"teknoloji" ile ilgili yazılar

 • Beyin Yakan Bilimsel Gerçekler

  bilimsel gerçekler

  Aydınlanana kadar zor ve karmaşık olan bilim dünyası, öğrenince “Haaa” dedirttirmeye devam ediyor. Gün içinde aklımızdan birçok soru bir anlık geçip gitmekte. Bunlardan bazılarını araştırıyor, bazılarını ise unutup geçiyoruz. Benim atlayamadığım ve kafama takılan bazı başlıkları, sizler için derledim.

  Devamını Oku »

 • VoLTE Nedir, Ne İşe Yarar? VoLTE Ayarları Nasıl Yapılır?

  VoLTE Nedir, Ne İşe Yarar? VoLTE Ayarları Nasıl Yapılır

  4.5G altyapısını kullanan VoLTE servisi (Voice Over LTE), Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom (eski Avea) aboneleri için aktif durumda. Peki VoLTE servisinin ne olduğunu, ne işe yaradığını biliyor muyuz? Şu anda Android ve iPhone modellerinde kullanılabilen VoLTE servisi nedir? VoLTE aktif etme, açma ve kapatma nasıl yapılır? VoLTE ayarları nasıl yapılır? Tüm soruların yanıtı blog yazımızda.

  Devamını Oku »

 • Selfielerin Gelecekteki Gücü

  selfie

  Ördek dudaklar, kaldırılan iki parmak... Tamam, güldük eğlendik de, selfielerin geleceğimizde çok büyük yere sahip olabileceğini hiç düşündük mü? Gelecek bilimci Dr. Ian Pearson ve Sony Mobile ekibinin araştırma sonuçlarına göre selfieler ileride 'muazzam sayıdaki potansiyel uygulamada 'baş rol olacak.

  Devamını Oku »

 • Dünyayı Değiştiren 26 Muhteşem İcat

  Dünyayı Değiştiren 30 Muhteşem İcat

  Daha önce kimsenin kullanmadığı araçların bulunarak geliştirilmesine icat diyoruz. İcatlar, muhteşem hayal gücü ve hayatı kolaylaştırmak adına geliştiriliyor ve günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelebiliyorlar. Dünya tarihinin akışını değiştiren icatların hala hepsini teknoloji sayesinde farklı bir şekilde kullanmaya devam ediyoruz.

  Devamını Oku »

 • IBM, 2022 Yılında Hayatımızın Nasıl Olacağına Dair 5 Tahminde Bulundu

  2022 Yılında Hayatımızın Nasıl Olacağına Dair 5 Tahmin

  IBM, bundan 5 yıl sonra hayatımızı kökünden değiştirebilecek teknolojiler hakkında 5 önemli öngörüde bulundu. Bu öngörülerin arasında geliştirilmiş tıbbi yeteneklerle donatılmış akıllı mobil cihazlar ve elbette yapay zeka tabanlı teknolojiler ön planda tutuluyorlar.

  Devamını Oku »

 • Gelecekte Size Çok Para Kazandıracak 6 Meslek

  meslekler

  "Büyüyünce ne olmak istiyorsun evladım?""CS:GO player!" Bu kalıba alışmamız gerek, malum çağımızın başrolünde internet olunca, geleceğin meslekleri de bununla birlikte şekilleniyor. Teknolojik gelişmelerle sadece cihazlara değil mesleklere, hatta spora da güncellemeler geliyor. İşte geleceğin en çok para kazandıracak 6 mesleği.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

ÇOK YORUMLANANLAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin