"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Kaspersky FriendOrFoe ile Facebook'ta Güvenle Dolaşın

  Kaspersky uzun yıllardır en çok tercih edilen bilgisayar ve internet güvenliği markaları arasında yer alıyor ve şimdi de son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaya başlayan Facebook tehditlerine karşı koyabilmemiz için yeni bir web servisini hizmete sokmuş durumda. FriendOrFoe adı verilen bu yeni hizmet sayesinde Facebook'ta yer alan arkadaşlarınızın hangilerinin tehditler içeren paylaşımlarda bulunduklarını, spam yaptıklarını, gerçek paylaşım yaptıklarını ve diğer sosyal ağ istatistiklerini kolayca görebiliyorsunuz.

  Devamını Oku »

 • Microsoft Surface Pro 3 Tablet Ortaya Çıktı

  Microsoft Surface Pro 3 tablet kimsenin beklemediği bir zamanda ortaya çıktı ve bu durum teknoloji dünyası için biraz sürpriz oldu. Bu defa laptoplara rakip olacağı söylenen tabletin özellikleri de bu hedefe uygun şekilde hazırlanmış. Ancak önceki Surface tabletlerin sahip olduğu kalınlık da giderildiği için ürünün tablet konseptine biraz daha yakın olduğunu söyleyebiliriz.

  Devamını Oku »

 • Klout Android Uygulaması Yayınlandı

  Klout bir kaç sene önce sadece bir web uygulaması olarak yayınlandığında beklendiği kadar ilgi görmemişti ve dolayısıyla pek çok kişi uygulamanın kısa süre sonra kapanacağını düşünüyordu. Zira doğru bir gelir modeli ve kullanıcılar için kendisini vazgeçilmez kılabilecek yeteneklere sahip olmaması nedeniyle kullanım oranları da giderek düşüyordu. İlk başta yakalanan pozitif atmosfer ve merak ise zamanla yerini ilgisizliğe bırakmaya başlamıştı.

  Devamını Oku »

 • Virüslü Bilgisayar Nasıl Temizlenir?

  Bilgisayarlarımızda virüs tarayıcılar kullanmamıza rağmen bu virüs tarayıcıların her zaman için yeterli olmadığını biliyoruz. Bir şekilde sistemimize sızan virüsler ise maalesef hali hazırdaki virüs tarayıcılarımızı çalıştırmamıza da engel oluyor ve diğer güvenlik araçlarını da devre dışı bırakıyorlar. Dolayısıyla manuel olarak uygulamamız gereken bazı tedbirler var. Sizin için hazırladığımız bu rehber, sıradan virüs tarayıcılar yerine tam bir sistem taraması gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz yöntem ve araçları içermekte. Eğer virüsler yüzünden kullanılamaz hale gelmiş bir bilgisayarınız varsa adım adım takip etmeyi unutmayın.

  Devamını Oku »

 • United Eleven Futbolseverlerle Buluştu

  Nexon tarafından yayınlanan ve NHN BlackPick Corporation tarafından geliştirilen United Eleven bugün yayınlandı ve dünyanın her yanında futbol menajerlik oyunu hayranlarına sunuldu. Her ne kadar Football Manager uzun yıllardır sektördeki hakimiyetini sürdürse de, United Eleven hem ücretsiz olarak oynanması, hem de web tarayıcı üzerinden çalışması sayesinde FM'nin biraz daha önüne geçme potansiyeline sahip.

  Devamını Oku »

 • Flappy Bird Multiplayer Olarak Geri Dönüyor

  Flappy Bird'ün popülerliği mobil dünyadaki oyunlar arasından bir kasırga gibi geçti ve üreticisinin oyunu marketlerden kaldırmasıyla geldiği kadar hızlı bir şekilde gitti. Bilhassa oyuncuların yorumlarından ve oyunun bağımlılık yapıcı yapısından dolayı oyunu Google Play ve iTunes'dan kaldıran üreticisi Dong Nguyen, anlaşılan o ki bu kararından vazgeçmiş durumda ve yepyeni bir Flappy Bird ile yeniden popülerlik yakalamayı amaçlıyor.

  Devamını Oku »

 • Android Silver Geliyor

  Google uzun süredir saf Android deneyimini kullanıcılara sunabilmek için Nexus serisi akıllı telefon ve tabletlerini oldukça uygun fiyatlardan kullanıcılara sunuyor ve böylece herkesin en performanslı ve kaliteli bir şekilde Android işletim sistemini kullanmasını sağlıyor. Diğer üreticiler kendi cihazlarında kullandıkları Android'i biraz fazla değiştirdikleri için performans sorunları, yavaşlıklar, gereksiz uygulamalar ortaya çıkabiliyor ve Nexus deneyimi bu konuda gerçekten kaliteli bir çözüm haline geliyor.

  Devamını Oku »

 • Google Chrome Güvenlik ve Flash Player Güncellemesi Yayınlandı

  Google Chrome her zaman popülerliğini arttırmayı başaran web tarayıcılardan bir tanesi ve bunu sık sık gerçekleştirdiği güncellemelerle artan özellikleri sayesinde başarıyor ancak zaman zaman çeşitli güvenlik güncellemeleri de yayınlanıyor ve tarayıcı daha iyi, güvenli bir internet deneyimi sunmayı başarıyor. Bazı kullanıcılar maalesef sadece ana sürümler arasında güncelleme yapıyorlar ve bu nedenle ara güncellemelerdeki güvenlik açıklarına karşı hazırlanmış olan önlemleri yüklemekte gecikiyorlar.

  Devamını Oku »

 • Yahoo, Blink! Mesajlaşma Uygulamasını Satın Aldı

  Yahoo'nun Marissa Mayer önderliğinde gerçekleştirdiği satın almalar tüm hızıyla devam ediyor ve şirketin yeniden ayağa kalkabilmesi için gerekli olan operasyonlar hiç durmadan gerçekleştiriliyor. En son Tumblr'ı satın alması ile dikkatleri üzerine çeken Yahoo, şimdi de Blink! mesajlaşma uygulamasını satın alarak bir kez daha bizleri şaşırttı.

  Devamını Oku »

 • Windows 8.1 Kullanıcılarına 10 Haziran'a Kadar Müsaade

  Microsoft'un zaman zaman kullanıcılara emrivaki bir şekilde çeşitli sınırlamalar getirdiğini biliyoruz. Her ne kadar bu sınırlamalar kullanıcıların daha iyi ürünlere geçmelerini sağlamak için uygulansa da bunlardan rahatsız olanlar da mevcut ve onlar için bir kötü haberimiz var.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı