"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Yahoo, Video Reklam Platformu BrightRoll'u Satın Alacak

  Yahoo son iki senedir oldukça aktif bir satın alma sürecine girmiş durumda ve sık sık ihtiyaç duyduğu alanlarda hali hazırda faaliyet gösteren şirketleri satın alma yolunu tercih ediyor. Böylece sıfırdan departman kurma ve iş geliştirme süreçlerinden oldukça kar eden şirketin eskisine göre çok daha iyi görünen bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkün. Tabii ki bunda şirketin CEO'su Marissa Mayer'in de payı oldukça büyük.

  Devamını Oku »

 • Çipli T.C. Kimlik Kartları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Dünya genelinde çok fazla ülkede uygulanmayan ancak bazı Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır dolaşımda olan elektronik kimlik kartlarının ülkemizdeki yansıması da Çipli T.C. Kimlik Kartları olarak ortaya çıktı ve uzun yıllardır bu konuda çalışmaların devam ettiği biliniyordu. Zaman zaman ortaya çıkan teknik ve bürokratik sorunlara rağmen sonunda çipli kimlik belgelerimize kavuşmanın zamanı geldi gibi görünüyor ancak tabii ki kullanıcıların kafasında bu kartlarda hangi bilgilerin olacağına, ne zaman dağıtılacağına ve ücretine dair pek çok soru işareti mevcut.

  Devamını Oku »

 • Microsoft Akıllı Saat Birkaç Hafta Sonra Ortaya Çıkabilir

  Microsoft'un tüm diğer markalara göre akıllı saatler kulvarında oldukça geri kaldığı bir gerçek. Bilhassa Samsung, Apple ve LG'nin başarılı ürünlerinin yanında Pebble gibi daha amatör girişimleri bile yakalamakta zorlanan Microsoft, akıllı telefonlar sektörünün ardından saatler konusunda da oldukça zorluk çekecek gibi görünüyor.

  Devamını Oku »

 • HTC Cihazlar İçin Android L Güncelleme Tarihleri

  HTC'nin geçtiğimiz aylarda Android L sürümünün resmen ortaya çıkmasının ardından 90 gün içerisinde bu sürümü cihazlarda yayınlayacağına dair verdiği söz tabii ki HTC akıllı telefon kullanıcılarının oldukça heyecanlanmasına sebep olmuştu. Geçtiğimiz hafta Google yeni Nexus cihazlarla birlikte Android L sürümünü de tanıttı ve böylece HTC kullanıcılarının da beklentileri arttı. Şirket bunu biliyor olacak ki kullanıcıların merağını dindirmek için Android L planını yayınladı ve bizlere sundu.

  Devamını Oku »

 • Google Chrome Tarama Geçmişinden Cihazlar Nasıl Kaldırılır?

  Google hesabımızı kullanarak farklı cihazlarda kullandığımız Google Chrome web tarayıcısına giriş yaptığımızda, tüm cihazlar Google Chrome içerisine kaydediliyorlar ve böylece hepsi için ayrı ayrı tarihçe yani geçmiş senkronizasyonu yapmak mümkün hale geliyor. Ancak pek çok kullanıcı artık kullanmadığı cihazları ve onların geçmişlerini tarayıcı geçmişinden kaldırmakta zorlanıyor ve bunun için Google Chrome Tarama Geçmişinden Cihazlar Nasıl Kaldırılır başlıklı rehberimizi hazırladık.

  Devamını Oku »

 • iTunes 12 Yayınlandı

  Hem Windows hem de Mac işletim sistemli bilgisayarlar üzerinde iTunes programını kullananlar için oldukça sevindirici bir haberimiz var. iTunes dün gerçekleştirilen iPad ve iMac lansmanının ardından güncellendi ve şimdi 12.0.1 sürümü ile karşımızda. Yeni sürümle birlikte kullanıcıların beklemesi gereken değişiklikleri sizlere aktarmak da tabii ki bizim işimiz.

  Devamını Oku »

 • IObit Driver Booster 2 Yayınlandı

  IObit Driver Booster programı bilgisayar bakımından pek hoşlanmayan ve herşeyin otomatik olarak gerçekleştirilmesini seven kullanıcılar için hazırlanmış bir otomatik sürücü güncelleme programı olarak bir süredir yayında. Programın devamlı olarak geliştirilmesi ve her defasında yeni özelliklerin eklenmesi sayesinde PC'lerdeki driver yönetiminin de daha kolay hale geldiği bir gerçek. Bu defa karşımıza 2 sürümüyle çıkan program, IObit Driver Booster 2 adını aldı ve bu versiyonda kullanıcıların hoşuna gidecek bazı değişiklikler de mevcut.

  Devamını Oku »

 • Dropbox Dosya İndirme Sayılarını Nasıl Takip Edebilirim?

  Dropbox'ın uzun süredir en sık kullanılan bulut depolama servislerinden birisi olduğu aşikar. Onu bu kadar popüler yapabilen onlarca kullanışlı özelliğine rağmen maalesef hala paylaşılan dosyalarımızın ne kadar indirildiğine dair herhangi bir istatistik sunmuyor ve bu nedenle kullanıcıların kendilerine bu konuda çözümler bulmaları gerekiyor. Dolayısıyla sizler için hazırladığımız rehberimizi kullanarak Dropbox indirme adetlerinizi kolayca takip edebileceksiniz.

  Devamını Oku »

 • Nexus 6 Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

  Google'ın kullanıcılara saf Android deneyimini sunabilmek için diğer üreticilere ürettirdiği Nexus serisi, her zaman teknoloji dünyasının en merak edilen akıllı telefonlarına sahip ve bu nedenle pek çok kullanıcı Android L ile birlikte Nexus 6'nın çıkışını bekliyordu. Tabii ki beklenen oldu ve Nexus 6 resmi olarak tanıtıldı. Bu defa Google kendi sahip olduğu Motorola'nın Nexus 6'yı üretmesine izin verdi ve Moto X'in temel yapısının üzerine cihazı şekillendirdi.

  Devamını Oku »

 • Opera 25 Yayınlandı

  Opera web tarayıcısının yeni versiyonu Opera 25 olarak karşımıza çıktı ve diğer web tarayıcılarının da geçtiğimiz günlerde güncellenmeleri nedeniyle rekabetin yine dorukta olacağını söyleyebilirim. Geçmişte web tarayıcılarının uzun aralıklarla güncellenmelerine karşın son dönemlerde sık ama daha az özellik barındıran yeni sürümlerle karşımıza çıkmaları tabii ki bir nevi güncelleme yarışının da başlamasına neden oldu. Opera 25 ile birlikte gelen değişikliklere hemen kısaca bir göz atarak bu güncellemeye başlayalım.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı