"sosyal medya" ile ilgili yazılar

 • Uber'in Yasaklanma Haberine Sosyal Medya'dan Gelen 12 Müthiş Tepki

  Uber'in Yasaklanma Haberine Sosyal Medya'dan Gelen 12 Müthiş Tepki

  Geçtiğimiz gün öğle saatlerinde haber bültenlerine ilginç bir başlık düştü. "Uber Resmen Yasaklandı" başlığı ile yayınlanan haberler hızla yayıldı ve sosyal medyada kullanıcıların tepkisini çekti. Konu eski olduğundan biz resmi açıklama gelene kadar beklemeyi tercih ettik. Uber Türkiye tarafından resmi açıklama gelince de sizlerle anında paylaştık. Sonrasında sosyal medya üzerinde bu yasaklanma haberi üzerine o kadar güzel tepkiler gördük ki sizlerle paylaşmasak olmazdı. İşte Uber'in yasaklanma haberine sosyal medya'dan gelen 12 müthiş tepki:

  Devamını Oku »

 • 2016 Yılının En Kötü YouTube Eğilimleri

  youtube trendleri

  YouTube her zaman popüler kalacak. Bunu nereden mi anlıyoruz? En kötü ve en iyi eğilimlerin bir arada, bu kadar iç içe olabildiği başka bir sosyal mecra daha yok çünkü. YouTube üzerinde hızla yükselip, bir görünüp bir kaybolan moda eğilimler içerisinde neler yok ki? En çirkininden, en ucubesine, en inanılmazından, en yalancısına kadar her şey yine 2016’da YouTube’taydı. Biz de aradan en kötü 6 trendi seçip paylaşmak istedik.

  Devamını Oku »

 • Instagram Gönderileri Nasıl Kaydedilir

  Instagram Gönderileri Nasıl Kaydedilir

  Facebook'un geçtiğimiz senelerde devraldığı Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı söz konusu olduğunda günümüzün en yaygın olarak kullanılan sosyal medya servisleri arasında.

  Devamını Oku »

 • Futbol Taraftarları Sosyal Medyanın Ağzını Nasıl ve Neden Bozdu?

  Sosyal Medya’da Futbol Fanatiği Erkeklerin Terbiyesiz Egemenliği

  Sosyal medyada futbol fanatiği erkeklerin, bir takıma ait olma psikolojisiyle “camia-aidiyet” psikozuna nasıl girdikleri gündelik hayatı oldukça etkiliyor. Bu noktada erkeklik kavramı ve “erkek konuşma” dilinin futbol üzerinden bir popüler kültür ürününe dönüşmesi de kaçınılmaz görünüyor. Bu attığımız başlık yıllardır üniversitelerde tez konusu olarak işleniyor.  Ataerkil dilin popülist olgulardan etkilenmesi, sosyal medyada 7’den 70’e yeni bir iletişim lisanı oluşturulmasına neden oluyor ki, bugün Facebook, Twitter ve benzer mecralarda buna şahit olmadığınızı söylemeniz mümkün değil.

  Devamını Oku »

 • Sosyal Medya'da Dolar Kurunun Artmasına Verilen En Komik Tepkiler

  Sosyal Medya'da Dolar Kurunun Artmasına Verilmiş En Komik Tepkiler

  Politik tartışmalara giren bir platform değiliz ama son aylarda doların bu yükselişinden hepimiz etkilendiğimiz için kayıtsız kalamadık. Üstelik FED'in faiz kararının ne olacağı ve Avrupa Parlamentosu'nun ülkemiz hakkında vereceği karar da çok önemliyken, sosyal medyada verilen tepkilerle konuya dikkat çekmek istedik. Bir bakıma eğlenceli yorumlarla, güldürürken düşündürelim istiyoruz. İşte dolar kurunun artmasına sosyal medyada verilmiş en komik tepkiler:

  Devamını Oku »

 • Sosyal Medya Paylaşımlarınız Hislerinizi Nasıl Ortaya Çıkıyor?

  Sosyal medya

  Günümüzde sosyal medyanın insan yaşamına etkisi inanılmaz. Bireylerin ruh hallerini yansıtan en iyi araç artık sosyal medya uygulamarı oldu. Bunun için insanların yaptıkları paylaşımlara 5 dakika göz atmak yeterli oluyor. Çoğu zaman rahatlatıcı gibi görünen bu uygulamalar aslında hissettiklerinizi açığa çıkaran en büyük düşmanlarınızdan birisi.

  Devamını Oku »

POPÜLER YAZILAR

ÇOK YORUMLANANLAR

Popüler Programlar

 1. Yandex Browser
  Yandex BrowserYandex Browser İnternet Tarayıcısı
 2. Tamindir E-Dergi Çıktı!
  Tamindir E-Dergi Çıktı!Teknoloji gündemini her ay takip edin.
 3. Online Oyunlar
  Online OyunlarEn Yeni Online Oyunlar
 4. iTools
  iToolsiPhone, iPad ve iPod Touch Dosya Yöneticisi
 5. WinRAR
  WinRARDosya Sıkıştırma Programı

Bizi Takip Edin