Ücretsiz antivirüs programı 360 Total Security

"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • Android Uygulamalarını Masaüstünde Çalıştırma

  Android uygulamalarını masaüstü PC'lerde çalıştırmak için şimdiye dek pek çok araç ortaya çıkmıştı ancak maalesef bunların genellikle kullanılması oldukça zordu ve kullanıcıların sıkıntılar yaşamalarına sebep oluyorlardı. Geçtiğimiz hafta bu durumda büyük bir değişim olduğunu sizlere Android Uygulamaları Artık Google Chrome'da Çalışıyor haberimizle birlikte aktarmıştık.

  Tabii ki ARC Welder kullanılarak bunun nasıl gerçekleştirileceğini sizlere bir rehber hazırlayarak aktarmayı da unutmadık. Dilerseniz Android uygulamalarını masaüstünde çalıştırma konulu yazımıza hemen başlayalım ve detayları resimlerle birlikte aktaralım.

  Devamını Oku »

 • Eski Tweetler Nasıl Silinir?

  Twitter uzun yıllardır bizlerle ve pek çoğumuzun yirmili yaşlarının onunla geçtiğini belirtmeye bile gerek yok. Hatta çok daha küçük yaşlardan itibaren Twitter kullanan takipçilerimiz de var ancak bu durum beraberinde bir riski de getiriyor diyebilirim. Zira gençlikte atılan tweetler bir kaç sene sonra kullanıcıları attıklarına pişman edebiliyor ancak Twitter'da yer alan binlerce tweet içerisinden bunları seçmek veya geriye giderek taramak da oldukça zor. Dolayısıyla eski tweetleri başarıyla silebilmek için kullanmak isteyebileceğiniz bazı yöntemlere sizlerle birlikte göz atmaya karar verdik.

  Devamını Oku »

 • 2015'in En İyi Antivirüs Programları

  Antivirüs programlarının bilgisayarlarımız için ne kadar gerekli oldukları ortada. Zira internette hatta flaş diskler üzerinde dolanan zararlı yazılımlar bir açık bulmak için bulaştıkları bilgisayarlarda fırsat kolluyorlar ve bu nedenle doğru bir antivirüs programı kullanarak bunlardan korunmak da bir mecburiyet haline geliyor. 2015'in en iyi antivirüs programları listemiz sayesinde inanıyorum ki bilgisayarınızı hem korumak hem de performanslı bir şekilde çalışmasını sağlamak için hiç bir eksiğiniz kalmayacak.

  Devamını Oku »

 • HTC BlinkFeed Launcher Sense Home Adını Aldı ve Yenilendi

  HTC BlinkFeed launcher uygulaması HTC One M7 ile birlikte ortaya çıkmıştı ve HTC'nin resmi launcher yani ana ekran uygulaması olarak belirlenmişti. HTC One M8'in çıkışıyla birlikte uygulama Google Play'e de eklenmişti ve böylece geçmişte uygulamayı bir şekilde yanlışlıkla kaldıran kullanıcıların yeniden yükleme imkanı doğmuştu.

  Devamını Oku »

 • Android Uygulamaları Artık Google Chrome'da Çalışıyor

  Masaüstü PC'ler ve işletim sistemlerini kullananların şimdiye dek yaşadıkları en büyük problemlerden bir tanesi mobildeki Android uygulamalarını bilgisayarlarda çalıştıramamaktı. Bu iş için hazırlanmış olan pek çok farklı program ve araç elbette mevcuttu ancak hiç birinin kullanıcıların performans beklentilerini karşılayabilecek bir yapıda olmaması maalesef bu işin kısıtlı bir zümre tarafından yapılabilmesine sebep oluyordu.

  Devamını Oku »

 • GTA 5 PC Projesi İptal Edildi! - Güncellendi!

  Sonradan gelen güncelleme: Şakamızı daha fazla uzatmanın ve oyuncuları hayal kırıklığına uğratmanın anlamı yok! 1 Nisan! :)

  GTA 5 PC projesinin son zamanlarda arka arkaya ertelenmesi pek çok kullanıcının ve oyun medyasının aklında bu ertelemelerin neden kaynaklandığına dair soru işaretleri doğurmuştu. Bazı kaynaklar oyunun varolan özelliklerle birlikte PC'lere adapte edilmesinin teknik olarak imkansızlığına dem vuruyorlardı ve GTA 4'te olduğundan daha büyük optimizasyon sorunlarının da varolabileceğini belirtiyorlardı.

  Devamını Oku »

 • Mozilla Firefox 37.0 Yayınlandı

  Mozilla Firefox, her zaman olduğu gibi düzenli güncellemelerine devam ediyor ve şimdi de Firefox 37.0 sürümü karşımıza çıktı. Firefox'un bu yeni sürümünde hem bir kaç yeni özellik hem de kullanıcıların farkedemeyecekleri kaput altı düzenlemeler yer alıyor. Elbette daha yüksek bir performans ve güvenlik için yapılmış değişiklikler de yine kullanıcıların pek farketmeyecekleri ancak bu sürümde yer alan özellikler arasında.

  Devamını Oku »

 • WhatsApp Android Sesli Arama Özelliği Herkese Açıldı

  WhatsApp Messenger'ın bir süredir sahip olduğu sesli arama yapma özelliği maalesef tüm kullanıcılar için aktif değildi ve pek çok kişi özelliğin kendi Android cihazına gelmesini merakla bekliyordu. Anlaşılan o ki uygulamanın geliştiricileri artık herkeste bulunması gerektiğini düşündükleri bu özelliği tüm kullanıcılar için aktif hale getirdiler ve böylece dostlarınıza internet üzerinden aramalar yaparak ulaşmak mümkün hale geldi diyebilirim.

  Devamını Oku »

 • Tüm Türkiye'de Elektrikler Kesildi!

  Güncelleme: Elektrikler ülkemizdeki şehirlere bölgesel olarak 17.00'dan itibaren verilmeye başlandı. Bir kaç saat içerisinde tüm sistemin yeniden eski haline gelmesi bekleniyor fakat kesintinin sebebi için herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

  31 Mart 2015, saat 10:30'da gerçekleşen elektrik kesintisinin neredeyse tüm Türkiye'de etkili olduğu ve genel bir trafo arızasından kaynaklandığı yetkililer tarafından belirtiliyor. Sosyal medyada pek çok kullanıcının ateş püskürdüğü ve karşılaşılan bu sorunun üstesinden bir an önce gelinmesini istediği ise kısa bir Twitter taraması sonucunda görülebiliyor.

  Devamını Oku »

 • Trakya Üniversitesi Bilişim ve İnovasyon Zirvesi 2015 Çok Yakında!

  Trakya Üniversitesi, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamaları Bilimler Yüksekokulu'nda düzenlenecek olan Bilişim ve İnovasyon Zirvesi 2015, Trakya Üniversitesi Bilgisayar ve İnovasyon Topluluğu tarafından organize ediliyor ve 21-22 Nisan 2015 tarihlerinde bilişim meraklılarının karşısında olacak. KYCUBYO konferans salonunda düzenlenecek olan etkinliğe, sektörden pek çok konuşmacının geleceği de organizasyon ekibi tarafından belirtiliyor.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı