Portalsepeti Açılış Sayfasından Kurtulmak

Portalsepeti Açılış Sayfasından KurtulmakPortalsepeti.com, kullanıcıların belirli internet kaynaklarına ulaşımını kolaylaştırma amaçlı bir arama motoru ve ana sayfa aracıdır. Fakat, dış kaynaklardan yüklenen yazılımlar nedeniyle internet tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek ana sayfanın portalsepeti olarak değişmesini sağlayan bu arama motoru gün geçtikçe artan sayıda kullanıcının canını sıkmaktadır. Durum o kadar kötüdür ki portalsepeti ana sayfanız haline geldiğinde ana sayfayı değiştirseniz bile tekrar geri gelmekte, tarayıcıyı kaldırmak fayda etmemektedir. Çoğu kullanıcı tarafından tek çözüm format atmak olarak görülmektedir. Biz bu yazımızda format atmaya gerek duymadan ana sayfanızı nasıl eski haline getireceğinizi ve portalsepeti nasıl silinir sorusunun cevabını anlatacağız. Peki portalsepeti nasıl kaldırılır?

Kaldırma işlemini 3 aşamada anlatacağım:

 • Tarayıcı kısayollarını düzenleme
 • Bilgisayardaki portalsepeti kalıntılarını silme
 • Kayıt Defteri düzenleme


Portalsepeti Açılış Sayfasından Kurtulmak İçin Yapılan Yorumlar (21)

 • demonofhell
  demonofhell dedi ki;

  arkadaşlar C:\kullanıcılar\( kullanıcı adınız)\appData\roaming\portalsepeti klasörunun içinde uninstall programı var buradan da kaldırılabiliyor.

  23 Ekim 2014 Perşembe - 14:36:00 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • ümit ümit
  ümit ümit dedi ki;

  bende 1 gün boyunca uğraştım olmadı internet te ne kadar yöntem varsa denedim olmadı.en son sistem geri yükleme yaptım chrome da sorun çıktı ama kaldırıp yükledim tamamen temizlendi...

  3 Temmuz 2014 Perşembe - 18:12:59 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Hakan Sevim
  Hakan Sevim dedi ki;

  yac indirin beyler yet another cleaner win8 falan işe yarıyor bu program diğer xpler için zaten yukarıdaki işlem oluyor

  27 Haziran 2014 Cuma - 14:38:00 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Muzaffer Özyaman
  Muzaffer Özyaman dedi ki;

  İki gündür bu sorunu çözmek için uğraşıyorum, sonunda başardım. Windows 7 profesyonel kullanıyorum. Burada tarif edilen her şeyi adım adım uyguladım. "Navegaki" yazarak arama yaptığımda hiçbir dosya bulunamıyor, dosya ismi değişmiş olabilir. "Regedit" adımı sonrası yaptığım arama sonucu çıkan dosyalar tam olarak silinemiyor. 1 tanesi için değer atanmamış dosya silinemiyor mesajı çıkıyor. Ben sistemi geri yükleyerek bu beladan kurtuldum. Windows tuşuna bastıktan sonra arama çubuğuna sistem geri yükleme yazarak çıkan linke tıklıyorsunuz. Sonrası adım adım devam edin ve kurtulun.

  26 Haziran 2014 Perşembe - 09:28:10 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • Süleyman Şentürk
  Süleyman Şentürk dedi ki;

  Arkadaşlar bu illet şey benim bilgisayarımda da var.Sorunu çözebilmek için 2 gündür uğraşıyorum. internette anlatılan,gösterilen bütün yolları,bütün formülleri denedim ama nafile, hiçbiri çözüm getirmedi.
  Kayıt defterlrini sildim, bazı programlar indirdim ama yok.
  Benim size tavsiyem; bu işe yaramaz yöntemlerle uğraşıp zamanınızı ve emeğinizi boşa harcamamanız.
  Tek yapmanız gereken SİSTEM GERİ YÜKLEME si yapmak.
  Bence bu sorunun kesin çözümü bu çünkü forumlardaki bütün yollar kullanıcıların kendi cihazlarına uygun. SİSTEM GERİ YÜKLEME ise her bilgisayar için garanti sonuç.
  Bende işe yaradı umarım sizde de iyi sonuç verir.
  TEŞEKKÜR EDİYORUM.

  25 Haziran 2014 Çarşamba - 16:11:58 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Portalsepeti Açılış Sayfasından Kurtulmak için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.