8.1 ile Birlikte Yüklü Gelecek

  Microsoft'un kendi işletim sistemi Windows'un içerisine gömdüğü yazılımlar nedeniyle başının sık sık ağrıdığını biliyoruz. Geçmişte Internet Explorer ve MSN ile yaşadığı sıkıntıların ardından şimdi de Skype'ı Windows 8.1'in beraberinde getirmeyi amaçlayan Microsoft'un anti tröst yasaları tarafından yine bir cezaya çarptırılıp çarptırılmayacağını söylemek şimdilik biraz zor.

  Devamını Oku »

 • Moto X ile Lumia 920 Karşılaştırması

  Şimdiye dek sizler için pek çok akıllı telefonun karşılaştırmasını yayınladık ancak Nokia ile Motorola'nın amiral gemisi cihazlarını karşılaştırmak diğer üreticilerden biraz daha farklı koşullar altında gerçekleşiyor. Zira hem Motorola hem de Nokia akıllı telefonların piyasaya sürülmesinin ardından pazar paylarını büyük oranda kaybettiler ve piyasadaki diğer oyuncuların atılımları arasında kayboldular. İki üreticinin yeniden yükselebilmesi için ise iki farklı teknoloji devinin desteği gerekti. Google bunun için Motorola'yı direkt olarak satın alırken Nokia ise Microsoft'un işletim sistemi desteği ve işbirliği ile ayakta kalmaya gayret gösterdi. Sonuçta karşımıza Motorola'nın amiral gemisi Moto X ve Nokia'nın amiral gemisi Lumia 920 çıktı.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı