"Gökhan Abay" tarafından yazılan yazılar

 • Teknoloji, Bilgisayar ve Yazılımla İlgilenen Kadınlar Eskişehir'de Buluşuyor

  Woman Techmakers Eskişehir 2017

  Dünyanın dört bir yanında Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak amacıyla Google’ın sponsorluğu ile Women Techmakers etkinlikleri düzenleniyor. Teknoloji, bilgisayar bilimleri ve yazılımla ilgilenen kadınların bu kapsamda sektördeki etkinliklerini artırmak ve motive amaçlı birçok ülkede gerçekleştirilen ‘Women Techmakers’ etkinliklerinden bir tanesi, 4 Mart Cumartesi günü Eskişehir de gerçekleşecek.

  Devamını Oku »

 • Alcatel U5, A3, A5 LED Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

  Alcatel U5, A3 ve A5 Led Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

  Alcatel, büyük akıllı telefon üreticilerine ve onların amiral gemilerine rağmen, birinci sınıf orta segment telefonlar çıkarmaya devam ediyor. Bu yarışta MWC 2017'yi de iyi değerlendiren şirket, farklı özelliklere sahip 3 yeni akıllı telefonunu duyurdu. Oldukça uygun fiyatlı olan bu telefonlar beklentileri karşılayacak gibi görünüyor. İşte Alcatel U5, A3, A5 Led özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı:

  Devamını Oku »

 • Sony Xperia XZ Premium Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

  Sony Xperia XZ Premium

  Sony, Mobil Dünya Kongresi'nde insan gözünün göremediği hareketleri yakalayacak kadar gelişmiş kamerası, 4K HDR ekranı, yüksek dosya indirme hızı, yuvarlatılmış tasarımı ve daha da akıllı özellikleri ile Xperia XZ Premium’u tanıttı. İşte Sony Xperia XZ Premium özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı:

  Devamını Oku »

 • Sony Xperia XZs Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

  Sony Xperia XZs

  Sony, pazarda çok başarılı olamamasına rağmen akıllı telefon dünyasını terketmek istemiyor. Her zaman olduğu gibi yeni akıllı telefonlarını Mobil Dünya Kongresi (MWC)'de duyuran Sony, Sony Xperia XZs akıllı telefonunu tanıttı. İşte Sony Xperia XZs özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı:

  Devamını Oku »

 • Facebook'ta Bir Canlı Yayın İntiharı Daha Yaşandı

  Facebook İntihar

  Sosyal medya platformlarında yaşanan intihar vakalarının sayısı giderek artıyor. Facebook'a gelen canlı yayın özelliğinin ardından, şimdilik kayıtlara geçen 2 intihar vakası gerçekleşti. Son olayda ise Antalya'nın Kepez ilçesinde yaşayan Azmi T. canlı yayında boynuna ip geçirerek intihar etti.

  Devamını Oku »

 • Facebook Videoların Ortasına Reklam Alacak

  Facebook Video Ortası Reklam

  Sosyal medya devi Facebook, platforma video yükleyen yayıncıların gelirlerini artıracak bir plan üzerinde çalışıyor. Şirket, videoların ortasına reklamların yerleştirilmesini düşünürken, bunun isteğe bağlı olarak yapılacağının altı çiziliyor. Facebook'un bu planı sayesinde yayıncılar yüzde 55'lik reklam payını alırken, sosyal ağ yüzde 45'lik payı alarak bu alanı genişletmeye çalışacak. 

  Devamını Oku »

 • iPhone 7 Plus Cayır Cayır Yandı

  iPhone 7 Plus Cayır Cayır Yandı

  Yanan ya da patlayan akıllı telefon hikayelerini duyarken, herkesin kafasında canlanan imge genellikle aynı oluyor. Hatırlayacak olursanız, Samsung Galaxy Note 7 geçtiğimiz yıl büyük bir fiyaskoyla piyasadan çekilmişti. Şimdi ise kullanıcılar ne zaman telefonları ısınsa endişeleniyor, daha da kötüsü paranoyaklaşıyor. Birazdan sizinle paylaşacağımız videoda da, iPhone 7 Plus kullanıcıları endişelenebilir. Çünkü bir iPhone 7 Plus cayır cayır yandı

  Devamını Oku »

 • Kuyu'yu Kurtarmak İçin Robotik Kol Geliştiren Lise Öğrencilerine Stanford'dan Davet

  Kuyu'yu Kurtarmak İçin Robotik Kol Geliştiren Lise Öğrencileri Stanford'dan Davet Aldı

  15 Şubat gecesi İstanbul'un Beykoz ilçesine bağlı Dereseki Köyü'nde kuyuya düşen yavru köpek Kuyu'yu hatırlıyorsunuz değil mi? İtfaiye, vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşlarının çabasıyla kurtarılan minik dostumuza, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi FRC Robotik Takımı robotik kol geliştirerek yardımcı olmuştu. Daha sonra Kuyu'nun başka bir cihazla kurtarıldığı açıklansa da, bu çocukların yaptığı fedakarlık hepimizi duygulandırmıştı. Şimdi ise onların büyük bir hayali gerçek oluyor: FRC Robotik Takımı öğrencileri Stanford Üniversitesi’nden davet aldı.

  Devamını Oku »

 • CloudFlare'de Büyük Güvenlik Açığı Bulundu

  Cloudflare Şifreleri Sızdırıldı

  Cloudflare, API anahtarları, şifreler ve çerezler de dahil olmak üzere hassas kişisel verilerin sızdığını duyurdu. İnternet üzerinden milyonlarca siteye SSL şifreleme hizmeti veren şirket, dün gece kendi blogunda ayrıntılı bir yazı yayınlayarak güvenlik açığını ayrıntılı olarak açıkladı. Cloudflare, henüz bilgilerin kötüye kullanımına rastlamadığını, ancak bazı verilerin arama motorları tarafından önbelleğe alınması nedeniyle ek bir sorun yaratabileceğini belirtti.

  Devamını Oku »

 • LG X Power 2 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

  LG X Power 2

  LG X Power 2 resmen tanıtıldı. LG, MWC'nin gelmesini beklemek istemedi ve bir başka orta sınıf Android akıllı telefonu LG X Power 2'yi kullanıcıların beğenisine sunduğunu açıkladı. Yeni orta segment akıllı cihaz, 27 Şubat-2 Mart tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan MWC 2017'de sergilenecek. İşte LG X Power 2 özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı:

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin