"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • AllCast ile Mobilden Televizyona Kolayca Yayın Yapın

  AllCast uygulaması, bir süredir Android sahipleri tarafından kullanılabiliyordu ancak iOS işletim sistemli cihazlar için tam bir son sürümü mevcut değildi. Şirketin iPhone ve iPad cihazlar için son kullanıcı sürümünü yayınlamasıyla birlikte mobilin en büyük iki platformunda screencast işlemleri için kullanılabilecek temel bir uygulama bizlerle buluşmuş oldu.

  Devamını Oku »

 • Google Drive'da Verilerinizi Nasıl Yedekleyebilirsiniz?

  Google Drive'da Verilerinizi Nasıl Yedekleyebilirsiniz?

  Google Drive, pek çok kullanıcının bulut dosya depolama ihtiyaçları ve yedeklemeler için kullandığı kaliteli servisler arasında yer alıyor ancak zaman zaman bu tip servislerde de sorunlar ortaya çıkabildiği için kullanıcıların buralarda yer alan verilerini yedeklemeleri gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla sizler için hazırladığımız Google Drive dosya yedekleme rehberimiz de elbette hazır.

  Devamını Oku »

 • Hafta Sonu Özel: CES 2015 Bu Haftaya Damgasını Vurdu! - Bölüm 10

  Bu haftayı ülkemize giren soğuk hava dalgası nedeniyle çok soğuk geçirdik ve biz de dahil olmak üzere pek çok kişinin canının çok sıkıldığını tahmin edebiliyoruz. Neyse ki hafta sonu geldi ve sizlerin de bol bol boş vakti olacağını düşünüyoruz. Hafta sonu özel yazı dizimiz 10. bölümüne geldi ve bu hafta içinde CES 2015 tüketici elektroniği fuarı düzenlendiği için bilhassa haberler kısmında oldukça güzel önerilerimizin olduğunu söyleyebiliriz. Birbirinden ilginç teknolojik ürünlerin son tüketicilere sunulduğu fuar tabii ki Hafta Sonu Özel'in tek içeriği değil. Her zaman olduğu gibi uygulamalar, oyunlar, müzikler ve filmler için de sizlere beğeneceğinize inandığımız yeni içerikler sunuyoruz.

  Lafı çok uzattık, hemen önerilerimizle başlayalım ve sizi daha fazla meşgul etmeyelim.

  Devamını Oku »

 • CES 2015'te Bu Sene Neler Oldu, Hepsi Geniş Yazı Dizimizde!

  CES 2015 Tüketici Elektroniği Fuarı, her sene olduğu gibi bu sene de akılalmaz teknolojilerin bizlerle buluştuğu bir etkinlik olarak düzenlendi ve tüketicilerin ilgisini çekebilecek onlarca farklı ürün, teknoloji ve haber ortaya çıktı. Tabii ki bunları sizlere aktarmak da bize kaldı ve CES 2015'te tüm olup bitenler hakkında bilgileri sizin için listeledik.

  Devamını Oku »

 • Hafta Sonu Özel: Yeni Yılın İlk Hafta Sonunu Keyifle Geçirin! - Bölüm 9

  Hafta sonları giderek daha soğuk hale gelmeye başladı ve hatta bazı yörelerde kardan dolayı yolların kapanması hayatı adeta durma noktasına getirdi. Dolayısıyla şu anda gezip tozmak pek mümkün görünmüyor ve bu nedenle evde oturmak zorunda kalanlara biraz keyif getirebilmek için her hafta olduğu gibi yine önerilerimizle geldik.

  Editörlerimiz bu hafta dikkatlerini çeken uygulamaları, haberleri, müzikleri, filmleri ve oyunları bir araya getirdiler ve önerilerini sundular. Eğer hafta sonunda sizi oyalayacak bir şeyler arıyorsanız kendinize uygun bir şeyler bulacağınıza inanıyoruz!

  Devamını Oku »

 • Android İçin Hürriyet Mobil Uygulaması Güncellendi

  Hürriyet Mobil uygulaması, haber takibi yapmak isteyen kullanıcıların Android mobil cihazlarında kullanabilecekleri uygulamalardan bir tanesi olarak bir süredir Hürriyet Android adıyla varlığını sürdürüyordu. Ancak yayınlanan son versiyon ile büyük bir tasarım değişikliğinin yanında adında da değişikliğe gitti ve yeni bir uygulama olarak Hürriyet Mobil bizlere sunuldu.

  Devamını Oku »

 • Spartan Web Tarayıcısı Internet Explorer'ın Yerini Alacak

  Microsoft'un son yıllarda Internet Explorer web tarayıcısını büyük oranda geliştirdiği ve diğer web tarayıcılarından hiç de geri kalmayan bir hale getirdiği ortada. Ancak maalesef IE'nin marka imajından dolayı kullanıcılar hala ondan uzak durmaya devam ediyorlar ve tarayıcının internet kullanım istatistikleri içerisindeki kullanım oranı da günden güne düşmeye devam ediyor.

  Devamını Oku »

 • Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 8

  Hafta sonları kışın gelmesiyle birlikte giderek daha soğuk hale gelmeye başladılar ve Tamindir editörleri olarak biz de evde geçirmeniz gereken bu zamanları en eğlenceli şekilde değerlendirmenize yardımcı olmaya çalışıyoruz. İki ay önce başladığımız Hafta Sonu Özel yazı dizimizin sekizinci bölümüne geldik ve her zaman olduğu gibi yine birbirinden güzel önerilerle sizlerleyiz. Serimizi takip etmiş olanlara çok teşekkür ediyor ve edecek olanlara da takibi bırakmamalarını öneriyoruz!

  Hemen önerilerimize geçelim ve sizi daha fazla oyalamayalım.

  Devamını Oku »

 • 2014'ün En İyi Android Uygulamaları

  2014 yılı Android platformu için hareketli geçen yıllardan bir tanesiydi ve hem yeni Android sürümleri hem de kaliteli uygulamalar bu sene bizlerle buluştular. Sizler için tabii ki 2014'ün en iyi Android uygulamalarını listelememiz de şart oldu. Hazırladığımız listede 20 tane uygulama bulacaksınız ve bu uygulamaların bazıları 2014'te çıkış yapmamış olsalar da 2014'te yükseliş yakalamayı başardıkları için listemize girmeyi başardılar.

  Lafı çok uzattığımın farkındayım. Dilerseniz hemen uygulamalarımıza göz atmaya başlayalım. Eğer onları indirmek isterseniz hemen altlarında bulunan indir butonlarını kullanmayı unutmayın.

  Devamını Oku »

 • Sony'nin Gizemli CES 2015 Reklamını Çözümlüyoruz

  CES 2015'e çok az kaldı ve tüm teknoloji firmaları yeni ürünlerini veya gelişimlerini tüketicilere sunabilmek için yavaştan hazırlıklara girişmeye ve çeşitli fragmanlar yayınlamaya başladılar. Sony de bunlardan birisi olarak karşımıza çıktı ve CES 2015 için oldukça gizemli diyebileceğimiz bir fragman yayınladı. Fragmanın Sony Xperia Z4 için yayınlandığına dair büyük bir umut mevcut ancak yine de şimdilik Xperia Z4 mü yoksa yeni bir cihaz için mi yayınlandığını kestirmek oldukça zor.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı