"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Firefox 34 Yayınlandı

  Geçtiğimiz haftalarda Mozilla Firefox'un arama motorunun Yahoo olacağına dair haberimizi size aktarmıştık ve anlaşılan o ki iki şirket arasındaki anlaşma herkesin beklediğinden çok daha erken bir şekilde devreye sokuldu. Firefox 34'ün yayınlanmasıyla birlikte artık kullanıcıların varsayılan arama motoru Yahoo olarak geliyor fakat ülkemiz için yayınlanan versiyonda bu değişiklik henüz aktif edilmemiş. Dolayısıyla Google kullanmayı sevenler Firefox 34 Türkçe sürümünde yine bildikleri arama motoruyla devam edebilirler.

  Devamını Oku »

 • Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 4

  Hafta Sonu Özel blogumuzun 4. haftasına girerken yine sizlere bu hafta sonu neler yapabileceğinize dair ufak fikirler vermeye çalışacağız. Pek çoğumuz hafta sonunu iple çekiyor ancak Cumartesi sabahı bir anda uyandığımızda aslında o gün neler yapabileceğimize dair bir fikrimiz de olmuyor. Bütün günü boş ve sıkılgan bir şekilde geçirmek yerine şu havaların soğumaya başladığı günlerde evde sizi oyalayabilecek şeyler ise tabii ki yazımızda mevcut.

  Tamindir editör ekibinin önerilerini keyifle okuyacağınıza inanıyorum. Bu hafta hem geçen hafta yokluğunu çektiğimiz Can Çevrim yeniden bizlerle hem de Elifcan Mehekli editör önerilerimize katılım gösterdi. Dolayısıyla sizlere bu hafta sonu önerecek çok daha fazla şeyimiz var!

  Devamını Oku »

 • En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Programı

  Pek çok bilgisayar kullanıcısının gelişmiş ve profesyonel fotoğraf ve resim düzenleme programlarının ücretini karşılamasının neredeyse imkansız olması sebebiyle ücretsiz alternatiflere yöneldiği bir gerçek. Fakat en iyi ücretsiz seçeneği bulmak zaman zaman oldukça zorlayıcı olabiliyor ve bu nedenle sizler için deneyebileceğiniz en iyi 5 fotoğraf düzenleme programını bir araya getirdik.

  Devamını Oku »

 • Ayın En İyi Android Uygulamaları - Kasım 2014

  Her ay bizleri yepyeni Android uygulamaları karşılıyor veya geçmişte oldukça popüler olan uygulamalar büyük güncellemeler alıyorlar ve yeniden bahsedilmeye değer bir hal alıyorlar. Sizler için bu tip uygulamaları elbette düzenli olarak takip ediyoruz ve dolayısıyla Kasım 2014 için gözden kaçırmamanız gereken en iyi Android uygulamalarını her ay olduğu gibi bu ay da sizlere sunuyoruz.

  Eğer Android cihazlarınızda her zaman en iyi ve en kullanışlı Android uygulamalarından faydalanmak istiyorsanız hemen bu ayki uygulamalarımıza geçiş yapalım.

  Devamını Oku »

 • CCleaner 5 Yayınlandı, Hemen İndirin!

  CCleaner programı, bilgisayarının bakımını gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların en çok tercih ettikleri yazılımlar arasında yer alıyor ve pek çok sistem temizlik programının aksine bilgisayara zarar vermeyen yapısıyla güven içerisinde kullanabiliyorsunuz. Zira bu alandaki bazı yazılımlar, kullanıcılar daha farkına varamadan önemli sistem dosyaları üzerinde de temizlik ve bakım işlemlerini gerçekleştiriyorlar ve bu durum PC'nin bir anda kararsız bir şekilde çalışmasına sebep olabiliyor.

  Devamını Oku »

 • Materyal Dizayna Sahip En İyi 10 Android Uygulaması

  Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle birlikte gelen yeni materyal dizayn düzeni sayesinde uygulamaların hiç olmadığı kadar güzel görünen bir hale geldikleri bir gerçek. Lakin şimdiye kadar çok az uygulama bu tasarım anlayışına geçiş yaptı ve bu nedenle bulmak için biraz çaba sarfetmek gerekebiliyor. Sizin için bulabileceğiniz materyal tasarımlı en iyi 10 Android uygulamasını bir araya getirdik ve rehberimizin arayışınıza bir son vereceğine inanıyorum.

  Lafı çok fazla uzatmadan isterseniz hemen uygulamalarımıza geçiş yapalım.

  Devamını Oku »

 • Google Kullanıcılar İçin Yeni Güvenlik Panelini Devreye Soktu

  Google'ın hizmetlerini kullanıcılar için daha güvenli ve daha kullanışlı bir hale getirmeye çalıştığını biliyoruz ve bunu sağlamak için zaman zaman çeşitli araçlarında değişiklik yapabiliyor veya yönetim panellerine yeni araçlar ekleyebiliyor. Karşımıza bu defa yeni güvenlik paneli ortaya çıktı ve Google hesabınızın güvenliğine dair tüm işlemleri tek bir panelden gerçekleştirmemiz mümkün hale geldi.

  Devamını Oku »

 • Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 3

  Hafta Sonu Özel blogumuzun 3. haftasına da giriş yaptık ve şimdiye dek hafta sonunda ne yapacağım diyen kullanıcılarımıza yardımcı olabildiğimize inanıyoruz. Yeni uygulamalar keşfetmek, yeni oyunlar oynamak, yeni film ve dizilere erişmek, müzikleri dinlemek ve bir kaç teknoloji haberi okumak istiyorsanız Hafta Sonu Özel'e hoşgeldiniz.

  Devamını Oku »

 • Google Chrome 39 Yayınlandı

  Google Chrome'un yeni sürümü olan Chrome 39 resmi olarak yayınlandı ve böylece kullanıcıların 39.0.2171.65 nolu sürüme geçiş yapmaları mümkün hale geldi. Her yeni sürümünde pek çok hatanın ortadan kaldırıldığı ve zaman zaman yeni özelliklerin getirildiği Google Chrome'un bu sürümü için de resmi değişiklikler listesi yayınlandı. Dilerseniz yeni versiyona geçmeden önce sizleri nelerin beklediğine kısaca bir göz atalım.

  Devamını Oku »

 • Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 2

  Tamindir Hafta Sonu Özel

  Hafta Sonu Özel blogumuzun ikinci bölümüyle bu hafta karşınızdayız ve editörlerimiz sizler için bu haftasonu da neler yapabileceğinize dair ufak tefek önerilerini hazırladılar. Malum, havaların giderek soğuduğu kış aylarına giriş yapmak üzereyiz ve hafta sonu gezmeleri artık yerini evde oturmaya bırakmak üzere.

  Fakat evde oturuyoruz diye sıkıntıdan patlamanın alemi yok. Dijital dünyanın sundukları sayesinde kullanabileceğiniz uygulamalar, izleyebileceğiniz filmler, dinleyebileceğiniz müzikler, oynayabileceğiniz oyunlar ve okuyabileceğiniz heyecanlı teknoloji haberlerine ulaşmak artık çok kolay.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı