29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Amazon Prime Air Drone Araçları Hindistan'da Test Etmeye Başladı

  Geçtiğimiz aylarda Amazon'un Drone adı verilen 8 pervaneli mini oktokopterleri paket teslimatları için kullanmayı hedeflediğine dair haberler ortaya çıktığında bunun ne kadar olanaksız olduğuna dair pek çok dedikodu ortaya çıkmıştı. Aradan geçen vakitte Amazon belli ki pek de boş durmamış ve Prime Air Drone adını taktığı araçları Hindistan'da denemeye başlıyor.

  Devamını Oku »

 • Flappy Bird'ün Yaratıcısı Swing Copters'i Yayınladı

  Flappy Bird bir dönem akıllı telefonlar dünyasını kasıp kavurmayı başardı ve daha sonra üreticisinin uygulamayı marketlerden çekmesiyle erişilemez hale geldi. Android kullanıcıları APK dosyasını bularak oyunu hala yükleyebildikleri için bir nebze şanslı sayılabilirler ancak maalesef iOS kullanıcıları için böyle bir durum mevcut değil.

  Devamını Oku »

 • Geleneksel Tasarımlı Google Glass Geliyor

  Google Glass'ın tüm teknoloji meraklılarının ilgisini cezbetmeyi başardığı bir gerçek. Şimdilik her ne kadar çok geniş kullanıcı kitlelerine yayılmasına izin verilmese de, cihaza yapılan geliştirmeler ve yeni çıkan uygulamalar tam hızıyla devam ediyor. Ancak şimdiye dek gerçek bir gözlük gibi görünecek Google Glass'ın eksikliği hissediliyordu. Zira mevcut Google Glass tasarımı bir akıllı gözlük olduğunu çok belli ediyor ve çeşitli mekanlara gözlüğün alınması yasak olunca hemen tanımak mümkün oluyor.

  Devamını Oku »

 • Google Photo Sphere Camera iPhone İçin Yayınlandı

  Google Photo Sphere Camera uygulaması, Google'ın 360 derece fotoğraf çekimleri gerçekleştirmek için kullanıcılara sunduğu bir uygulama olarak ortaya çıktı ve sonunda iOS işletim sistemi için yayınlandı. Her ne kadar bu işleve sahip olan bir kaç uygulama son zamanlarda ortaya çıkmış olsa da Google Photo Sphere Camera'nın Google'ın diğer servisleri ile uyumlu olması onu biraz daha avantajlı hale getiriyor.

  Devamını Oku »

 • Tumblr Artık Sevdiğiniz Markaları Tespit Edecek

  Geçtiğimiz aylarda Yahoo'nun Tumblr'ı satın aldığı haberini sizlere duyurmuştuk. Yahoo'nun bu konuda gerçekleştirdiği açıklamalarda, Tumblr'ın işleyişinde herhangi bir değişiklik olmayacağı belirtiliyordu ancak bu defa da Yahoo'nun neden Tumblr'ı aldığı sorusu akıllara geliyordu. Şimdiye dek şirket bu konuda net bir detay vermese de, yavaş yavaş Yahoo satın almasının sonuçlarını görmeye başlayacağız gibi görünüyor.

  Devamını Oku »

 • Panda Cloud Antivirus Artık Panda Free Antivirus

  Panda Cloud Antivirus, uzun yıllardır kullanıcıların bilgisayarlarını güvende tutmak için çalışıyor ve bulut bilişimden aldığı güçle PC'lerin her zaman virüslerden ve diğer zararlı yazılımlardan korunmasını sağlıyordu. Ancak Panda Security'nin gerçekleştirdiği son açıklama ve yayınladığı Panda Free Antivirus, artık yazılımın adında cloud geçmeyeceğini gösteriyor.

  Devamını Oku »

 • MeetUp'a Mesajlaşma Desteği Çok Yakında Geliyor

  MeetUp her ne kadar ülkemizde çok fazla bilinmese de yavaş yavaş tanınmaya başlayan uygulamalar arasında yer alıyor ve bu nedenle geçtiğimiz haftanın uygulamalarından bahsettiğimiz videomuzda MeetUp'ı tüm takipçilerimize önermiştik. İlk olarak bir web servisi olarak yayın hayatına başlayan MeetUp, insanların mobil cihazlara geçiş yapmasıyla birlikte mobil sürümünü de piyasaya sürmüştü ancak bu sürümde iletişim olanaklarının biraz kısıtlı olması nedeniyle kullanıcılardan kötü geri dönümler alınabiliyordu.

  Devamını Oku »

 • Advanced SystemCare 8 Yayınlandı

  Advanced SystemCare uzun yıllardır bilgisayarının bakımını gerçekleştirmek ve her zaman en hızlı bilgisayara sahip olmak isteyen kullanıcıların tercih ettikleri programlar arasında yer alıyor. Program kaldırma araçlarından tutun da sistem temizliğini ve tamirini sağlayan araçlara kadar pek çok öğeye sahip olan program, böylece ek programların varlığına ihtiyaç duymamanızı sağlıyor.

  Devamını Oku »

 • Ashampoo Photo Optimizer 6 Yayınlandı

  Ashampoo Photo Optimizer, fotoğraflarından en güzel görünümü elde etmek isteyen kullanıcıların sevdikleri uygulamalar arasında yer alıyor. Zira hem bol seçenekleri hem de kolay kullanımı sayesinde karmaşık resim düzenleme uygulamalarından hoşlanmayanların en hızlı şekilde basit düzenleme işlemlerini tamamlamalarını sağlayan program, aynı zamanda toplu olarak fotoğraf düzenlemeye de olanak tanıyor. Şimdi ise Ashampoo Photo Optimizer 6 yayınlandı ve kullanıcılar için herşeyi daha etkili hale getiriyor.

  Devamını Oku »

 • Pinterest Arkadaşlarınıza Mesaj Göndermek Artık Mümkün

  Pinterest son bir kaç yılın en yenilikçi ve kullanıcıları kendine çeken sosyal ağlarından bir tanesi olarak öne çıkmayı başardı. Zira görsellerle ilgilenmekten hoşlanan ve bu görselleri diğer kullanıcılara sunmayı sevenlerin büyük bir ilgiyle takip ettikleri Pinterest, ülkemizde istenen popülerliği sağlamakta zorlansa da yurtdışında çok büyük bir popülariteye sahip.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı