"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Jelly Splash Mobil Oyun İncelemesi

  Jelly Splash, son zamanlarda karşımıza çıkan ilginç, eğlenceli ve zaman zaman zorlayıcı olabilen oyunlar arasında yer alıyor. Dolayısıyla hem Android hem de iOS platformlarında yer alan ve Türkçe dil desteğine sahip olan oyunu sizler için kısa bir incelemesini gerçekleştirdik. Dilerseniz lafı çok uzatmadan hemen incelememize geçelim.

  Devamını Oku »

 • Opera 24 İnternet Tarayıcısı Yayınlandı

  Opera web tarayıcısı, hiç bir zaman diğer popüler web tarayıcılarının popülerliğini yakalamayı başaramadı ancak bu, programın kötü olduğu anlamına gelmiyor ve kendi kullanıcı kitlesine sahip olmayı devam ettiriyor. Devamlı olarak gelişimi sürdürülen ve her yeni sürümde yepyeni özelliklerle karşımıza çıkan Opera, şimdi ise Opera 24 sürümü ile karşımızda.

  Devamını Oku »

 • Mozilla Firefox 32 Resmi Olarak Yayınlandı

  Mozilla Firefox, her ne kadar yıllar önce en çok kullanılan web tarayıcılar arasında bulunmuş olsa da, son yıllarda bilhassa Google Chrome'un gerisinde kalarak takipçilerini biraz üzüyor. Ancak tarayıcıyı devamlı olarak kullanan kemik bir kullanıcı kitlesi var ve bu nedenle Mozilla çalışmalarını var gücüyle sürdürüyor. Dolayısıyla Firefox 32 ile birlikte oldukça geniş bir değişiklikler listesinin yayınlandığını da belirtmek gerek.

  Devamını Oku »

 • KMPlayer'ın Bilmediğiniz Özellikleri

  KMPlayer uzun süredir en popüler video oynatma programları arasında yer alıyor ve böylece kullanıcıların kaliteli bir şekilde videolarını izleyebilmelerine olanak tanıyor. Her ne kadar standart kullanımda herhangi bir zorlayıcı özellik barındırmasa da, programın haberdar olmadığınız onlarca farklı ve gelişmiş özelliği mevcut. Öyle ki, bu özelliklerden bazılarının video ve ses üzerine uzmanlıklar gerektirdiği bile bir gerçek.

  Devamını Oku »

 • Google Chrome Android Geçmiş Temizleme Nasıl Yapılır?

  Zaman zaman mobil cihazlarımızın başka kişiler tarafından kullanılabilmesi mümkün hale geliyor ya da çeşitli hırsızlıklar, kayıplar neticesinde istemediğimiz kişilerin eline geçebiliyorlar. Dolayısıyla Android cihazlarımızda bulunan Google Chrome web tarayıcısının geçmişinin ara ara temizlenmesi bu tip durumlarda kişisel verilerimize erişimi daha zor hale getirecektir. Bu yazımızda başarılı bir şekilde Android Google Chrome'un tarihçesini nasıl temizleyebileceğinize bir kaç adımda değineceğim.

  Devamını Oku »

 • Dünyada 2014 İnternet Kullanımına Dair İstatistikler Yayınlandı

  Forbes ve Statista tarafından dünya internet kullanım istatistikleri için hazırlanan infografik ortaya çıktı ve bizlere küresel eğilimler konusunda oldukça yeterli bilgiler veriyor denilebilir. Zaman zaman yayınlanan bu veriler sayesinde global bazda internet kullanımına dair oldukça detaylı sonuçlara ulaşmak mümkün. Lafı çok uzatmadan infografik üzerinde yer alan bilgileri kısaca bir özetleyelim.

  Devamını Oku »

 • iCloud Hacklendi, Ünlülerin Özel Hayatları Ortaya Saçıldı

  31 Ağustos 2014 gecesi pek çok yabancı ünlüyü de ilgilendiren bir güvenlik problemi ortaya çıktı. 4Chan ve Reddit üzerinden duyurulan iCloud sızıntısı, henüz kimliği belli olmayan bir hacker tarafından gerçekleştirildi ve henüz saldırının tam kapsamı bilinmemekle birlikte pek çok ünlünün uygunsuz, nü fotoğraflarının bu sitelere düşmesiyle birlikte ortalık karıştı.

  Devamını Oku »

 • Google, Project Wing ile Amazon'a Rakip Oluyor

  Google'ın zaman zaman çılgın projelerle karşımıza çıktığını biliyoruz ve şimdiye dek kendi kendini süren arabalardan tutun da balonla interneti dünyaya yaymaya kadar teknoloji meraklılarını heyecanlandıracak gelişmeleri hep Google'dan geliyordu. Lakin geçtiğimiz aylarda Amazon'un sekiz pervaneli oktokopterleri ortaya çıkarması ve bu araçlarla ürün teslimatı yapmayı planlaması en uçuk fikirlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmıştı. Tabii ki Google'ın Amazon'un gerisinde kalması düşünülemezdi ve bu nedenle artık karşımızda Project Wing var.

  Devamını Oku »

 • Yuvarlak Şekilli LG G Watch R Akıllı Saat Ortaya Çıktı

  LG'nin akıllı telefon sektöründe göreceli olarak oldukça güzel bir başarı elde etmesi tabii ki şirketin diğer taşınabilir cihazlara da yönelmesine neden oldu. Yeni bir tabletiyle ortaya çıkan ve aynı zamanda akıllı saatler konusunda da çalışmalar sürdüren LG'nin en son ürünü ise LG G Watch R olarak ortaya çıktı ve cihaz resmi olarak duyuruldu.

  Devamını Oku »

 • Google Chrome 37 Yayınlandı

  Google Chrome her zaman olduğu gibi Google tarafından daha iyi bir internet gezintisi sağlamak üzere güncelleniyor ve bu durum pek çok kullanıcının Chrome'dan başka tarayıcılara ihtiyaç duymamasını sağlıyor. Hem hızlı hem de güvenli bir internet deneyimi sunmayı başaran Google Chrome, daha çok uzun süre tahtını başkasına bırakmayacak gibi görünüyor ve Firefox, Internet Explorer gibi diğer alternatiflerin gölgede kalmasına neden oluyor.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı