"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Efsane Oyun Quake Live Steam'de Yayınlandı

  Quake serisi bir zamanların en çok oynanan FPS oyunları arasında yer alıyordu ve internetten birbiriyle kapışmak isteyen oyuncuların ilk tercihleri arasındaydı. Ancak geçen yıllar boyunca FPS dünyasının biraz daha gerçekçi karakterler barındıran oyunlara kayması neticesinde Quake de eski popülerliğini maalesef kaybetti. Tabii ki bunda zaman içerisinde muadili oyunlara göre geri kalmış olmasının da etkisi büyüktü.

  Devamını Oku »

 • Google Türk Haber Sitelerini Bir Çırpıda Sildi

  Google’ın zaman zaman oldukça sert ve kararlı adımlar attığını biliyoruz. Zira arama sonuçlarında her zaman en kaliteli sonuçların ortaya çıkması için çalışmalar sürdüren Google, kalitesiz ve arama motorunu yanıltıcı şekilde üretilen içerikleri ortadan kaldırmakta tereddüt etmiyor.

  Devamını Oku »

 • Mozilla Firefox 32.0.1 Yayınlandı

  Firefox

  Mozilla Firefox'un uzun yıllardır devam eden mücadelesi geçtiğimiz aylarda tamamen yenilenen bir arayüz ve yeni özelliklerle birlikte biraz hız kazanmayı başarmıştı. Elbette gerçekleşen değişiklikler hem varolan kullanıcı tabanını korumak, hem de diğer web tarayıcılarından kullanıcı kapabilmek için oldukça gerekliydi. Zira Google Chrome ve Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox'a oldukça sıkı bir rekabet sunuyorlar ve Firefox'un zaman zaman bu tarayıcıları yakalamakta zorlandığını da görebiliyoruz.

  Devamını Oku »

 • Android KitKat'ın Pazar Payı Yüzde 24.5'e Fırladı

  Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerin, bir kaç sene önce yeni sürümlere geçişte sorunlar yaşadıkları biliniyordu ve bu nedenle Android 4.0'a geçişin oldukça yavaş gerçekleştiğini görmüştük. Fakat Google bu deneyimden kendine bir ders çıkarmayı başardı ve piyasadaki cihazların bir an önce en son Android sürümüne geçebilmesi için üreticilere baskı yapmaya başladı. Anlaşılan o ki bu uygulama işe yaradı ve artık piyasadaki cihazların eskiye göre çok daha hızlı bir şekilde en son Android sürümlerine geçiş yaptığını görebiliyoruz.

  Devamını Oku »

 • Samsung Apple Watch ve iPhone 6 ile Dalga Geçiyor

  Apple'ın uzun süredir beklediğimiz Apple Watch yani akıllı saati iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın tanıtıldığı lansmanda ortaya çıktı ancak bazı kullanıcılar cihazdan memnun olurken bazıları da yetersiz buldu. Samsung ise duruma kendi yorumlarını katmakta gecikmedi ve böylece tam 6 adet Apple'la dalga geçme videosu hazırladı. iPhone 6'ya gönderme olduğunu düşündüğümüz bu 6 videodan hem Apple Watch hem de iPhone 6 payını alıyor.

  Devamını Oku »

 • FIFA 15 Demo Nasıl İndirilir ve Kurulur?

  FIFA 15 Demo sonunda yayınlandı ve tabii ki tüm futbol oyunu sevenler oyunun demosunu indirmek için arayışlara başladı. Ancak daha önce EA Games'in Origin sistemini kullanmamış olan kullanıcılar bu konuda sorunlar yaşayabiliyorlar ve dolayısıyla sizlere bir rehber olması amacıyla hem Origin'in kurulumu hem de FIFA 2015 Demo'nun origin içerisinden nasıl yükleneceğine dair yazımızı hazırladık. Tüm adımları eksiksiz bir şekilde takip ederseniz oyunu başlatmak için her şey hazır olacaktır.

  Devamını Oku »

 • Google Takvim'de Grup Takvimi Oluşturma ve Kullanma

  Google Takvim pek çok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan organizasyon ve ajanda uygulamaları arasında yer alıyor ancak pek azımız servisin detaylı ayarlarıyla haşır neşir oluyoruz. Aslında doğru bir şekilde kullanıldığında Google Takvim'in kullanıcılara sunduğu onlarca farklı işe yarar özellik mevcut ve bunlardan bir tanesi de grup takvimleri oluşturma ve paylaşma olarak karşımıza çıkıyor.

  Devamını Oku »

 • Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak

  Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak

  Minecraft'ın retro görünen grafikleri ve basit oynanışına rağmen dünyada milyonlarca oyuncu tarafından oynanması elbette sektördeki pek çok şirketin ağzını sulandırıyor. Bilhassa indie bir oyun olarak ortaya çıkmasına rağmen yapımcı Mojang'a milyonlarca dolar kazandıran oyun, şirketin büyümesine ve PC dışındaki diğer platformlarda da Minecraft'ın yayınlanmasına vesile oldu.

  Devamını Oku »

 • iPhone 6 Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı

  Apple dün gerçekleştirdiği lansmanında iPhone 6, iPhone 6 Plus ve Apple Watch ürünlerini bizlere tanıttı ve böylece uzun bir süredir merak ettiğimiz pek çok sorunun cevabını da almayı başardık. Cihazların teknik özelliklerinin yanında elbette fiyatları da lansmanda açıklandı ancak bu fiyatlar ABD piyasası için hazırlandıklarından dolayı kullanıcılar Türkiye satış fiyatını merak etmeye devam ediyorlar. Sonunda Apple Türkiye mağazasında ürünlerin fiyatları ortaya çıktı ve ülkemizde satışa sunulacak olan versiyonlar da belirlenmiş oldu.

  Devamını Oku »

 • FIFA 15 Demo Yayınlandı

  FIFA 15 Demo Yayınlandı

  FIFA 15 Demo sonunda yayınlandı ve futbol heyecanıyla bekleyen oyuncular çoktan oyunu indirmeye başladılar. EA Games'in uzun yıllardır devam eden FIFA serisi, her zaman kendisini iyi yönde yenileyerek devam etmeyi sürdürdü ve şimdi de karşımızda serinin pek çok yenilik içeren yeni versiyonu var.

  FIFA 15 geçmişten gelen FIFA deneyiminin üzerine kendi yeniliklerini ekliyor ve böylece eski kalitesinden ödün vermeden oyunu daha heyecanlı ve kaliteli hale getirecek özellikleri bünyesinde barındırıyor.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı