10.Yılımızda Yeni Logomuzla Karşınızdayız

"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Foursquare ve Yahoo Bilgi Paylaşımı Yapacak

  Yahoo'nun son satın almaları ve bunun yanında Google'ı internet trafiğinde geri bırakmasının ardından Marissa Mayer ile yoluna hızla devam eden şirket şimdi de gözünü Foursquare'a döndürmüş gibi görünüyor. Ancak bu seferki durum bir satın almayı değil iki şirket arasındaki potansiyel bir işbirliğini gösteriyor.

  Devamını Oku »

 • Vine Android Uygulamasına Etiket Güncellemesi Geldi

  Vine uygulaması son günlerde hem kullanıcı adedindeki yüksek artış, hem de geliştirilmesindeki hızlanma nedeniyle dikkatleri üzerine çekiyor. Zira Instagram'ın Vine üzerinde video desteği ile birlikte bir baskı oluşturması, şirketin kendini daha da ön plana çıkarmasına neden oluyor. Son Android güncellemesi ise Vine kullanıcılarının oldukça hoşuna gidecek.

  Devamını Oku »

 • Google Keep'e Hatırlatıcı Özelliği Geldi

  Google Keep uygulaması Android akıllı telefon ve tabletlerde notlarınızı en hızlı ve kolay şekilde tutmanız için hazırlanmış not tutma uygulamalarından bir tanesi ve tamamen Google tarafından hazırlanıyor. Her ne kadar pek çok gelişmiş not uygulaması olsa da Keep biraz daha basit uygulamaları tercih edenler için gayet uygun.

  Devamını Oku »

 • Marissa Mayer'li Yahoo, Google'ı Geride Bıraktı

  Yahoo'nun son yıllarda yaşadığı büyük düşüş şirketin piyasadan silinip silinmeyeceği düşüncesini akıllara getirmişti. Ancak bir yıl önce Google'dan Marissa Mayer'i alan Yahoo, anlaşılan o ki bu doğru kararının meyvelerini almaya başladı ve yavaş yavaş eski ihtişamını kazanma yolunda devam ediyor.

  Devamını Oku »

 • Android Telefonu Uzaktan Kilitleme ve Kontrol

  Son yıllarda akıllı telefonların gelişi ile birlikte telefon hırsızlıklarının da yükseliş gösterdiği bir gerçek. Zira telefon fiyatları arttıkça kullanıcıların üstlerinde bulunan cihazlar giderek daha pahalı hale geldi ve bu da istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasına neden olabiliyor. Sadece maddi değil, aynı zamanda cihazınızdaki bilgilerin ve fotoğrafların çalınması sonucunda manevi zarara da uğramanıza neden olan bu duruma karşı Android kullanıcılarının yapabilecekleri var.

  Devamını Oku »

 • Google+ Tercüme Yapmayı Öğreniyor

  Google'ın ilk yayınladığı günden bu yana Google+'da sağladığı geliştirmeler inanılmaz bir hızla devam ediyor ve Facebook'tan çok daha hızlı bir dönüşüm içerisinde olan sosyal ağın popülerliği de giderek artıyor. Her ne kadar diğer sosyal ağların popülerliğine erişebildiğini söylemek için henüz erken olsa da pek çok büyük rakibi arasında varlığını koruyabilmesi bir başarı olarak görülmeli.

  Devamını Oku »

 • LINE Sadece Sticker Satarak Ayda 10 Milyon Dolar Kazanıyor

  LINE ücretsiz mesajlaşma uygulaması son dönemlerde Viber, WhatsApp gibi sektörün büyük abilerini giderek daha fazla zorlamaya başladı ve her geçen gün daha da fazla kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Ücretsiz olarak mesajlar göndermenizi ve aramalar yapmanızı sağlayan uygulama, Haziran ayında 200 milyon kullanıcıya ulaşmıştı ve şimdilerde 230 milyon kişi tarafından kullanıldığı açıklandı.

  Devamını Oku »

 • YouTube Android Uygulaması 5.0 Sürümüne Güncellendi

  YouTube'un mobil cihazlara giderek daha fazla yoğunlaştığı ve kullanıcı deneyimini en iyi hale getirmeye çalıştığı bir gerçek. Zira giderek hızlanan mobil internet bağlantıları ve yükselen kotalar nedeniyle kullanıcılara her yerden YouTube videoları izlemeye başladılar ve bu da elbette YouTube'un iştahını kabartmaya yetiyor.

  Devamını Oku »

 • Instagram, Adını Kullanan Servislere Savaş Açtı

  Instagram'ın giderek daha da popüler olması onun adından faydalanmaya çalışan pek çok girişimcinin de elbette ortaya çıkmasına neden oldu. "Insta" kelimesi ile başlayan uygulamaların adedi her geçen gün artarken "gram" olarak devam eden pek çok uygulama da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Elbette bu durum orijinal bir marka olan Instagram'ı giderek daha fazla rahatsız ediyor.

  Devamını Oku »

 • Ubuntu Edge Indiegogo'da 10 Milyon Dolar Topladı

  Canonical'ın Ubuntu Edge adlı telefonu için Indiegogo'da başlattığı kampanya her ne kadar yeteri kadar başarılı bulunmasa da şirket 10.8 milyon dolar toplamayı başardı ve hedefine erişebilmek için bağış miktarlarını da düşürme yoluna gitti. Ancak kampanyanın sonuna yaklaşırken, 10 milyon dolarlık büyük miktara rağmen toplamda 32 milyon dolar elde etmeyi hedefleyen şirketin bu miktara ulaşamayacağı da neredeyse kesinleşti.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı