"sosyal medya" ile ilgili yazılar

 • WhatsApp ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

  WhatsApp ile Görüntülü Konuşma Geldi Manşet

  WhatsApp, aldığı son güncellemeyle nihayet görüntülü arama ya da konuşma (video call) özelliğine sahip oldu. Android, iPhone, Windows Phone kısacası işletim sistemi fark etmeksizin tüm akıllı telefon kullanıcılarının beğenisine sunulan videolu görüşme (video chat) yapma özelliğinin nasıl kullanıldığını bu blog yazımızda anlatıyoruz.

  Devamını Oku »

 • Facebook Sahte Haberler ile Nasıl Savaşıyor?

  Facebook Clickbait Savaş

  Sosyal medya platformlarında gördüğümüz en büyük sorunların başında clickbait dediğimiz sahte haberler geliyor. İnsanların merak duygusunu uyandırarak ve bir haberi bağlamından kopararak paylaşılan bu sahte haberler son dönemde Facebook'un da gündemine oturdu. Clickbait başlıklarla mücadele edeceğini ifade eden Facebook, insanların enformasyona doğru yollardan ulaşması için çaba harcayacak. Peki bunu nasıl yapacak, daha önce hiç düşündünüz mü?

  Devamını Oku »

 • WhatsApp ile GIF Gönderme Nasıl Yapılır?

  WhatsApp GIF nasıl nasıl gönderilir

  Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden artık gif paylaşma, gönderme mümkün. Hem Android telefon hem de iPhone kullanıcıları için sunulan güncellemeyle birlikte WhatsApp’tan gif gönderme (atma), gif indirme oldukça kolay ve de keyifli hale getirilmiş.

  Devamını Oku »

 • Hepimiz Sosyal Medyanın Asla Özgür Kalamayacak Köleleriyiz

  Hepimiz Sosyal Medyanın Asla Özgür Kalamayacak Köleleriyiz

  Durup bir düşünelim; Google bundan birkaç hafta önce bir görüntülü sohbet uygulaması tanıttı. Evet, doymuyor. Bir tane daha tanıttı. Google’ın şimdi Hangouts’dan sonra Google Duo adında nur topu gibi bir görüntülü konuşma uygulaması daha oldu. Microsoft Skype, Apple Facetime ve Google Duo büyük şirketlerin kullanıcılar için sundukları anında mesajlaşma uygulamaları olarak derviş veriyorlar. Yani bu da demek oluyor ki, her büyük şirket aynı amaca yönelik farklı uygulamalarla kendi kulvarlarında kapışıyorlar.

  Devamını Oku »

 • WhatsApp’a Gelen Tüm Yeni Özellikler Burada

  WhatsApp’a Gelen Tüm Yeni Özellikler Burada

  Sosyal medya ve anında mesajlaşma servis ve uygulamalarının güncelleme hızına yetişmek mümkün değil. Hemen her gün cep telefonlarımızın ekranlarında bu uygulamaların güncellendiğine dair bir uyarı görüyoruz. Dünyanın en hızlı kullanıcı kitlesi edinen anında mesajlaşma servisi WhatsApp’da böyle. Geçtiğimiz haftadan beri üst üste güncellenen uygulamanın arayüzünde ufak değişiklikler yapıldı. Gönderme butonu başta olmak üzere, sohbet ekranında ve iç servislerde de yenilikler dikkat çekiyor.

  Devamını Oku »

 • Instagram'ın Moda İkonları Bir Paylaşımla Ne Kadar Kazanıyor?

  Instagram Fenomenleri Bir Paylaşım İçin Ne Kadar Alıyor?

  Instagram’da milyonlarca takipçiye sahip olan ve her giydikleriyle göze çarpan moda ikonları, yaptıkları paylaşımlardan kaç para kazanıyorlar? Detaylar haberimizde. Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformlarından birisi olan Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı üzerine kurulmuş olması nedeniyle Twitter ve Facebook’tan çok daha farklı bir kullanıcı profiline sahip.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

ÇOK YORUMLANANLAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin