V9 Nasıl Kaldırılır

V9 KaldırmaV9, 2011 yılından itibaren kullanıcıların internet üzerinde daha konforlu bir şekilde gezinebilmesi için çeşitli kategoriler altında, kullanıcıların yararlanabilecekleri internet sitelerini listeleyen ve arama yapabilmelerine olanak tanıyan bir ana sayfa aracıdır. Eğer sizin de anasayfanız V9 olarak açılıyorsa, muhtemelen bilgisayarınıza kurduğunuz bir programla birlikte yüklenmiş olabilir. Genel olarak kullanışlı bir yapıya sahip olsa da, internet tarayıcılarının ana sayfalarını V9 olarak kullanmaktan rahatsızlık duyan kullanıcılar da çoğunluktadır. Bu yazımızda V9'dan kurtulmak ve V9'u kaldırmak isteyen kullanıcılarımız için tüm tarayıcılarda V9'u nasıl kaldıracaklarını adım adım resimleriyle birlikte anlatacağız.

İsterseniz bu adımları uygulamaya gerek kalmadan Tamindir'in sizler için hazırladığı Anasayfa Değiştirme adlı programı da deneyebilirsiniz.

Anasayfa Değiştirme
Anasayfa Değiştirme Anasayfa Değiştirme Programı

Google Chrome için V9 Kaldırma:

1- Öncelikle masaüstünüzde bulunan Google Chrome simgesine sağ klik tıklayarak özellikleri seçin.

2- Açılan özellikler menüsü altından kısayol sekmesini seçtikten sonra, dosya konumunu aç butonuna tıklayınız.

Chrome V9 Kaldırma 1

3- Karşınıza gelen Google Chrome'unuzun yüklendiği sayfada old_chrome.exe ve chrome.exe olarak iki tane dosya göreceksiniz. Öncelikle chrome.exe'yi siliyoruz, ardından da old_chrome.exe adlı dosyaya sağ klik tıklayarak, yeniden adlandır diyoruz ve dosyanın adını chrome.exe olarak değiştiriyoruz.

Chrome V9 Kaldırma 2

4- Son olarak masaüstümüzde bulunan Google Chrome simgesine tekrar sağ klik tıklayarak özellikleri seçiyoruz ve arkasından yine kısa yol menüsü altında bulunan hedef bölümündeki linki düzenlememiz gerekiyor.

Chrome V9 Kaldırma 3

5- Hedef bölümünde karşısınıza "C:\Users\Mystrandel\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe tr.v9.com/tam/tam_1337849870_880326 " gibi bir link çıkacak. Buradaki linkte bulunan chrome.exe'den sonraki bölümü silerek "C:\Users\Mystrandel\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe" haline getirdikten sonra. (Not: Burada hedef bölümünde bulunan dosya konumu size özeldir. Benim kullanıcı adım Mystrandel olduğu için bu bölümde Mystrandel yazmakta. Sizin o bölümde kendi kullanıcı adınız yazıyor olacaktır, bunu değiştirmeyin. Bu nedenle buradaki dosya konumunu kopyalayıp yapıştırırsanız, Chrome çalışmayacaktır. Tek yapmanız gereken hedef bölümünde bulunan dosya konumunda chrome.exe'den sonraki bölümü silmektir.) Uygula diyerek pencereyi kapatabiliriz.

Chrome V9 Kaldırma 4

6- Son olarak hala anasayfanız V9 olarak açılıyorsa, tarayıcınızın ayarlar bölümünden açılış sayfanızı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Chrome V9 Kaldırma 5

Firefox için V9 Kaldırma

Anasayfa Değiştirme
Anasayfa Değiştirme Anasayfa Değiştirme Programı

Firefox için V9 Kadırma:

1- Öncelikle masaüstünüzde bulunan Firefox simgesine sağ klik tıklayarak özellikleri seçin.

2- Açılan özellikler menüsü altından kısayol sekmesini seçtikten sonra, dosya konumunu aç butonuna tıklayınız.

Firefox V9 Kaldırma 1

3- Karşınıza gelen Firefox'unuzun yüklendiği sayfada old_firefox.exe ve firefox.exe olarak iki tane dosya göreceksiniz. Öncelikle firefox.exe'yi siliyoruz, ardından da old_firefox.exe adlı dosyaya sağ klik tıklayarak, yeniden adlandır diyoruz ve dosyanın adını firefox.exe olarak değiştiriyoruz.

Firefox V9 Kaldırma 2

4- Son olarak masaüstümüzde bulunan Firefox simgesine tekrar sağ klik tıklayarak özellikleri seçiyoruz ve arkasından yine kısa yol menüsü altında bulunan hedef bölümündeki linki düzenlememiz gerekiyor.

Firefox V9 Kaldırma 3

5- "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" tr.v9.com/tam/tam_1337848864_790099 gibi bir link çıkacak. Buradaki linkte bulunan firefox.exe'den sonraki bölümü silerek "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" haline getirdikten sonra. Uygula diyerek pencereyi kapatabiliriz.

Firefox V9 Kaldırma 4

6- Son olarak hala anasayfanız V9 olarak açılıyorsa, tarayıcınızın ayarlar bölümünden açılış sayfanızı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Firefox V9 Kaldırma 5

Internet Explorer için V9 Kaldırma

Anasayfa Değiştirme
Anasayfa Değiştirme Anasayfa Değiştirme Programı

Internet Explorer için V9 Kaldırma:

1- Öncelikle masaüstünüzde bulunan Internet Explorer simgesine sağ klik tıklayarak özellikleri seçin.

2- Açılan özellikler menüsü altından kısayol sekmesini seçtikten sonra, dosya konumunu aç butonuna tıklayınız.

Internet Explorer V9 Kaldırma 1

3- Karşınıza gelen Internet Explorer'ınızın yüklendiği sayfada old_iexplore.exe ve iexplore.exe olarak iki tane dosya göreceksiniz. Öncelikle iexplore.exe'yi siliyoruz, ardından da old_iexplore.exe adlı dosyaya sağ klik tıklayarak, yeniden adlandır diyoruz ve dosyanın adını iexplore.exe olarak değiştiriyoruz.

Internet Explorer V9 Kaldırma 2

4- Son olarak masaüstümüzde bulunan Internet Explorer simgesine tekrar sağ klik tıklayarak özellikleri seçiyoruz ve arkasından yine kısa yol menüsü altında bulunan hedef bölümündeki linki düzenlememiz gerekiyor.

Internet Explorer V9 Kaldırma 3

5- Hedef bölümünde karşısınıza "C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe" tr.v9.com/tam/tam_1337848864_790099 gibi bir link çıkacak. Buradaki linkte bulunan iexplore.exe'den sonraki bölümü silerek "C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe" haline getirdikten sonra. Uygula diyerek pencereyi kapatabiliriz.

Internet Explorer V9 Kaldırma

6- Son olarak hala anasayfanız V9 olarak açılıyorsa, tarayıcınızın ayarlar bölümünden açılış sayfanızı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Internet Explorer V9 Kaldırma 5

Portalsepeti açılış sayfası nasıl kaldırılır?

22find nasıl kaldırılır?


Not: Ayrıca Tamindir tarafından hazırlanan Anasayfa Değiştirme adlı yazılımı kullanarak da kolayca anasayfanızı değiştirerek istemediğiniz açılış sayfası uygulamalarından kurtulabilirsiniz.

Anasayfa Değiştirme
Anasayfa Değiştirme Anasayfa Değiştirme Programı


Konular: Nasıl yapılır

V9 Nasıl Kaldırılır İçin Yapılan Yorumlar (35)

 • Kahraman
  Kahraman dedi ki;

  Arkadaşlar naptıysam olmadı kaldıramadım bu mereti (v9 haberpress) daha önce;c/program data/adobe/taskil diye bi dosyayı silince gidiyodu ama artık ordada yok,her yolu denedim olmadı.Tam format için hazırlanırken bi şekilde kalktı şimdi neler yaptığımı anlatayım umarım faydam dokunur sizlerede bu virüsü yazanlara prim vermemiş oluruz virüs değil ama virüs diyorum çünkü daha illet bişey virüsden,virüsleri programlarla kaldırabiliyoruz çünkü.Buna hiçbir program fayda etmedi bende.Bir hafta boyunca denediğim sayısız yöntemi yazayım önce boşuna denemeyin sizde;1)Herkes başta bunu yapmanızı söyler artık ilkokul bebeleri dahi biliyo tarayıcının üstünde sağ tıkla özelliler tıklayıp kısayol düzeltme.2)Kayıt defterinde v9 aratıp silme,startpage ve searchpage düzeltme.3)Sayısız pragram deneme (malwarebytes,anti malware,spybot,spy hunter,combofix,junkware v.s) çok var daha.4)Uzantılardan bulmayı ümit etme ama yok öyle bi dünya :) .5)Aslında yazmıcam bunu burdaki biçok insan bunları düşünebilecek kapasitede ama yazayım;program ekle kaldırdan bilinmeyen toolbarları arama varsa kaldırma.(bende yoktu.) 6)Tarayıcıları sıfırlama chrome'da kullanıcıyı kaldırma hatta tüm tarayıcıları kaldırma(int.explorer dahil),hepsi yokken bile pc kapatıp açınca v9 uygulaması başlatılamadı hatası alıyordum ki pc'yi taratıp komple temizleyipde kapatıyodum.7)Görev zamanlayıcıdaki görevleri devre dışı bırakma.8)Bu ayın bütün güncelleştirmelerini kaldırma ve biçok bildiğim programı kaldırma(oyunlarla alakalı)9)Daha önce adobeyle geldiği için adobeyle alakalı ne varsa silme kaldırma.Daha biçok şey denedim bunlar aklımda kalanlar sayısız forum araştırdım yabancı forumlar dahil. (bu arada bu meleti yapan emeği geçen herkese sayısız hatim indirdim.) 10) Artık tek çare olarak formatı gördüğüm için kişisel verilerimi harici hard diske attım.Bende iki parça hard disk var,yedek olarak kullandığım hard disk'in kablosunu sökerken power'a bastım yanlışlıkla pc açılınca inanamadım tekrar tekrar başlattım gelmedi tarayıcıları yükledim gene restart'ladım bikaç kez gelmedi.Korka korka diğer hard diskin kablosunu taktım artık 1 tb'lık veri içinde onu arayacaktım gelirse.Ama ne alakaysa gelmedi.Tekrar restartladım bikaç kez şimdilik sıkıntı yok.Demem şu ki sadece c'nin içinde aramayın diğer kısımlarada bakın,böyle saçma bi şekilde çözeceğim hiç aklıma gelmezdi.Sizde de çözümü aynıdır demiyorum ama herşeyi denediyseniz birde bunu deneyin bişey kaybetmessiniz.Herkese kolay gelsin program kurarken veya oyun kururken mutlaka seçmeli kurulum yapıp yanındaki eklentileri iptal edipte kurun genelde buralara entegre oluyolar.

  30 Mart 2015 Pazartesi - 19:06:06 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • efkey
  dedi ki;

  Geçen ay bi gelmişti uzun araştırmalar sonucu adobenin içindeki taskili silince çözmüştüm ama bu seferkinde deli etti resmen adamlar çözümü bulunup nette paylaşılınca hırs yapıyolar heralde öyle bi saklamışlarki 3 gündür silmediğim program,dosya,tarayıcı kalmadı pc'de talan ettim resmen yok bulamadım format atıp bu heriflere prim yaptırmak istemiyorum kalıcı bi şekilde çözüm bulalım arkadaşlar,Türkiyede en çok tıklanan on site arasına girmiş adamlar bu şekilde çözümünü bilen ve bulan varsa mail atsınlar paylaşalım prim yaptırmayalım şerefsizlere.Denediğim yöntemler;1)hedef sekmesinde site uzantısını silme,bunu zaten ilkokul bebeleri dahi biliyo :) 2)Shortcut cleaner,adw cleaner,junkware,anti-malware gibi programlarla silme 3)Tarayıcıları kaldırma (int. explorer dahil) o zaman bile "v9.com uygulaması başlatılamadı" diye hata verdi pc açılışta.4) Görev zamanlayıcı kitaplığından şüphelendiğim görevleri devre dışı bırakma hatta silme adobeyle alakalı olanlar dahil;bu arada adobeleri kaldırdım bütün girdilerini sildim kayıt defterinden falan.5)Kayıt defterinden start pageleri search pageleri değiştirdim yok arkadaş pc'yi restartlıyorum gene zönk diye çıkıyo haberpress diye bi site,uzantısı Türkiye'de bu site.Son denemeden zor tuttum monitörü yumruklamamak için kendimi.Bu saydıklarımdan başka bi yöntemle kurtulan varsa;bizlerlede paylaşırsa kendisine bir ömür hayır duası ederim :)) İyi forumlar,sıkıntısız Windowslar :))

  26 Mart 2015 Perşembe - 00:04:53 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • selim toklu
  selim toklu dedi ki;

  ben nasıl sildim anlatıyım. bunu en son nasıl temizledim yaklaşık 3-4 gündür uğraşıyordum epeyce zorladı beni bu sitedeki yorumlar ve internetteki birçok yorumu okudum uyguladım diyebilirimki bütün yöntemleri uygulamışımdır heralde en son formatı düşünüyordu ama sonra şu yollu denedim ve oldu. Önce Düzenleden Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları ve korunan işletim sistemi dosyalarını görüntüle dedikten sonra Program Data klasörünün içindeki taskil exe dosyasını
  sildim.Ama yinede virüs aktifti sonra aynı taskil in windows klasörü
  nün içindeki system32 dede olduğunu fark ettim ama silmeye izin vermediği
  için elimdeki HiremBoot adında cdden windowsu çalıştırdım ve system32 deki
  taskill yazan iki dosya vardı bende sildim ama arkasındanda
  Hirem boottan Boot sekmesinden win7 olarak açıp Combofix
  programıylada bir tarama yaptım ve günlerdir silemediğim bu web sayfası
  virüsünü sonunda sildim.Allah sitelerde yorum yazanlardan razı olsun.

  25 Mart 2015 Çarşamba - 23:23:20 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Kahraman Söylemez
  Kahraman Söylemez dedi ki;

  C:\ProgramData\Adobe içindeki "taskil" diye bir klasör var onu silin.Bundan başkası yalan her yöntemi denedim resetten sonra geri geldi.Adobe'nin içine;exe dosyası olarak saklanıyo,sorunu Program data'daki ADOBE klasöründe arayınız...

  3 Şubat 2015 Salı - 20:36:11 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Resid
  Resid dedi ki;

  En basiti bitdefender alin sonra kurun sonra 7/24 destekleri var ordan turkce sorun yani her hangi bir antivirus programinin destek ekibine sorun onar bulur en saglami bu ama bitdefenderderden baska avast free antivirus var o da iyi kendi ozellikleri arasandi cerezleri browserde cikan portalsepeti gibi delisimi tarayici viruslerini temizleye bilen ozellikleri var benden bu kadar ve boyle seyler icin bir kac programlar da gelistirilmis onlari da deneyin benim bilgisayara bulasdi kendi bilgilerim civarinda 1-2 saat uzuunnn uzun dusunmekden sonra buldum ben cozumu ama en iyisi antivirusunuz varsa ve ucretliyse ve portal sepeti bulasmisa antivirusun destek sitesinden her seyi sorup ogrene bilirsiniz!!!!!!!! en iyisi bitdefender ama demedi deme!!!!!!!!!!! :D

  3 Aralık 2014 Çarşamba - 08:51:15 - Cevap Yaz - Şikayet Et

V9 Nasıl Kaldırılır için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER