"Gökhan Abay" tarafından yazılan yazılar

 • Apple, Ultrasonik Parmak İzi Tarayıcısı İçin Patent Aldı

  Apple Parmak İzi Tarayıcısı Patent

  Son zamanlarda bazı ilginç iPhone 8 söylentileri var. Otoritelerden bazıları Apple'ın Touch ID'den uzaklaşabileceğini ve onu yüz tanıma işlemi gerçekleştiren bir 3B lazer tarayıcı ile değiştireceğini iddia ediyorlar. İşin ilginç yanı, bu doğru olabilir. Çünkü Apple hala parmak izi teknolojisini geliştirmek için zaman harcıyor ve konuyla ilgili bazı bilgiler teknoloji basınına yansıyor.

  Devamını Oku »

 • Vivaldi 1.8 Çıktı, Hemen İndirin!

  Vivaldi 1.8 Çıktı

  Vivaldi Tarayıcı harika bir özelliği daha kullanıcılarına duyuruyor. Kullanıcılara çevrimiçi davranışları hakkında bilgi veren yeni Geçmiş özelliği ile bir bakıma tarih yazan Vivaldi, yayınlanan güncellemesi ile birlikte daha kararlı hale geldi. En son sürüm Vivaldi 1.8, tarayıcı içinde not almak için çok daha fazla seçenek, sekmeler için güçlü ses kontrolü ve diğer geliştirmeler de içeriyor.

  Devamını Oku »

 • Google ve Symantec Arasındaki 'Şifreli İnternet' Kavgası Büyüyor

  Google vs. Symantec

  Şifreli web bağlantıları -bankacılık sitelerindeki gibi HTTPS bağlantıları gibi-, oturum açma sayfaları veya haber siteleri, web sitesi sahiplerinin kimliğini doğrulayan ve onlara kim olduklarını kanıtlayan sertifika şirketlerinin yardımıyla oluşturuluyor. Sertifika otoriteleri tarafından etkinleştirilen bu siteler, web sitesi sahibinin kimliğini doğrulamadığı durumlarda "güvenli olmayan bağlantı" şeklinde etiketleniyor ve güvensiz bir ortam oluşuyor. Google ise Symantec'i ve ortaklarını şifreli web bağlantıları için verdikleri on binlerce sertifikayı "güvensiz" olmakla suçluyor. Bu bağlamda şirket, Symantec tarafından verilen sertifikalara koyacağı güven düzeyini düşürdüğünü duyurdu. 

  Devamını Oku »

 • Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus'ın Tüm Ayrıntıları Ortaya Çıktı

  Samsung Galaxy S8 Tüm Ayrıntılar

  Samsung, Galaxy S8 sızıntılarını engellemek için elinden gelen her şeyi yapsa da, akıllı telefonun resmi olarak tanıtılmasına saatler kala daha fazla bilgi ortaya çıkıyor. Amiral gemisi akıllı telefonları için hazırlanan resmi aksesuarlar, fiyat etiketleriyle birlikte dün sızdırıldı. Şimdi ise Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ın hemen hemen tüm resmi görüntüleri ve özellikleri yayınlandı.

  Devamını Oku »

 • LG G6 Çok Yakında Sürpriz Ön-Satış Kampanyasıyla Türkiye’de

  LG G6 Türkiye

  LG Electronics’in Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2017’de tanıttığı ve tam 31 farklı ödül alan en yeni amiral gemisi LG G6, Türkiye’de kullanıcıların karşısına muhteşem hediyelerle çıkmaya hazırlanıyor. LG G6; ‘Astro Black’, ‘Ice Platinum’ ve ‘Mystic White’ olmak üzere üç farklı rengi ile Türkiye’de çok yakında satışa çıkıyor.

  Devamını Oku »

 • Razer Kendi 'Ücretli Oyun' Programını Başlattı

  Razer Ücretli Oyun

  Video oyunlarını oynamak için günümüzde epey para harcamak gerekiyor. Kendi adıma konuşacak olursam, hobi olarak ilgilendiğim bir alanda dahi ciddi miktarlarda ücret ödüyorum. Peki profesyonel olarak bu işi yapanlar? Onlar için de ciddi bir yük, üstelik profesyonel ekipman almaları gerekiyor. Razer bu sıkıntıları çözmek adına kendi ödeme sistemini tanıttı. Pek çok oyunu destekleyecek olan zSilvers para birimi ile oyuncular, Razer ürünlerini almak için kullanabilecekler.

  Devamını Oku »

 • HyperX FURY DDR4 Bellekler Yenilendi

  HyperX Fury DDR4

  Kingston Technology Company Inc.’in bir iştiraki olan HyperX, en popüler RAM modülleri olan HyperX FURY DDR4 serisini yenileyerek genişlettiğini duyurdu. Tek-Çalıştır özelliğiyle 266MHz’ kadar otomatik olarak hız aşırtma yapan HyperX FURY DDR4 bellekler, Intel 200 serisi işlemciler ve X99 yonga setleriyle uyumlu ve 3 renk seçeneğiyle geliyor.

  Devamını Oku »

 • Norveç Dünyanın İlk Gemi Tünelini İnşa Edecek

  Norveç Gemi Tüneli

  Norveç'te bulunan Stad Penninsula, bölgedeki en tehlikeli sahil şeritlerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Norveç Denizi ve Kuzey Denizi arasındaki buluşma yeri olan çalkantılı sular, son on yılda onlarca denizcinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Bu da, Norveç'in en iyi kıyı limanlarından birinde, ticaret gemilerine daha güvenli bir geçiş oluşturmak için 272 milyon dolarlık uzun bir gemi tünelini inşa etmesine neden oluyor.

  Devamını Oku »

 • Casio'dan Koleksiyonerlere 34 Bin TL Değerinde Eşsiz Bir Saat: G-Shock MR-G

  Casio G-Shock MR-G

  Casio’nun sadece 300 adet üretilen özel ürünü G-SHOCK MR-G, üçüncü nesil Tsuiki zanaatkarı olan Usta Bihou Asano’nun elinden çıkan benzersiz tasarımıyla, büyüleyici bir güzelliğe sahip. Türkiye’ye yalnızca üç adet getirilen ve koleksiyonerlerin, özellikle de çocukluğundan bu güne hayatından Casio geçmiş olan saat tutkunlarının ilgi odağı olacak bu özel ürün, ERSA SAAT’in mağazasında özel olarak sergileniyor.

  Devamını Oku »

 • Sizi İyilik Meleğine Dönüştüren Alışveriş Uygulaması 'givin' Çıktı

  Eğitime Destek Veren Alışveriş Uygulaması: Givin

  Evde “öylece” duran eşyaların satılarak sivil toplum kuruluşlarına bağışa dönüşeceği; alışverişi sosyal faydaya, kullanıcısını modern kahramana dönüştüren uygulama “givin” çıktı. Kullanılmayan eşyaların satılması yoluyla TEGV, TOG, Koruncuk ve Tohum Otizm olmak üzere 4 sivil toplum kuruluşuna fon oluşturan givin, “Alışverişin en anlamlı hali” sloganıyla hareket ediyor.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin