"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Tamindir'in Logosu Çok Yakında Yenileniyor!

  Düzenleme: Yeni logomuz 22.04.2014 tarihinde yayına alındı! İlgili habere ulaşmak için tıklayın!

  2004 yılından beri faaliyet gösteren Tamindir olarak, 10 yıldır Türk internet kullanıcılarına yazılımlar ve teknoloji konusunda en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Elbette bütün bu yıllar içerisinde hem içerik hem de tasarım olarak büyük değişimler geçirdik. Böylece hem yeni içeriklerimizi sizlere ulaştırabilmek için daha uygun bir arayüz sunma imkanımız oldu, hem de haberler, videolar, galeriler gibi diğer içerik türlerinde de kolay kullanılır bir yapıyı devreye soktuk.

  Devamını Oku »

 • Facebook Video Reklamları Çok Yakında Geliyor

  Facebook'un hali hazırda sahip olduğu reklamların pek çok kullanıcıya rahatsızlık verdiği ortada. Zira bu reklamlar zaman zaman oldukça uygunsuz olabiliyor ve Google kadar sıkı bir denetim sağlamayan Facebook'un bu konuda neler yapacağına dair pek bir bilgi de yok. Aynı zamanda kullanıcıların sosyal ağ iletişimleri sırasında reklam görmekten hoşlanmadıkları da ortada.

  Devamını Oku »

 • En İyi Mobil Müzik Dinleme Uygulamaları

  Mobil müzik dinlemek aslında çok uzun yıllardır özellikle gençler tarafından sıklıkla gerçekleştirilenler arasında ve ilk olarak kasetçalarlar ile başlayan eylem, daha sonra MP3 oynatıcılarla devam etti ve şimdi de neredeyse her birimizin cebinde olan akıllı telefonlar sayesinde daha da popüler hale geldi. Başlarda cihazların içerisine dinlemek istenen şarkıları teker teker atmak gerekiyordu ancak artık internet bağlantılarının da hızlanması ve kotaların artması sayesinde böyle bir mecburiyet de kalmadı.

  Devamını Oku »

 • Samsung Galaxy S5 Bugün Ortaya Çıkacak

  Samsung'un Galaxy S serisi uzun yıllardır üst düzey akıllı telefonlar piyasasında en çok tercih edilen ürünleri barındırmaya devam ediyor ve kullanıcılar her yeni model ile daha gelişmiş donanım ve yazılım özelliklerine hemen kavuşabiliyorlar. Şirketin düzenleyeceği lansmanlar da elbette teknoloji meraklıları tarafından heyecanla takip ediliyor ve bu defa Samsung Mobil Dünya Kongresi sırasında lansman düzenleyerek herkesin dikkatini üzerine çekmeyi amaçlıyor.

  Devamını Oku »

 • ZenMate Nedir, Nasıl Kullanılır?

  ZenMate eklentisi, Google Chrome ya da diğer Chromium tabanlı web tarayıcılarınızda hemen proxy çözümlerinden faydalanabilmenizi sağlayan ve bir program kurmakla uğraşmak yerine direkt olarak küçük bir eklenti vasıtasıyla proxylerin tüm özelliklerinden yararlanmanızı sağlayan kullanışlı bir araç. Hem sadece o an aktif olduğu tarayıcıyı etkileyen ve tüm internet bağlantısını etkilemeyen yapısı, hem ücretsiz olması hem de hızlı ve kolay kullanımı sayesinde kesinlikle bilgisayarınızda bulunması gerekenlerden birisi olduğuna inanıyorum.

  Devamını Oku »

 • Windows'a Android Uygulaması Çalıştırma Desteği Geliyor

  Windows işletim sistemli bilgisayarların son yıllarda giderek geriledikleri ve hem PC hem de dizüstü satışlarının bekleneni vermediğini biliyoruz. Windows 8 ve 8.1 ile bilgisayar dünyasına taze kan olması beklenen Microsoft'un bunu pek de başaramaması nedeniyle hem OEM üreticiler hem de Microsoft'un kendisi çözümler aramaya başladılar. Zira iki taraf da birbirine bağımlı ve bu nedenle Windows'un başarısızlığı PC üreticilerini vururken, PC üreticilerinin başarısızlıkları da Microsoft'u vuruyor.

  Devamını Oku »

 • Bilgisayarınızdan Fidye İsteyen Yazılımlar: Ransomware

  Bilgisayarlarımızı tehdit eden çok çeşitli yazılımlar var ve bunlar arasında direkt olarak verilerimizi yokeden, onları ele geçiren, donanımlara zarar vermeye çalışan yahut reklamlar çıkartan onlarca farklı çeşit yer alıyor. Şimdiye dek pek çok farklı zararlı yazılıma karşı antivirüs programları kullanılarak çözümler elde edildi ancak bu defa karşımıza oldukça farklı bir zararlı yazılım türü çıkmış durumda.

  Devamını Oku »

 • GT Racing 2 Android ve iOS İçin 5000 Oyun İçi Kredi Hediye

  Sizler için hazırladığımız ve üreticilerle ortak bir şekilde gerçekleştirdiğimiz program, oyun ve uygulama kampanyalarından bir tanesi ile yine karşınızdayız ve bu sefer Gameloft'un beğenilen yarış oyunu GT Racing 2'nin Android veya iOS sürümü için 5 takipçimize 5000 oyun içi kredi vereceğiz.

  Dilerseniz kampanya koşullarına geçmeden önce oyundan biraz bahsedelim ve henüz deneme şansınız olmadıysa indirme linklerini de size sağlayalım.

  Devamını Oku »

 • Vimeo'ya DNS Ayarlarıyla Nasıl Girilir?

  Vimeo'nun engellenmesi son günlerde gündeme bomba gibi düştü diyebilirim. Özellikle en sade ve temiz video sitelerinden bir tanesi olarak bilinen Vimeo'nun bu şekilde kapatılması pek çok kullanıcıyı rahatsız etti ve özellikle sanatçıların YouTube yerine eserlerini sunmayı tercih ettikleri bir site olması nedeniyle ekonomik olarak da oldukça riskli oldu.

  Devamını Oku »

 • Pinterest Avrupa'daki Marka Adını Kaybetti

  Pinterest son yıllarda yavaş ancak kararlı bir şekilde büyümesini sürdüren sosyal ağlar arasında yer alıyor ve görsel ağırlıklı yapısı ile özellikle resimler ve videolar ile ilgilenen kullanıcıları kendisine çekiyor. Geçtiğimiz ay devreye sokulan Türkçe dil seçeneği ile ülkemizde de daha popüler olacağına hiç şüphe yok. Fakat son gelişmeler Pinterest için oldukça üzücü olacak gibi görünüyor zira Avrupa'daki mahkemeler Pinterest marka adının Pinterest'e değil, Premium Interest adlı ve Londra merkezli bir sosyal haberler girişimine ait olduğuna karar verdiler.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı