"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Android 4.4 KitKat ile Gelişmiş Bir Resim Editörü Geliyor

  Geçtiğimiz hafta tanıtılan Android 4.4 KitKat sürümü, hem sahip olduğu yüksek hız hem de geliştirilmiş özellikleri ile oldukça dikkat çekici. Zira işletim sistemi Google'ın bu konuda giderek daha fazla deneyim kazandığını ortaya koyuyor ve Apple'ın iOS işletim sistemi ile arasında olan açığı da hızla kapatıyor.

  Devamını Oku »

 • Google Glass İle Araba Kullanmaya Ceza Kesildi

  Google Glass, bir seneden daha uzun zamandır teknoloji meraklılarının ilgisini çekmeye devam ediyor ve akıllı bir cihazı sürekli olarak gözlerimizin önünde taşıma fikri herkese heyecan veriyor. Tabii ki sınırlı sayıda dağıtılan Google Glass bu nedenle oldukça değerli ve sahipleri onları her yerde kullanmanın peşinde.

  Devamını Oku »

 • Gençler Facebook'tan Uzaklaşıyorlar

  Facebook'un uzun süredir kullanıcı sayısını arttırdığı ve giderek daha fazla yaş grubu tarafından kullanıldığı ortada. İlk başlarda üniversite öğrencisi olmayı mecburi kılan sosyal ağ, yıllar içerisinde gelişerek tam teşekküllü bir ağ haline geldi ve sağladığı özellikler de bu yönde büyük değişiklik gösterdi. Elbette bu hızlı büyüme trendi, şirketin borsaya açılmasını da sağladı ancak borsadan Facebook hisseleri alanlar şimdiye dek pek de mutlu olamadılar.

  Devamını Oku »

 • Facebook Messenger'ın SMS Desteği Kaldırılıyor

  Facebook Messenger, mobil cihazlarımızdan arkadaşlarımızla iletişim kurmamızı oldukça kolaylaştırıyor ve özellikle geçmiş aylarda Android cihazlar için yayınlanan "Heads" özelliği sayesinde uygulamaya tamamen giriş yapmadan sohbet etmek de mümkün hale gelmişti. Bunun yanında yine geçtiğimiz sene devreye giren SMS gönderebilme özelliği ile, standart SMS uygulamamız yerine Facebook Messenger'ı kullanarak SMS gönderebiliyor ve alabiliyorduk.

  Devamını Oku »

 • Twitter Web Arayüzü ve Android Uygulamasında Büyük Değişiklikler

  Twitter dünyanın en sık kullanılan iletişim araçlarından bir tanesi ve uzun süredir hem web arayüzünde hem de mobil uygulamalarında çok ciddi yenilikler ve değişiklikler görmüyorduk. Anlaşılan o ki şirket sonunda radikal bir değişiklik yapmaya karar vermiş ve her iki tarafta da kullanıcıların dikkatini çekecek farklar mevcut.

  Devamını Oku »

 • Google+'ya Haftada 1.5 Milyar Görsel Yükleniyor

  Google+ artık uzun sayılabilecek bir süredir bizlerle birlikte ve Google neredeyse tüm araçlarını bir şekilde sosyal ağı ile entegre ederek kullanıcıların kullanımını arttırmaya çalışıyor. Elbette ilk ortaya çıktığı zamana göre çok daha fazla kişi tarafından kullanılıyor ancak yine de aklımıza ilk gelen sosyal ağlardan birisi olabilmiş değil. Fakat Google+'nın dikkat çeken bir yanı, özellikle fotoğraf sanatçıları ve meraklıları tarafından oldukça sık bir şekilde kullanılması.

  Devamını Oku »

 • Google'dan Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. Yılı Sürprizi

  Google’ın dünyadaki tüm ülkeler için önemli olan günleri hatırladığını ve özel hazırladığı Doodle adlı grafiklerle bunu ortaya koyduğunu biliyoruz. Her ne kadar ülkemizde bizim için anlamlı olan bazı günleri atlasa ve kullanıcılardan bu yönde şikayetler alsa da, 29 Ekim 2013, Cumhuriyet’in 90. Yılını unutmayan Google, yeni bir Doodle ile karşımıza çıktı.

  Devamını Oku »

 • BBM Android ve iOS İçin Sesli ve Video Görüşmeler Geliyor

  BBM geçtiğimiz haftalarda Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlar için yayınlandı ve uzun yıllardır uygulamaya erişmek isteyen ancak BlackBerry sahibi olmayan kullanıcılar da her ne kadar biraz geç de olsa BBM'e kavuşma fırsatı yakaladılar. Diğer sohbet uygulamalarına göre daha güvenli olan ve telefon numarası yerine bir PIN numarası vererek sohbet gerçekleştirdiğiniz BBM, şimdilik sadece yazılı sohbetlere imkan tanıyor ve bu durum diğer sohbet uygulamaları karşısında çok büyük bir dezavantaj.

  Devamını Oku »

 • Editörlerimizin Önerdiği Android Oyunları

  Son yıllarda mobil cihazlardan oyun oynamak çok popüler hale geldi ve artık bilgisayar yahut konsol oyunları kadar mobil oyunlar da tercih ediliyorlar. Ancak o kadar çok oyun var ki bunlar arasından seçim yapmak oldukça zor olduğu gibi hepsini teker teker indirip denemek de bir o kadar imkansız. Bunun biraz da olsa üstesinden gelebilmeniz için sizlere editörlerimizin tercih ettiği Android oyunlarını onların ağzından aktaracağız. Elbette daha yüzlerce güzel ve kaliteli oyun var ancak bizim sevdiğimiz oyunları da sevme ihtimaliniz var.

  Devamını Oku »

 • CeBIT Bilişim Eurasia 2013 İstanbul

  CeBIT Bilişim Eurasia 2013, önceki yıllarda olduğu gibi Avrasya bölgesindeki bilişim firmalarını, bilişim meraklılarını ve ticaret yapanları bir araya toplamaya devam ediyor. Bir yandan tüketicileri şirketlerle ve şirketleri de şirketlerle buluşturan fuar, kamu kurumlarının da pek çok projesini halka tanıtmasına yardımcı olarak vatandaşı bilgilendiriyor. Dolayısıyla bir anda medya kuruluşlarının da ilgi odağı olan organizasyon, bu sene 24-27 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenleniyor ve ilk gününde sizlere fuarda nelerin yer aldığını kısaca aktarmaya çalışacağız.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı