"Yiğit Ekim Demir" tarafından yazılan yazılar

 • LinkedIn Kullanıcı Bilgilerini Satmakla Suçlanıyor

  LinkedIn zaman zaman profesyoneller için hazırlanmış bir sosyal olması nedeniyle ağır suçlamalar altında kalıyor ve pek çok işverenin işe aldığı veya almak istediği kişileri LinkedIn üzerinden araştırması nedeniyle işe alım süreçlerinde oldukça önemli bir konuma sahip diyebiliriz. Ancak bu defa kullanıcıların profesyonel bilgilerini satmakla suçlanan şirketin bu durumun içerisinden nasıl çıkacağını ise zaman gösterecek.

  Devamını Oku »

 • Yüzlerce Dropbox Kullanıcı Şifresi Sızdırıldı İddiası

  Reuters'ın yayınladığı son bilgilere göre 13 Ekim 2014 günü hacker olduğunu belirten bir kişi, Pastebin üzerinde anonim olarak Dropbox kullanıcı adı ve şifreleri olduğunu iddia ettiği yüzlerce kişilik bir listeyi yayınladı ve devamının geleceğini de paylaşımının içerisine ekledi.

  Devamını Oku »

 • Apple Sızıntı Yapanlara 50 Milyon Dolar Ceza Kesiyor

  Apple'ın ürünlerini geliştirirken gizlilik konusuna çok takıntılı olduğu bir gerçek ancak son yıllarda bu gizlilik maalesef biraz aşıldı ve şirketin tüm ürünleri daha piyasaya sürülmeden başka ellere geçerek teknoloji dünyasında yayıldı. Dolayısıyla artık kendini bu tip durumlar için hazırlamak isteyen Apple, tedarikçilerinin ürüne dair sızdırmalara sebep olmaları halinde 50 milyon dolarlık bir ceza kesmeye başladı.

  Devamını Oku »

 • Güç Kalkanlı Şemsiye Kickstarter'da Yerini Aldı

  Şemsiye kullanmaktan hoşlanmayan ancak ıslanmayı da sevmeyenlerin oldukça beğeneceğine inandığım bir haberle bu defa karşınızdayız. Air Umbrella adı verilen ve biraz da bilimkurguya kaçarak tanımlamak gerekirse güç kalkanı vasıtasıyla kullanıcıları yağmurdan koruması planlanan yeni şemsiye Kickstarter'daki macerasına devam ediyor.

  Devamını Oku »

 • En İyi Video İzleme Programları

  Video izleme programları her bilgisayar kullanıcısının bilgisayarında bulunan programlar olarak karşımıza çıkıyorlar ve Windows'un kendi Media Player'ına alternatif olarak kullanılıyorlar. Zira Windows Media Player maalesef yeterince iyi bir performans sunamıyor ve sistem kaynaklarını da oldukça yüksek miktarda tüketiyor. Buna bir de çok geniş olmayan format desteği eklenince kullanıcıların Windows Media Player'ı kullanmasının pek de anlamı kalmıyor.

  Fakat hangi video izleme programını kullanacağını merak eden kullanıcılar için en popüler programlar hakkında kısa değerlendirmeler yaptık ve bunları sizlerle paylaşacağız. Hepsinin değerlendirmesinin altında indirme bağlantısını bulabilir ve böylece hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz hemen en iyi video izleme programları ile devam edelim.

  Devamını Oku »

 • WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

  WhatsApp kullanıcılarının en büyük dertlerinden bir tanesi elbette engellenip engellenmediklerinden emin olamamak. Bu durum bilhassa uygulamayı sıklıkla kullananların canını sıkabiliyor ve bu nedenle WhatsApp'ta engellendiğinizi kolayca anlayabilmeniz için takip etmeniz gereken adımları sizlere aktarmaya karar verdik. Dilerseniz lafı çok uzatmadan hemen adımlarımıza geçelim.

  Devamını Oku »

 • HTC Desire Eye 13 Megapiksel Kamerasıyla Tanıtıldı

  HTC, One M8 cihazını piyasaya sürdüğünde pek çok kullanıcı üst düzey teknolojisine rağmen 5 megapiksellik bir kameranın varlığını oldukça moral bozucu bulmuştu. Kaliteli ve üst düzey fotoğraf çekimleri isteyenleri bu bakımdan cezbetmekte zorlanan HTC, anlaşılan o ki fotoğraf çekmeyi sevenleri de kendisine çekebilmek için dün gerçekleştirilen lansmanda pek çok fotoğrafa yönelik ürün tanıttı.

  Devamını Oku »

 • Eye Experience Uygulaması Çok Yakında HTC Cihazlarda

  HTC'nin son dönemlerde atağa kalktığını kolayca görmek mümkün ve HTC One M7 ve HTC One M8'in yüksek popülaritesinin şirketi daha fazla motive ettiği ortada. Eye Experience adlı bir uygulamanın HTC mobil cihaz sahiplerine kısa bir süre sonra geleceğinin resmi olarak açıklanması ise işleri daha da güzel hale getiriyor. Zira Eye Experience HTC akıllı telefonların fotoğraf çekim ve düzenleme kapasitelerinin mevcut durumunun çok ötesine taşıyabilecek düzeyde.

  Devamını Oku »

 • HTC RE Camera Resmi Olarak Tanıtıldı

  HTC şimdiye dek akıllı telefon pazarında oldukça iddialı ürünler üretmesine rağmen satış rakamlarında istenen başarıyı pek de yakalayamadı. Her ne kadar son aylarda kar etmeye başlasa bile diğer üreticilerin gelir düzeyine ulaşmasının oldukça uzak bir gelecekte olduğuna inanıyorum fakat bu durum HTC'nin dün ilginç bir ürünle karşımıza gelmesine engel olmadı. Dün ortaya çıkan HTC RE Camera şimdiye dek üretilmiş en ilginç görünümlü kameralardan bir tanesi olmaya aday.

  Devamını Oku »

 • Google Chrome 38 Yayınlandı

  Google Chrome'un internet kullanıcıları için en iyi web tarayıcı deneyimlerinden birisini sunduğu bir gerçek ve bu sayede tüm tarayıcılar arasından yüksek kullanım oranları ile ayrılıyor. Her ne kadar Chrome'un rakipleri de mücadele için büyük çalışmalar gerçekleştirseler de istikrarlı olması ve hızlı bir internet gezintisine olanak tanıması Chrome'u onlardan ayırıyor.

  Devamını Oku »

Bizi Takip Edin

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı